MediNatural

Ár:   1200 Ft   Kategória:   Arcápolók
Kiszerelés:   20 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: nori23, Módosítva: 2017. január 20.

Kategória:   Arcápolók
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Simmondsia chinensis Oil - bőrpuhitó, kondicionáló minden típusú, de különösen a száraz vagy vízhiányos öregedő bőr ápolására.

Mantra

2019. december 26.

Igazi szerelem! Korábban próbálkoztam szérumokkal, olajokkal, de valahogy egyik sem jött be... A jojoba tökéletes, nem túl tömény, nem túl testes, gyorsan felszívódik, táplál, vizes ujjakkal masszírozva klasszul hidratál. Számomra semleges az illata.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. december 26.

BDorin

2019. december 6.

Este és reggel használom arcra és a körömágyamra. Nedves bőrre kenem fel, én nem tapasztalom, hogy szárítana, sőt nagyon szépen hidratálja a bőrömetés egyáltalán nem tömíti el a pórusokat. Napközben, ha szükséges szintén a medinatural c-vitaminos arckrémét használom, ez inkább a hidegebb, szelesebb időszakban jellemző. Sokat segített a rozáceás arcomon, de a pirosságot nem vitte le teljesen. Bár eddig erre semmilyen szérum, olaj vagy krém nem volt képes, csak az antibiotikum, úgyhogy ez nem negatívum a jojobával kapcsolatban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 6.

ngsrr

2019. október 7.

Olvastam itt egy kommentet, hogy "a kozmetikus szerint zsíros bőrre nem való", hozzá értő kozmetikus lehet, pontosan hogy ajánlatos zsíros bőrre használni! A jojobaolaj áll a legközelebb a bőr saját sebumjához, gyakorlatilag átveri a bőrt, hogy ne termeljen mégtöbb olajat, kedvezve ezzel a zsíros bőrnek és a tág pórusoknak! Non-comedogen, azaz nem okoz eltömődött pórusokból kialakuló pattanásokat (ugyanis egyes olajok okoznak, például a kókuszolaj meg a paraffin), így pattanásos bőrre nyilván a szükséges pattanásokra való készítmények mellett, nagyon hasznos! Az én rutinom a következő: Egy mezei-egyszerű arclemosóval alaposan megtisztítom az arcom, majd tonik (The Ordinary Glycolic Acid 7% Toning Solution). Ezután kitérek a pattanásokra, ha vannak (jelenleg Differint használok, de tesztfázisos, még nem találtam meg az abszolút befutót), majd kikeverem a kis elixíremet: pár csepp Niacinamide (The Ordinary) + pár csepp a Geek&Gorgeous hialuronszérumjából (Light, zsíros bőrre) + hidratálókrémből kb. 2 borsónyi mennyiség (Cerave face&body lotion) és 4-5 csepp ebből az olajból. Picit "ínyenc" vagyok, így egy fújásnyi panthenol sprayt is szoktam hozzá adni, a magas vitamintartalma-panthenoltartalma-aloeveratartalma miatt, de ez elhagyható, inkább pl. szolizás után nagyon hasznos, ha nem akarok kiszáradni-hámlani. Szofisztikáltnak hangzik, de mindennek megvan a maga funkciója, és egyébként az olaj adja a puhító-hidratáló hatás legnagyobb részét. Önmagában nem annyia használom, mindig keverem valamivel (legalább egy hidratálóval) mert úgy könnyebben beszívódik, de egyébként önmagában is hatásos. Sminkalapnak is használom, matt alapozó alá is, primerként nálam jól működik, púderes fixálás mellett pedig nem is fényesedek át, nálam ez nagy szó. Összességében nagyon klassz, az ára is az. Megvettem az Alverde vadrózsás olaját is (ami gyakorlatilag egy mix az összes, a bőr számára hasznos olajból) de nálam ez a sima jojoba jobban teljesít, a vadrózsástól sajnos elvétve pattanásaim lettek, valószínűleg tartalmaz olyan olajfélét, ami a bőrömnek túl nehéz, és eltömíti a pórusaimat. Az eredmény: mindennapos használat mellett, a megfelelő arcápolási rutint betartva , hosszú távú hatása van, szebb-rugalmasabb a bőr, simább a textúrája, szebben lehet rá sminkelni. Hámlasztás idején kicsi többet használok belőle. Ajánlom, és zsíros bőrűeknek is! Bőrgyógyásztól hallottam először, hogy zsíros bőrre kifejezetten ajánlott olajos termékeket használni, egy időben például teafaolajos tonikot használtam, és tényleg jót tett, meg ez a kis csodaszer is.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 7.

szata1

2019. szeptember 5.

Nem tudom, hogy attól van-e, hogy még nem szokott hozzá, de nekem önmagában nagyon kiszárítja a bőröm a szemöldököm között és az orromon. Szépen puhít és tényleg nem olajosodik annyira az arcom, de ez szerintem inkább attól van, hogy nem hordok annyiszor sminket mostanában. Nekem egyáltalán nem lett nagy szerelem pedig reménykedtem benne.
Még próbálgatom de nekem nem igazán érte meg. :(

Update: Próbálgattam még, ha vizes a arcom és nem csak a tömény olajjal kenem be akkor nem látok semmi negatív változást. Szép puha lesz tőle a bőröm másnapra. De még mindig nem ájultam el tőle.

Update2: Na mostanra szerettem bele. Sokkal-sokkal szebb és jobb érzésre a bőröm mióta használom. Egységesebb a kinézete és nem győzök reggelente ámulni-bámulni milyen jó. Két-három cseppet teszek a tenyerembe még eléggé vizes, majdnem csöpögő arcra teszem, addig masszírozom amíg már nem érzem a víz nedvességét csak az olajat. Nekem így vált be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. szeptember 5.

Még próbálgatom de nekem nem igazán érte meg. :(

tara95

2019. május 28.

Nem tudok rá rosszat mondani, pontosan olyan mint a mülleres, de emberi kiszerelésben. Én leginkább hidratálóba keverem este minden nap, reggel ha igényli a fejem. Mivel lotiont használok, szuperül elegyedik, hamar beszippantja az arcom és összességében elvan egész nap. Szép halványsárga, kellemes illattal, pattikat nem okoz, csak szép hidratált bőrt.

Up: már csak szemkörnyékre használom, reggel és este is, pillanatok alatt beszívódik és szépen hidratál, eddig ez vált be a legjobban a krémek helyett. Pluszban szépen ápolja a pillákat, nappal sem okoz gondot a spirál előtt.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 28.

labanczlaura0502

2019. április 17.

Nagyon szárazak a hajvégeim, elsősorban erre a célra vettem meg, erre pedig nagyon szuperül bevált! :) A téli időszakban volt egy olyan periódus amikor az egyébként zsíros, problémás bőröm átváltott nagyon száraz-ekcémás típusra, ezért pár cseppet esténként eloszlattam az arcomon ebből az olajból és reggelre nagyon szép puhává vált tőle, szerintem igazi kis csodaszer :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. április 17.

Ria22

2019. március 31.

A kozmetikus nem hitte el, hogy ezt használom a kombinált - tág pórusú bőrömre, szerinte ez zsíros bőrre nem való...
Van, hogy napi kétszer is használom, de este mindenképpen. Vizes arcbőrbe dolgozom be, a szemöldökömre és az ajkaimra is szoktam belőle juttatni. Korábban szőlőmagolajat használtam, ez talán jobb egy kicsivel. Körömágybőrbe masszírozva is hatékony, kevésbé töredeznek a körmök mellette. Kisimítja a bőrt, a pórusokat nem csökkenti de hát nem is ez a dolga. Akinek száraz a bőre hidratáló krémmel kencézzen még utána, de nekem épp elég.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 31.

dominika99

2019. január 19.

Csodaszer! A bőröm pihe-puha, kisimult lesz tőle, a miteszerek is sokkal halványabbak, kisebbek lettek a használata után. Mindennapi esti rutinom része lett.😍 A hajpakokolásomba is szoktam pár cseppet beletenni, a hajam imádja!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. január 19.

norisz

2018. december 20.

Nagyon szuper termék! Már az első használat után reggel láthatóan jót tett az arcomnak, elképesztően puha lesz tőle mindig. Hosszú távú a hatása, mert teljesen rendszertelenül használom és érezhetően napokig sokkal jobb állaga van a bőrömnek.
A hajamra és a fejbőrömre is szoktam használni hogy ne száradjon ki a hidegben, hajmosás előtt kb. 1 órával masszírozom be, majd alaposan lemosom. A hajbalzsamba is szoktam csepegtetni pár cseppet, nagyon puha és könnyen kifésülhető lesz tőle, illetve sminknél is használom, sokkal intenzívebb színt eredményez nekem.
Ajándékba is szoktam venni, mindig bejön:)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 20.

Ajándékba is szoktam venni, mindig bejön:)

marcsi1233

2018. december 15.

Második üveggel használom, mert praktikus számomra a csomagolása, kis csepegtetős feje van, kupakja jól záródik, és nem úszik semmi se olajban!
N
agyon tetszik a hatása, feldobja a krémeimet is, főleg így télen. 4-5-6 cseppet rakok a tenyerembe és eloszlatom az arcomon. illata alig van, de tetszik, örülök, hogy csak egy összetevője van! Valaki mondta, hogy neki megül az arcán az olaj, ezért az argánolajat jobban szereti, de nekem ezzel nem volt gondom, mivel az arcom felszívja majdnem teljesen ezt az olajat.

Smink alá nem szeretem, mert akkor a korrektor és alapozó elmászik tőle. Ezért csak este szoktam használni. A müllerest is ki fogom próbálni, bár annak a csomagolása nem biztos, hogy ennyire be fog válni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. december 15.

N