Olivia

Ár:   1090 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   90 g   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   Olivia márkabolt, bioboltok, online   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Okokucko.hu-n 1090 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Heloise, Módosítva: 2012. január 9.

Lelőhely:   Olivia márkabolt, bioboltok, online
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Zsíros
Vedd meg online: Okokucko.hu, 1090 Ft

Rozmaring sampon zsíros és korpás fejbőrre, a bennelévő ricinus olaj kíválóan ápolja a hajtöveket. Lúgos kémhatású, ezért használat után javasolt a hajat leöblíteni citromos vagy ecetes vízzel.

Ár: 1090 Ft , Eladó: Okokucko.hu

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Peti321

Korcsoport: >54
2022. július 22.

Nagyon szeretem az Olivia szapoanokat, egy kis ajándékszett kosárnyi válogatást elhasználtam, újravevős! Finom az illatuk!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2022. július 22.

boni04

2021. november 4.

2018.02.
Több mint egy éve csak ezt használom, a saját káromon nagyjából megtanultam, hogyan kell tárolni, rendesen kiszárítani stb, hogy ne legyen pazarlás.
Az illata bombasztikus, már csak ezért is érdemes kipróbálni!
Én egyből a hajamon szoktam felhabosítani, nagyon nagy mennyiségű habot képez.
Próbáltam már citromos vízzel kimosni, sokáig almaecetes öblítéssel, de egyik sem volt az igazi, így én mezei alverde balzsamot használok utána, és így elég vállalható az amúgy problémás, száraz hajam.

2018. szeptember 18.:
Sajnos a kapcsolatunk zátonyra futott, korpásodást okozott és kiszárította hajam egy idő után.
A párom hajára illetve borotválkozáshoz használom, ezekre tökéletes, még mindig szuper terméknek tartom! Sajnos az én hajammal nem kompatibilis (ahogy semelyik samponszappan eddig)

2021. 11. 04:
Időközben rájöttem, hogy a fejbőröm hajlamos az ekcémásodásra, ami időnként megjelenik. Erre egy gyógysampont kell használnom ilyenkor. A tünetmentes időszakaimban tudom használni ezt a samponszappant, így újravásároltam. Mostanában a kezemben, vagy szivaccsal habosítom fel, így viszem fel a hajamra, almaecetes vízzel öblítek, balzsamot használok. Az illata még mindig kedvenc :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. november 4.

2018.02.
Az illata bombasztikus, már csak ezért is érdemes kipróbálni!
Én egyből a hajamon szoktam felhabosítani, nagyon nagy mennyiségű habot képez.

2018. szeptember 18.:

2021. 11. 04:

boree

2021. január 28.

Imádom ezt a szappant. Annyira hálás vagyok, hogy rátaláltam a szappanokra és volt erőm kibírni a samponból szappanra váltás nehézségeit. (Szerintem 3 hétig csak összefogva volt a hajam és heti kétszer megmostam, de megérte)
Néha macerásnak érzem az öblítés olyankor már nyúltam vissza samponhoz, mindig meg is bántam.
Szerintem a szappan előnyei: a hajam végre nem száll össze-vissza, frissen mosottan is nagyon szép, finom puha, könnyen kifésülhető, nem viszket a fejem, nincs korpa.
Az illata is nagyon finom, semmi mesterséges túltolt illat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 28.

Az illata is nagyon finom, semmi mesterséges túltolt illat.

Sugi90

2020. november 4.

A fejboromnek nagyon jo volt, viszont nem tudtam szepen kimosni, hacsak nem samponoztam be massal is utana, igy azonban mi ertelme. Sajnalom, mert tetszik a csomagolas, h nem muanyaggal van korulolelve, de igy csak alkalmankent nyulok erte.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 4.

snd126

2020. április 18.

Mikor elkezdtem használni nekem is ragacsos volt a hajam utána, azonban én nem ecetes/citromos öblítést alkalmazok, hanem megmosom ezzel a hajam, rajtahagyom pár percig, leöblítem, majd utána egy másik, rendes sampont használok (most éppen Bánfit). Rengeteg babahajam lett tőle, amikor fodrásznál voltam észrevettük hogy sűrűsödik a hajam, akkor egy hónapja használtam heti 2x kb. Újrarendelős <3

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 18.

LadyBianka

2020. február 27.

Kb. 2 hete használom.
Érdekes a viszonya a hajammal. Könnyen habzik, jó vele a hasmosás, viszont a vizes öblítéskor előjön a nagyon száraz és tapadós érzés, amit almaecetes vízzel igyekszek csillapítani, több-kevesebb sikerrel. A kifésülés nem okoz problémát, szintén az Olivia márka hajolaját használom, viszont szárítás után "nehéz" a hajam, talán ez a jó szó rá. Fényes, illatos, de elnehezíti a hajszálaimat. Zsírosodni nem érzem, hogy jobban zsírosodna, mint előtte, viszont nem olyan jó a közérzetem így. Esetleg ha rövidebb lenne a hajam, lehet jobban működne.....Nagyon szerettem volna szeretni ezt a terméket, de nem tudom :(
A csomaglásmentesség, az ár és az illat kap 2 pontot.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 27.

Kb. 2 hete használom.
A csomaglásmentesség, az ár és az illat kap 2 pontot.

austenland

2019. november 3.

Nekem sajnos nem jött be. Ecetes öblítés mellett is nagyon zsírosította a hajam, 3-4 nap helyett már a második napon borzasztóan nézett ki. Nem volt türelmem hetekig kísérletezgetni vele, hogy kitolható-e ez az idő, inkább abbahagytam a szappan használatát.
Hozzá kell tennem, hogy nekem akkor korpásodik a fejbőröm, ha túl van tisztítva és emiatt kiszárad, ezért valószínűleg nem nekem találták ki ezt a terméket.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 3.

vattaponi

2019. szeptember 28.

Vegyes véleménnyel vagyok róla. Eddig is natúrsampont használtam, de ezt nagy lelkesedéssel vettem meg a zero waste jegyében. Nekem nem okozott gondot átszokni rá, nem nehezedett el a hajam, teljesen rendben tisztított. Az ecetes öblítés sem olyan nagy procedúra. A gond igazából hosszabb használat után jelentkezett, mert úgy éreztem, hogy a hajtövem sokkal hamarabb zsírosodik, mint előtte. A hajvégek meg természetesen továbbra is szárazak maradtak. Szóval most átálltam arra, hogy kb fele-fele alkalommal használom ezt, és az Alterra dúsító samponját.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 28.

Évia

2019. szeptember 14.

Nálam eleinte a legfőbb szempont az összetétele volt, mivel sokáig sajnos nagyon kevés kozmetikumot tudtam használni és a bolti samponok összetétele ennél rosszabbak voltak. Nagyon sokáig próbálkoztam vele, ha nem volt jó az eredmény valamit mindig változtattam. Próbáltam az ecetes öblítést még vízzel leöblíteni, figyeltem a hőmérsékletre is: langyos vízzel, aztán hideg vízzel, majd rajta hagyni, almaecettel, háztartási ecettel stb. Állandóan úgy éreztem, hogy az ecet szag nem illan el, mindig benne maradt akár hogyan is próbálkoztam. A hosszú hajamat idővel egyre kevésbé tisztította meg, mintha bevonta volna valamivel, enyhén ragacsossá vált tőle, ami talán még az ecetszagot fixálta is. Aztán egyre fakóbb, szárazabb, fénytelenebb és korpásabb lett a hajam, két nap után csapzottá vált és mindig megcsapta valami erjedt szag az orromat. Végül az tette be a kaput, hogy el kellett kezdem festenem a hajamat, mert hirtelen sok ősz hajszálam lett. Az ecetes öblítést így már semennyire sem tolerálta a hajam, menthetetlenül kiszárította, kifakította és leszedte a hajfestéket. Tűrhetetlenné vált a hajam. Aztán a Dm-ben felfedeztem egy olívás sampont és balzsamot. Szerencsére jól reagált rá a szervezetem, tudom használni, és csodát tett a hajammal. Ismét csillog, tiszta, könnyen kezelhető és nem utolsó sorban jó illatú. Azóta is hányingerem van, ha megérzem az ecet szagát, akár még savanyúságban is.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. szeptember 14.

Tallis

2019. augusztus 9.

Katasztrofális.

Kétszer is öblítettem utána a hajamat a citromlé ki is csípte a fejbőrömet durván, utána jó sok vizet elpazaroltam arra, hogy a fejbőrömet vízzel bőven leöblítsem, de a hajam még így is sprőd és száraz volt, mintha fél évig napi szinten klóros vízben áztattam volna. A fejbőröm meg úgy viszketett utána napokig, hogy majd véresre vakartam.

Senkinek nem ajánlom. Még nem tudom, mit csinálok vele, lehet elhasználom szappannak, mert azért nem volt ingyen. Különben kuka.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 9.

Katasztrofális.

Emulgeálószerek: Sodium Cocoate