Nadler

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Szappanok

A krémet feltöltötte: Maniac, Módosítva: 2012. december 10.

Kategória:   Szappanok

"Állandó téli teámat álmodtam most szappanba:) Alapvetően bio zöldteát használok a szappanokhoz, de a chai teám fekete indiai tealevelekből készül, és nem akartam eltérni az eredeti recepttől.Utána néztem a fekete tea bőrgyógyító hatásának, és nagyon érdekes információkat találtam. Pl. napozáskor fekete tea géllel hatékonyan lehet védekezni a káros UV sugarak ellen, megvédi a bőrt a leégéstől, mindemellett a fekete tea egyéb bőrre kifejtett hatásai is érvényesülnek:élénkítő a benne lévő thein és illóolaj hatásának köszönhetően, nagyon jó pórusösszehúzó tulajdonságú magas csersavtartalmánál fogva.
Az antioxidánsok csoportjába tartozó polifenol megköti és hatástalanítja a sejteket károsító szabad gyököket, segíti a regenerálódását, a kollagén termelés helyreállítását.Egyes tanulmányok szerint még a bőrrák keletkezésének a megelőzésében is hatásos lehet. A teát enyhe baktérium és vírusölő hatása miatt acne és egyéb bőrfertőzések kezelésére is javasolják.  Kecsketejjel készült a szappanalap, aminek hatását nem lehet eléggé és elégszer hangsúlyozni. A fahéj, gyömbér, szegfűszeg, ánizs és édeskömény illóolajoktól csodásan egzotikus, meleg, fűszeres illatot kapott."