La Roche-Posay

Ár:   4999 Ft   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Makk Zsuzsó, Módosítva: 2017. július 9.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros

Nagyon magas, széles spektrumú, fotostabil UVA/UVB-védelem. Optimális és megerősített védelem az UVA sugarak ellen is (magasabb védelem, mint az EU-s előírás). Szabadalmaztatott Mexoplex® fényszűrőrendszer. Bőrnyugtató hatású La Roche-Posay termálvízzel. Paraben-mentes, bőrgyógyászatilag tesztelt, minimalista formula: illatanyag-mentes, nem komedogén. Mattító hatás: kettős fényesség elleni hatás, azonnali beszívódás, matt bőrfelszín fehér foltok nélkül. Ideális zsíros, kombinált bőrre. Vízálló.

Kielemeztük a hónap krémjét: La Roche-Posay Anthelios XL Mattító Hatású Napvédő Gél-krém SPF50+

rekag2021

2021. január 22.

Nekem eddig ez a fenyvedo valt be legjobban, konnyu allaga van, es siman lehet ra sminkelni. A mattito hatasa is eleg jo. Csak ajanlani tudom. :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 22.

Whosthatfitgirl

2021. január 11.

Szerencsére termékmintát próbáltam, ìgy nem volt pénzkidobás...
Oké, hogy mattìt, de nem tudom beépìteni a napi arcápolási rutinomba, mert "kukacosodik". Hámlasztó és egy szérum fölé kentem, az se volt jó, de próbáltam csak egy hidratáló krém felé kenni, de az se volt túl jó. Magában elmegy, de úgy meg nem használnám soha, max nyáron vìzparton.🙁
Az állaga, illata oké és viszonylag hamar beszìvódik.
De nekem nem jött be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 11.

Szerencsére termékmintát próbáltam, ìgy nem volt pénzkidobás...
Az állaga, illata oké és viszonylag hamar beszìvódik.
De nekem nem jött be.

estagnus

2020. december 28.

Egy korábban évek óta használt, mondhatni bevált fényvédő (Uriage Bariésun illatmentes Spf50+) helyett kerestem egy másik darabot, ami hátha kevésbé fényesedik át a nap folyamán. Kombinált, dehidratált, rozaceás arcbőröm van, ami miatt kiemelten fontosak az összetevők számomra, ezért egy kisebb kutatómunka után erre a termékre esett a választásom.
Felvitelkor fura érzés, mintha minimálisan elkezdené izgatni a bőrfelszínt, de ez néhány pillanat után elmúlik, nem okoz irritációt, kipirosodást, hosszabb távon sem tapasztaltam problémát. Érdemes több részletben eloszlatni, mert hamar szárad. Matt finish pipa, szépen lehet rá sminkelni. Természetesen órák elteltével ez is árfényesedik, de nem úgy, mintha tocsogna az arcom, abszolút vállalható az összkép a nap végén is. Az elvárásaimat megugrotta, szeretem használni és szuper a pumpás kiszerelése.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. december 28.

katakajner

2020. december 9.

Nagyon szeretem, a sűrű állaga ellenére könnyen eldolgozható, viszont észrevettem, hogy néha, ha rásminkelek, elkezd lepotyogni. Ez ritkán fordul elő, és nem jöttem még rá, hogy pontosan ez mitől lehet, mert máskor pedig remekül működik sminkkel együtt is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. december 9.

Moszatka

2020. december 1.

Az itteni jó vélemények hatására vettem meg, de nekem sajnos nem vált be, pedig nagyon akartam szeretni. Kombinált bőröm van, nyáron jobban zsírosodik, ősszel-télen hideg időben viszont száraz, hámló foltok jelennek meg. Én 3 féle krém és 2 féle szérum (ezek vannak itthon) minden kombinációjával kipróbáltam, de mindenhogy "kukacosodik", lemorzsolódik a bőrömről. A másik dolog, ami zavar, hogy engem nem mattít rendesen. Nyáron, amikor zsírosabb a bőröm, semennyire sem, most, amikor több helyen is száraz, hámlik a bőröm, délelőtt még szép is a bőrképem vele, de délutánra már átfénylik, zsíros, csúnya hatást kelt. Ez azért is probléma nálam, mert nem sminkelek minden nap. Keresem az utódját, de félek, mert kb 4 különböző fényvédőt próbáltam eddig, és egyik sem vált még be hosszú távon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. december 1.

Dodi95

2020. november 17.

Én teljesen elégedett vagyok ezzel a fényvédővel. Kombinált bőrömön nem volt vele probléma, pedig már kb 3 hónapja használom, most kezd már kifogyni. Tény hogy gyorsan kell vele dolgozni, hamar szárad, de ennek én külön örülök; nem kenek alá hidratálót, nem szárította ki az arcom, a nap végére is teljesen vállalhatóan néz ki.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 17.

sziluetta

2020. október 22.

Up:
Továbbra is lelkesen használom, így hogy beköszöntött a hűvösebb idő, úgy érzem nagyon szárít és már-már túl mattít. Eddig nem kellett alá nagyon hidratáló, de most egy vastag réteg hidratálóval tudom csak használni. Inkább nyárra ajánlom.

júli. 30:
Azóta már elfogyott az első tubus, és a másodikat használom (mellette meg a shaka fluid-ot szintén ettől a márkától), teljes elhasználás után is totál elégedett vagyok vele. Engem még mindig remekül mattít, így hogy beköszöntött az igazi nyár. Azóta csiganyál szérumot használok alá reggelente, és egyáltalán nem veszik össze az alatta lévő réteggel, szóval ez is pipa. Illetve tudtam vele napközben újrarétegezni is egy második réteg fényvédőt, ezt is kibírta (azért tegyük hozzá, hogy így már mintha hagyna egy fehéres réteget a shaka fluidhoz képest, de teljesen elviselhető). Illetve, ezzel a pumpás kiszereléssel szerintem totál sikerült kiüríteni a tubust így a vége felé, ami szerintm tök jó.

júni. 12:
Talán azzal kezdeném, hogy nagyon drágának tartottam, így csak most sikerült rávennem magam, hogy kipróbáljam. Eddig koreai és japán fényvédőket használtam, a jelenlegi helyzet miatt viszont sajnos nem tudom megrendelni a kedvencem, így patikai fényvédő tesztelésbe fogtam. A bioderma nagyon leszerepelt (nálam már harmadjára), az eucerinnel se jöttünk ki jól, így gondoltam adok ennek egy esélyt.

Hát azt kell mondanom, hogy ez a fényvédő szuper. Nem olyan az állaga, mint egy koreainak, ha ahhoz szokott az ember, sűrű krém, gyorsan kell elkenni, tényleg mattít és nem irritálja a bőröm, szemkörnyékre is simán tudom kenni. Alá igaz nem kenek most semmit, de készülök egy C vitaminos szérumot beszerezni, remélem az alárétegzést is jól fogja viselni. Szerintem nyárra ez egy nagyon jó fényvédő, vízálló, bírja az izzadást, sőt, ami egy nagyon nagy plusz, mert én bicikliveljárok dolgozni - ha megizzadsz nem fehéredik ki a fényvédő és folyik le az izzadtsággal együtt. És természetesen nagyon nagyon nagy plusz pont jár a pumpás kivitelért is, tökéletes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 22.

Up:

júli. 30:

júni. 12:

srskitti

2020. október 22.

Sok reményt fűztem ehhez a fényvédőhöz, de nem lett befutó.
Ha lemosó után tettem föl, egyszerűen alig bírtam elkenni.
Ha a reggeli toneres, szérumos, esszenciás rutinom után tettem, akkor lehámlott az arcomról.
Egyféleképpen állja meg a helyét az életemben, az pedig edzés után arcmosás, hidratáló krém, és rá ez a krém. Így kenhető, és utána nem hámlik le az arcomról.
Alapvetően pedig olyan érzés, mintha homokos naptejjel kenegetném az arcom. :-(
Az illata, a kiszerelése, a végén a matt finish tökéletes, de valahogy nekem nem vált be mindennapi használatra.
Maradok a kémiai fényvédőknél...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 22.

Sok reményt fűztem ehhez a fényvédőhöz, de nem lett befutó.
Ha lemosó után tettem föl, egyszerűen alig bírtam elkenni.
Alapvetően pedig olyan érzés, mintha homokos naptejjel kenegetném az arcom. :-(
Maradok a kémiai fényvédőknél...

Xani

2020. október 15.

Valóban mattit és úgy néz ki, hogy teszi a dolgát megfelelően. De "kukacosodik", viszont ez lehet azért van, mert nem az én bőrömre találták ki.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 15.

cincur

2020. október 5.

Én nagyon elégedett vagyok a termékkel, okosszépség oldalán bukkantam rá, és akciósan sikerült lecsapnom rá egy patikában. Érzékeny, rozaceás, seborreás bőröm van, így rendesen kűzdök vele hogy olyat találjak, amit szeret. De ez a fényvédő szuperül műküdik a bőrömön, nagyon tetszik, hogy nincs benne parfüm és jók az összevetői :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 5.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

Mezei katángból származó természetes, poliszacharid alapú stabilizáló-, emulgeálószer és felületaktív anyag, mely segít a krémeket simán tartani.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A TruthinAnging szerint az Environmental Working Group és a Cosmetic Safety Database 100%-ban biztonságos összetevőnek minősítette.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.