Maison Francis Kurkdjian

Ár:   59 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Musil, Módosítva: 2018. szeptember 11.

Ár:   59 900 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

A 2014-ben 250 éves, világhíres Baccarat Kristály Manufaktúra és Maison Francis Kurkdjian együttműködése ez a csodálatos illat. A Baccarat Rouge 540 a Baccarat híres vörös kristályát idézi meg: a tradicionális folyamat során tiszta kristályt 24 karátos aranyporral vegyítik fokozatosan 540 fokra hevítve őket, hogy eggyé váljanak. Így gyönyörű skarlátvörös színezetet kap.

A forró kristály, a sűrűség és áttetszőség, a szemkápráztató ragyogás fenséges elegyét kelti életre az illatok nyelvén ez a lenyűgöző parfüm.

Illatjegyek: jázmin, sáfrány, ámbra, cédrusfa, fenyőbalzsam

KERESEM!!!!!!Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540
Ár: 0 , Eladó: klduslin
Állapot: fújós, kisebb mennyiség, Helyszín: --, fizetés: --
Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 edp 70 ml
Ár: 52000 Ft + postaköltség , Eladó: parfumvilag
Állapot: új, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel Bp. (Kőbánya-Kispest metróállomás), vagy posta
isabelaniko

2019. május 16.

Nekem ez az illat egy igazi szerelem lett. Azzal kezdődött, hogy csak mintám volt belőle, nem is nagyon jártam utána, hogy milyen ez az illat, gondoltam elhasználom pár nap alatt azt a kis fiolát. Aztán mikor rávettem magam a próbára - mindenféle elvárás nélkül - és reggel magamra "kentem" , majd álltam a buszmegállóban, egyszer csak megcsapta az orromat egy csodálatos illat. Körbe néztem, hogy "azta..huh de jól illata van valakinek, megkérdezem mi ez", majd rájöttem, hogy rajtam kívül egy idős bácsika ült csak a megállóban. Na hát a bácsikát ki is zártam rögtön a lehetséges parfümimádók csoportjából, és rájöttem, hogy engem vesz körbe ez a csodálatos illat varázslat. Alig tudtam betelni vele, pedig keveset tettem magamra belőle, és mikor kora reggel feltettem még semmi jelentőset nem is éreztem. Elmondhatom, hogy kellett kb. fél óra mikor úgymond "berobbant" AZ ILLAT. Bementem az irodába és kolléganőm rögtön megjegyezte, hogy nagyon jó a parfümöm, de szokatlan mert nem ilyeneket szoktam viselni. Mondtam valóban, ez most kísérletezés. Mindenesetre tetszett neki :) Kb. 1 óra múlva egy megbeszélés után főnököm csak ennyit mondott "Ma már ne gyere hozzám közelebb 5 lépésnél". Először azt hittem ennyire borzalmasnak találja, majd mikor erre rákérdeztem, elmosolyodott és annyit mondott "épp ellenkezőleg, túl jó". Nekem a tartóssága is tökéletes, este 8 körül még mindig éreztem magamon és ez is nagyon tetszett :) Érdekes mert eddig én a lágy édes, illetve a tiszta illatokat kedveltem nagyon, és ez inkább olyan édeskésen picit szúrós rajtam, de csak is annyira szúrós, hogy az jóleső érzés legyen. Mint a rozé pezsgőnek a buborékjai mikor a számba érve pezseg, és ahogy lecsúszik a torkomon, egyszerre zamatos és szúrós, felfrissítő és bódító. Hát így történt a szerelem :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 16.

karaibrahimgil

2019. május 7.

Nem szokásom megkérdezni az embereket, milyen parfümöt használnak (kevés tetszik nagyon, és viszonylag sok illatot felismerek már, igaz, nem a niche kategóriából), de amikor Barával összefutottam egy adásvétel kapcsán, muszáj volt megérdeklődnöm, mit használ. Csak ennyit mondott: "Baccarat... Nem ismered?" Bevallottam, csak névről, de még nem szaglásztam előtte.
Már akkor tudtam, hogy ezt a parfümöt ki kell próbálnom. Éreznem kell, rajtam is működik-e. És igen! 💓 Mint a mindent elsöprő szerelem - vagy kevésbé költőien: mint gyerekkoromban, amikor írásba adtam a szüleimnek, hogy nem kérek több Barbie babát, csak még egy utolsót. 😀 Ugyanígy, a Baccarat beszerzése után megfogadtam, hogy egy ideig nem veszek több parfümöt. Kíváncsi vagyok, meddig bírom magamat ehhez tartani...
De azt már pár használat után elárulhatom, hogy kevésbé érzem tartósnak; habár ugyanúgy imádom. Még mindig számomra beazonosítathatatlan jegyekből összeálló, harmonikus, édeskés és nagyon egyedi kompozíciónak tartom.

Update: Hát persze hogy rengeteg parfümöt vettem és cseréltem azóta, de a travel size Baccaratok ugyanúgy a gyűjteményem legmegbecsültebb darabjai, mint a Chanelek. Ami mostanában fogalmazódott meg bennem róla, hogy az az érzésem, ez egy "száraz" illat: ez a szinesztézia fejezi ki leginkább a Kurkdjian-műalkotás érzékelésének sajátos módját, no és az, hogy ha azóta (ritkán) megérzem valakin a belvárosban, ugyanúgy felkapom rá a fejem, akárcsak első alkalommal, amikor hónapokkal ezelőtt bemutatkozott előttem, és első pillanatban ámulatba ejtett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 7.

CRD

2019. április 23.

Nagyon szeretem ezt az illatot, jelenlegi kedvencem. Annyira passzolunk,epres, cukros, de nem lebutított, felhígított módon, hanem sikkesen,kifinomultan. Erős illat-túlfújva könnyen zavaróvá válhat, bár ez minden minőségi parfümre igaz...
Kicsit talán kislányos illat-sokszor érzem lányos an vártacukrosnak, de nem rossz értelemben, nem zavaró módon, sokkal inkább üdítően hat egy kis könnyedség. Számomra maximálisan megéri az árát!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. április 23.

kiranikoletta

2019. április 17.

Szerintem ezt a parfümöt még a Marson is érezni lehet... 2 fújás is sok belőle! Csodás illat, de könnyen okoz fejfájást, hányingert, ha túlzásba esünk vele. Tegnap viseltem először emberek között ( eddig csak itthon tesztelgettem ) négyen is megdícsértek. Szeretem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. április 17.

tiltedfate

2019. április 2.

Kismilliárd fórumon olvastam erről a parfümről és most végre én is kipróbálhattam. A Notino-ról rendelt mintát kb. fél órája fújtam magamra. Fémes jód és orvosi kötszerek. Semmi más csak fémes jód és orvosi kötszerek illatát érzem magamon és papíron is egyaránt. Hol van a nagyon édes vattacukor illat??? Hol az égetett cukor és karamell illata? Túlságosan édes és feminin? Vérnarancs?!?!? Én megértem, hogy vannak emberek, akiknek a bőrén egyes illatok kicsit másképp érződnek. Pl. ha mondjuk egy alapvetően édes illat valakin kevésbé édes, de azt már nem, hogy valami egy TELJESEN más típusú illatba megy át valakin, mint ahogyan azt leírják. Én attól féltem egész végig, hogy ez egy valami fejfájdítóan édes cukormáz lesz rajtam, de ez konkrétan nem hogy édes, hanem egy savanykás szúrós fémes illat... Rendkívül csalódott vagyok... Jönni fog majd még az update, de ez egyelőre nekem 1 csillag...

Edit: Pár hónap után újra itt vagyok. Megszagoltam az elhasznált mintám szórófejét és konkrétan semmit nem érzek abból, amit eddig írtam... Őrület, semmi jódszag, semmi szúrósság, édes epres cukros illatot érzek pici súrólószer beütéssel. Annyira idegesített az egész, hogy berendeltem 10 milit az illatból, hogy tovább tudjam tesztelni. Ennek az illatnak bizony időt kell adni, nem szabad 1-2 hét után véleményezni, mert nagyon sok embernél, mint ahogy nálam is teljes anozmiát okoz, és kb. mostanra jutottam el arra a szintre, hogy több összetevőt kezdek érzékelni benne, mint először. Ki érti ezt? 4 csillag. (egyelőre :)...)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 2.

tigerkid

2019. március 24.

Nagy KURKDJIAN rajongó vagyok, de ez nem jött be. Annyira nem nem jött, hogy elviselni se tudom azt a zöldes illatot, ami leszáradás után rajtam maradt. Hatalmas rajongótábora van, így kibírja nélkülem is, csak el akartam mondani, hogy mindenki jól gondolja meg, mielőtt vakvásárlásba kezd. A 3 csillag kizárólag az orr miatt, egyébként sose viselném ezt a parfümöt. Bocsi, ha ezzel valakit megsértek.
És igen, jódos illata van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 24.

És igen, jódos illata van.

Rainy

2019. március 8.

Érdekes érzések kavarognak benne ezzel az illattal kapcsolatban. Nemrég próbáltam először az exdp verzióját egy helyi parfümös találkozó alkalmával. Mindenki áradozott róla korábban már, de a Neroliban blatteren semmi illata nem volt, így bőrön sem akartam tesztelni. Az exdp már megygőzött, hogy ez olyan cucc, amivel érdemes próbálkozni. Beszereztem a sima edp-ből egy 10 milis decantot az egyik kedves fórumtag jóvoltából. Sokkal komplexebb és fásabb, mint a töményebbik társa. Tartóssága az olfactory fatigue jelenség révén nehezen megmondható, de mindenki kérdezgeti, hogy mi ez rajtam. Kipróbáltam a 2016-os Aventusommal összefújva, na akkor szállt el a mutatvány. Nukleár hatótávra tolja az amúgy is füstös batch-et és felédesíti azt. Kb 6 ember mondta egy nap alatt, hogy ez valami állati. Jómagam önmagában jobban értékelem a parfümöt, a layerelés csupán kísérlet volt. Nem parfümként kezelem, hanem valami furcsa különleges illatként és marhára nem érdekel, hogy nem férfias karakter.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 8.

Keryedi

2019. február 9.

Ha valaki nagyon túltolja, borzasztó és már-már közönséges. Különben pedig érdemes vele próbálkozni, mert szerintem nagyon is partyképes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 9.

Timi8

2019. január 27.

Wahhh! Gyűlölni akarlak! Remélem, sikerül.
/Bővebben az Extrait-nél olvashatsz a viszonyunkròl./
U.i.: Botrány. Nonszensz. Nem értem magam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 27.

Wahhh! Gyűlölni akarlak! Remélem, sikerül.
/Bővebben az Extrait-nél olvashatsz a viszonyunkròl./
U.i.: Botrány. Nonszensz. Nem értem magam.

Yeticica

2019. január 7.

Kedves Zsuzsinak hála egy kis minta erkezett hozzam. Nem tagadom, kivancsi voltam, mert eddig tudatosan tavol tartottam magam ettol a (szamimra ertelmezhetetlenul magas aru) illattol. A hype es en nem vagyunk joban.
Felkentem. Lelegzetvisszafojtva vartam.
Elso benyomas: hmmm ez finom. Finom ferfiillat.
Masodik benyomas: nem nem, ez konkretan apukam illata. De miert?! O egyaltalan nem ilyen illatokat hasznal.
Aztan PAFFFFFF es BUMMM.
Leesett! Ennek konkretan jód szaga van az en boromon. Apukam ugyanis sebesz. Hat innen az asszociacio. Azota jodos vattapamacsok, zold mutosruhak, maszkok, gumikesztyuk es szikek ropkodnek lelki szememim elott (meg csak nem is jokepu mutosfiuk...).
Soportem fol fragira. Megorultem volna????
Erre, az 5-ik kommentben irja egy holgy, hogy “I smell iodine and sweetness, others can smell it, too”. Nesze neked.
Jodozott epres cukor egy zsak penzert.
Hatalmas szikla gordult le a vallamrol, nem viszem anyagi csodbe szeretett kis csaladom. De finom, a maga fura modjan. Egy ferfin.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 7.

Felkentem. Lelegzetvisszafojtva vartam.
Elso benyomas: hmmm ez finom. Finom ferfiillat.
Aztan PAFFFFFF es BUMMM.
Soportem fol fragira. Megorultem volna????
Jodozott epres cukor egy zsak penzert.

Antioxidánsok: BHT

Színező anyag. (Piros)