Maison Francis Kurkdjian

Ár:   76 400 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Musil, Módosítva: 2021. augusztus 16.

Ár:   76 400 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

A 2014-ben 250 éves, világhíres Baccarat Kristály Manufaktúra és Maison Francis Kurkdjian együttműködése ez a csodálatos illat. A Baccarat Rouge 540 a Baccarat híres vörös kristályát idézi meg: a tradicionális folyamat során tiszta kristályt 24 karátos aranyporral vegyítik fokozatosan 540 fokra hevítve őket, hogy eggyé váljanak. Így gyönyörű skarlátvörös színezetet kap.

A forró kristály, a sűrűség és áttetszőség, a szemkápráztató ragyogás fenséges elegyét kelti életre az illatok nyelvén ez a lenyűgöző parfüm.

Illatjegyek: jázmin, sáfrány, ámbra, cédrusfa, fenyőbalzsam

Ár: 9000 Ft / 10ml , Eladó: Marekantal
Állapot: Kiadó fújósok, Helyszín: Budapest, fizetés: Foxpost, postán maradó ajánlott
Ár: Lásd a leírásban , Eladó: Tarzicia
Állapot: 5 ml frissen fújva, Helyszín: --, fizetés: Banki utalást követően Foxpost

NinIM

2021. november 27.

Ez egy tökéletes parfüm! Tartóssága 10/100 , ki mosott ruháimon is lehet érezni, nyomokban... sokan írják hasonlít az Ariana Grande Cloud-hoz, szerintem egyáltalán... ennek 100x jobb és minőségibb az illata, de ez az én véleményem :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. november 27.

Terkabarka

2021. november 18.

update:
Végül ebből és az extrait-ből is beszereztem a 70ml-est is és a szerelem azóta is töretlen. Bár a jegyek alapján pont fordítva tippelném, de ezt jobban szeretem ősszel-télen használni, míg az extrait a tavaszi-nyári főillatom. Néha muszáj szünetet tartanom, mert egy idő után egyszerűen nem érzem az illatot, de ők ketten állandó darabjaim, szerintem már azok is maradnak. Eleinte még próbáltam dupe-okat, másolatokat is, de sajnos ezt az illatot max közelíteni lehet, teljesen másolni nem és a másolással pont a lényege veszik el. Számomra ez a legeslegjobb parfüm, amit valaha éreztem

2020. szeptember 23.
Én először az extrait változattal találkoztam, azzal is csak azért, mert a Delina Exclusif-re voltam kíváncsi, mintát rendeltem és akkor már betettem mellé még 2 mintát, nagyjából találomra. Amikor kibontottam a csomagot, az első, ami megcsapta az orrom, az Extrait volt, de olyan erős-fűszeresen, hogy el is könyveltem, mi nem leszünk barátok. Aztán valahogy mégis magamra kentem és onnantól nem nagyon volt kérdés, nagyon jól működött rajtam. Kíváncsi voltam erre a simára is, vettem ebből is mintát. Aztán amikor rájöttem, hogy valamelyiket úgyis meg fogom venni, akkor egyik karomra ezt, másikra az extrait változatot raktam és vártam. Érdekes, hogy ha külön használtam, nem vettem észre a különbséget, így egymás mellett azonban már tényleg mások. Ez hirtelen jobban bejött, meg aztán az ára is barátibb, úgyhogy beruháztam erre (utazó kiszerelésre, mert nekem az nagyon tetszik, nagyon praktikus).

Amíg csak a mintákat kenegettem, soha nem értettem, miért érez ki belőle bárki is jódot, a külföldi videókban is gyakran emlegetik, hogy olyan gyógyszeres nyitánya van. A fújós első használatánál értettem meg, mert fújva hirtelen tényleg jód :D De nekem ez is nagyon bejön.
Ez a parfüm olyan, mint egy drog, ha valamiért reggel nem ezt fújtam magamra, már alig vártam, hogy hazaérjek és legalább a csuklómra fújjam, annyira vágytam rá. Most már nem kísértem a sorsot, egyelőre csak ezt használom és kész :D
Nem harsány, nem agresszív, egyszerű de mégis komplex, gyöngyörű és imádnivaló ez az illat.
Egyetlen problémám van vele: befújom magam, imádom, aztán max egy óra múlva már szinte semmit sem érzek. Kicsit csalódott is voltam emiatt mindaddig, míg egyszer álltam a munkahelyem előtt, egy kolléganőm jött ki a tőlem 15 méterre lévő nyitott raktárkapun és nevetve közölte, hogy már mielőtt kijött volna, érezte az illatomat. Oké, épp arra fújt a szellő, de azért mégiscsak a szabad ég alatt voltam. és mindezt bő 6 (!) órával azután, hogy befújtam magam vele (3 fújással, nem 15-tel)

Még mindig sajnálom, hogy magamon egy idő után nem igazán érzem (ott van azért, csak nagyon haloványan), de közben azért értékelem azt is, hogy ennyire simulékony a kicsike, ennyire könnyen megszokja az orrom, olyan, mintha hozzám tartozna.

Az Extrait-ről még nem mondtam le, hacsak nem győz meg a TF Tobacco Vanille (amit eddig esélyem sem volt megszaglászni), akkor ő lesz a következő szerzeményem

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. november 18.

update:

2020. szeptember 23.

Kalarika

2021. november 11.

Az anyám úristenit, hát ez nagyon tetszik magamon!
Fújok egyet, tényleg csak egyet, és még másnap is érzem egész nap, hát mi ez? Mi ez, ha nem tartósság!
Az én bőrömön édes, amit nagyon szeretek, de van benne még valami, ami miatt egyfolytában csak szaglászom magam.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. november 11.

Az anyám úristenit, hát ez nagyon tetszik magamon!

Csillampor26

2021. október 9.

Ez egy nagyon, de tényleg nagyon furcsa illat. Tapasztalataim alapján mindenki teljesen máshogy érzi. Találkoztam már “fúj, mi ez a dohány szag?” és “imádnivalóan édes” reakciókkal is. Én személy szerint nem érzem kimondottan édesnek. Rajtam inkább fás, fűszeres, kissé férfias lesz. Emiatt az eleje nem is igazán tetszik mindig. Volt már, hogy egyenesen hányingerem lett tőle, de valamikor nem bírom abbahagyni a magam szagolgatását, annyira elbűvöl. Tartóssága tényleg nem evilági, szerintem 10 órán át lehet érezni 1-2 fújást (több véletlen sem ajánlott, mert kémiai fegyverbe csapna át). Én az ez után következő részt imádom, amikor elkezdem érezni az édességet és sokkal lágyabb illattá alakul. A felfújás után 1-2 nappal pulcsin/kabáton maradt nyom vett le teljesen a lábamról.
11ml-esem van belőle. Egyik percben tovább akarok adni rajta, de valami miatt mégis használom és szerintem érezném hiányát, ha nem lenne. Megvenni egyelőre nincs tervben a szeret-nem szeret hullámvölgyeim miatt, de a 11ml elhasználása után még lehet máshogy fogom értékelni a helyzetet. Összességében kijelenthetjük, hogy függőséget okoz, de néha ez toxikus kapcsolathoz vezet. Amikor szeretem akkor nagyon, amikor nem, alig bírom elviselni

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. október 9.

Lupiluuu

2021. október 6.

Ez az az illat,amit mindenki magasztal és ódákat írnak róla.... őszintén szólva, nekem az illat nem lett a kedvencem.
Nekem ez túl fullasztó, sok és van benne valami zavaró.
Néztem róla egy videót,ahol egy srác elemezte az illatot,hogy 1től 10ig hogyan értékelné és azt mondta,hogy vannak ennél sokkal jobbak.... szerintem is!
Maga a parfüm nagyon tartós.... nem az én ízlésem. Számomra fullasztó, tömény ködfelhő ,ami egész nap körbeleng és fejfájást okoz nálam, még egész kicsi mennyiség is.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. október 6.

Nekem ez túl fullasztó, sok és van benne valami zavaró.

brczrk

2021. szeptember 2.

Mintát rendeltem a Neroliból, mert annyi jót hallottam róla, hogy muszáj volt kipróbálnom. Először érződött a jód, nem sokáig, hamar elillant. Utána jött valami beazonosíthatatlan illat, karamellás, de közben virágos, jó volt, de nem vett le a lábamról. Megszagoltattam a barátommal, szerinte szúnyogriasztó, jó mondom, milyen jó, nem kell ennyit költeni rá. Na de akkor jött a második, harmadik alkalom. Az illat egyszerűen összeolvadt a bőrömmel, elfogott egy hozzá nem hasonlítható érzés, hogy folyamatosan szagolgatnom kell. Bárhol egy pillanatra is megérkeztem, csodálatos volt. Gondolom ekkor váltam én is a függőjévé. Azóta minden felvitelnél egyre jobban tetszik és a jód szag is nagyon hamar eltűnik (gondolom, fújásnál több idő kell,hogy elillanjon) Valahogy engem nagyon emlékeztet a kövekre, amiket a sós víz mos és nekem abszolút visszajön a "kristályos" beütés is. Ez az az illat, ami nem szúr, hanem körbeleng és van, hogy egyszer eltűnik, egyszer visszajön. Az az érzésem, hogy szeretném, ha más is érezné, mennyire jó illat leng körbe. Ez az illat nagyon jól el van találva.
Sajnos egyelőre az ára miatt húzom a szám... majd ha fogyóban lesznek a mostani parfümjeim. 125 euró a 35 ml, valószínűleg el fog jönni a pillanat, amikor beadom a derekam.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 2.

Kyttana88

2021. szeptember 2.

Egy 10ml-s mintát próbálgatok már jóideje. Elismerem a Mester munkáját, valóban van valami különleges ebben az illatban. A tartóssága verhetetlen; tegnap délután fújtam párat magamra és ma reggel még mindig masszívan érződik. Mégsem tudom eldönteni, hogy hogyan is állok vele. Szép, szép, tartós és különleges, de mégsem az igazi nekem. Valahogy nem én vagyok, nem nekem készült. Ezt igazolja a tény is, hogy a mintámat már lassan egy éve fújogatom és még mindig van benne. Újra és újra előveszem, hogy hátha most elkap engem is a hype és a magaménak érzem majd...de nem.
Ettől függetlenül jár neki az 5csillag mert minden tekintenben minőségi illatról van szó. Csak nem nekem készült. Ennyi.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 2.

pacsirszkyh

2021. augusztus 29.

Az illatcsíkon nagyon tetszett, így vettem egy mintát belőle, viszont amikor magamra tettem, elborzadtam. Egy állott, vizes ruhához tudnám hasonlítani azt a kezdeti illatot amit a bőrömmel alkotott, majd olyan szagot éreztem, mint a gimnáziumi tornaöltözőben, miután mindenki egy fél flakon dezodorral akarta leplezni az izzadtságszagát. Gondolkoztam, hogy lemosom, de hajat mosni nem lett volna időm, így maradt. Ami utána történt, azt nem tudom szavakba önteni! :D Egyszer csak egy végtelenül kellemes, erős, de mégsem túlzásba vitt, fűszeres illatfelhőt tapasztaltam magam körül, amit még két nap múlva is éreztem. A kezdeti borzalom után annyira magával ragadott az illat, hogy erősen gondolkozok a beszerzésén.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. augusztus 29.

silence

2021. augusztus 14.

UPDATE: 2021. augusztus 14.
Már a második üveggel nyúzom töretlen szerelemmel!
Amióta megismertem, rajongásom nem tud alábbhagyni!
Illatmániásként rengeteg parfümöm van itthon, de ő (és az Extrait változata) az, amit legtöbbet és legszívesebben használok.
Tiszavirág életű illatszerelmek röpke pillangóként ideig-óráig szerepet játszhatnak életemben, de úgy érzem ő lesz az, aki a halálomig végigkísér, neki örök hűséget esküszöm! ❤︎ ❤︎ ❤︎

UPDATE: 2020. március. 21.
Az előző véleményem megírása óta sok minden történt….
Hajtott a kíváncsiság, meg kellett fejtenem a rejtélyt: “mi ez a megmagyarázhatatlan érzés, ami fogva tart?”
Napokon keresztül tesztelgettem, több illatmintát is elhasználtam, ez idő alatt teljesen kikristályosodott előttem, hogy ez az érzés bizony maga a SZERELEM!
Minden nap egyre inkább belehabarodtam, egyre inkább a rabjává tett! Addig csábított, amíg meg nem rendeltem Neroliból egy nagy, 70 ml-es üvegcsével.
A korábbi teszteléssel ellentétben, mindennapos használatkor már abszolút nem érzek semmi jódosságot, sokkal inkább egy kifinomult, enyhén pasis mellékszösszenettel rendelkező édeskés, rendkívül ízléses és nőies illat lesz rajtam.
Mindössze 2 apró fújás elég belőle reggelente és egész nap csodás auraként ölel körbe.
Iszonyatosan tetszik benne, amit művel a nap folyamán.
Mindig más - más arcát mutatja…… egyszer édes karamellás, máskor a sáfrány keserédes, bőrszerű puhasága bújik elő enyhe fás háttérrel, lágy, balzsamos kényeztetéssel.
Este, tusolás után és éjszaka is bekúszik a tudatalattimba….. még másnap is előbukkan, sőt a bőrömbe ivódva szinte eggyé válunk, és a legcsodásabb én-illattá válik.
Bárhol járok, mindenki azt kérdezi, mi ez a jó illat? A párom egyenesen bele van habarodva, folyamatosan bele-beleszagol a nyakamba, hogy “isteni illatod van!”
Valóban ez az igazi szerelem, úgy kezdődött, ahogy a nagykönyvben meg van írva:
1. egyenesen taszít, 2. egyre inkább elcsábít és piszkálja a fantáziád, 3. már nem tudod eldönteni imádod vagy utálod, 4. nem akarod szeretni, de már teljesen behálózta a gondolataidat, 5. meg KELL szerezned, Tiéd kell, hogy legyen, 6. már a Tiéd, minden nap csak őt akarod és tudod, hogy soha nem fogod elengedni! ❤︎

2020. január
Taszít és vonz egyszerre...
Először: ó jaj, ez elviselhetetlen JÓD szag! Épp eleget voltam kórházban ahhoz, hogy szinte ezt az egyet tudjam kiérezni belőle.... le akarom azonnal mosni.... de nem tudom, mert valami visszatart....
Később: ÉDES JÓD - de akkor mégis mi az, ami miatt szinte meghipnotizálva vissza és vissza kell emelgetnem a csuklómat az orromhoz? Mi az, ami miatt állandóan érezni akarom ezt az illatot?
Mi az, ami miatt annyira rossz, hogy szinte már jó???
Magam sem tudom.... gyűlölöm vagy imádom? Elviselhetetlennek érzem magamon, mégis megbabonázott!
Egy csepp iszonyat erős és tartós! Egész nap levakarhatatlan....
El kell ismerni, hogy meghökkentően egyedi, összetéveszthetetlenül hatalmas alkotás, viszont úgy érzem én képtelen lennék viselni!
De a kérdés továbbra is kering az agyamban: mi eeeeeeez??? Őrületbe kerget, mi ez a megmagyarázhatatlan érzés ami fogva tart???????

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. augusztus 14.

UPDATE: 2021. augusztus 14.
Már a második üveggel nyúzom töretlen szerelemmel!
Amióta megismertem, rajongásom nem tud alábbhagyni!

UPDATE: 2020. március. 21.
Az előző véleményem megírása óta sok minden történt….
Iszonyatosan tetszik benne, amit művel a nap folyamán.
Valóban ez az igazi szerelem, úgy kezdődött, ahogy a nagykönyvben meg van írva:

2020. január
Taszít és vonz egyszerre...
Mi az, ami miatt annyira rossz, hogy szinte már jó???
Egy csepp iszonyat erős és tartós! Egész nap levakarhatatlan....

laracroft

2021. június 5.

Sajnos rajtam nem működik. Érdekes, mennyire bőrfüggő alkotás, barátnőmön pl. csodálatos maga az illat, de nem tartós. Rajtam szerintem kicsit kellemetlen, férfias, hiába édeskés, de van egy fémes mellékzöngéje - a férjem szerint fenyő illatú wc-illatosító - de a lényeg, hogy nem túl jó élmény, viszont egy apró pötty az alkaromon is lerobbanthatatlan, és betölti a teret körülöttem.
Ezek után csak annyit tudok mondani, hogy vakon ne rendelje senki! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 5.

Ezek után csak annyit tudok mondani, hogy vakon ne rendelje senki! :)

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színező anyag. (Piros)