MAC

Ár:   €23   Kategória:   Sminkek szemre
Lelőhely:   MAC szaküzlet   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Aimet, Módosítva: 2016. április 20.

Ár:   €23
Lelőhely:   MAC szaküzlet

Volumen növelő, hosszító és dúsító szempillaspirál, mely egész nap a helyén marad.

Zindi

2020. június 16.

Nem csomósodik, tartós, szép az eredmény de 3 hónap alatt annyira besűrűsödött hogy használhatatlan pedig még kb a fele megvan, ennyiért azért elvárnám hogy legalább el lehessen használni az anyagot ami benne van

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. június 16.

szollosivivien

2019. december 17.

Nagyon szeretem a MAC termékeket, talán ez az első “csalódás”. A kefe sok festéket vesz fel, nem használható könnyen, hullik/lepereg felkenéskor és napközben is.. plusz bármilyen olajos lemosóval próbalom (clinique, lancome) ultra nehezen jön le, sőt .. le se jön igazán, másnap reggel mindig végigmegyek újra lemosóval a pillákon és bármennyire lelkiismeretes voltam reggel, mindig fekete a vattakorong .. az egyetlen pozitívuma, hogy tartós. Sajnálom.. alig várom, hogy elfogyjon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 17.

gaimanna

2018. július 10.

Rendelés mellé küldtek a nem vízálló spirálból egy mintát, ami nagyon-nagyon tetszett, ezért elhatároztam, hogy nyárra veszek a vízállóból egy rendes méretűt.

Sajnos köszönőviszonyban sincs a minta révén tapasztalt spirállal: a kefe nagyon sok, sűrű festéket vesz fel, csomósan kenődik, összetapasztja a pillákat, nem szárad gyorsan: csak egy rétegben kentem fel, de percekkel a felkenés után is maszatolt, amikor véletlenül hunyorogtam. Elvileg ugyanakkora a keféje, mint a mintának, de nekem ez valahogy túl robosztusnak tűnik (lehet, hogy csak a túl sok felvett festék miatt); vagy emiatt, vagy a számomra túl hosszú pálca miatt nem tudok vele aprólékosan dolgozni. Az amúgy jól kialakított sörték nem működnek a túl sok és sűrű festék miatt, nem választja szét a pillákat, és nem vékony rétegben öleli körül a festék őket, hanem összeragasztja, és bumszlikat hagy rajta. A Mac Pro Eye Makeup Removerrel is csak nagyon nehezen sikerült megszabadulnom tőle (bár ez a lemosóról se mond el sok jót, és az is eléggé furcsa, hogy ugyanazon cég két terméke nem működik jól együtt).

Számomra nagy csalódás. Főleg ahhoz képest, hogy mit kaptam a mintától. És ahhoz képest, hogy mennyibe került.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 10.

im

2017. december 11.

Kedves ajándék volt egy családtagtól, ez életem első high-end szempillaspirálja.
Amikor spirálozok, általában másfél réteget viszek föl. Ezt úgy kell érteni, hogy nem várok a rétegek száradására, egyszerűen addig viszem föl a festéket a pilláimra, amíg elégedett nem leszek az eredménnyel. A próba kedvéért viszont azt is megcsináltam, hogy először fölvittem egy vékony réteget, megvártam, míg megszárad, majd jött a második réteg. A mindennapokban használt “másfél réteg” valahol a kettő között van.

Pozitívumok:
- A hosszú, a végén lapított kupak nem pusztán dizájnelem: jól kézre esik, nem csúsznak le róla az ujjaim, könnyen tudom irányítani a spirált.
- A festék a felbontástól kezdve tökéletes állagú: nem híg, de nem is túl sűrű. Úgy tudom, a vízálló formulákra általában jellemző a “szárazabb”, inkább krémes, mint folyékony állag, cserébe hamarabb várható a beszáradás. Ezt a spirált két és fél hónapja bontottam, hat hónap a szavatossága, egyelőre semmilyen minőségromlást nem látok.
- Bár tartottam tőle, hogy a hosszú és nem is valami vékony szilikonkefével nem lesz könnyű bánni, szerencsére rövid tüskéken ül a festék, így nem bököm meg magam. (Pár éve, amikor először olvastam ennek a spirálnak a nem vízálló változatáról Lollynál, még a buzogányszerűen kialakított vég is innovációnak számított, ma már nem olyan nagy szó.)
- Egy ázsiai származású amerikai blogger/youtubernél, a From Head To Toe Jennyjénél olvastam és hallottam évekkel ezelőtt, hogy a szempilla-göndörítővel elért ívet az ázsiaiakra oly jellemző, extrém egyenes, lefelé hajló pillák esetén csakis a vízálló spirál tartja meg. Nos, szempilla-göndörítőt azóta sem vettem (de szeretném kipróbálni), azt viszont elárulhatom, hogy az az ív, amelyet sikerül elérni ezzel a MAC spirállal, a lemosásig meg is marad. Összehasonlításképp: számomra a Maybelline Luscious spirál legfurcsább tulajdonsága az, hogy a nap végére egyszerűen “elszublimál” a pillákról, eltűnik a dúsítás, megszűnnek a póklábak, maradnak a sima, fekete pillák.
- A spirál krémmániás adatlapján olvasható ígéretekből (hosszabbítás és dúsítás, egész napos tartósság) kimaradt a göndörítés és a definiálás, a MAC webshopjában természetesen ezek is szerepelnek. Extrém dimenziót esetemben fölösleges elvárni, de:
a hosszabbítást megkapom,
a dúsítás a föntebb már emlegetett másfél réteg esetén nem olyan látványos, de nekem pont az tetszik, hogy a pillák nem ragadnak össze, csak a tövük tűnik sűrűbbnek,
a definiálás, illetve az ívelés sem extrém, de észrevehető és tartós.

Negatívumok:
- Az, aki a mindennapokban kivárja a rétegek közötti száradást, joggal róhatja föl hogy két rétegnél tapadnak a pillák, oda a definiálás.
- Rövid, ritkás alsó pillákra nem igazán való ez a kefe.
- Nem is én lennék, ha nem nyivákolnék a lemosás miatt: nem is az a baj, hogy sokáig tart, rászánom az időt, és a Klairs olajos lemosó persze mindenképp kell hozzá, más nem mozdítja meg, de zavar, hogy furcsa, kemény, szúrós kis szemcsék képződnek a festékből, ezektől néha be is pirosodik a szemem. Így nehezen tudom elképzelni, hogy minden nap használjam ezt a spirált, pedig az esős-havas-szeles időben, amikor gyakran könnyezik a szemem, nagyon jól jönne a vízállóság.

Összességében:
Míg a drogériás, ezer forint körüli daraboknál meglepődöm azon, ha egy spirál mindent tud, amit ígér, ha magamnak vettem volna ezt a MAC spirált, azt mondanám, ennyi pénzért az az alap, hogy tudja is, amit ígér. A tartóssága megkérdőjelezhetetlen, a tudása nem extrém, de teljesen korrekt. Az biztos, hogy az enyémtől szebb pillákon még jobban működhet.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 11.

Pozitívumok:
a hosszabbítást megkapom,
a definiálás, illetve az ívelés sem extrém, de észrevehető és tartós.

Negatívumok:
- Rövid, ritkás alsó pillákra nem igazán való ez a kefe.

Összességében:

Vikucka

2016. október 18.

Tegnap vettem meg, mert a dior spirálom elfogyott. Szerettem volna olyat, ami nem ragasztja össze a pillákat, ami fekete és tartós, esetleg jó ár-értékaránnyal rendelkezik. Sajnos nem győzött meg. Reggel felkentem. A kefe elég sok festéket vett fel, összeragasztotta a pillákat, nem igazán tetszett a végeredmény. Most így napközben, hogy aludtam is kicsit, egész jó, de nagyon hiányzik a WOW-effekt. Nekem elég közepes, pedig tényleg elég "igénytelen" vagyok a szempillaspirálok terén (nem ragaszkodom a high-end márkákhoz, hiszem, hogy az alacsonyabb árfekvésűek között is található jó minőségű spiral) Remélem meg tudunk barátkozni. Sajnos nekem csak 3 pontot ér.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 18.

Mesi

2016. június 30.

Egy 2014-es limitált szettből volt ilyenem, és a legjobb spirálom. Ível, hosszabbít, dúsít, nem csomósodik és nem szárad be a festék hamar. Nem pereg egyáltalán, nagyon tartós, és mégis dörzsölés nélkül le lehet mosni lemosóval. A vízállóság ellenére sem kell olajos lemosó.
A szempilláim nem keményedtek meg a festéktől és nem is hullik egyáltalán.
Nekem most jobban tetszik, mint a cliniqe és a dior, amiket egyébként szintén nagyon szerettem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 30.

A szempilláim nem keményedtek meg a festéktől és nem is hullik egyáltalán.