Mühle

Ár:   9995 Ft   Kategória:   Szépítő eszközök
Kiszerelés:     Bőrtípus:   Minden

A krémet feltöltötte: molnardokigergely, Módosítva: 2013. július 29.

Kiszerelés:
Kategória:   Szépítő eszközök

Acél, fix pengés, zárt fésűzetű.

molnardokigergely

2014. augusztus 28.

A Pamacs és Penge oldalon olvastam a hagyományos borotválkozásról szóló jobbnál jobb cikkeket. Annyira fellelkesültem, hogy úgy éreztem nekem is el kell dobnom a régi elektromos borotvámat, és, ahogy egy úrhoz illik, váltanom kell biztonságira, pamacsra, illetve borotvaszappanra. A gondolatot tett követte és be is szereztem egy szép Mühle borotvát.

Sajnos nagy tapasztalatom még nincs ilyen téren, így csak a saját kis benyomásaimat tudom megosztani veletek. A borotva az acélborotvák közt szerintem könnyűnek számít, de ez számomra inkább előny, mint hátrány. (A kezembe adtak egy másikat is, ami majd a kétszeresét nyomta, no azzal biztosan elfáradna a karom, és mint kezdő talán nem is tudnék olyan finoman bánni vele). A kivitelezése számomra tökéletes, gondolok itt a keresztmintás markolatra, a nyél végén a Mühle feliratra, a fej is letisztult. Az egész csillog-villog, visszafogottan elegáns. Nem találtam sehol eldolgozatlan élt/sorját, és ami a legfontosabb, a pengét a szerkezet megbízhatóan, szilárdan tartja. Örök darab, tényleg!
Egy hónapja használom, több pengével is kipróbáltam, úgy érzem igazi társak leszünk még sokáig. Egy parányi gondom van vele, amiért csak négy csillagot adok, hogy bizonyos szegleteket (ajak, orr-alatt, anyajegy körül) csak nehezen tudok vele jól megközelíteni. Persze ez simán lehet, a saját gyakorlatlanságom miatt van.

Mindenesetre én bátorítanék mindenkit egy régebbi biztonsági borotva (és az ehhez kapcsolódó cuccok) beszerzésére. Jót teszünk vele a bőrünknek is, magunknak is.

Ápdét: Még mindig kitűnően működik, megtanultam orr-alatt, meg anyajegy körül is megbízhatóan kezelni, szóval csak én voltam még kicsit béndzsa. Wilkinson, Gilette illetve Derby pengékkel használom, nekem ezekkel működik. Sajnos a borotvapengék választéka Magyarországon még mindig szűknek mondható, de a nagyobb kozmetikai boltokban, gyógyszertárakban könnyen beszerezhetünk egy csomaggal. Ha minden klappol, akkor egy jobb pengével akár 5-6 alkalommal is fájdalommentesen, pontvérzések nélkül, szinte "egy húzásra" búcsút inthetünk az egy hetes borostának is.

Hiába gyártanak manapság kettő-három-négypengés műanyag csodákat, egy hagyományos biztonsági borotvát a megfelelő, kellően éles pengével (mondjuk Feather) lehetetlenség lesz utolérni. Úgy is mondhatnám, hogy nem 4 vacak pengét kell egymás mellé rakni egy műanyag keretben, hanem egy jót, a "megfelelő acélban".

Aki még nem használt ilyet, mindenképpen próbálja ki-akár nők is a megfelelő területeken. Nem nehezebb borotválkozni vele, mint bármi mással, viszont sokkal kellemesebb és fájdalommentesebb.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. augusztus 28.

szerpentin_b

2013. december 19.

Remek borotva. Viszont stabil kezet igényel. Ha az nincs akkor csúnya vágásokat ejthetünk magunkon.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. december 19.