L'Occitane

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: apolka, Módosítva: 2016. január 6.

Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok
Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Bőrtípus:   Száraz

Tiszta shea vaj.

kovacskata

2015. február 12.

Télen ajakápolóként és repedezett sarokra, könyökre is ideális. Nincs az a kellemetlen füstös illata, mint más gyártók sheavajainál.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. február 12.

Nur

2015. február 4.

Nagyon szeretem ezt a terméket. Ekcémás, gyulladt könyékre azonnali nyugtató hatással van. A másik előnye, hogy valóban multifunkcionális, ajakápolóként, kézre, gyulladt foltokra, mindenre kiváló. A pici tégely elég drága. Vettem egy nagyobb csomagolású, bioboltban vásárolt sheavajat, ha beválik, bármennyire szeretem, nyilván a nagyobbnál maradok.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. február 4.

erika81

2014. augusztus 22.

Akkor kezdtem el használni, amikor az ekcémám már a számon is kijött, kb. 3-4 éve. Nagyon hamar helyrehozta a számat. Ugyan a méretéhez képest (8ml) elég drága (kb. 2.000 Ft), de kicsi kell belőle és nekem sokáig kitart. Nem kell állandóan kenegetni. Én csak este használom és így sem szárad ki a szám. Azóta nem is használok más ajakápolót.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. augusztus 22.

CherryBlossom

2014. február 6.

Egy kicsit én is csalódott vagyok ezzel a termékkel kapcsolatban. Kedvezményesen vettem, gondoltam, milyen klassz kis táskába dobós darab, milyen jól ki fogom én ezt használni most télen. Használtam már "rendes" shea vajat, de ez nem sokban emlékeztetett rá. Nincs meg a jellegzetes illata sem, amit korábban már-már megszerettem. Könnyen kenhető, amit alapvetően nem hibaként aposztrofálnék, de a shea vaj esetében tudjuk, hogy az igaziak igényelnek némi türelmet :) Valamennyire természetesen hidratál, de én nem éreztem annyira kiemelkedőnek. A csomagolása pedig számomra egy kicsit gagyinak tűnik, ha már L'Occitane; de ez szubjektív.
Összességében véve, szerintem nem éri meg az árát (8ml=2190.-).

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. február 6.

Összességében véve, szerintem nem éri meg az árát (8ml=2190.-).

Roxanne

2012. július 17.

A kis kiszerelésű volt.
Télre szereztem be ajakápolónak. December elejétől február végéig kitartott a kis tégely. Szélben, hóban, fagyban puhán, repedezés nélkül tartotta az ajkaimat. Stiftes ajakápolóból 3 simán elfogyott volna ezen időtartam alatt, így árban ugyanott lennék. Nyárra viszont muszáj a viaszos formulákat vennem, mert ez nem bírja a 30+ fokokat.

A feldolgozatlan verzióknál figyelni kell az allergia faktorra.
Abszolút kiszámíthatatlanul reagál a bőröm. Kiválóan elvan a széles körben elterjedt bőrápoló készítményekkel, de egy mesterséges anyagoktól mentesnek hirdetett termékre olyan irritációval reagált, azt hittem, ott helyben lemállik.
Ilyet itt nem tapasztaltam. Többek között ezért is veszem a jövőben, még ha valamivel nagyobb kiszerelésűt is kaphatnék ugyanennyiért.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. július 17.

A kis kiszerelésű volt.

A feldolgozatlan verzióknál figyelni kell az allergia faktorra.

miramax

2012. június 1.

Ajándékba kaptam nagy kiszerelésben ezt a testápoló vajat. Nekem nagyon tetszik. Fürdés után a kézben/tenyérben elkenve felolvad és úgy kenem a megfelelő testrészre. Igaz, hogy egy kicsit szokatlan, hogy olyan kemény, de ezt tudomásul kell venni - cserébe nincs semmivel feljavítva. Használtam más shea vajat is (pl. Akoma, Konzol), de nekem ez tetszik a legjobban, mert ennek a legfinomabb az állaga. A többi sheavajnak szalonna szaga van és ezerszer nehezebben kenhetők! Ennek nincs szaga, max. enyhe természetes vaj/zsírillata, de csak közelről a tégelyből szagolva, a bőrön nem érződik és tényleg egyenletesen felolvad a tenyérben, ellenben a többi általam próbált sheavajjal, amelyek sokszor darabosak.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. június 1.

agi.greendaygirl

2012. május 11.

én is hiába melegítem percekig, úgy sem lesz valami könnyen kenhető, és nem, vagy csak nagyon nagyon lassan szívódik be, de leginkább egy viaszos réteget képez...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. május 11.

eperjeske

Korcsoport: >54
2012. május 8.

Nekem ez volt az első találkozásom a shea vajjal, nem tudtam, mi az árszint, mire kell figyelni.
Így mélyen felháborított ennek a terméknek a szemérmetlenül magas ára, amikor - már sajnos a vásárlást követően, utólag - megnéztem a neten, hogy más shea vajak mennyibe kerülnek: ezért a cuccért, a mindössze 8 ml-ért fizettem közel 2000 Ft-ot!
Megpróbáltam használni, de nekem semmiképpen nem tetszik! Hiába melengetem kézben, próbálom ásványvízzel lazítani, alig kenhető! Mire felviszem bárhová, addigra a nehézkes kenegetéssel többet nyújtok a bőrömön, mint amit ez használhat utána! Ráadásul be sem szívódik belőle semmi, csak kellemetlen kenőcsös érzést okozva fénylik a bőrön!
NAGY CSALÓDÁS!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2012. május 8.

NAGY CSALÓDÁS!

Laci

2012. február 6.

Én mézeset kaptam ajándékba vásárláshoz, de gondolom ugyanolyan jó, mint ez, csak az pici. Az ára miatt csak 3 csillag, mivel tényleg lehet kapni 2000Ft-ért 100g finomítatlan shea vajat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. február 6.

ISzilvi

2011. augusztus 13.

Miutan elsonek talalkoztam ezzel a "kremmel", akkor kezdtem erdeklodni az alapanyagok irant. Azota sem szunik meg bennem az erzes, hogy hatalmas atveres. Ennyi penzert ilyen pici mennyisegu shea vajat es raadasul finomitott is.... nalam kihuzta a gyufat. Az araert legalabb 100g kivalo minosegu finomitatlan shea vajat lehet venni...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2011. augusztus 13.

Emolliensek: Butyrospermum Parkii (Shea Butter)