La Roche-Posay

Ár:   3000 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   40 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anna21, Módosítva: 2016. június 22.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Sérült bőrre. Alkalmas tetovált bőr esetén is.

A bőr regenerálódásának elősegítéséért és a bőr ápolásáért [Madecassoside]. A száraz és irritált területek megnyugtatásáért, a viszketés megszüntetéséért [5% Panthenol]. A piros és barna foltok megelőzéséért és a tetoválások védelméért [Magas UVA/UVB védelem, spf 50] +[szabadalmaztatott ceramid: Procerad™].

Bocika

2021. július 6.

Miután Cicaplast Baume-hívő lettem, a sima krém után kipróbáltam az SPF50-es változatot is reggeli hidratáló fényvédőnek. Működik, de vigyázni kell vele, mert mint a legtöbb fényvédő, csípi a szemet, ha túl közel kened.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. július 6.

Kiscsillag92

2021. július 1.

Imádom! Csak éjszakára működik, mert egy testesebb, zsírosabb krém. Nekem igazi csodaszer az egyenetlen, heges, kombinált bőrömre. A 40 ml-es próba után vettem belőle 100 ml-es kiszerelést, és nyáron a hűtőből veszem ki, és úgy teszem fel az arcomra. Must have darab!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 1.

6vilag

2021. július 1.

Télen vettem, de most használom, nyáron. A tusolás után kenem fel, nyugtatja a kiszáradt bőrömet. Szabadtéri tartózkodáshoz biztonságot ad a benne lévő fényvédelem és egyben kellően hidratál is. Nyaraláskor ideális. A naptól, víztől (széltől is) kissé kiszáradt bőrre valódi orvosság. Az én rutinomban így tökéletesen beilleszthető és semmilyen problémát nem okozott eddig. Sima éjszakai hidratálóként is működik, nekem úgy sem volt semmilyen problémám.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. július 1.

Chrissy

2021. június 1.

Szerintem ez egy nagyon kellemes fenyvedo,en kifejezetten szeretem es mar egyszer ujra is vettem. Nem irrital, sot, nyugtat. Kremes-balzsamos az allaga, konnyu eloszlatni. Viszont tenyleg nehezen szivodik be, vaskos erzetu felkeneskor. Kell neki egy par perc. Utana mar csak fenyes, amit en szeretek, egeszsegesebb osszkepet ad az erre felvitt alapozo.
Nyugtato osszetevoinek es magas fenyvedo kepessegenek hala nagyon jol bevetheto peldaul tűs kozmetikai kezelesek, gyogyulo tetovalas eseteben, de szuper akkor is, amikor hamlaszto kurat csinalok. Nem szokott csipni, nem irrital. Szemkornyeken sem.
Telen kulonosen szeretem, amikor a hidegtol is vedeni kell a borom. Nyaron a nagy melegben sok, de mondjuk akkor mi nem?

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. június 1.

MakaiAndi1988

2021. április 13.

Nekem egyáltalán nem vált be. Nehezen szívódik be, fényes lesz utána tőle az arcom. Sokkal többet vártam volna ettől a terméktől.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 13.

clara12

2021. április 5.

Nem tökéletes, de én találtam neki helyet az életemben. Hétvégi/otthoni fényvédőnek használom ősszel-télen. Sajnos a szűrők miatt nem kenheten túl közel a szememhez, az arcom többi részén probléma nélkül tudom használni, sőt cica-termékhez hűen nyugtatja a bőröm. Felkenés után olajos megjelenésű, de meglepően hamar beszvódik, beszvódás után is fényes marad, viszont nem hagy fehér réteget és nem ragad bele a hajam. Nem hidratál annyira, mint amennyire az állaga alapján gondoltam, de egy jó hidratáló krémre kenve ez a probléma áthidalható. Mindennapi vagy nyári fényvédőnek nem ajánlanám, mivel pár óra elteltével lemorzsolódik (pl. ha megvakarom az acrom), így önmagára szerintem nem lehetne újrakenni. Összességében 3 csillagot érdemel, de az én életemben 4 csilagos termék.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 5.

fanni5257

2021. április 5.

Nem rossz, de nem is jó. Ha eleget várok vele, akkor besz.vódik kellően, viszont akkor is fényes, zsíros tapintatú marad tőle a bőrőm, akkor is ha rápúderezek. Ami ha eltalálom a mennyisgéget, néha napján "healthy glow" kinézetet ad, ami legalább jó :D Ha nem várok vele eleget, akkor kukacosodik, de alapvetően nekem nem. Hidratáló hatását nem igazán érzem, nekem inkább kicsit szárít. A Rossmanos Sun Ozon Kids Med SPF50-et kezdtem el használni, ami az arcom nagyrészére sokkal jobban bevállt, viszont ha közel kerül a szememhez, irritálja, ellenben ezzel a LRP fényvédővel, ami nekem egyáltalán nem okozott szemirritációt, így a kettőt kombinálva tudom most használni, hogy az egész arcom védve legyen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 5.

-Agi-

2021. március 25.

Nyárra nem lenne rossz, egy könnyű hidratáló krém, de sajnos nem szívódik be és eléggé kukacosodik. Szerencsére csak mintám volt, azt elhasználtam, de nem venném meg a teljes kiszerelést.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. március 25.

hzsanka

2021. február 19.

Úgy szerettem volna szeretni. Imádom az alapverziót, nagyon sokat segített a bőrömön, és reméltem, hogy nappalra is tudom használni ezt a verziót.
De ez sajnos nagyon kiszárította az arcbőrömet, amit addig helyrehoztam, most tele van száraz foltokkal, pattanásokkal. Mivel van egy nagyon jól felépített rutinom, ezért tudom, hogy ez a bűnös. Sajnos nagy csalódás. Azt már nem is említem, hogy sminkelni nem lehet rá, mert potyog le az arcomról.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 19.

pamacska6

2021. január 19.

A fényvédőnélküli változatához képest ez másabb abban, hogy nem könnyen szívódik be és éppen ezért én nem tudom egész arcra használni, egyébként kukacosodik is. Így nappal, fényvédő fölé napközben a piros pöttyökre, sebekre sérülésekre szoktam használni spot-treatmentként, elősegítve a pötty gyógyulást és még jobban megelőzni a napkárokat. Ha elfogy nem fogom újra venni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 19.

Antioxidánsok: Madecassoside
Gyulladáscsökkentők: Madecassoside
Vitaminok: Panthenol

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Az emberi test szövetben nyomokban megtalálható ásvány. A bőrön alkalmazva nem igazán alátámasztott, hogy bármilyen hatása is van,  talán antioxidáns.