Olivia

Ár:   1090 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   90 g   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   Olivia márkabolt, bioboltok, online   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Okokucko.hu-n 1090 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Heloise, Módosítva: 2012. január 9.

Lelőhely:   Olivia márkabolt, bioboltok, online
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Zsíros
Vedd meg online: Okokucko.hu, 1090 Ft

Rozmaring sampon zsíros és korpás fejbőrre, a bennelévő ricinus olaj kíválóan ápolja a hajtöveket. Lúgos kémhatású, ezért használat után javasolt a hajat leöblíteni citromos vagy ecetes vízzel.

Ár: 1090 Ft , Eladó: Okokucko.hu

boree

2021. január 28.

Imádom ezt a szappant. Annyira hálás vagyok, hogy rátaláltam a szappanokra és volt erőm kibírni a samponból szappanra váltás nehézségeit. (Szerintem 3 hétig csak összefogva volt a hajam és heti kétszer megmostam, de megérte)
Néha macerásnak érzem az öblítés olyankor már nyúltam vissza samponhoz, mindig meg is bántam.
Szerintem a szappan előnyei: a hajam végre nem száll össze-vissza, frissen mosottan is nagyon szép, finom puha, könnyen kifésülhető, nem viszket a fejem, nincs korpa.
Az illata is nagyon finom, semmi mesterséges túltolt illat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 28.

Az illata is nagyon finom, semmi mesterséges túltolt illat.

Sugi90

2020. november 4.

A fejboromnek nagyon jo volt, viszont nem tudtam szepen kimosni, hacsak nem samponoztam be massal is utana, igy azonban mi ertelme. Sajnalom, mert tetszik a csomagolas, h nem muanyaggal van korulolelve, de igy csak alkalmankent nyulok erte.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 4.

snd126

2020. április 18.

Mikor elkezdtem használni nekem is ragacsos volt a hajam utána, azonban én nem ecetes/citromos öblítést alkalmazok, hanem megmosom ezzel a hajam, rajtahagyom pár percig, leöblítem, majd utána egy másik, rendes sampont használok (most éppen Bánfit). Rengeteg babahajam lett tőle, amikor fodrásznál voltam észrevettük hogy sűrűsödik a hajam, akkor egy hónapja használtam heti 2x kb. Újrarendelős <3

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. április 18.

LadyBianka

2020. február 27.

Kb. 2 hete használom.
Érdekes a viszonya a hajammal. Könnyen habzik, jó vele a hasmosás, viszont a vizes öblítéskor előjön a nagyon száraz és tapadós érzés, amit almaecetes vízzel igyekszek csillapítani, több-kevesebb sikerrel. A kifésülés nem okoz problémát, szintén az Olivia márka hajolaját használom, viszont szárítás után "nehéz" a hajam, talán ez a jó szó rá. Fényes, illatos, de elnehezíti a hajszálaimat. Zsírosodni nem érzem, hogy jobban zsírosodna, mint előtte, viszont nem olyan jó a közérzetem így. Esetleg ha rövidebb lenne a hajam, lehet jobban működne.....Nagyon szerettem volna szeretni ezt a terméket, de nem tudom :(
A csomaglásmentesség, az ár és az illat kap 2 pontot.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 27.

Kb. 2 hete használom.
A csomaglásmentesség, az ár és az illat kap 2 pontot.

austenland

2019. november 3.

Nekem sajnos nem jött be. Ecetes öblítés mellett is nagyon zsírosította a hajam, 3-4 nap helyett már a második napon borzasztóan nézett ki. Nem volt türelmem hetekig kísérletezgetni vele, hogy kitolható-e ez az idő, inkább abbahagytam a szappan használatát.
Hozzá kell tennem, hogy nekem akkor korpásodik a fejbőröm, ha túl van tisztítva és emiatt kiszárad, ezért valószínűleg nem nekem találták ki ezt a terméket.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 3.

vattaponi

2019. szeptember 28.

Vegyes véleménnyel vagyok róla. Eddig is natúrsampont használtam, de ezt nagy lelkesedéssel vettem meg a zero waste jegyében. Nekem nem okozott gondot átszokni rá, nem nehezedett el a hajam, teljesen rendben tisztított. Az ecetes öblítés sem olyan nagy procedúra. A gond igazából hosszabb használat után jelentkezett, mert úgy éreztem, hogy a hajtövem sokkal hamarabb zsírosodik, mint előtte. A hajvégek meg természetesen továbbra is szárazak maradtak. Szóval most átálltam arra, hogy kb fele-fele alkalommal használom ezt, és az Alterra dúsító samponját.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 28.

Évia

2019. szeptember 14.

Nálam eleinte a legfőbb szempont az összetétele volt, mivel sokáig sajnos nagyon kevés kozmetikumot tudtam használni és a bolti samponok összetétele ennél rosszabbak voltak. Nagyon sokáig próbálkoztam vele, ha nem volt jó az eredmény valamit mindig változtattam. Próbáltam az ecetes öblítést még vízzel leöblíteni, figyeltem a hőmérsékletre is: langyos vízzel, aztán hideg vízzel, majd rajta hagyni, almaecettel, háztartási ecettel stb. Állandóan úgy éreztem, hogy az ecet szag nem illan el, mindig benne maradt akár hogyan is próbálkoztam. A hosszú hajamat idővel egyre kevésbé tisztította meg, mintha bevonta volna valamivel, enyhén ragacsossá vált tőle, ami talán még az ecetszagot fixálta is. Aztán egyre fakóbb, szárazabb, fénytelenebb és korpásabb lett a hajam, két nap után csapzottá vált és mindig megcsapta valami erjedt szag az orromat. Végül az tette be a kaput, hogy el kellett kezdem festenem a hajamat, mert hirtelen sok ősz hajszálam lett. Az ecetes öblítést így már semennyire sem tolerálta a hajam, menthetetlenül kiszárította, kifakította és leszedte a hajfestéket. Tűrhetetlenné vált a hajam. Aztán a Dm-ben felfedeztem egy olívás sampont és balzsamot. Szerencsére jól reagált rá a szervezetem, tudom használni, és csodát tett a hajammal. Ismét csillog, tiszta, könnyen kezelhető és nem utolsó sorban jó illatú. Azóta is hányingerem van, ha megérzem az ecet szagát, akár még savanyúságban is.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 14.

Tallis

2019. augusztus 9.

Katasztrofális.

Kétszer is öblítettem utána a hajamat a citromlé ki is csípte a fejbőrömet durván, utána jó sok vizet elpazaroltam arra, hogy a fejbőrömet vízzel bőven leöblítsem, de a hajam még így is sprőd és száraz volt, mintha fél évig napi szinten klóros vízben áztattam volna. A fejbőröm meg úgy viszketett utána napokig, hogy majd véresre vakartam.

Senkinek nem ajánlom. Még nem tudom, mit csinálok vele, lehet elhasználom szappannak, mert azért nem volt ingyen. Különben kuka.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 9.

Katasztrofális.

Anditattoo

2019. május 6.

Nagyon akartam szeretni nagyon akartam atallni egy csomagolas mentes samponra. O volt az elso probalkozasom ami egyenlo volt a katasztrofaval. Az elso 3-4 hasznalatkor meg voltam lepodve, hogy ez tenyleg jo. Alma ecetes oblitest hasznaltam utana es nem volt csomos ragacsos a hajam. Viszont elotte 4 naponta mostam hajat ezzel ez 2 napra csokkent mert 1 nap szep volt masnap mar kezdett osszeallni a hajam 3.napra vallalhatatlan volt. Ugy voltam vele biztos ido mire hozzaszokik a hajam. Hat nem masfel honap alatt hasznaltam el a szappant es ez igy volt a vegeig. Vegeredmeny azota faj a fejborom korpas lett, eltort a hajam vege, nagyon kiszaritotta a hajam es csomokba hullik. Ha lehetne 0csillagot adni annyit adnek. Nem tudom mikorra fogom tudni helyre tenni a hajam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 6.

elflilja

2019. március 18.

Sajnos nekem is ugyanaz a véleményem, mint sokaknak...Csomóssá, "elektromossá" tette a hajamat, és a fésű tele van szöszökkel, amit a hajam összeszed a levegőből. Az talán pozitívum, hogy elég jól tisztítja a fejbőrt, ez mostanában az egyetlen, amivel kibírom 2 napig hajmosás nélkül és nem viszket a fejbőröm. Viszont az először említett dolgok miatt sajnos váltanom kell.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 18.

Emulgeálószerek: Sodium Cocoate
Tisztítószerek: Sodium Cocoate