Lush

Ár:   2290 Ft   Kategória:   Dezodorok
Kiszerelés:   100g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: ansu, Módosítva: 2012. május 16.

Kiszerelés:   100g
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online
Kategória:   Dezodorok

A dezodoráló stift tartósítószer-mentes alternatívája. Ennek a dezodornak az illatát a Távol-Kelet pompás illata, a pacsuli határozza meg, mely megnyugtatja a bőrt. A pórusösszehúzó hatású varázsdió és a szagokat elnyelő szódabikarbóna ideális összeállítás a hónalj dezodorálására. A nyugtató hatású kamilla miatt az Aromaco gyengéd az érzékeny, irritált, frissen borotvált vagy szőrtelenített hónaljhoz is.

helgailles

2021. április 6.

Hajtógázmentes, csomagolásmentes, alkohol és alumíniummentes dezodort kerestem sokáig.. Nagyon sokáig. Próbáltam legalább 6-7 félét, amik mind vagy nem feleltek meg valamelyik kritériumnak, vagy ugyanúgy büdi voltam a használatuk mellett, vagy nagyon drágák voltak. Aztán mikor ehhez értem a kipróbálásokban, a mindenmentessége ellenére használt! A szaga nem kellemes, de csak közvetlenül a felkenés után érzem, amíg meg nem szárad. A kellemetlen szagokat viszont tökéletesen semlegesíti, és valamennyire kevésbé is izzadok, mint ha nem lenne felkenve, bár nekem soha nem hatott "izzadásgátlóként" egy dezodor sem, inkább csak szagot semlegesített. Nem olcsó, de nekem egy 10 dkg-os darab 4 hónapig kb elég. Szóval az ára rendben van, a hatékonysága pedig több, mint rendben!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 6.

paalkinga

2021. március 15.

Nekem tetszett az illata és jól működött rajtam, viszont néhány hét használat után rettenetesen csúnya ekcémás kiütéseim lettek tőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 15.

Lilla16

2021. február 25.

Nagyon szerettem volna szeretni, igazából elsőre nehéz eldönteni hogy tényleg szörnyű-e a szaga vagy nem, mert azért van benne valami jó is. Az mindenképpen remek, hogy csomagolásmentes, egészen hatékony és kevésbé szárít mint a legtöbb szódabikarbónás natúr dezodor. Viszont, ahogy korábban más is írta, sajnos tényleg leginkább penészre emlékeztet a bőrön, ami valljuk be, nem túl előnyös.. Fújkáltam rá parfümöt is, de ez sajnos tartósabbnak bizonyult, egész estig érzem magamon, bár valószínűleg ezért is hatékony, elnyomja az izzadságszagot is.

Update: Kap egy harmadik csillagot, mert hosszútávon tényleg sokkal kevésbé szárít, mint amiket eddig használtam, illetve a penészt mostanában már csak ujjatlan felsőkben érzem, pólóban, pulcsiban már nem tűnik olyan zavarónak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 25.

bkardos

2021. január 19.

Nagy fújós-aluminiumos izzadásgátló használó voltam, de szép lassan, több területen is próbálok átállni a test- és természetbarátabb alternatívákra. Itteni vélemények alapján választottam ezt a dezodort. Lassan egy éve használom, ez alapján az én tapasztalataim: az illata eleinte tényleg erős, szokatlan volt, de ezt hamar megszoktam. Azt éreztem, hogy jobban izzadok, de számítottam is rá, hiszen ő nem izzadásgátló. Nyáron, egész napos programoknál kevés, de a többi évszakban, illetve amikor nyáron tudtam, hogy úgy is többször fogok zuhanyozni, akkor jó volt. A bőrömnek is úgy látom, hogy jó volt, nem szárította, nem bántotta. Volt egy időszak, amikor sok cikket/tanulmányt olvastam arról, hogy az izzadásgátlókban lévő aluminium nem is káros, és így a “rossz szokás” visszakúszott a mindennapjaimba (bár legalább nem fújós formában..). DE! Egyszer csak azt vettem észre, hogy hetek óta megint csak őt használom, szóval ez mindenképp ezt a dezodort erősíti. Már nem som van belőle, és szerintem újra fogom venni, hosszú, melegebb napokon kívül biztosan használni fogom továbbra is.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 19.

-.Nikii.-

2020. december 6.

Nem bírtam a pacsuli miatt, egy ideig szüneteltetnem is kellett, de aztán megkedveltem és azóta csak ezt használom. Hagy izzadni, de nem vagyok büdi, deo illatom van tőle, nagyon sokáig elég és csomagolásmentes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. december 6.

eddiethestray

2020. november 15.

Nem fűztem nagy reményeket ehhez a dezodorhoz, és vegyes érzelmeim vannak.. Számomra egy dezodor lényege, hogy a nem kívánt szagokat elfojtsa. Nos, ez a dezodor már önmagába véve egy nagy tömbnyi nem kívánt szag :D Emiatt muszáj levonnom tőle egy pontot, nincs mese.. Hihetetlenül fojtós, erős illata van, de a bőrre kenve lényegesen enyhül, de én még úgy is érzem néha, de a testszagot viszont abszolút elnyomja, szóval ez nagy pozitívum! Egyelőre úgy látom, nagyon lassan fogy, szóval az árához képest ez is pozitívum. Szerintem a szaga ellenére is újra fogom venni, viszont örülnék, ha a közeljövőben valami szagmentes verziót is piacra nyomna a Lush.

UPDATE: Sajnos nem fogom újravenni. Annyira savanyú szagom van tőle egész nap, hogy még én magam sem tudom elviselni...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 15.

Sztonka

2020. november 15.

Ugyan izzadságszagom nincs tőle, viszont többször is utánam fordultak, hogy minek van ilyen penész szaga. Hát nekem volt, ugyanis felkenéstől fürdésig olyan áporodott, berohadt, vizesruha szagom van tőle, hogy kellemetlen vele emberek közé menni. Kár érte nagyon, mert szeretem, hogy csomagolásmentes, és az izzadásgátlásban is megállta a helyét, de a szaga mellett nem lehet elmenni sajnos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 15.

Krisztina_B

2020. november 13.

Évek óta használom és nagyon meg vagyok elégedve vele. Igaz izzadni kicsit izzadok még ha be is kentem magam vele, viszont nem lesz kellemetlen szagom tőle. Úgy gondolom így természetes. Nem tömíti el aluminium só a pórusaimat. A fehér polóim nem sárgultak el. Nagyon sokáig elég, érdemes kissebb darabot venni belöle, mert nincs benne tartósítószer így félő, hogy megromlik (bár én még nem tapasztaltam, de így tűnik logikusnak)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 13.

Hajcie

2020. október 28.

Nagyon izzadékony vagyok és rengeteg típusú dezodort kipróbáltam már. Számomra ez a szilárd dezodor bevált, nem izzadom át. Sőt nem sárgulnak meg a fehér felsőim sem. Nem tolakodó az illata. Egy kis darab is sokáig elég. Számomra tökéletes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 28.

MaDalma

2020. október 12.

Az illata nagyon erőteljes, viszont tényleg elfed minden kellemetlen szagot, és antibakteriális. Én fújos dezodort rakok még rá, mert különben brutális, de a hatása nagyon tetszik! Közvetlen borotválkozás után viszont senki se használja, tanuljatok a hibámból...:D Ár-érték arányban is nagyon jó!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. október 12.

Gyulladáscsökkentők: Hamamelis Virginiana (Witch Hazel), Anthemis Nobilis (Chamomile)
Hidratálók: Propylene Glycol

Kamilla. A kamillatea gyógyászati célokra való használata nagy hagyományokra tekint vissza. A kamilla közismerten gyulladáscsökkentő, nyugtató, fertőtlenítő hatású. Mérsékelt antioxidáns hatása is van. Érzékeny bőrűeknek viszont jobb óvatosan használni kamillát tartalmazó termékeket, mivel a rendszeres használata bőrirritációt (contact dermatitis) válthat ki.