Napvirág

Ár:   1290 Ft   Kategória:   Szappanok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: LadyGrey, Módosítva: 2018. október 17.

Kategória:   Szappanok

A hajmosásra készített kézműves szappan dióolaj tartalmának köszönhetően a bőrt üdévé, a hajat erőssé és bársonyossá varázsolja. Szőlőmagolaj tartalmának köszönhetően a hajszálak szép fényesek és lágy tapintásúak lesznek.

xbarbarella

2019. február 13.

Nekem sajnos nagyon nem jött be ez a szappan. A hulladékmentes életmódom egyik lépéseként próbáltam ki, de csalódnom kellett. Az első pár hajmosáskor tetszett, még puha volt a derékig érő hajam, nagyon lelkes voltam, aztán minél többet használtam, annál több probléma jelentkezett. Szerencsére mindig is elég volt kb másfél hetente hajat mosnom, viszont ettől a szappantól iszonyatosan gyorsan zsírosodik. Egyedül a hajmosás napján szép a hajam, utána már össze kellett fognom, aztán maximum 3 nap után mosás. Arról nem beszélve, ha még sportoltam is... A másik nagy csalódás, hogy a hajam teljesen olyan, mint ami tönkrement. A fésülködéssel sosem volt problémám, viszont most szó szerint fájdalmat jelentett ez a napi procedúra. Ráadásul olyan gubancok keletkeztek a hajamban, amit hiába próbáltam kifésülni, csupán "letörni" tudott. Ilyen korábban sosem történt. A harmadik pedig, hogy a hajam elvesztette minden fényét, egy idő után már rögtön hajmosás után lapos volt, és nagyon gyakran éreztem zsíros tapintásúnak, csomósnak a hajamat, rögtön hajszárítás után. Leálltam vele, mielőtt a hajam teljesen tönkremegy és a felétől letöredezik a nagy szárazságtól, nem tudom, mikor fogom elhasználni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 13.

Dzsudee7

2019. január 29.

1 hónapja használom, próbáltam kizárólag csak ezt használni ecetes öblítéssel kombinálva, de nekem sajnos 2-3 nap bezsírosodik tőle a hajam (normál sampontól ez nincs, van hogy 1 hétig is bírja).

Sajnos alapból is száraz a hajam, és ez sem segített rajta. Szénakazal az kutyafüle a hajamhoz képest :) Első alkalommal nagyon bizakodó voltam, mert gyönyörűen formázhatóvá tette a hajam, de a második-harmadik mosásnál száraz lett az amúgy sem selymes hajam :( Hozzáteszem, most próbáltam először sampon szappant, lehet hogy nem specifikusan ezen termék számlájára írható mindez, hanem maga a jellege, a szappan hatóanyagai, amik nem kompatibilisek velem.

Pozitívumok:
A hajmosás a szappan "kiszerelés" miatt nekem jóval egyszerűbb, mindig gondot okozott a folyékony szappan egyenletes felvitele. Ezt viszont oda teszem, ahova éppen kell, és ott dörzsölöm bele a hajamba.

Nagyon zsíros hajat is 1 mosással tisztává varázsolja, kellemes/semleges az illata. (Első alkalommal, amikor kimosta a hajszálakról a régi samponok maradványát iszonyatosan ragadt tőle a hajam, akkor a második mosás és az ecetes öblítést ezt tökéletesen egyensúlyozta, nem kell tőle megijedni...későbbi mosásoknál, ha kitisztul a haj már nem is jellemző.)

Kizárólag természetes összetevőkből áll, és a szeborreás fejbőrőm vizsketését is mintha enyhítette volna valamelyest.
1 hónap alatt nem látszik rajta, hogy mostam vele hajat, tehát nem fogy gyorsan.

Jelenleg felváltva használom egy másik természetes összetevőjű samponnal és balzsamozom, így egy fokkal jobb a helyzet, de nem az igazi. Remélem később megszokom, vagy ha elhagyom teljesen mindenféle szert, és rozslisztes mosást és ezt kombinálva hátha beválik :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 29.

Pozitívumok:

Ammeske

2018. december 2.

Szeretem:) mióta használom, nagyon sokat javult a fejviszketésem, sajnos elég érzékeny a fejbőröm. Fincsi puha habja van, jól el lehet oszlatni. Én a hajamon is szoktam habosítani, de van, hogy kézben habosítok és azt kenem rá, mindenhogy működik. Nekem nem tolta ki a hajmosást sajnos, ez az egyetlen hátránya, de hát nem is ígéri, csak reménykedtem:D Simán kitart addig, ameddig egy flakonos sampon. Néha ecetes/citromsavas vízzel öblítek utána, de többnyire csak simán balzsamozok. Szép lesz a hajam tőle:) újravevős

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 2.

Antioxidánsok: Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil