Ár:   12 840-18 480 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet feltöltötte: andrea.horvath79, Módosítva: 2016. január 21.

Ár:   12 840-18 480 Ft
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml

Parfüm illatcsalád: ciprus-gyümölcsös

Parfüm összetevők: koriander, rózsafa, bergamott, rózsa

BDG33

Korcsoport: >54
2021. január 7.

Mamma mia. hogyhogy nem találkoztunk eddig! Pedig tudhattam volna, a férjem évekkel ezelőtt használta a Minotaure-t, amit imádtam rajta, gondolhattam volna, hogy PP nem adja akármihez a nevét! Nem írják az összetevők között, de én kiérezni vélem a dohányt egy csodás virágcsokorból. Nagyon emlékeztet két nagy kedvencemre a Jean Louis Scherrer-re és a Cabochardra, de PP krémesebb és lágyabb. Olyan, mint a három világszép királykisasszonyból a legkisebb, akinek végül a királyfi elnyeri a kezét. Én már rég megtaláltam a királyfimat, de ha ma indulnék meghódítani, biztos ezzel vértezném fel magam. Lehet ki is próbálom :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2021. január 7.

Pajzs

2019. augusztus 26.

Sűrű, nehéz, szürkés ködön kell átverekednie magát, miközben a talpa nedves sárban cuppog. Ez nem romantikus, vadregényes köd, hanem egy elszomorító, nyomasztó hely, ahol küszködni kell a levegőért, és ami alatt párától vizes jácint- és gyöngyvirág-ágyások rejtőznek, amit valaki vagy inkább valakik összehamuztak a cigarettájukkal, és egy csomó virágot eltapostak. Egy PVC kabát hever a növényekre dobva, ki tudja, kihez tartozik.
Hova, merre, hol a kijárat?
Csak rengeteg sebes jácint, rengeteg törött gyöngyvirág, rengeteg cigarettahamu, rengeteg sár, rengeteg műanyag.
Jó volt olvasni mások nosztalgiával átszőtt véleményét... de hát, egyik sem az enyém.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 26.

Hova, merre, hol a kijárat?

Luiselotte

2018. október 23.

Úristen , hát Te is itt vagy :)
Díva Mama parfümje volt. Imádtam a Mamát és az illatot is. A Hölgy maga az elegancia , vörös rúzs , vörös köröm , Salamander cipő , kosztüm és télen bunda. Gyerekkorában balettozott és később szertornázott még 70 évesen is királynői tartása volt. Ezt a parfümöt hordta és a lakásában mindennek ilyen illata volt már mire én megismertem. Ha fel akart osonni hozzánk meglepetésből mindig lebukott mert a liftben ha csak egy kis illatfoszlány is maradt utána én azt kiszagoltam és ujjongva kiáltottam fel , itt van a Mama! Ugyan már , hogy lenne itt ne légy csacsi, mondta Anyukám és csak mosolyogtam amikor kinyílt a lakás ajtaja és persze ott volt a Mama :) Anyunak nem merem megvenni mert félek , hogy sírás lenne a vége és nem is hordaná mert ez nekünk a Mama illat.
Az illatra már nem emlékszem csak nagyon halványan így pontozni nem pontozom, csak gondoltam megosztom veletek ezt a kedves emléket.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. október 23.

Úristen , hát Te is itt vagy :)

Verona5

2018. június 24.

Egy régi üveges maradékhoz sikerült hozzájutnom, még a kivezető csöve is a hagyományos szélesebb, olyan ami a tipikus vintage üvegek sajátossága. Ez egy érett asszony illata! És milyen érdekes, hogy nekem az illatról egy gyerekkori emlék jutott az eszembe a másodszori szaglászás után: apukám mindig magával cipelt a fodrászához, férfi fodrászatba és természetesen egy férfi fodrászhoz, ahol az én frizurámat is előállították. :) Na ott volt ehhez hasonló illat! Akkoriban még a férfiak frizuráihoz is használtak mindenféle (mai orral) nőiesebb-illatosabb kencéket, hajszeszeket és lakkokat és abból jött össze egy igazi "barber shop" illat. Na ő épp egy ilyen nosztalgia illat most számomra. Egyébként Paloma Picasso klasszikus külsejével simán azonosítható, művészlélek - eleganciával. A hétköznapi hordhatóságát még ki kell találnom, talán lesz olyan alkalom, amikor csak őrá vágyom majd. Hétvégén itthon a mai hűvösebb nyárban szépen muzsikál, ez a hőfok felel meg neki a viselésre.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. június 24.

babszem81

2018. január 12.

A '90-es években, tizenévesként Anyukám e parfümét én használtam el, Ő nagyon nem szerette, én annál inkább. Nem gondolom én sem, hogy kifejezetten érettebb korosztálynak való. Én imádtam a nehézsége miatt, azokra az illatokra buktam mindig is. Viselni tudni kell és én tudom is, sokan meg is erősítenek ebben.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 12.

GNóri

2017. augusztus 29.

Meglepően finom és diszkrét virágos illatként indul, rózsát érzek leginkább, egy kis szegfűvel és jázminnal. Pár pillanat múlva azonban bekúszik a képbe egy karcos, kellemetlen illat, fogalmam sincs, hogy mi, vagy miknek az együttese, netán melyik állatnak mije, de az biztos, hogy egyszerűen szörnyű. Égett gumira emlékeztet, nagyon bizarr, ahogy keveredik a virágok elegáns illatával. Sajnos számomra elviselhetetlen ez az erős szúrósság, muszáj volt lemosnom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 29.

scorpionqueen

2016. március 11.

Az egyik legszebb illat számomra annak ellenére, hogy soha nem tudtam viselni. Tizenéves voltam, amikor Apukám hozta egy külföldi útjáról. Akkor, amikor otthon az átlag ember számára még csak a Priscilla Presley-Gabriela Sabatini-Laura Biagiotti szentháromság volt elérhető. Amikor még a tizenéves lányok nem viseltek parfümöt, csak az anyukájukét szagolgatták. Ebbe a világba robbant be a Paloma Picasso. A fekete bársony szütyőjében, te jó ég, életemben ilyet még nem láttam, egy parfümnek bársony ruha?! Az üveget állítani sem lehetett, feküdt a rideg eleganciájával a bársony szütyőjén méltósággal, erőt sugározva. Egyszer voltam olyan balga, hogy feltettem. Óriási sikert aratott a barátaim és a 17 éves pasim körében, én viszont úgy éreztem magam, mintha meztelenre vetkőztem volna. Megmutattam valamit, ami legbelül lakozott bizonytalanul még, de egyre több és erőteljesebb igénye volt arra, hogy megismerkedjen a világgal. A nőt. Soha többé nem mertem feltenni. De mindig olyan tisztelettel és alázattal viseltettem felé, amit azóta sem tudott még egyetlen illat sem kiérdemelni. Most sem viselném, még mindig nem jött el a kettőnk ideje.
De ha hazamegyek, megkeresem. Szeretném átélni újra azt az érzést, amikor megérintem a bársonyt, újra érezni az illat iránt való tiszteletet és csodálatot. A fura, számomra érthetetlen kavalkádot, látni újra azt a nőt magam előtt, akivé szerettem volna válni, amikor elképzeltem, hogy hogy nézhet ki az a nő, aki ilyet visel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 11.

Vaslady

2014.aprilis.25
Mintában sikerült kipróbálnom ezt a parfümöt,EDP-t.
Mindig azok a parfümök a vágyaim tárgyai,amikhez nehéz hozzájutni,persze ettől függetlenül találtam már számtalan jó illatot parfümériákban is.
Szóval minnél nehezebb hozzájutni,annál jobban izgatja a fantáziámat,igy örömöm határtalan volt,mikor letudtam csapni pár ritkaságra :)
Bbea keménynek és száraznak jellemezte,amikor rákérdeztem,mihez is,milyen illathoz is hasonlit...És igaza van,első cseppentés után,nekem is ez jött le,és egyet értek az előttem szoló Elixirrel is,mivel első pillanatra nekem is férfias volt.
Olyan igazán Vasladys :-D aki kemény,és nem bánik kesztyűs kézzel az ellenséggel ,simán, könnyedén földbe döngöli.:)
Maga a parfüm 1984-es születésű,fekete - vörös szinekkel,igazi tüzes démon,feltűnő illat,erős illatjegyekkel.
Leszáradás után,szépen érződik a vadsága mellett,a jácint,a szegfű,a háttérben előre törekedő moha,és pacsuli mellett.
Nem a mai idők illata,a mai csilli-villi édesre kreált,drága márkanevekkel ellátott(tisztelet a kivételnek,mert azért vannak a mai világban is finom illatok)parfümök mellett ,egy igazi nagy dög.
Tudni kell viselni,nem minden második hölgyön áll jól,még én is csak barátkozok vele,ma próbáltam először csak,de még pár napig tesztelni fogom.
Az utobbi 2-3 évben visszatérek gyerekkorom a 80-as évek illataira,vonzanak a retro parfümök,az emlékek,igy Ő is nagyon vonzó nekem,még ősszel és télen hidegebb időben fogom próbálgatni.
Update:
2016.03.11
Jöttem én is megvédeni.
Ugy gondolom,hogy elsősorban is,mindenkinek más a szép.
Ezért vagyunk különbözőek,mi emberek.
Milyen unalmas is lenne a világ,ha csak pár fajta illat lenne a világon,mégha tökéletesek is,és csak abból lehetne választani?
Ha én nem szeretem a rántott husit,és egész héten csak a kedvencemet,a túrós tésztát ehetném,szerintem vasárnapra élvezettel habzsolnám be a rántott husit :-D
Ne várjuk tőle,hogy a 2016-os trendeknek feleljen meg.
Ne várjuk tőle,hogy a mai cukorvilág(tisztelet a kivételnek) illatkompoziciok között foglaljon helyet.
Képtelenség....
Lehetetlen...
Azért Ő egy retró illat.
Igen érthető,hogy nem mindenki tudja viselni,hiszen nem egy könnyű illat.
Sőt nem is kell, hogy mindenki viselje.
Viselje az ,aki tudja viselni ! ,és épp ezért fog jól állni neki!
Én érzésekkel kötődöm az illatokhoz.
Ha megillatolom,magam előtt látom a 80-as évek világát,a feket kösztümös,vérvörös ajkú,tökéletes frizurájú,elegáns nőt...dámát.
Aranyékszerekkel,avagy bizsukkal....egy szép ridiküllel,aminek aranylánc a füle...
A viseléséhez,bizonyos megjelenés kötelező...és hangulat is.
Aki szereti,viselje,és szeresse nagyon,...kincs...a kincsek között!
Mielőtt kérdeznétek,hogy miért nem adtam neki 5 csillagot,már válaszolok is.
5 csillagot már egy ideje tőlem azok a parfümök kapnak,amiket megvásároltam és használok.
Őhozzá még ugy érzem nem értem meg,kell még pár év.
De akkor majd jövök megint....
Szóval update...várható még...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 11.

2014.aprilis.25
Mintában sikerült kipróbálnom ezt a parfümöt,EDP-t.
Update:
2016.03.11
Jöttem én is megvédeni.
Ugy gondolom,hogy elsősorban is,mindenkinek más a szép.
Ezért vagyunk különbözőek,mi emberek.
Ne várjuk tőle,hogy a 2016-os trendeknek feleljen meg.
Képtelenség....
Lehetetlen...
Azért Ő egy retró illat.
Igen érthető,hogy nem mindenki tudja viselni,hiszen nem egy könnyű illat.
Sőt nem is kell, hogy mindenki viselje.
Viselje az ,aki tudja viselni ! ,és épp ezért fog jól állni neki!
Én érzésekkel kötődöm az illatokhoz.
A viseléséhez,bizonyos megjelenés kötelező...és hangulat is.
Aki szereti,viselje,és szeresse nagyon,...kincs...a kincsek között!
Mielőtt kérdeznétek,hogy miért nem adtam neki 5 csillagot,már válaszolok is.
Őhozzá még ugy érzem nem értem meg,kell még pár év.
De akkor majd jövök megint....
Szóval update...várható még...

GabrielaSabatini

2016. március 11.

Ahogy az emberekkel kapcsolatban, úgy a parfümökkel is elég toleráns és elfogadó (de nem igénytelen!) vagyok, úgyhogy kevés az az illat, amit egyáltalán nem tudok elviselni. Sajnos ez az egyik olyan parfüm, amit semmiképpen sem tudok elképzelni magamon vagy akárcsak a környezetemben. Szomorú szegfű, kellemetlen erdei moha borssal megszórva ... meg ahogy elnézem a teljes összetételét a "nemzetközi Fragi oldalon", jó sok állatot is beletuszkoltak az üvegbe! :-D (Hódzsír és cibetmacska szaga... - Bocsi azoktól, akik ezeket a dolgokat vonzónak tartják, de engem inkább elrettentenek az ilyenféle összetevők.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. március 11.

Mundow

2015. október 31.

Nagyon intenzív, erős, karakteres és sokáig tartó illat. Leginkább ősszel vagy télen szeretem használni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. október 31.