Naf Naf

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: ni89ta, Módosítva: 2012. január 23.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm

Parfüm illatcsalád: orientális-virágos

Parfüm összetevők: mangó, alma, orchidea, nősziromgyökér, pacsuli málna vanília

Ascyra

2017. december 5.

Nagy szívfájdalmamra ebben a parfümben pont azon összetevőket nem érzi az orrom, amikért megvenném az üveget. Ilyen az orchidea vagy a vanília. Én sajnos leginkább a pacsulit érzem, amit nagyon rosszul tolerálok, de itt hála az égnek, annyira nem számottevő, hogy ne lehessen viselni. A gyökér érdekes módon, egy földes-fűszeres illattá válik rajtam és egész jól tolja: elnyomja még a pacsuli erős szagát is, aminek én nagyon örülök. Rajtam fűszeres-virágos - végre valami!
Ez a parfüm a vintage vonalat erősíti és elegyít mindent, ami Naf-Naf; eleganciát, komolyságot - ahogy az előttem szóló is írta - finomságot, nőies mosolyt, könnyedséget, bájt. Nem zavaró, semmilyen formában, nem tolakodó, nem erőszakol meg senkit, nem akarja mindenáron láttatni magát. Olyan, mint egy elegáns francia nő, aki elfelejtette a vörös rúzst felkenni. Kellemes vele találkozni, jó megszagolni, jó ránézni és rajta pihentetni a szemed, amíg csak el nem mosolyodik. Engem abszolút magával rántott vissza, legalább 20 évet, a tinikoromig, amikor is burjánzott idehaza a Naf-Naf (és a Kookai) őrület a trendekben. Számomra ez a parfüm egy nosztalgia-illat, s mivel az eltelt időszakban rengeteget változtam, ezért a parfümöt sem vásárolnám meg ismét. Meghagyom az utókor számára, hogy dédelgesse az. Jó elmerülni a Naf-Naf emlékekben, de annyira mégsem, hogy újra megpróbáljam átélni és magamévá tenni őket.
Én estére viselném inkább, a higgadt komolysága miatt, illetve azért, mert bárki mellénk ül, jó érzéssel fog onnan felállni. Akár egy színházban, akár egy moziban vagy vacsoránál.
A fejjegy és a szívjegy nagyon hasonló, uralja a pacsuli és valószínűleg a gyökér amit érzek, illetve néha felüti fejét a málna (nagyon enyhe!) és talán az alma is felbukkan, de ennek ellenére tényleg virágos lesz, érdekes, hogy nem nagyon tudom megfogni külön-külön a jegyeket. Tartóssága sajnos nem túl jó, max. 4 óra, utána nekem újra fel kellett fújni, viszont a hatóköre nem rossz, mert többen megjegyezték rajtam, holott én max. 2 (3) fújásos vagyok :)
Ebben a kategóriában sokkal jobb és érdekesebb illatokat is találni, illetve, meg kell valljam, hogy valószínűleg nem illik a személyiségemhez, amely kissé megfontolt és komolykodó, mégis extravagánsabb. Talpraesett, nagyvilági csajoknak, dögöknek, végzet asszonyainak, nagyszájúaknak és feleselőknek, polgárpukkasztóknak, punkoknak (akik sosem halnak meg), bulizósoknak, dohányosoknak, biznisszvomeneknek, flörtölőknek és pajkosoknak, incselkedőknek, masszív kislányoknak és berzenkedő boszorkányoknak, valamint/és hódításhoz semmiképp sem ajánlom! Ha maradt ki hölgy, akire egyik meghatározás sem vonatkozik, nos számukra viszont nagyon is, mert nem tudnak melléfogni vele!
Az illat fűszeressége és a vintage miatt három csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. december 5.

Az illat fűszeressége és a vintage miatt három csillag.

Izar

2017. október 28.

Egy kedves krémmániás lánytól vettem az 50 ml-es verziót, amiben még úgy 40 ml lehet. Kész röhej, de bevallom, hogy az üvegéért vettem: kiskoromban Keresztanyumnak volt egy ehhez hasonló parfümös üvege az öltözőasztalán, és nekem azóta ez A Parfümös Üveg (így, nagy betűkkel), egy ilyet szerettem volna én is az enyémre.

Az már csak a ráadás, hogy megtaláltam benne életem illatát. :-) Eltelt két hét is, mire eszembe jutott, hogy akár használhatnám is. Az első fújáskor kicsit erős: túl édes, túl tömény, túl fűszeres, túl minden. Aztán ahogy lenyugszik kicsit, és elkezdem vele a napot, átváltozik valami hihetetlenül finom édeskés, finoman fűszeres, és csak alig érezhetően púderes illattá, ami körülölel, mint egy puha, meleg kardigán és bár egész nap kitart rajtam (a ruhámon még másnap is érezni), de nem mászik bele agresszíven mások orrába. (És az enyémbe sem, pedig a legtöbb ilyen édes, fűszeres parfüm mar, irritál, és alig várom, hogy lemossam őket.)

Zita.czinege egy pár véleménnyel lejjebb nagyon jól megfogalmazta: semmi tolakodó vagy csábító nincs benne, egy nyugodt, megfontolt nő illata, aki keményen dolgozik, nem akar a középpontban lenni, de akire lehet számítani, ha baj van. Szerintem munkahelyre tökéletes, mert ugyan határozottan női illat, de egy csöppet sem közönséges, inkább kedves, de komoly.

Már meg is érkezett a 100 ml-es utánpótlásom az iParfümériáról. :-)

Update (2017-10-28): Azóta már van pár üveggel belőle, de az első üveget nem tudja überelni egyik sem. A 100 ml-es, amit a Notinoról rendeltem valami nagyon kellemetlen akkorddal indít, olyan erősen füstös és ez a füstösség nagyon nehezen tűnik el. Strawberry-ről is vettem egyet (50 ml), de azzal sem feltétlenül vagyok 100%-ig kibékülve, és végül itt KM-en szereztem be még egy 30 ml-est, az talán még okés. 100 ml-es kiszerelést abszolút nem javaslom, külföldi oldalon is olvastam, hogy azzal valami nincs rendben, és tényleg nincs. Ha egy jó példányt sikerül kifogni, akkor viszont isteni illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 28.

Már meg is érkezett a 100 ml-es utánpótlásom az iParfümériáról. :-)

angelina69

2017. június 16.

Ezt is megrendeltem mintácskában. Felkenegettem... és vártam a csodát... és vártam, de nem jött. Jött helyette valami kesernyés, erőteljes szag, ami jó sokáig csücsült a bőrömön, míg végül át nem alakult... És akkor jött a csoda. Hernyóból pillangó. A kesernyés szagból egy édes, finom, enyhén fűszeres illattá változott. Azta... De a lényeg. Valóban egy nem mai illatirányzatú parfümről beszélünk. Ha nagyban is ezt produkálja fújkodáskor, hát akkor sajnos agyő. Sosem veszek parfümöt csak azért, mert egy illatjegy tetszik benne. Aki szereti a múltidéző illatokat, annak biztosan beválik. Egyébként alkalmi illatnak tudnám elképzelni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. június 16.

adrica

2016. október 17.

Ez az az eredeti Naf-Naf ami anno gömbölyű üvegű, és olyan csavart kupakú volt, mintha egyedi üveg kupakja lett volna?
Azt lánykoromban nagyon szerettem. Méééég kezdő dolgozó lányként is. Aztán a maradék fél üveg elkezdett bebarnulni és az illatkompozíció is tömörült és a leszáradása olyan naf-talin (nem lehetett kihagyni ezt a poént) szerű volt. Olyan igazi öreglányos. Utána már hiába vettem friss parfümöt ebből, kiéreztem "azt". Bár az emlékeimben ez egy édes-különlegesen fűszeres illat maradt. Volt már anno is többféle változata, a vaníliás Grafiti- s jelzőjűt sokkal jobban szerettem. Azt azóta is kergetem, de már hiába, azt sem kapni.
Azért örültem, hogy belefutottam és még lehet kapni, csak új küllemben. Szerettem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 17.

fcsenge

2016. augusztus 26.

Már egy ideje hevert itthon, mikor újra felfedeztem. Balga módon kifújtam magamra; nos, ez a részemről nem volt jó döntés. Biztos vagyok benne, hogy sokaknak jól áll, de úgy hiszem, nem tipikusan a korosztályom illata lesz. Számomra valóbán fás, kissé nehéz, kölnis illat. De ne kövezzetek meg, ugyanígy jártam a Chanel Allure-jével is. Arról is ódák zengtek, és mikor volt szerencsém ezzel a legendával testközelből is találkoznom, ijedten hőköltem hátra (na de hova hátra, ha az eszelény egyszer a saját csuklójára fújta...). Tehát igen, szerintem ehhez is fel kell nőni, mikor már az ízlésvilág elért egy fokig, csak akkor fogja megörvendeztetni viselőjét.
4*-ot adok, mert ugyan a számomra hordhatatlan, azonban látom, sokaknak szívük csücske. Valóban amolyan bújós, de nem mindenkihez. Ellenben igencsak tartós.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. augusztus 26.

KittiASzuperpocok

2016. augusztus 13.

Nagyon finom parfüm, nagyon jó áron! Tartós, de nekem nem eléggé egyedi. Az én világom a karakteresebb és édesebb illatok felé orientálódik.
Ettől függetlenül én 5*-ot adok neki, mert rendkívül tartós és kellemes illat. Csak nem az enyém...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 13.

Nashuaaa

2016. július 27.

Éveken át volt A parfüm!! Most is van belőle még, de néha mást is használok. Tini koromban, mikor nem volt rá pénzem, és nem is annyira illett még hozzám, már akkor is csodáltam az illatát és az ÜVEGET!! Folyton jártam szagolgatni a DM-be :D :D
Szóval a lényeg: csodás, nőies, egyszerű, nem tolakodó,mégis megjegyzi az ember, kellemes, otthonos. És hát ránézni, Istenem, ránézni is öröm. 5***

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 27.

anita24

2014. október 15.

Lányok, nem találom már semelyik drogériában sem ezt a csodát! :(( Hol lehet még kapni? Fantasztikus az illata <3

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. október 15.

eniko.toth28

2014. október 1.

Én nagyon szeretem ezt az illatot. El kell, hogy mondjam, Gucci, Lancome, YSL, Burberry parfümöket használok ezen kívül. SOHA egyikre sem mondta senki, hogy " hú, de jó illatod van" VISZONT, ha ezt használom kivétel nélkül megdicsérik, és kérdezgetik mi ez... :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. október 1.

zita.czinege

2014. augusztus 4.

Az árához képest meglepően kifinomult, egyedi illat. Sosem veszek Rossmann-os tucatparfümöt, ezt is csak véletlenül próbáltam ki. (Felrémlett az emlék, hogy megboldogult tini koromban volt Budán Naf-naf butik, ahol nagyon jó cuccokat lehetett kapni ) Mély illat, körülölel, mint egy puha meleg kardigán. Most munkába járáshoz, üzleti-baráti vacsorához tudom elképzelni. Egy megfontolt, professzionális nő illata, aki a munkája mellett biztonságos otthont teremt és nem akar a világ ura lenni.
5 csillag!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. augusztus 4.

5 csillag!