Naturol

Ár:   1099 Ft   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   bioboltok, patikák, DM   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2020. szeptember 29.

Lelőhely:   bioboltok, patikák, DM
Kategória:   Egyéb

A levendulaolaj a legsokoldalúbban felhasználható aroma, jótékony hatást fejt ki többek között alvászavarok, rossz emésztés, klimax, légzőszervi panaszok, szorongás, borápolás, migrénes fejfájás, magas vérnyomás és reuma (izom- és ízületi fájdalmak) esetén is.
Aromalámpában párologtatva, vagy a fürdővízhez adagolva segíti a nyugodt alvást. Masszázs és kozmetikai készítményekbe is csepegtethetünk, antimikrobiális tulajdonsága által közvetlenül a bőrbe dörzsöléssel égési sérüléseket, rovarcsípéseket, és sebeket (ekcémát, leégést) is kezelhetünk.

exhocmomento

2018. augusztus 20.

Tudom, hogy a levendulaolajnak nagyon kétes a megítélése, de én a pártolói közé tartozom. Nem az illata miatt (azzal évekig a világból ki lehetett volna kergetni, és sok időbe telt, mire egyáltalán megtanultam elviselni), hanem a hatása miatt. Egy hasonlattal élve a teafa olaj dupe-jaként használom. Egyrészről picit olcsóbb és picit nagyobb a kiszerelése, tehát gazdaságosabb is, másrészről gyengébb a hatása, tehát kíméletesebb is. Ergo én érzékeny és/vagy intim területekre a teafa olaj kiváltásaként használom, olyan felületekre és esetekben, ahová és amikor nem kell az extra erős teafás fertőtlenítés. (Arcra viszont sosem, oda csak a hígított teafát.) Tettem már fürdővízbe is, megfázások alkalmával.
Ezt a fajtát használom, mert 100%-os tisztaságú és számomra a legkönnyebben hozzáférhető. Sosem volt még tőle semmi bajom, semmilyen irritáció, semmilyen allergiás reakció, mindig csodásan tette a dolgát és fertőtlenített.
Természetesen első használat előtt kötelező bőrpróbát csinálni a csukló belső részén, de ez a tájékoztatóra is rá van írva. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. augusztus 20.

Skincaremania

2016. augusztus 15.

Update 2016.08.15: Még mindig használom, és szeretem, de változást vettem észre a bőrömön tőle. Apró, másnak szinte láthatatlan pattik jelentek meg az arcomon, nem hinném, hogy ettől, de annyi mindent kenek már magamra, hogy nem tudnám megmondani mi okozta. A reggeli csillogó bőr vissza jött sajnos. Szerintem a nagy meleg miatt. :( Termálvíz spray-t is váltottam azóta, és nem igazán barátok. LRP-t használtam, azzal nagyon könnyű volt kezelni, és kenni rá, de most az Uriage-t próbálom/használom, és azt vettem észre, hogy az olajat alig tudom rákenni, sokkal nehezebben kenem, és dolgozom el, mint a LRP termálvízspray után. Szóval nehezebb lett ez a lépés a rutinomban, de ez miatt természetesen nem vonok le csillagot. :)

Hol máshol, ha nem itt olvastam a számtalan jó véleményt róla. Imádom, hogy létezik ez az oldal. :) Muszáj volt nekem is beszereznem egyet, őt lehetett kapni a Dm-ben, így jött is velem. Azt hiszem egy ezresért vettem, 10 ml-s. 2 hónapig szerintem elég lesz. Nem pénz érte. Lassan 2 hete használom minden este, de a napokban reggel is. Beépítettem az esti arcápolási rutinomba, na meg persze kezdem a reggelibe is, mert úgy érzem függő lettem. Illata a mai napig szokatlan még, de nem lesz reménytelen a dolog úgy érzem. Fekete szappannal arcot mosok, ezután termálvíz spray, majd ha megszárad ez a kis csoda következik. Első használatnál nem akartam hinni a szememnek, 3-4 cseppet bemasszírozok, majd pár perc után tükörbe nézek és eltűnik, beszívja a bőröm, mattítja is. nem hagy csillogó kinézetet. Nem akartam elhinni, mikor megláttam. Nagyon zsíros a bőröm, és kezdi kordában tartani, éjszaka mindenképp. Olyan egységes és matt arcbőrt varázsol nekem estére, hogy csak ámulok. Reggelre kisimult egységes arcbőrrel ébredek, nagyon sokat segít nekem. Valóban szabályozza a faggyútermelést, nem vitás, ezért kenem nappalra is magam vele. Nem azt mondom, hogy megszünteti teljesen, mert egy zsíros bőrnél semmi csodaszer nem fogja, de nagyon sokat javít a helyzeten, és segít rajta. Sokkal többet ér, mint egy mattító krém, esetleg primer. Egyedül az AHA-n vettem észre, hogy kevésbé zsírosodik a bőröm, ha használom, de most nyár van, meleg is, tehát kiesik a rutinból. Minden zsíros/problémás bőrűnek kötelezővé tenném. Vegyen mindenki levendula olajat!!!!!!!! :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 15.

Illatanyagok: Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil

További info az összetevőről a KM-blogon >>