Penhaligon's

Ár:   14 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Le Parfum   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: ansu, Módosítva: 2014. május 28.

Ár:   14 900 Ft
Lelőhely:   Le Parfum

Fejjegyek: citrom, tea, korander

Szívjegyek: gyömbér, szerecsendió, kardamom, rózsa, cilantro

Alapjegyek: ámbra, pézsma, szantálfa

Phoenix19

2020. november 19.

A Penhaligon's-ok is tűnnek el, mint a L'Artisan-ok, szerencsére többségükhöz volt szerencsém. A Malabah egy nagyon finom fűszeres, gyömbéres tea illat. Olyan mintha egy csésze forró citromos Earl Grey gőzölögne az orrom előtt, nagyon kellemes illatélmény.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. november 19.

Katarzis

2018. december 15.

Nagyon kíváncsi voltam az itteni vélemények után. Nem csalódtam. Isteni, tényleg earl grey tea illata van, meleg, bársonyos. Különleges, nem hasonlít semmilyen más parfümre.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 15.

szeliger

2018. március 17.

Ebben a téliesre forduló márciusi időjárásban elővettem, valami könnyed, ugyanakkor melengető illatra vágytam. Kortyolgatom mellette a kedvenc Earl Grey teámat (tearajongóknak: Teekanne Earl Grey Finest Selection F.B.O.P., csúcsminőség barátságos áron, sajnos itthon nem kapható, rendelni kell), próbálok rájönni, hogy hol találják sokan az illatban az Earl Grey jellegzetes bergamot aromáját. Bárhogy is szimatolok, nem lelem, rábukkanok viszont jó sok citromra (ah, soha nem iszom citrommal teámat, talán csak ha beteg vagyok) és vegyes, ilyen-olyan fűszerekre. Találok még citromos rózsaillatot, mert a citrom aztán végig ott van, basáskodik mindenek felett. Mégsem nyári illat, az alap valami finoman melengető, puha, édeskés pézsma. Mindent összevetve egy kellemes, jól hordható nappali illat, felüdülés a manapság piacra kerülő parfümökhöz képest, kellenek időnként ilyen kirándulások.
Szomorúan jelentem, hogy most el is kell használnom az összes készletemet, ugyanis egy négyes mini sorozat részeként irtó helyes, a nagy üveget mintázó kis 5 ml-es bojtos üvegcsében birtokoltam ezt a finomságot és a reggeli nyitásnál letört a szilikondugó teteje. Már mástól is hallottam, hogy nem valami megbízható a dugó, voltaképpen szégyen egy ilyen elegáns háztól, mint a Penhaligon's, hogy a csomagolás nem előrelátó és ilyen egyáltalán előfordulhat. Szóval hölgyek, csak óvatosan a minikkel, valóban ismerkedésre adták ki őket, nem hosszasabb tárolgatásra, pedig a kis üveg ritkaságszámba menően gyönyörűséges.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. március 17.

zita.czinege

2017. május 25.

Csatlakozom az előttem szólókhoz, különleges, egyedi műalkotás! Én sem találkoztam még ilyen - egyszerre fűszeres és citrusos, friss, de erős és tartós illattal. Viseléséhez mindenképpen kell szerintem egyfajta extravagancia és határozottság, mert ez nem egy Prada Candy jellegű -minden barinőmnek ez van- tucatillat. Örülök, hogy ennyien dicsérik és értékelik ezt a ritka illatot. Nemhiába, ez egy szuper profi jófej közösség :)
Szerintem nem kifejezetten nyári illat, mert nagyon is fűszeres a citromossága mellett. Nekem a téli szürkeségbe is rögtön színt tud varázsolni és jókedvre derít.

UPD. Kicsit hasonlít Comptoir Sud Pacifique: Hémisphére Sud parfümhöz.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. május 25.

UPD. Kicsit hasonlít Comptoir Sud Pacifique: Hémisphére Sud parfümhöz.

eveartstar

2016. június 28.

Egy egyedülálló, üdítően keleti fűszeres tea illat párolog rajtam. Kicsit misztikus ez a tea party....de mégis elegáns, és kifinomult, akár estélyre viselve is csodás! Ez nem fog szembe jönni minden sarkon...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. június 28.

tothszilvi75

2016. május 25.

Ilyen illattal még nem találkoztam. Úgy fűszeres, hogy mellette könnyed és légies is. Az indítása egy friss citromos tea, később érkezik a gyömbér a szerecsendióval, s én a háttérben szépen megbújva mintha rózsát éreznék.. Nyári illatnak gondolom. Kicsit fáj a szívem, hogy mire megismertem már nem kapható, igyekszem spórolni a 10ml-s fújósommal amit itt is nagyon köszönök.
Megszereztem, imádom. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. május 25.

Megszereztem, imádom. :)

Nessy

2014. december 16.

Nagyon puha, meleg, de mégis levegős orientál. Tartóssága megfelel az elvárásaimnak. Kortalannak és évszakfüggetlennek mondanám, mert bár a szívjegyek között sok a fűszer, egyáltalán nem tolakodó és erős, így akár fiatalok is próbálkozhatnak vele (persze csak olyanok, akik kigyógyultak a cukorka-lázból).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. december 16.