Egyéb

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: komyju, Módosítva: 2018. augusztus 21.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Szérumok, Kezelések

A készítmény az antibakteriális oxitetraciklin és a gyulladáscsökkentő hatású hidrokortizon kombinációja.
Az oxitetraciklin egy antibiotikum, amely az arra érzékeny Gram- negatív és Gram-pozitív gennykeltő kórokozók okozta felületi bőrfertőzések megelőzésére vagy helyi kezelésére szolgál. Gombák és vírusok ellen azonban hatástalan.
Hidrokortizon Elsősorban egy gyulladáscsökkentő és viszketés-csillapító hatású kortikoszteroid.

Milyen betegség kezelésére szolgál az Oxycort spray?
Oxitetraciklinekre érzékeny mikroorganizmus okozta bőrfertőzések, allergiás ekzema, idegrendszeri zavar következtében kialakuló viszkető, foltokban megjelenő bőrelváltozás (neurodermatitis), viszkető, gyulladásos bőrmegvastagodással járó folyamatok (pruritus lichenificatióval), ekzemás bőrgyulladás (dermatitis), étel okozta ekzema, érintést követő bőrgyulladás (kontakt dermatitis). Nem jellegzetes viszketés. Lábszárfekély, kisebb kiterjedésű, elfertőződött égési sérülések, felfekvés.
Gennyesedéssel járó bőrbetegségek: szőrtüsző környékének gennyes gyulladása (furunculosis), fertőző ótvar (impetigo), szőrtüszőgyulladás (folliculitis), tályog (abscessus).
Allergiás bőrbetegségek gennyesedéses komplikációi. Rovarcsípés, szúnyogcsípés. Orbánc.
Fagyás.

Az INCI listában nem mennyiségi sorrendben vannak az összetevők.
A hatóanyagok: Hidrokortizon: 0,05 g és Oxitetraciklin-hidroklorid: 0,15 g palackonként (30ml).

Vényköteles készítmény! Kérd az orvosod véleményét!

nkltt13

2015. május 31.

Kisebb sebekre, horzsolásokra nagyon jó.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. május 31.

Kisebb sebekre, horzsolásokra nagyon jó.

butterfly.6927

2014. május 23.

Én orrpiercingnél használtam, és gyönyörűen helyrehozta a kis gennyesedést ami keletkezett. Azóta sincs semmi bajom. Csak ajánlani tudom!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. május 23.

hedgehog

2014. május 22.

Iszonyúan csíp, és sárgás színt hagy maga után, de nagyon erős gyógyítóhatása van. A háziorvosom szerint (aki annak idején leégésre írta fel) ezzel már "műteni is lehetne". Egy horror történet, amit rendbe rakott nálam:
Nekem sikerült (favágás közben baltával) évekkel ezelőtt egy picike darabkát az ujjamból "lifegősre" kivágni. Ezzel kezeltük, bekötöztük és naponta-két naponta cseréltük a kötést. Nem mentem dokihoz vele (utólag már lehet elmennék), de tökéletesen visszanőtt a helyére. Már csak annyi látszik, hogy ott van egy fehérebb folt a körmöm mellett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. május 22.

jubileum

2013. augusztus 23.

Minden sebgyógyulást felgyorsít, és csodásan fertőtlenít-....összevart sebre adták, hatásos!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. augusztus 23.

falatka18

2012. május 15.

Én orrpiercingre használtam. Nagyon begyulladt a piercing körül és ez rendesen helyre hozta azóta semmi baja az orromnak. Jobban néz ki mint régen. Csak ajánlani tudom

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. május 15.

Joan

2012. február 13.

Nekem szőrtüszőgyulladásnál segített sokat, bikinivonalnál nagyon érzékeny a bőröm. De gyerekkorom óta alaptartozék otthon kisebb balesetekhez.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. február 13.

ritaszeged

2011. november 27.

Én köldök piercingnél kaptam azt a tanácsot a patikustól (fiatal nő volt aki mondta hogy ő is ezt használja) csodás a gyulladt sebek kezelésénél, használat után azonnal enyhült a fájdalom, pár nap után el is múlt és lekopogom 4 éve nincs is vele panaszom, mivel maradt bőven a kis flakonban haza vittem ahol a mamám használta egy csúnya sebre ami nehezen gyógyult, és itt is nagyon hatásos volt.Szóval csak ajánlani tudom, én ugyan recept nélkül kaptam nem is mondták hogy recept kell hozzá 1400 forintért.Olajos az állaga miután befújjuk magunkat vele, szóval vigyázzunk a ruhánkra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2011. november 27.

Morci

2011. október 3.

Ha begyullad a fülem valamelyik fülbevalómtól, ez a termék nagyon gyorsan rendbeteszi. Kisebb sebekre is jó, kár, hogy csak receptre kapható, mert így kissé macerás a beszerzése.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2011. október 3.

komyju

2011. szeptember 12.

Az allergiám miatt gyakran keletkeznek kis pici hólyagocskák az arcomon, melyek kipukkadva könnyen gennyes pici sebbe mennek át. Csodaszer az oxycort, ha már semmi nem segít: egy éjszaka alatt leszárítja a gennyesedő sebeket, és másnap már szépen gyógyulásnak indulnak. Bármilyen más sebre is ajánlom. Csak receptre kapható.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2011. szeptember 12.

Emolliensek: Lecithin, Isopropyl Myristate
Emulgeálószerek: Sorbitan Trioleate, Lecithin