Mancera

Ár:   24 800 Ft és 39 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   60 ml és 120 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Kata791, Módosítva: 2016. július 4.

Ár:   24 800 Ft és 39 000 Ft
Kiszerelés:   60 ml és 120 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

2015-ben megjelent uniszex illat.

Fejjegyek: bergamott, mandarin, calabriai citrom, bors, gyümölcsös jegyek

Szívjegyek: bolgár rózsa, ibolya, tengeri jegyek, pacsuli

Alapjegyek: ámbra, tölgymoha, mysore szantálfa, vanília, pézsma

Ár: 16000 Foxposttal , Eladó: skin
Állapot: Használt, Helyszín: Miskolc, fizetés: Banki utalás ,csak Foxpost
Mancera So Blue EDP 60ml
Ár: 14000 Ft + postaköltség , Eladó: Torpece
Állapot: A képen látható mennyiséggel, Helyszín: Miskolc, fizetés: Foxpost automatába, esetleg postán maradó
wildrose

2019. szeptember 17.

Kifújáskor rajtam enyhén édeskés-gyümölcsös, erőteljesebben pikáns, kesernyés borsos, majd csodás, selymes, friss rózsa egy kicsi tengeri sóssággal, lecsengése pedig meleg pézsmás. Bár nincs az összetevői között, én mégis oud-ot érzek benne, nem dominánsan, de lineárisan, valamint számomra a tölgymoha, amitől van egy kis maszkulin jellege, végig duruzsol. Szikrázó, légies illat, nagyon tetszik, de biztos, hogy ki fogom próbálni a páromon is. Elég intenzív és elég tartós is.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. szeptember 17.

momo

2019. február 14.

Minőségi, csodás parfüm, csak nem rajtam. Ennyi pozitív értékelés után vettem belőle 10 ml-t és tettem egy próbát. Már az első szippantáskor azt gondoltam, hogy ez egy nagyon szexi férfi illat. Akárhányszor megszaglásztam a csuklómat, mindig arra jutottam, hogy egy baromi jól összerakott, nagyon izgalmas, kifejezetten - hogyan fogalmazzak - testi gondolatokat ébresztő parfümmel van dolgom. Férfi parfümmel. A férjem minden ellenkezése ellenére szépen rá is fújtam, majd büszkén konstatáltam, hogy nagyon igazam volt :) A végén van valamilyen finom mély, hűvös-fás dorombolás, az valami egészen fantasztikus.
Számomra ebben az illatban nincsen semmi unisex, rólam leugrott, diszkomfort érzést keltett. Férfi illatnak csillagos ötös.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 14.

Luna1024

2018. október 2.

Niche illatok közül Őrá voltam a legkíváncsibb, de a kapcsolatunk mégsem indult túl jól. Rapszodikus volt vele a viszonyom: hol feltettem eladásra, hol leszedtem a hirdetést, és ezt eljátszottam úgy háromszor (minimum). Nem nagyon tudtunk dűlőre jutni, na. Kesernyésnek, furcsának és férfiasnak éreztem, nem igazán volt összhangban a bőrömmel. Mégse hagyott nyugodni a dolog, az első alkalom után többször is kísérleteztem vele, és azt vettem észre, hogy minden alkalommal egy kicsit jobban szeretem. Lassan cserkészett be, mint egy ragadozó a prédáját. Most ott tartok, hogy ez az egyik legfinomabb, egyben legtermészetközelibb (létezik ilyen szó? :D) nyári illat, amit valaha éreztem. A tengerparti sziklákhoz csapódó hullámok illata, a levegő sóssága, és a szabadság van benne, amit az a végtelen víz jelképez a számomra. Nagyon friss, fás, ugyanakkor icipicit édes, finom nyári illat, és 100 %-ban uniszex. Többen megdicsérték rajtam, és már nekem is tetszik, pedig nem vagyok az uniszex illatok rajongója (valamiért jobb szeretem azokat, melyekről egyértelműen el tudom dönteni, hogy férfias vagy nőies). A So Blue nekem amolyan lassan melegedő parázs, nem a hirtelen fellobbanó láng, viszont a szeretetem iránta annál tartósabb. Tartósságát közepesnek mondanám, pár óránként azért újrafújtam. 5 ml-s mintámból az utolsó cseppeket próbálom kipréselni (ez is szokatlan, fújósokat nagyon ritkán használok el: vagy nem tetszik, vagy út közben megunom), és hiányzik, be kell valljam. Ha nem is télire, de valamikor biztosan beszerzek belőle egy üveggel. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. október 2.

nyarigabi

2018. június 14.

Az első két óra ijesztő, romlott szaga van...isteni friss uniszex illat lesz utána, de azt a két órát nehéz volt kibírni az elején.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 14.

Emli70

2018. június 9.

Update:
El akartam adni a kis mintámat, hirdettem is, de ő valamiért nagyon itt akart maradni. Szerencsére! A 17 éves fiamon eszméletlen jó ez a kék csoda, rajta olyan pimasz, frissen férfias, citrusos, itt-ott kis édes csavarral, ja és ami a legfontosabb, hogy neki is tetszik. Tényleg annyira örülök!
Azért nem volt túl egyszerű elsőre rábeszélni, mert hónapok óta csak a Kenzo Homme Night, amit magára fúj. Attól ez nagyon távol áll, de nyárra ez sokkal frissebb, és szerintem jóval tartósabb is. Mire elhasználja az 5 ml-t, sokáig elég lesz, (egy fújás szigorúan!) kiderül lesz e közöttük tartós kapcsolat, és újra kell-e vásárolnom.
Szóval miatta már 5 csillag!

Sajnos nagy csalódás számomra, de ez nem a parfüm hibája, hanem a bőrömé. Próba nélkül őt nem szabad megvenni! Csalódást okozhat.
Sikerült egy kis mintát kisírnom Koditól, utólag is köszönöm, hogy megesett a szíve rajtam, 😃 egyébként is már egy hónapja lestem, hogy honnan szerezhetnék egy leheletnyit, rettenetesen vártam a találkozást ezzel az illattal. Csodaszép dolgokat gondoltam róla, kék ibolya, vidámság, tenger hullámain táncoló napfény... A kifújás első pár percében még bizakodtam is , picit olyan Sospiro Erba hasonmást produkált, de bánatomra hamar átalakult, de nem kedves és szexi illatát, hanem csak egysikúan szúrós és kesernyés lett, szinte végig csak a férfias oldalát mutatva. Annyira vártam pedig, irigylem akin szépen működik. Bár rajtam is beédesedne, csak egy picit. Komolyan, még a napra is kiálltam, hátha segít a meleg... De nem, ő nem nekem való.
Rajram 1 pont a maszkulin miatt, viszont az erősség és hatósugara az kitűnő, 5 csillag.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. június 9.

Update:
Szóval miatta már 5 csillag!

0808

2018. június 5.

Imádnám, ha tartósósabb lenne, de sajnos szűk 2 óra után ha belefúrom az orrom a bőrömbe már akkor sem érzem. Azért ettől többet vártam tőle!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 5.

Kodi

2018. május 25.

A So Blue számomra olyan, mint a demokrácia John Dunn szerint Kr. e. 508 és 1993 között… befejezetlen utazás. Még nem tudom, hová visz, fejlődhet-e még, de minden nap felvet egy érdekes kérdést. Valóban kék illat, de nem úgy ahogy vártam, sokkal gyümölcsösebb rajtam, én különösebben nem érzem az ibolyát, a rózsát viszont finoman igen, de szerencsére nem mosóporosan, hanem tearózsásan, kivételesen kedvemre való. Érzek egy pici rokonságot a Soleil De Caprival, mintha ő lett volna a kiindulási alap, de tartósabb lett a receptúra. Nemcsak napközben váltakozik, hanem eddig még minden egyes nap más volt rajtam, ahogy felfújtam, gyanítom a hőmérséklet változására reagál. Még nem tudom, hogy alakul a kapcsolatunk, randizgatunk, ebből még bármi lehet, valami azt súgja azonban, hogy nem ő a nagy Ő. Kedves, rendes, szőke fiú, akinek esélyt kell adni, még ha nem is érzed a villámcsapást rögtön. A tartóssága is teljesen oké, megszántam egy kolléganőt, küldtem belőle egy fújóst, aztán csak csodálkozom, hogy napok óta illatozik a konyhám tőle, ahol a műveletet végeztem. Szóval úgy összegezném, hogy a So Blue különlegességét éppen az adja, hogy egy szépen kimunkált minőségi, de valójában (nyári) hétköznapokra való parfüm. Mindegyiknek ilyennek kellene lennie, akkor egy szebb világban élnénk.
UD: Ha ez van rajtam, a keresztfiam hatalmas mosollyal mindig megjegyzi: "Ildi, be vagy parfümözve!" Általában este találkozunk, szóval tartósság oké. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. május 25.

wishes

2018. február 15.

Nagyon válogatós vagyok parfümök terén, az illatok kb. 99%-át még egyszeri alkalommal is csak nehezen viselem el magamon, szóval azzal, hogy immáron 30-40 milinyin vagyok belőle túl, bátran ki merem jelenteni, hogy ez az egyik signature illatom - nem csak a bőrömön viselkedik tökéletesen, de nagyon jól kiemeli a személyiségem is. :) Furcsa, felfújáskor amúgy eleinte nem igazán tetszett, mert kissé szúrós, aztán 5-10 perc után átszellemül egy finom meleg gyümölcsös-aquás finomsággá, és aztán végig valamilyen szexi, izgalmas arcát mutatja a bőrömön. Ami zavar az, hogy ha erősen húzom rá a kupakot, a legközelebbi kinyitáskor néha lecsavarodik a szórófej is... elég creepy, de állítólag a Mancerák már csak ilyenek :/

P.S. Én is a Laurencia által agyonfertőzött sokak közé tartozom, ezúttal is köszipuszi érte! :*

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 15.

Laurencia

2018. január 18.

Ha egyszer meghalok és Szent Péter megkérdezi, mi volt a földön véghezvitt legnagyobb jó cselekedetem, a listám tetején mindenképp szerepelni fog, hogy én voltam az első vásárló anno a Neroliban 2015-ben őt illetően, majd a tudomással ,hogy ez egy zseniális illat agyon fertőztem sokakat.

Ha kétszer körbefutom saját magam, akkor sem emlékszem már mit írtam a So Blue-val kapcsolatban, azt tudom elmondani mit éreztem akkor s mit érzek most.Tudni kell, hogy az illat 2 hetet volt polcon, majd Áron visszahívta egy rövid időre mert annyi volt az újdonság akkoriban az üzletben, hogy vártak kicsit az értékesítésével.Én azon szerencsések közé tartoztam, akik e rövid tesztidőszakban találkoztak vele, és ott, azon nyomban beleszerettem. Április volt, egyre erősödő meleg, és azonnal megértettem miért kék.A a citrusok, a gyönyörű virágok,a letompított erejű édességek teljes harmóniája, ne tengervízszerű calone kékséget várjunk, ez a cukrozott ibolya kékje, ahol a tenger csak a háttérben duruzsol.
Semmi köze semmihez, még csak hasonlót sem tudok mondani a jelenlegi piacról, ugyan a jegyek közt nincs oud, sokan érzik mégis, miért? A rózsával van itten valami manipuláció, s ha van is benne oudocska az valahol fent lett hagyva a padláson.
A calone-ról mint szintetikus vegyületről az a legfontosabb információ, hogy ez volt az első összetevő amivel leképezték a tengervíz illatát, a legtöbb ilyen jellegű parfüm ott szokott elvérezni, hogy nagyon férfias a végeredmény.Én nem tudom Monsieur Montale mit csinált és azt hogyan csinálta de itt , ha valaki lel is benne némi maszkulin érzetet, azt nem a calone okozza hanem a tölgymoha.
Összességében ez illat maga a harmónia, a nyári napsütés a kék égen, a virágok csodálatos éneke egy vanília-szantál erdőben, nem tudom, több mint egyedi.
Az első találkozást követően 1 hónapot kellett várnom a fentiek okán, arra hogy megvehessem.Kértem a Nerolit hívjanak, üzenjenek, küldjenek füstjeleket ahogy szabad a pálya, emlékszem naponta kétszer tövig lerágtam a karom a türelmetlenségtől.
Egy év múlva ővele tettem teljessé egy égszínkék szettet, amikor is a Le Parfum szeretetreméltó s a szó legpozitívabb értelmében igen fura Ura is megérezte rajtam.Ennyit fűzött hozzá: "Wow...ibolya, milyen kék, ez nagy poén."
Ennél több bók nekem nem is kell.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. január 18.

Ennél több bók nekem nem is kell.

kiccsilag

2017. augusztus 26.

Illat pompás nem túl tartós. Csak azért kap négyet mert hamar elillant.. mintha ott sem lett volna

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. augusztus 26.