Maison Francis Kurkdjian

Ár:   59 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Musil, Módosítva: 2018. szeptember 11.

Ár:   59 900 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

A 2014-ben 250 éves, világhíres Baccarat Kristály Manufaktúra és Maison Francis Kurkdjian együttműködése ez a csodálatos illat. A Baccarat Rouge 540 a Baccarat híres vörös kristályát idézi meg: a tradicionális folyamat során tiszta kristályt 24 karátos aranyporral vegyítik fokozatosan 540 fokra hevítve őket, hogy eggyé váljanak. Így gyönyörű skarlátvörös színezetet kap.

A forró kristály, a sűrűség és áttetszőség, a szemkápráztató ragyogás fenséges elegyét kelti életre az illatok nyelvén ez a lenyűgöző parfüm.

Illatjegyek: jázmin, sáfrány, ámbra, cédrusfa, fenyőbalzsam

Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540
Ár: 2,5ml/ 2.400ft 5ml/ 4.600ft 10ml/ 9.000ft + Posta , Eladó: nina 69
Állapot: Frissen átfújva a saját parfümömből 2,5 - 5 vagy 10ml üveg parfümszóróba., Helyszín: Budapest, fizetés: Budapesten a XI. kerületben személyesen is átvehető vagy előre utalást követően ajánlottan postázom.
IGÉNYFELMÉRÉS - Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 EDP
Ár: 5ml - 4000Ft / 10ml - 7000Ft + postaköltség , Eladó: Fefo89
Állapot: Frissen fújva minőségi, üveg fújósba, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel BP. 11. kerületben (Allee, Kelenföldi pályaudvar), csomagautomaták és posta előreutalás után
VickyV

2020. január 17.

Előbb volt alkalmam Ariana Grande Cloudját szagolni, mint ezt, és az meglepetésemre kifejezetten büdös volt rajtam. Ezután már nagyon kíváncsian vártam a pillanatot, hogy miről szól a hype és biztos voltam benne, hogy a Baccarat tök más kell, hogy legyen, mert ez ami a Cloud, nem lehet hasonlatos egy agyondicsért niche-sel.
Nos, ma eljött A Nap! Izgatottan felfújtam..... és ugyanolyan illata volt rajtam, mint Ariana Grande illatának:(( ahhoz tudom hasonlítani, mint amikor sokáig van egy kozmetikum a kivilágított polcon és megromlik. Kicsit olyan, mint ezek a régi, gyerekeknek szánt gagyi sminkpaletták, amiknek volt egy enyhén avasan púderes szaga. Egyszerűen semmi nincs, ami megfogott volna benne, és abszolút nem tartós. Se nem érzem az "elit" illatának, sem különlegesnek, de még csak extrának sem ahhoz, hogy ebben a kategóriában legyen és ilyen árral. Picit jellegre nekem olyan JHG Not a perfume-ös, csak annak bejött ez a lightos, épp csak van illata, míg ebben valami kifejezetten zavaró. Az üveg tetszik, olyan letisztult és elegáns.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 17.

emb1p3

2019. november 18.

A legszofisztikáltabb megfogalmazása a 2010-es évek se mézesen, se gyantásan, se balzsamosan, hanem szacharózosan, túlcsordulóan édes trendjének. Az egész illat egy idézőjel,az intelligens felsőközéposztálybeli nő, aki félig ironikusan, őrülten felstilizálva viseli a trasht, az alsóbb osztályok olcsó trendjeit, az öklömnyi, futatott réz karikafülbevalókat valódi aranyból, strukturált szabású, csóró kelet-európaikkal minimálbéren varratott méregdrága dizájnerkabáttal, az állatmintát kasmírból, meg a kék szemhéjpúdert egyébként no make up-pal a 300 eurós Eric Bompard garbójához. Andrea91 hasonlata nagyon tetszik, az indokoltatlan, profilba nem illő vonzalom comme il faut-vá tétele a kristályüveggel meg a méregdrága alapanyagokkal. Szerintem inkább a státusz szaglik róla, mint az erotika. A Burberry Her ennek a koncepciónak az olcsósított, tehát abban a formában értelmezhetetlen verziója. Nem tudom, nekem nem szimpatikus, de nem mondom, hogy nem jó illat, mert tényleg ott motoszkál napokig az ember hipotalamuszában.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 18.

malvada

2019. november 12.

Update2: hogy mennyire meg tud változni az ember véleménye az első benyomás után... Ez a parfüm előlépett egyik legkedvencebb illatommá. A legtartósabb is. Komolyan, még hetekkel később is érzem a kabátomon úgy, hogy nem is azt fújtam be, csak érintkezett a befújt bőrömmel!
Az illat pedig maga a szex. Ennyi.

Update1: az első benyomás után időnként szagolgattam a szórófejet otthon és egyre jobban a bűvkörébe kerültem, elvarázsolt. Ennek az illatnak olyan szintű szexuális kisugárzása van, hogy az már állatias.
Ma vettem a bátorságot először, hogy magamra fújjam nappal. A ruhámról folyamatosan érzem, és már eldöntöttem: KELL nekem!

Első benyomás: egyet fújtam a csuklómra, de alig éreztem valamit. Fújtam még kettőt, ugyanez. Azt azért lehet sejteni az enyhe illatból is, hogy egy nagyon komolyan veendő parfümről van szó. Ezt tudni kell viselni. Van benne valami állatias. Állandóan szaglásznom kellett a karomat, hogy érezzem, tehát a "hatósugara" -legalábbis rajtam- nem nagy, viszont annyira tartós, hogy még másnap reggel, zuhanyozás után is éreztem! Nem az én illatom, de elismerem a nagyságát. Van benne valamilyen állatias összetevő, ami taszít (és egyben vonz is?), ami fiatalabb koromból ismerős. Fogom még próbálgatni, de nekem ez túl fullasztó, nehéz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 12.

Az illat pedig maga a szex. Ennyi.

Szilvoci

2019. november 11.

Nagyon régóta szemeztem vele, aztán sikerült beszereznem egy fújóst belőle és beleszerettem, így beruháztam egy teljes üvegre is. Imádom, hogy nem tolakodó, de mégis egész nap érezni. A munkahelyemen is sokan dicsérik, még a nap végén is. Kellemes, édes, meleg illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 11.

riatai

2019. november 3.

Nagyon sokat vártam ettől az illattól. De hatalmas csalódás lett. Alig vártam, hogy haza érjek vele. Csak néhány ml-t szereztem be....Bár volt bennem egy kis szkepticizmus is. Felfújtam.....Amin a legjobban meglepődtem, hogy sokan édes illatnak írják le. Én semmi édeset nem éreztem. Megcsapott vmi kórházi, jódos illat. Mintha egy középkorú, komoly orvos parfümjét szippantottam volna be, aki már lenyomott egy műszakot a kórházban. Minél többször illatoztam, annál szörnyebb lett.... A férjemnek is felfújtam, biztos, ami biztos. Rajta sem volt jobb. Egyszerűen el vagyok képedve, miért nem érzem én ezt az illatot nőiesnek. De még csak nyomát sem találom.... :( Félek újrapróbálni, mert a gyomromat zavarja. Elnézést kérek azoktól, akik nem így vélekednek. Pláne, hogy nem erre készültem..... Mintha teljesen más parfümről beszélnénk......

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 3.

andrea91

2019. szeptember 30.

Érdekes illat ez. Elsőre a legprimitívebb édes illat amit valaha éreztél, ez valahol akkor is megdöbbentő ha amúgy nem tudod hogy nem egy olcsó darab, hogy hogy lehet ennyire de ennyire, szóval pf ,ez most az ezredik cukros lötty á lá mai divat vagy valami tiniparfüm, éreztem már ezerszer vagy egyszer sem? de főleg egy motoszkál bennem: miért tetszik ez nekem ennyire? ilyen lehet 40-50-es pasiként belezúgni egy komolytalan 20as nőbe, vagy fordítva, miért miért miért, de mégis, másra sem tudok gondolni, teljesen indokolatlan hogy elmenjen az eszem ettől, de hát ez van, és gondolom ez a lényege...:-) na kb ilyen hatással van a laikus énemre, egyébként kicsit parfümösebben úgy mondanám, hogy van benne valami olyasmi mint az iso e super, nem olyan illatú, hanem olyasmi módon megkapó életszerűtlen és teljesen mű akkord. Pont ez az áá de miért érdekel ez engem ennyire rész hiányzik csak a 'hasonmásokból', anélkül pedig tényleg konkrétan egy semmi, szóval nem érdemes alternatívákat keresni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 30.

Cintia04

2019. szeptember 28.

Hosszú idők óta ez az egy illat ami igazán megfogott. Édes de nem émelyítő, krémes, tiszta akár a bőröm második illata is lehetne! Hidegebb időben tudom használni akkor élvezem igazán, melegebb időben nekem sok lenne mert igen gazdag illat! Tartós is a hajamban még sokadik mosás után is érezni szóval "hűha" kategória! Enyém sosem lesz mert az ára nálam üti a lélektani határom de nincs ezzel semmi baj! Aki teheti vegye csak meg mert egy szuper, klassz illat! Bevallom azóta is keresem az olcsóbb társát! Addig is élvezem a kis fújósom mert nem kell belőle sok, hogy finom, illatos legyek! ❤️

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 28.

Evko

2019. augusztus 17.

Nagyon akartam szeretni,de nekem ez nagyon nem jön be.Hozzáteszem nem is bánom az ára miatt.Vártam a bókokat is,de tőlem senki nem kérdezte meg mivel vagyok befújva.Nagy kedvencem a jázmin de ebben nem vélem felfedezni sem,hasonlítani sem tudom semmihez az illatot.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 17.

Nenuka

2019. július 28.

5 csillag... mámorítóan tökéletes.
Hogy lehet ennyire tehetséges valaki, mint Kurkdjian ? Olivier Cresp, Jaques Polges és Frederic Malle talán, akikkel egy napon lehet említeni /még csak pár hónapja vagyok benne a durvább parfümmániámban/, de ez a fazon...egy zseni. Nem is tudok mit írni, az illat annyira összetett és édesen kellemes. Nehéz elemezni, és nem is akarom. Egyik favoritom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 28.

5 csillag... mámorítóan tökéletes.

superbeni007

2019. július 12.

Ennél a parfümnél értettem meg, hogy mennyire számít a bőrünk kémiája és az adott illat kombinációja. Rajtam szörnyű a Baccarat. Konkrét hányinger.
Viszont próbáltuk egy hölgy ismerősömöm, fantasztikus volt. Hetek kellenek neki, mire kibontakozik. Egyszerű koncepciónak tűnik, valójában nagyon sokszínű.
A tartóssága: brutális *2. Egyszerűen lemoshatatlan. Bőrön egész nap tart. Ruhára nem mertük fújni..:)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. július 12.

Antioxidánsok: BHT

Színező anyag. (Piros)