MosóMami

Ár:   1490 Ft   Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Kiszerelés:   250 ml, 500 ml, 5000 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: enikova, Módosítva: 2018. január 30.

Kiszerelés:   250 ml, 500 ml, 5000 ml
Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Egyéb kozmetikumok

A ricinus olaj a hajpakolások fő összetevője, és bár rendkívül zsírosít, de megfelelően adagolva hajnövesztő hatású lehet, s megelőzhető a hajvégek töredezése.

Szappanok összetevőjeként habzást, állagot lehet javítani.

5-10-25 literes kannákban is elérhető.

vgeorgina

2020. december 9.

Imádom a ricinus olajat, a szemem alatti miliákra is kiváló, illetve szempilla, szemöldök dúsításra. Emellett hajpakolásként hetente 1x használom (alaposan fejbőrbe masszírozva, hajvégekre is kenek - rajtahagyom kb. 5 órát - nem dunsztolom be, nem melegítem). Szeretem, hogy ez nagyobb kiszerelésű, jobban megéri. Nagyon lassan fogy így is, sokáig elég.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. december 9.

Moony

2018. február 22.

Hosszú évek óta használom, szemöldökre, szempillára. Hajra csak párszor próbáltam, mivel sok és hosszú hajam van, nem éreztem szükségét, de se a kimosással, se zsírosodással nem volt utána gondom. Előbbi kettőre viszont nagyon bevált, én is csak ajánlani tudom. :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 22.

alexandra326

2018. január 30.

Szó szerint a filléres csodaszer kategória.:) Én a szempillámra és a szemöldökömre használom. Kitartással szépen visszanövesztette a szemöldökceruza által kikoptatott szálakat. Újravevős, ha elfogy. (Bár nagyon lassan fogy.) :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 30.

Bubu96

2017. október 20.

Én használom hajpakoláskén, körmökre és szempillára is. Szerintem nagyon jó kis termék. Kicsit talán tényleg gyorsabban nől tőle a haj (átlaghoz képest gyorsabban, de semmi nagyon extra).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 20.

MedicineDerm

2017. augusztus 15.

Nagyon megszerettem a ricinusolajat hajápolásra. Hajmosás előtt felkenem a hajtőre is és a hajvégekre is, bemasszírozom, és ücsörgök ricitől csöpögő hajjal 3 órát egy fürdősapi alatt a párom nagy örömére :D De a lényeg a lényeg: puhább, selymesebb és fényesebb lesz tőle a száraz, töredezett, fénytelen hajam, és gyorsabban is növöget azóta. Az ára a többi ricinusos termékhez képes nagyon jó ár-érték arányú.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 15.

Villango

2017. március 5.

A ricinus és én régóta ismerjük egymást, de most megromlott a kapcsolatunk. :(
A hajnövesztő hatása tényleg egy csoda, ezzel vitatkozni nem lehet.
Viszont az utóbbi pár használat során (és október óta használom megint kisebb nagyobb szünetekkel) olyan elképesztő mennyiségű hajam hullott ki, hogy csak lestem. Soha sehol nem olvastam hogy ezt okozná, de most utánaolvastam és még külföldi oldalakon is találtam arról infót, hogy egyszerűen eltömíti a fejbőr pórusait, és ettől eldobják a hajhagymák magukat.
Most abbahagyom, és ha csökken a hullás, akkor biztos ő volt a bűnös. Nem tudok rejtett betegségemről, a korom sem indokolja.(35 vagyok)
Igazából azt már régóta látom hogy hajmosás után a fejbőröm csillog villog, tehát egy vékony olajos réteg biztos marad rajta, bár a hajamból úgy tűnik szépen ki tudom mosni. Lehet ez a vékony olajos réteg még tovább fullasztja a fejbőrömet. Amúgy heti egyszer használtam csak, és minden másnap mosok hajat.
A samponjaim nagyon jó minőségű professzionális vagy patikai termékek, most hozzájuk veszek még egy hajszeszt és próbálom rendbe tenni a bajt, nagyon remélem hogy sikerül.
Azt is olvastam hogy az ősz-tél a hajhullás időszaka, aki olyankor kezd ricinusozni, az számíthat egy durvább hullásra a kezelés kezdetén. Csakhogy én nem a kezdetén vagyok. :-/ Na mindegy, majd UP-olok hogy mire jutottam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. március 5.

A ricinus és én régóta ismerjük egymást, de most megromlott a kapcsolatunk. :(
A hajnövesztő hatása tényleg egy csoda, ezzel vitatkozni nem lehet.

Olympia

2017. február 3.

Nagyon jó termék. Hajpakolásban használom hajmosás előtt egyéb olajokkal keverve. Azt kell mondjam, hogy tényleg bevált mint hajnövesztő. A hajam minősége is jobb mióta olajos pakolást használok hajmosás előtt. A keverékben emellett oliva-, mandula-, kókusz- jojoba és argánolajat használok. Valószínűleg ezek együtt fejtik ki jótékony hatásukat.
Tetszik a kiszerelés is, jobb, mint a gyógyszertári 30-ml-es. Jól adagolható. Tutira újraveszem, ha elfogy.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 3.

szzh01

2016. augusztus 27.

Nagyon jó ár-érték arányú termék. Korrekt áron beszerezhető (250 ml. 1250 Ft körül van, a fél literes még olcsóbb), pattintós kupakja alatt csőrös szűk nyílása van, ami könnyen és pontosan adagolhatóvá teszi, nem ömlik végig az üveg oldalán az olaj, mint pl. a gyógyszertári változatnál, ami ráadásul drágább is ennél.

Hajtövemre teszem pakolásként hajmosás előtt más olajokkal és illókkal keverve. Sajnos nem igazán segít a lassú hajnövekedésemen, de a hajam minőségén igen.
A szemsminkemet már egy jó ideje ricinus-szőlőmagolaj fele-fele arányú keverékével mosom le, a vízállót is. Nemcsak olcsó és természetes megoldás, de azon kívül, hogy szépen eltávolít mindent, még extra ápolást is nyújt a szemkörnyékemnek. Hab a tortán, hogy hosszabb lett tőle a szempillám! Érdekességképp megjegyezném, hogy ez a hatás csak több hónap használat után alakult ki, kellett neki elég sok idő.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. augusztus 27.

Maja92

2016. június 10.

Hatásos hajra, szemöldökre szempillára! Ez a mennyiség pedig sokáig elég lesz :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 10.

Csermely

2015. május 23.

Végre találtam ricinus olajat nagyobb kiszerelésben, ennek kifejezetten örülök mert a gyógyszertárban kimérve adnak csak nevetséges mennyiséget, nnademost végre előre elkészíthetek magamnak hajpakolásokat nagyobb mennyiségben...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. május 23.

Emolliensek: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil
Illatanyagok: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil