Macrobioticum

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Szappanok
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: horzso, Módosítva: 2013. április 9.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Szappanok

A szappan alapját 75-80 %-ban (olajtartalomra vetítve) extra szűz oliva olaj adja. A lágy, selymes érzet kedvéért, és a bőrkényeztető hatás fokozása érdekében kecsketejet is tartalmaz, melyet a szaglószervünk és lelkünk kényeztetéséért 100%-os illóolajjal egészítettek ki. A szappan hideg eljárással készül.

Bőrápoló, bőrtápláló hatása magas, használata után általában nem szükséges testápoló krém, olaj használata (kivéve a nagyon igénybe vett bőrfelületeken, pl. kéz, vagy rendkívül száraz, kényes, problémás bőr esetén). Csak természetes anyagok felhasználása révén nincsen bőr irritáló hatásuk, kifejezetten bőr és környezet kímélő.

Olajai és a kecsketej révén magas hidratáló, bőrtápláló hatású, javítja a keringést, cellulitis, "karfiolos" bőr esetén ajánlott, segíti a bőrön keresztüli méregtelenítést - közérzetjavító, oldja a lelki feszültséget, növeli a biztonságérzetet.

Összetevők: Extra szűz oliva olaj, kókuszvaj, kecsketej,kakaóvaj, 100%-os fahéj illóolaj, gyömbér por (NaOH az olajak elszappanosításához)

horzso

2013. március 30.

Életem legjobb szappanja! Nagy tételben fogyasztom. :) Illata isteni fahéjas, megfelelően habzik, és testápoló egyáltalán nem kell utána, pedig száraz bőrű vagyok. Egy pici minta kb 2 hétig kitartott, úgyhogy lassan fogy, nem ázik el, nem olvad el. Ritkán mondok ilyet egy termékre, de ez a legjobb szappan, amit valaha próbáltam.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. március 30.

Gyulladáscsökkentők: Zingiber Officinale (Ginger) Extract

A fahéjolaj szabályozó, vérkeringést serkentő, fertőtlenítő, gombásodásgátló, vértisztító és emésztést segítő hatású. Hivatalos CosIng besorolása szerint illatanyag és maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése) összetevő. Paula Begoun szerint a fahéj a kozmetikumokban potenciális bőrirritáló.

Gyömbér kivonat. A CosIng hivatalos besorolása szerint bőrkondícionáló összetevő. Paula Begoun szerint a gyömbér kivonatnak szájon át bevéve és a bőrön alkalmazva egyaránt gyulladáscsökkentő és rák ellenes hatása is van (viszont a gyömbér olaj problémás). Bisaboloolal együtt használva a két hatóanyag erősíti egymás gyulladáscsökkentő hatását (forrás).