La Roche-Posay

Ár:   5550 Ft   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Makk Zsuzsó, Módosítva: 2021. június 16.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros

Nagyon magas, széles spektrumú, fotostabil UVA/UVB-védelem. Optimális és megerősített védelem az UVA sugarak ellen is (magasabb védelem, mint az EU-s előírás). Szabadalmaztatott Mexoplex® fényszűrőrendszer. Bőrnyugtató hatású La Roche-Posay termálvízzel. Paraben-mentes, bőrgyógyászatilag tesztelt, minimalista formula: illatanyag-mentes, nem komedogén. Mattító hatás: kettős fényesség elleni hatás, azonnali beszívódás, matt bőrfelszín fehér foltok nélkül. Ideális zsíros, kombinált bőrre. Vízálló.

Kielemeztük a hónap krémjét: La Roche-Posay Anthelios XL Mattító Hatású Napvédő Gél-krém SPF50+

LillaLilla

2024. június 11.

Jól működött a normál bőrömön, kellemes érzetű, nem hagy fehér foltot és nem fényesedik ki. Szerencsére illatmentes.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. június 11.

viva885

2024. június 7.

Eddig szuperál, kell neki egy kis idő mire "bemattul" , habár nem egy durva matt hatásról beszélünk, legalábbis én nem tapasztaltam, viszont sokkal jobban szeretem így nyárra , mint a kék csíkos testvérét.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. június 7.

hnica

2024. május 27.

Évekig a kedvenc fényvédőm volt, napi rendszerességgel használtam. Reggelente jól bírta a 10 km-es bringázásokat is, nem fénylett tőle az arcom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. május 27.

brownsugaruno

2024. április 20.

Nekem nagyon bevált ez a fényvédő. Alapvetően nem zsíros a bőrtípusom, de mivel nyáron jobban izzad az arcom, ezért gondoltam, hogy tavaszra-nyárra kipróbálom. Most a 30 fokos napokon ezt tettem fel, és nekem a normál bőrömön nagyon szépen mutatott. Nem mattult le teljesen, egészséges glow maradt az arcomon - aminek én nagyon örülök :) Elképzelhetőnek tartom viszont, hogy a zsírosabb bőrűeknek ez a mattító hatás nem elegendő.
Egyébként könnyen felvihető, szuper, pumpás tubusban van, nem hagy fehér réteget és sminkkel sem kukacosodik.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. április 20.

kovacsrekaa

2023. december 19.

Egy fokkal jobb mint a fluid tarsa. Nagyjabol 40 perc kell neki meg valoban kisse mattul. Ugy ahogy szaraz a borom tapintasa, de nem az igazi ez a fenyvedo sem. Pattanasokat nem okos, nem lesz feher az arcom tole. Egynek elmegy, de baromira draga ahhoz hogy ilyen kozepszeru drogerias szintu termek legyen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. december 19.

Judit96

2023. július 6.

Zsíros bőrömre eddig ez a legjobb fényvédő, nagyon szeretem, mindig van belőle itthon.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. július 6.

Petra1904

2023. július 3.

Sajnálom,hogy már nem tudtam belőle venni!Az egyetlen fényvédő,ami igazán bevált!Hamar beszívódik,nem csillogott tőle az arcom!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. július 3.

adelka007

2023. július 1.

nagy reményeket fűztem hozzá, de sajnos nem vált be ez a fényvédő :( az orromnál nagyon kiszárította a bőrömet

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. július 1.

Lenanati

2023. június 12.

Sajnos ez megszűnt evekig hasznaltam imadtam. .UVMUNE 400 OIL CONTROL van helyette mas osszetevőkkel van :( ..alcohol denat van benne most kaptam meg a Notinorol rendeltem vissza is kuldtem !
Aki tud ehhez hasonló mattító fényvédőt ami parfummentes vagyis ehhez hasonló osszetevőkkel van az legyen szíves írjon .. köszönöm! :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. június 12.

mezovari.k@gmail.com

2023. június 12.

ez volt a kedvenc fényvédőm, de sajnos már nem kapható, ezt az LRP ügyfélszolgálata is megerősítette, az Oil Control-t javasolták helyette de még nem próbáltam

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. június 12.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Pentylene Glycol, Propylene Glycol, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol

Szintetikus polimer. Gél- és filmképző összetevő, melyet gyakran használnak vízálló fényvédő formulák létrehozásához, ezenkívül javítja a fényvédő formulák SPF értékét.

Keményítőféle, melyet csomósodás elleni (anticaking) és sűrűség szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban. A truthinageing szerint az összetevő képes növelini a fényvédők faktorszámáti (mindössze 5% Aluminum Starch Octenylsuccinate 40%-al növelheti a Titanium Dioxide fényvédő képességét.) A CIR (Cosmetic Ingredient Review) szerint az összetevő használata bizonyos mennyiségi és minőségi előírásokat betartva biztonságos a kozmetikumokban.

Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-350 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Napfényvédő képessége viszonylag gyenge, önmagában használva nem nyújt kellő védelmet. Viszont nagy stabilitású összetevő, mely megvédi a többi fényvédőt az UV-sugárzás okozta károktól. (Sok fényvédő az UV-sugarak hatására lebomlik, és nem véd többet a fénytől.) Az összetevőt alapvetően biztonságosnak tartják, mivel nem rendelkezik endokrin romboló tulajdonságokkal, és ritkán okoz bőrérzékenységet is sok más szintetikus UV-szűrővel ellentétben. Egy 2010-es kutatás szerint azonban egyre gyakoribb, hogy az octocrylene fény hatására előjövő kontakt dermatitiszt (bőrgyulladást) vált ki különösen gyerekekben és kétoprofénre allergiás felnőttekben. Az összetevő használatát Palau-ban betiltották a korallokat károsító hatása miatt.

Bőrpuhító (emolliens) és sűrítő anyag. Antimikrobiális hatása is van, így tartósítszerként is használt. Gyakran használják UV szűrőt tartalmazó termékekben oldószerként. Selymes érzetet hagy maga után a bőrön.

Felületaktív anyag, emulgeálószer, tisztítószer. Különösen népszerű összetevő a fényvédőkben, mivel igen gyengéd stabilizáló emulgeálószer és fokozhatja az SPF-védelmet és növelheti a formula vízállóságát. A kozmetikumokban a Potassium Cetyl Phosphate legmagasabb koncentrációja 8,3%, ezt a mennyiséget jellemzően szempillaspirálokban használják.

Mezei katángból származó természetes, poliszacharid alapú stabilizáló-, emulgeálószer és felületaktív anyag, mely segít a krémeket simán tartani.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A TruthinAnging szerint az Environmental Working Group és a Cosmetic Safety Database 100%-ban biztonságos összetevőnek minősítette.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2