PomPom

Ár:   2350 Ft   Kategória:   Testápolók

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Erina, Módosítva: 2016. október 12.

Kategória:   Testápolók

Könnyen kiszáradó bőrfelületre, lábszár, sarok, könyök bőrpuhítására, ápoló kézkrémként egyaránt használható.

pankusz

2019. április 30.

Az itteni vélemények alapján vásároltam meg ezt a krémet, mert extrém száraz a bőr a lábamon, ki is repedezik. Együtt vettem a száraz bőrre ajánlott Pompom szappanokkal de sajnos együttesen sem segítettek. Próbáltam száraz bőrre kenni, ill vizesen is, hogy több nedvességet kössön meg, és bár utóbbi módszerrel egy kicsit jobb volt a hatás, de sosem éreztem igazi enyhülést. Az illatátót egyenesen rosszul vagyok sajnos illetve a felszívódása elég nehézkes volt. Nekem sokkal jobban bevált a hélia d c vitaminos testápolója, attól azonnal hidratált és selymes lett a bőröm, ami napokig kitart és az ár-érték arányban is kedvezőbb. Sajnos nekem ez a krém csalódás volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 30.

bingus86

2019. február 27.

Borzalmasan kiszáradt a bőr a karomon és a lábamon. Fél éjszaka húzódótt és viszketett, alig tudtam aludni. Végső elkeseredésemben már majdnem elindultam a gyógyszertárba valami komolyabb kencéért. Előtte még a rendelésemhez hozzácsaptam ezt a krémet,hátha...és igen! Hetekig/hónapokig tartó kínlódásomnak vetett véget már az első használat után. Biztos,hogy állandó helye lesz a polcon! Az illatát imádom, a színe meg nem érdekel, ha hupilila lenne ciklámen pöttyökkel, akkoris imádnám :D

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 27.

MNNiko

2018. december 11.

Az illata elsőre egy kicsit furcsa, nem szokványos, de aztán meg lehet szokni és végülis kellemes :)
Nagyon lágy krém, így vigyázni kell vele, mert nagyon könnyű sokat kivenni a tégelyből, amit a bőr már nem igazán szív be. Nedves arcbőrbe dolgozva nagyon szépen beszívódik és leviszi a gyulladásokat. Én szerencsére ritkán pattogok ki (főleg menzesz előtt), de a miteszerek ellen is szépen bizonyított.

Több hete használtam már, amikor a férjem is felfedezte és kérdezte, hogy mi ez az új krém. (A tégelyen nem is látszott, hogy használom napi szinten, innen is látszik, hogy kevés kell belőle.) Férjem is használja a hidegekcémájára és nagyon szépen elmúlik a viszketés és duzzanat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 11.

domanybeatrix

2018. február 5.

Kicsi a tégely, ez tény, de kiadós a termék, nekem hónapok alatt alig fogyott.
Extra durván szétrepedt foltokban a bőröm nyár végén valamitől, arra vettem, hogy segítsen gyógyítani, és jó volt rá, bár a problémát végül az oldotta meg, hogy lemondtam a tusfürdőkről, és natúr szappannal tusoltam, és tusolok azóta is.
Viszont a minap újra megtaláltam a kis tégelyt, és gondolkodtam, hogyan használhatnám el, nehogy tönkremenjen a polcomon.
És csodálatosan működik sminkeltávolítóként! :D Jobban, mint eddig bármi!
Fogok belőle egy kis mennyiséget, a kezem melegétől felolvadva szétkenem az arcomon, majd még nyomok a kezembe egy kis naturschön lemosót, azt is felkenem, és ezt a kettőt együtt mosom le meleg vízzel.
Nekem tökéletesen leszedi a vízálló spirált és korrektort, és másnap reggel nincs maradvány szempillaspirál a szemem alatt, ahogy eddig.
Örülnék, ha a Pompomosok valami lágyabb állagban kifejlesztenének ilyen jellegű sminklemosót, de addig is én így fogom használni ezt a krémet, mert szuperül működik számomra.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 5.

Kicsi a tégely, ez tény, de kiadós a termék, nekem hónapok alatt alig fogyott.
És csodálatosan működik sminkeltávolítóként! :D Jobban, mint eddig bármi!

nekoSX

2017. december 30.

Az első benyomásom amikor megkaptam a krémet: húúú de kicsi, a második és a harmadik is ez volt. Nagyon kicsi ez az 50g-os kiszerelés. Színe nem sárgás, mint a képen, hanem t@kony - zöld, amit mint utólag elolvastam írnak is az oldalukon. Illata nagyon finom, szerethető, nem a szokásos kommersz citrusos-citromos illat.
Gyantázás utáni benőtt - begyulladt szőrtüszőkre használom a lábszáramon. A viszketést azonnal nyugtatja, a kipirosodást gyulladást nem igazán csökkenti, de nekem már az is nagy ajándék, ha nem kell állandóan vakarózni gyantázás után 1héttel. A bőrszárazságot tökéletesen kezeli, bekenés másnapján gyönyörű sima a bőröm, ebben a téli harisnyás időben sem hámlik a lábszáram ezzel a krémmel. Cserepes szájon alkalmaztam még, arra is kiváló, bár íze kicsit keserű.
Nehéz krém, nem szívódik igazán be, inkább védőréteget képez a bőrön, de előnye a többi tömény sheavajas kencékkel szemben (Manna és társai), hogy azonnal jól kenhető, nem betonkemény, nem kell melegítgetni-vacakolni vele.
Biztosan újraveszem, de jó lenne nagyobb kiszerelés, mert testápolónak kiváló és annak megfelelő üvegtégely, de ez csak már az én kukacoskodásom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. december 30.

LunaFlor

2017. december 10.

Kencefice84 véleménye alapján vettem meg, meg mert szeretem a kubeba illatát, ezért (is) mozgatta a fantáziám. Az arcomra alkalomszerűen használom, ha épp valamiért hisztis a bőröm és előjön pár pattanás - pl. mert mogyorót ettem. Csak megerősíteni tudom, hogy szépen lelohasztja a gyulladt pattanásokat, és amire még nagyon jó, hogy bár nem hagy maga mögött zsíros fénylést, mégis képez egyfajta védőréteget a bőrön, ami nem olajos, de nem is matt, hagyja lélegezni a bőrt és hidratáltan tartja. Összességében nagyon elégedett vagyok vele, párom hidegekcémáját is elmulasztotta, és ha épp nincs kedvem az egész arcomra felkenni és csak egy leheletnyit az épp aktuális arckrémem fölé kenek a problémás területre, akkor is működik. Sőt - extra tipp, a macskakarmolásokon is működik, úgyhogy annak is javaslom, aki épp ifjú és játékos kismacska boldog, és összekarmolt kezű gazdája, mert szépen leviszi a gyuszikat és gyógyítja a sebeket. :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 10.

Kencefice84

2017. február 4.

Leírás alapján száraz bőrre, lábra, kézre való. De akkor miért írják hogy problémamegoldó krém? Na én adtam neki megoldani való problémát! Pattanásos, gyulladt, felduzzadt, sebes, hámló arcra kentem. Mondván rosszabb már nem lehet, mikor már dolgozni se akartam bemenni, mert nincs az a vakolat ami ezt lefedi. Láss csodát péntektől hétfőig gyakorlatilag mindig újrakentem vele, semmi mást nem használva és 3 nap alatt látványosan helyrehozta az arcomat. Lelappadtak a pattik, lehúzta a gyulladást, a pirosságot, segített a bőrmegújulásban. Elállt a szavam hétfő reggelre. Nem csípett, nem irritált, szuper citrusos illata van. Utána még egy hétig mindig bekentem amint hazaértem. A sebhelyeket halványította, biztos a bőr szerkezetén is pofozott valamit mert azóta nem jött elő egy olyan góc se. Fertőtlenít is, hidratál is. Heti 2-3 alkalommal használom megelőző céllal. Gazdaságos mert kevés kell belőle. Biztos veszek még belőle. Imádom!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 4.

Antioxidánsok: Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil
Hidratálók: Persea Gratissima (Avocado) Oil

Kendermagolaj. A tévhitekkel ellentétben a kendermag, így az olaja sem tartalmazza a kábító hatású delta-D-tetrahidro-kannabinolt (=THC), az ugyanis a növény virágos hajtásainak levelein elhelyezkedő mirigyekben van. A CosIng besorolása szerint bőrpuhító és bőrkondícionáló hatása van. A  kendermagolaj esszenciális zsírsavakban gazdag: 60-70%-ban linolénsavat (Omega-6), 15-25%-ban alfa-linolénsavat (Omega-3) és 1,7% gamma-linolénsavat (GLA) tartalmaz. Az összetevő a truthingaing és Paula Begun szerint is kizárólag bőrpuhító hatással bír a bőrre, minden más állítás megalapozatlan (péládul, hogy képes meggyógyítani ekcémát), bár eszerint a tanulmány szerint GLA tartalma révén helyileg alkalmazva viszketéscsökkentő hatással lehet a száraz bőrre, e szerint a vizsgálat szerint pedig hasznos lehet az atópiás dermatitis tüneteinek kezelésében.

A neemolaj Európában még kevéssé ismert, Afrikában és Indiában gyakorta alkalmazott bőrápoló. A neem az ajurvédikus gyógyítás egyik legnépszerűbb növénye. A neemolaj gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatású. Fertőtleníti, megnyugtatja és ápolja a gyulladt bőrt. Indiában a bárányhimlős gyermekeket éjszakára a neemfa leveleire fektetik, így csillapítva a betegséggel járó viszkető érzést. Egyes kultúrákban a fogápolást a neemfa fiatal hajtásainak rágcsálása jelenti. Keserű íze miatt – sok más növényi olajjal ellentétben – sütésre és főzésre alkalmatlan. További információ a Wikipédián.