Robert Piguet

Ár:   32 400-47 800 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Mya, Módosítva: 2012. október 15.

Ár:   32 400-47 800 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Megjelenési év: 2010

Illatcsalád: orientális-virágos (muskátli, narancs, nősziromgyökér, rózsa, pacsuli, ámbra, bőr)

Ár: 3000 Ft / 5 ml , Eladó: Dark Purple
Állapot: 5 ml üvegfújósban saját parfümömből frissen fújva, Helyszín: --, fizetés: banki utalást követően ajánlott postán maradó/foxpost

Dark Purple

2021. április 5.

Calypso. Sok éve használom és szeretem, mégis úgy érzem, hogy mostanában kezdek igazán beérni hozzá. Valami eszméletlenül elegáns, felnőtt módon nőies parfüm. Azoknak ajánlom kipróbálásra, akik már túl vannak a "csíkhúzós, szexi" parfüm kategóriákon, elsősorban kellemet, eleganciát és egyéniséget várnak a parfümjüktől. Azoknak pedig különösen, akiknek passzol a bőrkémiájával a muskátli, mert elég erőteljesen alakítja a parfüm karakterét. A Calypso biztosan nem lesz mindenki kedves illata, viszont akihez passzol, ahhoz nagyon (és érezze magát szerencsésnek). Egyébként nappalra, estére, alkalomra egyaránt megfelelő illatnak tartom, a viselője döntésétől függ, hogy mire szeretné használni. Fentiekből adódóan vakvásárlásra nem jó célpont, mindenképpen érdemes előbb mintából, saját bőrön kipróbálni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. április 5.

szbhelga

2018. november 23.

Én is egyetértek itt mindazokkal, akik kiemelik, hogy milyen kifinomult és végtelenül elegáns ez az illat. Ebben egyébként nem csak "sima bőr" jegy van, hanem szarvasbőr. Ez azon kevés illatjegyek egyike, amit nagy magabiztossággal én is fel tudok ismerni egy parfümben. Én ugyanezzel az elemmel Tom Ford Violet Blonde-jában találkoztam. Finom virágos jegyekkel bekeverve valami fenséges elegyet képez. De rajtam csak olyan fél-egy órán át tart a Calypso. Ez vele az egyik problémám. Nem tudom, mennyit kéne magamra locsolnom, hogy tovább érezhessem. :( A másik problémám a leszáradásával van. Ezen fázisában én őt nem tudom megkülönböztetni az átlag drogériás (dizájner) parfüm szintetikus ámbrás leszáradásától. Azon morfondíroztam ma reggel, hogy vagy a parfümőr végzett félmunkát, vagy, amit valószínűbbnek tartok, hogy talán ezen a ponton akartak spórolni az előállítási költséggel... Ami különösen azért bosszantó, mert én nagyon nagy potenciált érzek ebben az illatban. Ha nem fukarkodnak úgy, egy ikonikus nagyágyú is lehetett volna belőle. De valószínűleg olcsóbbat akartak piacra dobni. Sajnálom nagyon. :(

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 23.

Parfuwoman

2018. október 28.

Robert Piguet-től 10 illatot is illatoltam már, így bátran mondhatom, hogy eléggé képben vagyok a márkával. Rendeltem egy mintacsomagot, minden nap mást fújkálok magamra, így jöjjenek a vélemények:
Ez egyszerűen szörnyű rajtam. Kesernyésen édes illat, ennyit tudok mondani róla, nekem elég bántó, ha sokáig szagolnám, felkeveredne a gyomrom, pedig nem szeretem a friss, aquás, vagy gyengébb illatokat. Valószínűleg hozzám nem illik csak, így ezért adok 2*-ot, illetve azért is, mert a tartóssága, a ház többi illatához hasonlóan csodás(ebben az esetben sajnos).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. október 28.

pagangoddess

2018. szeptember 2.

Vegyes mintacsomag rendeléssel jutottam ehhez a gyönyörűséghez, tetszik benne, hogy finom, nőies, nem tolakodó, szolidan, de határozottan illatozik a bőrömön és a páromnak is nagyon tetszik!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. szeptember 2.

Tiziana

2018. augusztus 27.

Cintia 04,teljesen egyetértek Veled! EZ AZ ILLAT NAGYON SZÉP!!!! Örülök ,mert a régebbi stílusú /
vintage illatok nem igazán illenek hozzám.
Ez az első amiért feltétel nélkül lelkesedem.Szerettem volna egy igazán elegáns, "nagy illatot",
és most megvan!
Mivel Patou Joy, Chanel No.5., és társaiktól szabályosan rosszul vagyok,
és a legtöbb F. Malle illatba is beletört a bicskám...pedig nagyon akartam tőlük valamit,
olyat, ami igazán jelentős, nagy dobás.
Sajnos az ilyen parfümök engem agyonnyomnak, fullasztanak.
A Calypsot sokan gyenge kis fuvallatnak, kis semmiségnek értékelik....de rájöttem mindnyájan mások
vagyunk, s ha nekem ő a "nagy Parfüm" akkor úgy fogom hordani mint más a Chanelt!
Nagyon elegáns,összetett, mégis visszafogott illat, olyan mint az a nő, aki nem hangoskodik,nem jártatja folyton a száját,
mégis mindenki megjegyzi ha megjelenik valahol.Nagyon 5-ös!!!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 27.

vintage illatok nem igazán illenek hozzám.
és most megvan!
Mivel Patou Joy, Chanel No.5., és társaiktól szabályosan rosszul vagyok,
olyat, ami igazán jelentős, nagy dobás.
Sajnos az ilyen parfümök engem agyonnyomnak, fullasztanak.
mégis mindenki megjegyzi ha megjelenik valahol.Nagyon 5-ös!!!!

GNóri

2018. március 28.

Az eddig megismert Piguet parfümök közül érte lelkesedem legkevésbé. Száraz, szúrós, muskátlis, citrusos rózsa, számomra elég rideg és fantáziátlan illat. Viszont a Piguet minőség érződik a tartósságában és szillázsában.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 28.

Cintia04

2017. szeptember 13.

Ezt az illatot már igen régóta ismerem és nem is tudom eddig miért nem értékeltem pedig egy gyönyörű és különleges szépség. Rajtam annyira összetett és megfogalmazhatatlan, hogy különösebben még jegyeket sem tudok külön kiemelni. Talán úgy mondanám ha nagyon megerőltetem magam, rózsás, narancsos, muskátlis virágos illat egy kis földes jelleggel amit itt gondolom az íriszgyökere adhat puha és meleg ámbra ágyon. Rajtam a bőr és a pacsuli ebben az esetben nem akar mindent elnyomni nagyon szépen egyensúlyba tartja a többi jegy őket is. Nos ennyit tudok mondani a jegyeiről mert mint mondtam rajtam egy összetett, szép,nagyon elegáns és egyben nagyon klasszikus érzetet ad mint a Chanel Coco, Dior Hypnotic Poison és hasonló társaik. Tartóssága nagyon jó nem feltétlenül ez a nagy csíkot húzó de észrevehető és körbeölel és úgy van jelen mint egy lágy szellő, mozdul velem együtt, nem fojt meg de mégis olyan mint egy hű társ. Nagyon gyönyörűséges illat.:)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 13.

csakmoni

Korcsoport: >54
2015. január 6.

A sok-sok parfüm közül, amit eddig kipróbáltam, ez a legjobb minőségű, legelegánsabb illat. Ha nagyon akarom, érzem az íriszt, az ámbrát és a pacsulit, a fejillatban egy rövid ideig a gerániumot, és nagyon halványan valami mély, nem a megszokott rózsaillatot. Olyan sima, puha, magától értetődő, természetes illat, amilyet nem szagoltam még. A pacsuli ad neki egy kis csavart, de szerencsére nagyon messze van a Coco Mademoiselle vagy a La Vie Est Belle harsány, nagy hatósugarú pacsulijától. Az ámbra édessége pont elég. A hatósugara nem lehet túl nagy, de 7 óra elteltével is intenzíven érződik a bőrömön.
A Parfum Trouvé-t juttatja eszembe, bár az írisz kivételével semmi közük egymáshoz. Inkább csak az érzés, hogy kivételes illat mindkettő.
A férjem (aki nem nagyon szereti a parfümöket, de a kedvemért engedelmesen megszagolja a mintáimat), azt mondta: na végre egy jó minőségű, izgalmas illat, amiben semmi kölniszerű nincs.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2015. január 6.

Melda

2014. október 1.

Valaki egyszer azt írta nagyon találóan, és érzékletesen a Neroli oldalán a JHAG Citizen Queen parfümjéről, hogy "egy fiatal lány édes illata, aki beleizzadt egy kicsit a bőrdzsekijébe". Nos azóta ez a fiatal lány felnőtt, és a bőrdzsekit elegáns ceruzaszoknyára, és puha velúrbőr kesztyűre cserélte. :-) Egy elegáns, érett, ugyanakkor nem hivalkodó nő illata a Calypso, rózsás-íriszes-púderes finomság, halvány velúrbőrrel, és puha pézsmás-ámbrás leszáradással. Van benne valami könnyed, visszafogott elegancia, szelíd szépség, ami sajnos manapság kihalóban van, nem divatos, nem trendi a magamutogatás, a minden apróságot azonnal kiposztolás, a "selfie"-k és celebek világában.

Nem, a Calypso nem a harcos amazonok illata, akik kérdés nélkül lenyilaznak bárkit, és versenyre kelnek a férfiakkal, hanem a hívogatóan ragyogó szelíd nimfáé, aki rabul ejtette a trójai háborúból hazautazó Odüsszeuszt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. október 1.

galagonyanya

2014. szeptember 19.

Sem muskátlit, sem büdüskét nem érzek, viszont finom, krémes, virágos púderillatot annál inkább. Nagyon lágy, nagyon visszafogott, nagyon elegáns, nekem egyetlen akkord nem tetszik benne annyira, és ez a mandarin, egyébként tökéletes, és nagyon-nagyon nőies. Szerintem többször érdemes próbálni, különböző napszakokban esetleg, ha először megfogott, ez az érzés erősödni fog, és szerelem lesz belőle:) ha nagyon nem tetszik, akkor meg kerülni kell. Mégis, ennyire púderes és elegáns illattal még nem találkoztam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. szeptember 19.