Mayam

Ár:   1000 Ft   Kategória:   Hajápolás

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Zatanii, Módosítva: 2014. január 10.

Kategória:   Hajápolás

A Shikakaï port szaponinban gazdag mivolta miatt növényi samponnak tartjuk. Tisztítja, szépíti a hajat és karbantartja a fejbőrt. Segíti a korpásodás leküzdésére és serkenti a hajnövekedést. Optimális a pH-értéke és alkalmazkodik a hajhoz.

• Kíméletesen tisztítja a fejbőrt és a hajat
  • Erősíti a gyökereket és a hajszálakat
  • Ragyogást kölcsönöz a hajnak
  • Serkenti a haj növekedését
  • A mosott haj könnyen fésűlhető és selymes lesz
  • Visszafogja a korpásodást
  • Gyengéden hat az érzékeny fejbőrre

Nagydia

2019. július 22.

Szülés utàn bármilyen samponnal próbàlkoztam, a hajam kezelhetetlen volt /hajhullás, korpa, viszketés.../. Tudom, hogy ilyenkor a hormonok is közrejátszanak, de azért kerestem a megoldást. Ezt a port keverem amla és bhringaraj porral /mindkettő szintèn ez a márka/ és heti egyszer ezzel a keverékkel mosok hajat. Nem sokkal bonyolultabb, mint a samponos hajmosás. Szàmomra csodaszer ez a keverèk :-)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 22.

Debreczeni

2018. május 29.

Nem szoktam updatelni, de most muszáj leírnom az első használatot, később meg az updatet.
Először használtam az előírt mennyiséget, keverve egy kis reetha porral és levendula olajjal. Annyira béna voltam, hogy kinézegettem, mennyi van még a tálban, így azonnal belement a szemembe. Eléggé csípett és érzem, hogy benne vannak a "homok" szemcsék a szememben. Be is vörösödött, kicsit homályosan látok, reménykedem benne, hogy reggelre jobb lesz. Szóval a szemre NAGYON figyelni kell.
Felkenve nem habzik, nem csinál semmit, csak van. Mintha sárral kenném be. DE, nagyon puha lett a hajam közben és nem gubancolódott össze.
Nagyon nagyon nagyon nehezen tudtam kimosni, 4x is nekiálltam öblíteni, de folyamatosan jöttek a szemcsék.
Összesen 3 szál hajam hullot ki mosás közben.
Eddig nagyon jónak tűnik leszamítva a bénázásomat.

Update:
az első próbálkozásomnál be is gyulladt a szemem, azóta már nem nyitom ki a szemem:D
viszont nekem nem jön be. Imádom, hogy natúr, és 1 éve megbolondul a fejbőröm, mindentől viszket és korpás, a korpát nem, de a viszketést ez elmulasztotta. Viszont nem érzem, hogy puha lenne a hajam, sőt sprőd és alig tudom kifésülni, csomókba áll állandóan a hajam. Nagyon nehéz kiöblíteni, mert folyamatosan jön ki a porszem, és szárításkor is még jön.
Összegezve: nagy macera, nem annyira hatásos, de natúr és nyugtat. Lehet az a baj, hogy a mayam nem annyira jó vagy nem tudom. Mindenesetre most kipróbálom a nadler kézi készítésű shikakai samponszappant.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. május 29.

Összesen 3 szál hajam hullot ki mosás közben.
Eddig nagyon jónak tűnik leszamítva a bénázásomat.

Update:

devababa

2017. november 1.

Ayurvedas hajsampon egyik alapanyaga ez a por. Felfozom , lehutom es mosom a hajam. Nekem nagyon jo. Heti egyszer mosok hajat samponszappannal, a tobbi ilyen ayurvedas novenyi hajmoso. Arban nagyon jo.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. november 1.

kiseva0207

2017. február 19.

Az első használata után elnyerte a szívem. Sokkal egészségesebb a hajam, könnyen fésülhető és nem hullik. Selymesebb, puhább a hajam. Csak ajánlani tudom.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. február 19.

AppleMaple

2016. június 18.

Ez a por jókora kellemetlenséget okozott nekem. Ez nálam az a kategória ahol már nem érdekel a hatása. A lényeg: homokszerű darabkák vannak benne. Nos, mivel nekem hosszú, dús, göndör hajam van igy egy kinszenvedés volt ezt kimosnom belőle. Egy fél flakon balzsam és kb két óra kellett mire kifésültem belőle az egészet. A végére úgy voltam vele, hogy jobb lett volna ha nem kenem magamra ezt a port és megkimélem magam az egész idegeskedéstől amit okozott.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 18.

Batka

2015. január 21.

Én az elemental webáruházban vettem. Volt, hogy a hennához kevertem hajfestéskor, vagy egyszerűen csak meleg vízzel és egy kis samponnal keverve hajat mostam vele. Nagyon szép fényessé és rugalmassá teszi a hajat, és amin a legjobban meglepődtem, hogy a bicikliút megszokott viszontagságait sem mutatta a hajam, mikor ezzel mostam. Most azon tűnődöm, hogy amla testvérével keverve megteszem samponnak, úgysem találom soha a bolti samponok közül a megfelelőt. Ebben megbízom, tudom, hogy jó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. január 21.

Más néven Shikakai. Az Acacia Concinna egy Indiában élő cserje. Ennek a növénynek a hüvelyét évszázadok óta használják az Ayurvedában, a természetes szaponinoknak és az enyhe pH-nak köszönhetően az indiai nők évszázadok óta használják őket hajtisztító és -kondicionáló szerként. Állítólag erősíti a hajat és képes megszünteti a fejbőr viszketését valamint a korpát is.