Penhaligon's

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Le Parfum   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: hulcsi, Módosítva: 2014. november 17.

Lelőhely:   Le Parfum

Unisex illat

Kiadás éve: 2013

Illatkategória: virágos -keleti illat,

Fej: birs, rózsavíz, sárgarépa mag, koriander, sáfrány;

Szív: rózsa, frézia, magnólia és bazsarózsa

Alap: méz, fehér pézsma, cédrus, szantálfa, benzoin és tonkabab

Az orr: Bertrand Duchaufour

Parfuwoman

2019. január 5.

Ezt is a nővéremnek köszönhetően ismerhettem meg,a kalendariumban volt belőle egy mintácska.
Na,szerintem én egyedül leszek a véleményemmel ,bár az előttem szólóval értek nagyjából egyet. Keleties illat? Fűszeres leves? Hol? :)
Rajtam ez egy isteni cseresznyés illat,gyógynövényes alapon,valami megfoghatatlan,éteri hideg jegességgel. Nem tudom érzékletesebben leírni ,rajtam ,az én orromnak ez ilyen. Ha nagyon hasonlítani akarom valamihez,azok a jó kis mentolos-eukaliptuszos gyógynövényes cukorkák jutnak róla eszembe. Hozzátenném,hogy többszöri bőrpróba előzte meg ezeket a sorokat.
Mindez nem hangzik túl csábítóan ,de nekem borzasztóan tetszik,annyira egyedi,én ilyet még az életben nem illatoltam. Pedig ebben a hatalmas túlkínálatban nehéz egyedit alkotni,de a Penhaligon’s-nek sikerült. Ez az első parfüm,amit tőlük próbáltam ,de nem az utolsó . Az első próbára egyébként akkor került sor,amikor ugyanilyen idő volt,mint most,december 19.-én. Reggel a gyönyörű jeges,hóval borított fák mellett suhantam,ezzel az illattal a nyakszirtemen. Valahogy annyira illik ehhez az időhöz. Pedig nem egy melengető illat,mint pl. a By the fireplace,de amikor magamra fújtam,beugrott egy kép azokról a fantáziafilmekből,ahol szinte fehér hajú ,átlátszó bőrű,jeges szemű jégkirálynők szerepelnek. Mint pl. Galadriel a Gyűrűk urában.
Hogy kicsit objektívebb dolgokról is írjak ,sajnos valóban nem tartós ,4-5 óráig ragaszkodik,de nem bánom ,s emiatt nem is pontozom le,annyira tetszik.
Felugrott a kívánságlistámra. Tudja valaki,hol szerezhető be?

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. január 5.

Felugrott a kívánságlistámra. Tudja valaki,hol szerezhető be?

LxndrHrvth

2018. november 26.

Nem tudom, hogy az én orrommal van baj, vagy az én értelmezésemben jelent mást a fűszeres, de egyáltalán nem érzem magam levesnek, sem keletinek :) Meglepően finom és könnyű már az első fújás után is, leginkább a birsalma érződik rajta, de az is nagyon finom és életszerű. Kb. 3 óra elteltével is hasonló az illat, talán az intenzitása csökken. Egy problémám van vele, viszonylag sokat kell fújni hogy megmaradjon. Ettől függetlenül szerintem jár a max csillag.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 26.

HDR

2016. április 28.

Fej: (birs, rózsavíz,) sárgarépa mag, koriander, sáfrány

Számomra a probléma a fentiekben található.
Üvegből illatolva nagyon finom, puha rózsás illat, de bőrre fújva az első háromnegyed órában egy jó fűszeres levesre hasonlítok. Veszedelmes...
Ez lecsitul nagy nehezen és szép illatot kapok, de az elejét kivárni hát....túl nagy kihívás.
Ruhámon estére Very Valentino-hoz nagyon hasonlító zöld illattá száradt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 28.

Fej: (birs, rózsavíz,) sárgarépa mag, koriander, sáfrány

Számomra a probléma a fentiekben található.
Ruhámon estére Very Valentino-hoz nagyon hasonlító zöld illattá száradt.

Anickaaa

2016. március 9.

Ez az illat isteni! Első szippantásra elájultam majdnem annyira tetszett! Gazdag rózsavizes illat. Kedves vidám keleties hangulattal. Rózsa, birs, méz enyhén fűszeresen kavarog benne. Valóban felismerhető benne ez a Un Jardin Sur Le Nil szerű vonás is, de ez jóval mélyebb komplexebb és lágyabb illat. Csak épp annyi hogy a répamag alatt mit is kell gondolni, azért jegyzem meg... Szóval elvagyok varázsolva. Különlegesség és gyöngédség jellemzi ezt az illatot. Mintha egy keleti hercegnő lennék, vagy inkább lányka. Az illat maga nagyon fiatal 18-20 éves kedves keleti nőt juttat eszembe, de a parfümöt szerintem bárki, bármikor hordhatja. Imádom!!! Mestermű!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. március 9.

Nessy

2014. december 17.

Rajtam nagyon csajos, persze csak annyira, amennyire én magam is csajos vagyok.:) Egyik kedvencemmé lépett elő rövid időn belül, mert a birs illatát különösen szeretem és eddig nem sok parfümben találtam meg ilyen üdén és valósághűen. Szerencsére rajtam a rózsa, bár érezhető, mégsem túl hangsúlyos. A répa miatt egy picit emlékeztet az Un Jardin Sur Le Nil-re, amit szintén imádok, bár az inkább a friss megközelítés, míg a Vaara jóval orientálisabb, de szerencsére egyáltalán nem erőszakosan.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. december 17.