Naturol

Ár:   950 Ft   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   bioboltok, patikák, DM   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2020. szeptember 30.

Lelőhely:   bioboltok, patikák, DM
Kategória:   Egyéb

Nyákoldó, köptető, emésztést javító, bőrvörösítő és gyulladáscsökkentő hatása közismert. Használjuk továbbá fájdalom- és lázcsillapításra fürdő és masszázs formájában, Sebgyógyító hatását is borogatás, fürdő, lemosás során vagy krémekbe adagolva fejti ki. Fontos alkotórésze a szájüreg -és garatápoló oldatoknak és fogápoló készítményeknek is. Mindezek mellett frissítő, hangulatjavító és figyelemösszpontosítást elősegítő légtér-illatosító keverékek összetevőjeként is használhatjuk.

FaerieQueene

2013. június 17.

Azért vettem meg, mert nagyon csúnya migrénem szokott lenni frontváltozásnál és készítettem shea vajas arckrémet ezzel az illóval és borsmenta illóval, hátha át tudom vészelni a fejfájásaimat gyógyszer nélkül. A gyengébb/sima fejfájást elmulasztja, viszont a nagyon durva migrénemet nem, max akkor, ha gyógyszert is veszek be mellé. Arcra kenve (mármint a krémet) hűsítő érzést nyújt. Amikor sikerült benáthásodnom ezt a krémet kentem az orromra, ahol kipirosodott a bőr és a krém csodákat tett a bőrömmel, plusz a trutyit is fellazította és könnyebben kijött. Szóval a gyógyszertári orrkenőcsöt tökéletesen kiváltja!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. június 17.

Illatanyagok: Eucalyptus Globulus (Eucalyptus) Oil

Az eukaliptusz olaja. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint az eukaliptusz illatanyag és bőrkondícionáló. Paula Begoun szerint bár az eukaliptusznak  gomba és baktérium ellenes hatása van a bőrön, irritáló is, főleg sérült vagy epillált bőrfelületen.

A legismertebb eukaliptuszolaj az eukaliptol, amelyet az Eucalyptus globulus leveleiből nyernek ki. Hatása a benne lévő cineolnak köszönhetően antiszeptikus, nyákoldó és hűsítő hatású, köptető és görcsoldó. Hatóanyagai miatt légúti megbetegedések esetén inhalálásra és a fogászatban szájöblítésre használják.