Nina Ricci

Ár:   25 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Rosewood, Módosítva: 2011. december 1.

Ár:   25 000 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online

Nina Ricci💚 Amour💙 d'Amandier / Almond Amour 5 ml fújós
Ár: 2.500,- plusz foxpost vagy postán maradó ajánlott , Eladó: havana74
Állapot: Saját üvegéből frissen átfújva, minőségi üveg fújósba, Helyszín: Kaposvár, fizetés: előre utalás után küldöm

Luna1024

2019. május 9.

Szerintem nagyon szép, kedves illat, számomra a "marcipános" illatok között az egyik legjobb. Féltem tőle egy picit, mert a mandulás/mandulavirágos parfümök és a bőröm állandó jelleggel hadban állnak egymással, egyszerűen borzasztóak rajtam, de ezzel szerencsére nincs ilyen problémám. Azt ugyan itt is érzem, hogy nem "Én-illat", nem passzol hozzám, és hogy őszinte legyek, kissé unom is, de itt legalább a személyiségem és az illat, nem pedig az illat és a bőrkémiám között van a disszonancia... Üdítő változatosság. :D

Maga az illat egyébként nagyon szofisztikáltan édes, igényes, légiesen mandulás. Krémes, puha marcipánillat érződik rajtam, de nem poros és nem fullasztó, nagyon jól áll neki a gyümölcs. A kiwit szerintem egyértelműen érezni, és szuper párosítást alkot a mandulával, a bőrömön kissé fanyar-édes, egzotikus hatása van. :) Azt nem mondom, hogy világmegváltó ötlet volt ezeket összekombinálni, de mégis keveseknek jutott az eszébe - nem is értem, miért.

Összességében szerintem ez egy gyermeki, angyalian légies mandulaillat, és olyan kedves, ártatlan hatása van, hogy valamiért egyből a The Different Company Pure Eve-je ugrott be. Hasonlít is rá picit, csak ez ugye gyümisebb. :) Amolyan bújós, otthonos illat, "a lénynek se árt", őszi-téli hideg estéken öröm lenne belebújni, de ennél többre valahogy nem vágyom. :)

Az üvege nagyon kis ötletes - ahogy azt ettől a márkától már megszokhattuk -, a tartóssága átlagos, inkább bőrközeli. Sajnálom, hogy kivonták, Nina Ricci-től a L'Extase mellett eddig ez tetszik a legjobban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 9.

Chrissy

2017. október 30.

Fej: kiwi, mandula, mandula virág
Szív: heliotrop, marcipán
Alap: szantálfa, vanília, fehér pézsma

Nem volt hozzá feltöltve az összetevő lista, úgyhogy bemásoltam :)
Sikerült szereznem egy üveggel, elkezdtem rámenni a már nem gyártott illatokra. Ezek egyrészről nem jönnek szembe velem az utcán és a nieche parfümökkel ellentétben nem annyira drágák és különlegesek, hogy az már a szerethetőség rovására menjen. A rossz az, ha az ember annyira megszereti az adott illatot, hogy aztán nem meri használni, mert amennyiben elfogy nem valószínű, hogy tud szerezni utánpótlást. De muszáj használni őket, mert ha egyszer megromlanak, akkor lebomlanak az illatjegyek és teljesen pocsékba megy az egész.
Visszatérve a parfümhöz: korábban nem ismertem, a hasonló üvegesekből nekem a zöld volt meg és azt imádtam, a kék mellett mindig elsiklottam, de mikor az Élet dobta a lehetőséget lecsaptam rá. Amire számítottam az egy lágy, krémes, mandulás csoda. Amit kaptam, az egy számomra inkább gourmand, kissé ünnepélyes, már-már karácsonyi hangulatot idéző narancsháj-marcipán-mandula-vanília mix. Fantasztikus! Biztos a kiwit érzem narancshéjnak, de nekem abszolút azt hozza. Volt vagy van egy gyümölcsös marcipán szelet, annak az illatára emlékeztet, nem tudom melyik az, hiába töröm rajta a fejem, de annak volt ilyen illata.
Édes, de semmiképpen sem csöpögősen és cukormázosan, csak annyira, amennyire a narancshéj és a mandula elegye egy kis vaníliás felhanggal édes lehet.
Összességében egy nagyon kellemes illat. Számomra nem annyira krémes, sokkal inkább púderes (pézsmás). Ehhez társul egy kis édes vanília és a mandula sajátos illata. A kiwi (narancs) eltűnik.Kicsit virágos is lesz, szolidan, kellemes. A szantált én nem érzem ki belőle.
Ha még kapható lenne, akkor egyébként nem kéne, vagyis nem lenne benne a Top10 -es "ezt még be kell szereznem" listában. Elfogadnám és megtartanám, ha kapnám, de nem futnék érte/utána. Viszont mivel abszolút kellemes illata van és már csak igen kevesen birtokolják, és még annál is kevesebben használják, teljesen más elbírálás alá kerül részemről.Így nagyon örülök neki, hogy birtoklok belőle egy kis üveggel és adok neki 5 csillagot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 30.

Fej: kiwi, mandula, mandula virág
Szív: heliotrop, marcipán
Alap: szantálfa, vanília, fehér pézsma

Nem volt hozzá feltöltve az összetevő lista, úgyhogy bemásoltam :)

mokojka

2017. október 20.

Ez egy nagyon finom,különleges,melengető,krémes,mandulás finomság. Erőteljesebb, tartós illat,magamon inkább hidegebb időben tudom elképzelni. Nagyon is egyedi,de ha nem lenne az,akkor is szeretném! És most már ritkaság is,féltve őrzöm,ami maradt a meseszép üvegcsében és csak alkalomadtán használom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. október 20.

SSSAAA

2017. augusztus 20.

Nagyon finom, mandulaillatú, rajtam tartós is, egy problémám van vele, csak picike fújósom van belőle, pedig többet szeretnék, de már sehol nem látom.

Az Oriflame-es Mirage Daydream nagyon hasonlít szerintem ehhez.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. augusztus 20.

Az Oriflame-es Mirage Daydream nagyon hasonlít szerintem ehhez.

RitaL

2016. augusztus 3.

Csatlakozom. Mandulás illatra vágytam, és a monokróm mandulaillat valahogy túl nehéz volt így nyáron, ez a parfüm viszont pont tökéletes volt az én "problémámra". Jó benne, hogy nem hivalkodó, de mégis elég kevés is belőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. augusztus 3.

Aimet

2016. július 2.

kivi, mandula,marcipán....szeretem, igazán kellemes, számomra nem túl édes illat, ajánlom kipróbálásra mindenképp :)!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 2.

Moncsi044

2015. július 16.

Marcipán-mandula-.kiwi :)Az összes Nina közül, nekem ő nagyon kiemelkedő illat! Finom,lágy puha porszerű meleg illat.. valóban 4 évszakos, nyáron édeskés , puha ,nem tolakodó finomság.. hidegebb időkben jobban dominál benne a mandula, és a kiwi .Tartósságra is kiváló !Igazi, nőies, lágy kellemes finomság!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. július 16.

Milka

2015. február 16.

régi vágyódásom volt az összetevők alapján, amit mostanság sikerült beszereznem. az első fújás emléke kicsit csalódás lett...marcipán? nem ugrott be és le a a cuki figura a szülinapi tortáról...a mandula, na az aztán sehol, viszont a kiwi, az igencsak intenzíven. á, nemkell...aztán nem tudom, miért és hogyan, de szerelem lett. édes, krémes, bár inkább a komfort-illat kategória. nem az a dögös-vörös-fajta, de hétköznapinak se mondanám. érdekesen bújós, kedves, szerethető illat, ami ráadásul tartós is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. február 16.

csikosmatyas

2014. május 1.

Igazi nosztalgia illat, amikor otthon voltam a bébivel akkor használtam, imádtam ezt a marcipános, mandulás, porszerű, édes illatot. Ma már nem használnám, de a szép emlékek miatt megjár neki a maximum.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. május 1.

Amanda

2013. január 6.

Finoman édes, mandulás, marcipános illat. A kiwi egy pici fanyarságot csempész bele, de ettől lesz igazán kerek az illat, és nem válik fejfájdítóan szirupossá. Igazi 4 évszakos parfüm, és minden évszakban más és más arcát villantja fel. Aki szereti a mandulás illatokat, feltétlenül próbálja ki. Szerintem Hugo Boss-ék ebből az illatból merítettek "ihletet" a Pure Purple-höz.
A tartósságára sem lehet panasz.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. január 6.

A tartósságára sem lehet panasz.