Naturol

Ár:   999 Ft   Kategória:   Egyéb
Kiszerelés:   10 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   bioboltok, patikák, DM   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: Rony, Módosítva: 2020. szeptember 29.

Lelőhely:   bioboltok, patikák, DM
Kategória:   Egyéb
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

100%-os tisztaságú, minőségi rozmaring illóolaj. Ideális zsíros, problémás bőrre lemosóként, koprás hajra, valamint hajhullás ellen samponba keverve.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Agi84

2022. május 13.

Sziasztok! Lassan 1 hónapja használom az olajat, gondoltam megosztom az én tapasztalatomat. Ha valaki akkor én mindent kipróbáltam ami a piacon elérhető,legyen az természetes alapanyagokból készült, vagy gyártó soron, emellett mindenféle házi praktikákat és hajkezeléseken is jártam. Annyi samponom, szappan, indiai olajok es versenytársai vannak a szekrényben, hogy nyithatnék egy boltot lassan. Nagyon régóta fenálló problémám van a hajammal. Vékonyszállú, gyorsan zsírosodik, és emellett hullik. Hozzáteszem tizen éve póthajam van, mert anélkül kopasznak érzem magam. Viszont egy hónapja úgy döntöttem megválok tőle, és utolsó esélyesként megpróbálkozom a rozmaring olajjal. Én hajmosás előtti éjjel - vettem e vitamin hajolajat a rossmannba abba csepegtettem még rozmaringot is bónuszként, azt felviszem, bemaszirozom és ezek után még külön vízbe csepegtettem rozmaring olajat, azzal is befújom, így töltöm az éjszakát. Reggel samponba csepegtetek 5 - 6 cseppet, hagyom 4 5 percig fent, lemosom majd a balzsamozással is ugyanezt megcsinálom. Hajszáritás előtt befújom ezzel a rozmaringos vizes készítésű sprayvel. Kifejezetten zavart az illata, de szerencsére nem érződik. Bár úgy voltam vele ha hat akkor mindegy is, mert megszokom. Amit tapasztaltam eddig. Sokkal kevesebbet hullik a hajam, elég a kezem, hogy összeszedjem a földről, már nem kell porszívó hozzá. Nem számolgatom, de látványosan kevesebb. Nekem mostanában már a 2.napon kellett szárazsampont használjak, most a 3.nap vége felé kezd el zsírosodni, ami szintén nagy öröm. Puha, fényes, és élettel teli a hajam, többen megjegyezték, hogy milyen jó a hajam mi változott. Babahajam nem tudom kezd e már nőni tőle, én nem várom ennyire korán, hisz még csak 1 hónap telt el, de szerintem az is megindul idővel. Azt olvastam egy kutatás során, hogy 3 hónap után indult be az új haj növekedése, nyilván embere válogatja. Viszont nekem nem nőtt tőle gyorsabban, most érkeztem el a festéshez 3 hét után, szembetűnő változást én ezen a téren nem tapasztaltam, a lenövésem nem lett nagyobb. Én nagyon elégedett vagyok vele, türelmesen várom a további heteket, fél évvel kalkuláltam a kezdet előtt, hogy annyi biztosan kell az eredményhez. Viszont soha ezelőtt nem volt olyan, hogy nem zavart, ha nincs fent a póthaj. Most, hogy ad egy volument, teljesen jól vagyok nélküle, igy számomra mindenképpen 5 csillagos termék.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. május 13.

Alizzz24

2021. szeptember 22.

augusztus 19: 1100 forintért vettem a dm-ben. Durván elkezdett hullani a hajam, nekem az őszi hajhullás általában már augusztusban elkezdődik minden évben, tehát nem lepett meg, de hiába szedtem idén is kitartóan a komplex hajvitamint, nem segített. Azt olvastam, hogy a rozmaring kifejezetten jó hajhullásra és hajnövesztésre. A samponomat babydream extra sensitive-re cseréltem (ez a rossmann saját márkája kb 500 forint de mindenmentes, borzasztó jó összetevőkkel, és mivel ezt a tanácsot kaptam, hogy váltsak szulfát, alkohol, parfüm és tartósítószermentes samponra és megmozgattam minden követ, de ezekután is ez bizonyult a legjobb összetevőjűnek)
Első használat utáni észrevételem: kb 5 cseppet csepegtettem a kezemben lévő sampon mennyiségre (egyszer már átmostam a hajamat rozmaring olaj nélkül) összekevertem, majd belemassziroztam a fejbőrömbe, és annyi ideig hagytam rajta ameddig a testem megmosásával is végeztem. Szaga egyáltalán nincs, de ha van is nagyon gyenge. Első hajmosásnál nem tapasztaltam nyilván, hogy kevesebb lenne a hajhullás, viszont szárításnál nagyon szép, fényes végeredményt kaptam. Kicsit puhább is lett talán, szerintem így elsőre nem zsírosodik kevésbé a hajam, természetesen updatelek több hajmosás után.
Szeptember 7: na hát jó pár hajmosáson túl vagyok (kb 6-7) én már nem a samponomba csepegtetem hanem egy üres fújós flakonba vizet, avokádó és rozmaring olajat csepegtetek és jól felrázom (akár egy két fázisú lemosót) majd a hajamra spriccelem és 1-2 órát rajta hagyom. Az elején mintha rosszabbította volna a helyzetet, mert irtó hamar zsírosodott a hajam indokolatlanul, mostmár úgy érzem mintha 1-1.5 nappal kitolná a hajmosást. A hajhullásom jobb lett, de még mindig hullik, szóval szedem a komplex vitamint és nem adom fel az olaj használatát sem. Updatelek később hátha csoda történik.
Szeptember 22: határozottan úgy érzem, hogy kitolja a hajmosást tényleg csak 1 napokkal egyelőre, de ez már valami legalább. Hajhullásom még jelen van, már nem olyan durva mint egy hónappal ezelőtt de szépen lassan bízom benne hogy a normális mennyiségre korlátozódik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. szeptember 22.

Eva123

2021. június 25.

Ricinus olajba rakok pár cseppel, s így viszem fel hajtőre, fejbőrbe bemaszirozom és a hajvégekre is rakok. Remélem meglesz a hatása hosszútávon. Próbálom hajsapka alatt 2-4 óráig hagynii állni a hajamon.

Elkezdtem foglalkozni a hajnövesztéssel, nem szeretném tovább károsítani a hajam festéssel stb. Mivel a fodrász olyan világosra csinálta a hajam, ami nagyon nem én vagyok és azonosulni sem tudtam vele hetekig, atfestes helyett, most megprobalkozom minel hamarabb lenoveszteni a színt.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 25.

Zsana22

2020. február 21.

Azt hiszem ez volt az oka, hogy korábban kevésbé korpásodott a hajam és több ideig bírta a hajmosások között, ez és a tbs zöldteás samponja, bár tapasztalatom szerint ez erősebb hatású.
Eredetileg hajhullásra vettem illetve, hogy gyorsabban nőjön a hajam, és tényleg több babahajam lett tőle, nem olyan hű csoda történt egy használat után egy este alatt de látszott a változás. Aztán egy ideig elfelejtkeztem róla, mozgalmasabb volt az élet és el is felejtettem magammal vinni. Aztán nézegettem hogy vajon mi az ami változott, mitől lett megint korpásabb és zsírosabb a hajam és azt hiszem már egyértelműen kiderítettem a próbálgatásokkal.
Szóval majdnem csodaszer és nekem még az illata is tetszik.
Abszolút újravevős lesz mostantól és igyekszek nem megfeletkezni róla a saját és a hajam/fejbőröm érdekében.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 21.

Szóval majdnem csodaszer és nekem még az illata is tetszik.

vkata96

2019. november 23.

Miután rábukkantam erre az olajra, és azt láttam, hogy szinte egyöntetűen azt tapasztaljátok, hogy segít a hajzsírosodáson, rögtön meg is vettem, mert nekem ez már tizenéve fennálló problémám, és semmilyen sampon vagy hajápoló nem segített. Most ezt már egy hónapja használom, hajmosáskor mindkét samponozáshoz 5-6 cseppet keverek. Kétnaponta mosok hajat, úgyhogy elég sokszor használtam már, de sajnos nem érzem úgy, hogy használt. Ahogy olvasom, öblíteni is lehet vele, így majd azt is kipróbálom, hátha jobb a hatása ha benne marad a hajban, de egyelőre 2 csillag, mivel szerencsére nem is rontott.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 23.

cigarettamacska

2019. május 20.

Hajpakolást és hajöblítőt is készítek belőle. Hajpakolás: 1 ek. olivaolaj, 1 ek. kókuszolaj, pár csepp rozmaring olaj. Ezt alaposan beledörzsölöm a fejbőrömbe, illetve az egész hajhosszra és ameddig csak időm engedi rajta is hagyom. Hajöblítő: 1 ek. csalántea, 1 ek. diófalevéltea, fél ek. szárított rozmaring, pár csepp rozmaring olaj, 1 liter víz. Hagyom ázni a keveréket 1-2 óráig, majd a hajmosás utolsó lépéseként leöblítem vele a hajamat és nem is mosom ki belőle. Sötét hajra alkalmas csak!
A hajmosást konkrétan kitolta 5 napra, valamint iszonyatosan puha és rugalmas lett tőle a hajam, a fejbőrömet pedig igazán tisztának érzem tőle. Hajhullás téren is jól teljesít, picit csökkentette, de hosszú távon lesz eredménye úgyis.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 20.

dzsungelszem

2019. január 18.

Nagyon jó, amióta ezt használom elég hetente 1x hajatmosni. Előtte aromaxosat vettem, hatását tekintve ugyanazt hozza csak ez dm-ben pár száz forinttal olcsóbb, neten feleannyi. Hajmosás után egy literes palackba teszek kb 10 cseppet, azzal öblítem át egyszer, majd még pár cseppet belemaszírozok a fejembe. Gyorsan fogy, nem spórolok vele, de nekem nagyon megéri!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 18.

Enne

2019. január 7.

Jóféle! Eddig én egyszer, párom kétszer használta. Akkora volumenje lett a hajának, hogy le kellett zseléznie, pedig évek óta nem használ hajformázót. Később zsírosodik a haj tőle. Nagyon várjuk a hajnövekedést is, remélem hamar jelentkezik. A használata szuper friss élmény, szinte érezhető az extra tisztítás és hűsítés. A hajat nem szárítja ki, a fejbőr viszont később zsírosodik. Ez csodaszernek tűnik. Jövök frissíteni, amint van újdonság!

Plusz infó: A dm-ben nagyon drágán vettem (kb. 1200 Ft-ért), Euro Family-ben csak 7-800 körül van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 7.

artep

2019. január 7.

Hajhullásra nem vált be, viszont a zsírosodást csökkenti, illetve sok babahajam nő a hatására. Kb. minden 2. hajmosásnál használom, mert szárít.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 7.

Sztellaaaaa

2018. június 26.

Tömény (szerintem ez előny egy illóolaj esetén), árfekvésben jobb mint az aromax rozmaringolaja, hatását tekintve azonos.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 26.