Pearl Nails

Ár:   1600 Ft   Kategória:   Körömlakkok, lemosók

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Sindy6, Módosítva: 2014. december 16.

Kategória:   Körömlakkok, lemosók

Tipes műköröm eltávolítására alkalmas folyadék

Összetétel: 90-98 % ACETONE, < 5 % GLYCERIN

Kiszerelés: 1 l

Acetone 0 0Glycerin h 0 0

Ad-Namah

2019. október 4.

100 ml-es verzióban van meg, most használtam 10 perces leoldasra, habár nekem sérült volt a bőr a körömágy, egy picit zsibogott a bőr, de nem érzek fájdalmat és nincs égett bőrfelület, és nem száradt ki úgy, mint amikor az acetonmentes lemosó égette meg a bőrt és a körmöt. A lakkot jól leoldotta, ezzel nincs baj.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 4.

fehereszter13

2019. augusztus 14.

Nekem nagyon rossz tapasztalatom volt a termékkel, azért írom le, mert ha más is így jár, mint én, megtalálja a választ itt.
Kb október óta készítem magamnak a gél lakkot otthon, melyhez leoldható gél lakkot használok. (Részt vettem képzésen, még mielőtt bárki elkezdene kiosztani, 4 évig csináltattam a körmöm, de úgy gondoltam belevágok magam is)
Eddig a leoldáshoz acetonos körömlakklemosót használtam, ami egész jól működött, egy picit még reszelni kellett a körmöm a leoldás után, szóval egész jól leszedte, emellett semmi panaszom nem volt, sem irritáció, sem allergia.. De gondoltam lépjünk szintet, és kipróbáltam ezt a csodát.
Első alkalommal mikor leoldottam a körömről a lakkot, utána minden oké volt, egy pár órával később éreztem, hogy viszketnek az ujjaim, elég erősen. Kellemetlen volt, de pár nap alatt elmúlt, az egyik ujjamon volt egy pici vízhólyag (kb 1 mm átmérőjű... tényleg pici)
Aztán eltelt pár hét, következő leoldásnál már félve a tipleoldótól, inkább a sima acetonos körömlakk lemosóval oldottam le a kezemről a gél lakkot (ami eddig nem okozott semmi irritációt), és itt ütött be a vég. A bőröm már nem bírja kisebb mennyiségben sem az acetont. Az ujjaim durván bedagadtak, viszketni kezdtek, szinte szüntelenül, és több ujjamon is 0,5 cm átmerőjű pici vízhólyagok alakultak ki. Ez egy hete történt, azóta kaptam rá kétféle kenőcsöt, de még most sem múlt el .
Az érintett terület egyértelműen az a rész, amit a vattapamacs befed, amikor leoldom a lakkot, a körömágy és az ujjbegyek.

Gyógyszerésznél voltam, a diagnózis kontakt allergia, amit az aceton nagy dózisa váltott ki, első körben antibiotikumos kenőcsöt és egy ekcéma elleni kenőcsöt kaptam, amik egyébként szépen segítenek.
Most bajban vagyok, mert innentől valószínüleg a sima acetonos lemosó sem lesz megfelelő, és allergiát fog okozni, szóval reszelgethetem a körmeim, ami kényelmetlen lesz, de mégis jobb, mint ezek a napokig gyulladt ujjak.
Remélem tudok segíteni annak, aki majd erre jár és olvassa ezt. Próbáljátok ki, hátha nektek nem okoz allergiát, de ha hasonlót tapasztaltok, akkor azonnal hagyjátok ezt a terméket.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 14.

Acetone 0 0