Montale

Ár:   15 000 Ft és 30 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: hulcsi, Módosítva: 2016. február 18.

Ár:   15 000 Ft és 30 000 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

"A névből nyilvánvaló, hogy nem egy szimpla vaníliával van dolgunk: a Chypre Vanille egzotikus, mégis ismerős. Összetett kompozíció, ahol a chypre szerkezet (citrusos fejjegyek, ámbrás, tölgymohás alap, kis szantálfával) mellé száraz vanília kerül. A tömjén, az ámbra, a puha fák a és a vetiver emlékezetessé varázsolják e talányos vaníliát."

Torpece

2018. február 13.

Egy az egyben Estée Lauder White linen, ami számomra egy borzalmas nyanyaszag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. február 13.

Egy az egyben Estée Lauder White linen, ami számomra egy borzalmas nyanyaszag.

PerfumePippi

2017. április 23.

A mai második próbaalany - a minta tavalyi, notinos...Őrá már tavaly azt mondogattam, hogy "hm, meg kéne venni, nagyon meg kéne venni". De nem tettem. Pontosan a leszáradása miatt, ami kissé régies. Nem mintha ez zavarna, csak folyton azon gondolkodtam, mire hasonlít ez az illat, melyik régi klasszikusra, és miért repülök gyerekkoromba, amikor csak kevés nő visel(hetet)t parfümöt, de akkor ilyesfajta nagyágyúkkal kellett/próbáltak dicsekedni :-) (Ezt nem lenézően jegyeztem meg, csak tényként: komoly státusz-szimbólum volt a dollárboltos áru, vagy a nyugatról hozott parfüm, és az igazi nagyágyúk meg orrfintorgást váltottak ki a pipereszappan-illathoz szokott hazai orrocskákban) . Az édeskés íriszes-szantál nagyon becsapós ám! :-)

Szóval, jó ez az illat, annál is jobb. Úgy is imádnivaló és ismerős, hogy bizonytalan vagyok abban, nem romlott-e kissé a mintám - de akkor is szerezni fogok egyszer belőle, ha tényleg ilyen furcsa gyógynövényre hasonlító orientális jellegű az első pár óra. Merthogy őbelé is beleabriktoltak minden olyan összetevőt, ami nálam nagyjából függőséget okoz: van itt kérem ámbra, tömjén, tonka, szantál és vetiver is...no meg púderes írisz, és róóóóóózsa! Amúgy a Fraganticán a L'Heure Bleue-höz hasonlítják (amiből szintén szerezni fogok mintát, mert már igencsak kíváncsi vagyok rá). Azt sem bánom, ha másolatnak tituláljátok, ez akkor is egy frenetikus illat! És igen, ha a Kék Órához méricskéljük, akkor már nem meglepő, hogy régies (pardon: VINTAGE!) hatása van...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. április 23.

Kardvirág

2016. október 12.

Feldobta a mai tipikus őszi napot. Szitáló eső, szürkeség...nagyon jól esik most. Vaníliás, de nem édes, nem a tipikus szintetikus vanília illat, ciprusos, de mégsem távolságtartó vagy régies. Egyedi illat, nagyon tetszik, annak ellenére, hogy azt mondtam hallani sem akarok újabb vaníliás illatról. A Montale-okkal sem vagyok jóban, nekem túl erőszakosak, levakarhatatlanok és durvák. Legalábbis amikhez eddig szerencsém volt. Ő sem egy "édes kis semmiség", határozottan jelen van, de nem tolakodó. Puha, de mégis tartás van benne. Igen, azt hiszem olyan ez az illat, mint egy gyönyörű, hosszú szőrű macska. Hozzád bújik és kényeztet ha úgy tartja kedve, ugyanakkor önálló akarata van, amit érvényre is juttat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 12.

mooo

2016. június 8.

Ez egy igazi dög illat, szerintem ultranőies, nem is tudok olyan férfit akin ezt el tudnám képzelni, ezért nem értem az unisex mivoltát.
Nagyon finom füstös vanília, nem egy teret betöltő illat, de egész nap tartó csodálatos illattal leng körül. Tökéletes!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. június 8.

ligetaudit

Korcsoport: >54
2016. március 7.

Először túl intenzívnek találtam, és nem elég nőiesnek! A második próba viszont frenetikus volt! Kell egy kis időt hagyni neki, hogy elmúljon a döbbenet, és akkor maradandó élményben lesz részünk! Reggel fújtam, és még este is éreztem az illatát! Szuper!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2016. március 7.