Montale

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Kata791, Módosítva: 2014. szeptember 11.

Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Illatjegyei: mandula, vanília.

Pierre Montale alkotása.

Ár: 15000 , Eladó: Parfum28
Állapot: 75-80ml, Helyszín: Győr, fizetés: Foxpost, posta, előre utalás

szptimea

2019. január 28.

Hatalmas csalódás az imádott Montale-tól. Tömény ammóniaszag. Még szerencse, hogy csak mintát rendeltem belőle. A család nagy ívben elkerült, hogy mi ez az iszonyú büdös pisiszag.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 28.

necra

2018. december 10.

Nagyon nagyon nem :(((( Kellemetlen szaga van, hatalmas hatósugárral

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 10.

Nagyon nagyon nem :(((( Kellemetlen szaga van, hatalmas hatósugárral

Dormir

2018. október 8.

Nagyon szeretem. Számomra ez gesztenyepüré illat annak ellenére, hogy nagyon füstölt, pirított mandulás, összességében én a gesztenye enyhén cukros ízére és a dús tejszínhabra asszociálok.
Nagyon késő őszi, téli illat. A béke, a család, a nyugalom illata. Számomra ezért kedves. Picit benne van az őszi levél égetések fanyarsága, a tartalmas finomságok zamata, a puha takarók csábítása, a gyertyák meleg fénye.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. október 8.

PerfumePippi

2017. április 23.

Van abban valami, hogy ha Montale illatot próbálok, akkor mellette mást fölösleges próbálgatni - legfeljebb egy másik Montale-t :-). Ma így volt: fölfújtam az Amande-ot jobb kézre, a balra a Chypré Vanille-t. Igazából tavaly tavasszal rendeltem pár mintát a most már Notinoként futó helyről, azokat osztom be. Háááát...Nem véletlenül nem írogattam ezekről az illatokról. Az Amande nekem tavaly és idén is kissé ellentmondásos illat.
Tavaly az alkoholos kifújás után én rögtön a vizeletet éreztem a keserűmandula mellett, amiről már az előttem szóló Kata791 is írt, de bennem akkor az fogalmazódott meg, hogy talán a mintával lehet valami. Idén ezt a fajta penetráns mellékzöngét nem éreztem, viszont keserűmandulát annál többet! Nem rossz ez, nem rossz ez, csak számomra a Sweet Oriental Dream sokkal kellemesebb, puhább. Ez a parfüm tényleg keserűmandula és vanília, és az első órákban számomra valami meghatározhatatlan virágos beütése is volt. Kellemes, de számomra a végső leszáradása kissé unalmas, sablonvaníliás (Montale ennél mutatott már többet, jobbat vaníliából). A középső, mandulás fázis viszont izgalmas, igazi telitalálat! Szerencsére ruhán/sálon ez a fázis marad meg.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. április 23.

Fviki

2015. december 21.

Mintám van belőle. Tegnap a Sweet Oriental Dream mellett ezt is kipróbáltam. Mindkét illat nagyon finom, karácsonyi illat. Bár idén (sőt egy darabig) nem terveztem őparfüm beszerzést, ezt ma reggel egyszerűen muszáj volt megrendelnem, annyira bejött. Puha mandulás vaníliás finomság. Ha valakinek a Sweet Oriental Dream túl sok, túl fűszeres, próbálkozzon vele.
Update: most már bizonyos: ez lesz a karácsonyi illatom. Puha pulóverhez csendes és meghitt Karácsonyhoz ő illik igazán. Finom, bújós, ölelgetős kis csoda Ő. (Kövezzetek meg: nekem nem pusztán a sálaim és a kabátom veszi át a parfümjeim illatát: egy - egy jellegzetes illat visszaköszön a kutyusaimról is. Szerintem ők a világ legjobb illatú kutyusai - a szomszéd kutyahaver állandóan szaglássza őket :-) )

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. december 21.

2014. augusztus 28.

Ambivalens érzéseim vannak ezzel a parfümmel kapcsolatban. Az első 1-2 perc nagyon alkoholos mandula, de ne az édes mandulára gondoljatok, hanem a mandula kissé kesernyés aromájára. Utána az alkohol elillan, előjön a vanília, és a két illatjegy mellett előkúszik valami nagyon penetráns szag is...rákerestem fragranticán az összetevőkre, de vanílián és mandulán kívül nincs semmi feltüntetve, viszont az ottani egyik véleményező írása rádöbbentett mire emlékeztet a penetráns mellékzönge...előre elnézést kérek mindenkitől, főleg Montale-éktól, de bizony vizeletre emlékeztető aroma tör elő a mandula és vanília mellett. Kb. egy óra hosszat masszívan jelen van, aztán háttérbe szorul, és egész finom mandulás-vaníliás illat (a mandula még mindig kesernyés jellegű, végig az is marad) csapja meg az orromat időről időre. De ha odaérintem a csuklómhoz az orromat és közvetlen közelről szimatolom, akkor valamennyire érzem a háttérben...
Szóval nem tudom, egyrészt én nem szeretnék egy órát eltölteni kellemetlenül illatozva ahhoz, hogy utána finommá váljon az illat, másrészt nem tudom, hogy a környezet mennyire érezné még utána is azt amit bőrközelben azért én is érzek...
Azt hiszem egyelőre közepesnél jobbat nem adok...aztán majd meglátom...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. augusztus 28.

Azt hiszem egyelőre közepesnél jobbat nem adok...aztán majd meglátom...