Robert Piguet

Ár:   28 000 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: médea, Módosítva: 2016. február 22.

Ár:   28 000 Ft

A Petit üde, fiatalos, pimasz, de mindenekelőtt nőies, akárcsak ikonikus „anyukája”, az eredeti Fracas. Marakujás hatású zamatokkal nyit, majd az elegáns – mégsem komolykodó – tubarózsa és fehér virágok következnek. Aztán kapunk egy kacsintást a csokoládétól.

Illatjegyek: bergamott, körte, mandarin, gardénia, jázmin, tubarózsa, kakaó, mósusz, szantálfa.

elvanui

2019. július 10.

Na, itt például a kislány nálam túl is nőtte az anyját:). Szeretem a Fracas-t, de a vintázst, az új kicsit túl műanyagos-szintetikus rajtam, valahogy egy mesterséges ízesítőt juttat az eszembe. A kicsi lány viszont nagyon ügyesen hozott magával egy nagy kosár körtét, és a gyümölcsök savanykás illata olyan ínycsiklandóan finommá teszi a mami rágógumis tubarózsáját, hogy öröm nézni. Én csokit nem érzek, csak a neonos, sziporkázó körtés tubarózsát. Mennyei, és bókmágnes a javából, sokáig a kedvenc partiillatom volt (amikor még csináltam olyasmit:D). Nagyon-nagyon finom, és lerobbanthatatlanul tartós.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 10.

Timi27

2019. január 15.

Mintán keresztül próbáltam ki ezt az illatot, de rajtam nem működik.. csak virágillat érződött, leszáradásában is. Nem púderes, nem csokis, semmi más nem érződött rajtam, csak virágillat.. szép, de sajnos rájöttem, hogy a virágillatokat annyira nem szeretem .. legalábbis mostanában nem...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. január 15.

Sherka

2018. december 5.

A két signature scent közül az egyik (másik az Amarige, kedvemtől függően váltogatom a kettőt). Imádom hordani. Nagyon tetszett Emli70 leírása (szeleburdi kislányból hölgy), ez nagyon találó, szerintem ezzel igazán megfogta ennek a parfümnek a lényegét, szerintem is fiatal nők illata ez, már nem a kislányoké, de nem is a dámáké. :) Édes, de dögös, játékos, de vigyázz, mert a tűzzel játszol, oda tud csípni, ha szükséges! :) (Mondjuk, amikor a barátom szó szerint azt mondta, hogy "finom, kicsit szappanos (?!), de kellemes, jó, kell a változatosság", kicsit vörös lett a fejem. :))).) Megbolondulok a tubarózsáért, de az anyuka Fracas-tól eltérően nem csak virágillatokat kapunk, szerintem jobban előjönnek nála a gyümölcsjegyek, és a végén én bizony érzem a kakaót. Azért itt is találkozom azzal a bittersweet tulajdonsággal, de nem olyan nagy mértékben, mint az elődjénél. Nekem jobban bejön, mint a nagy Fracas, lehet, hogy ahhoz még nem vagyok elég érett, na de azért ez sem egy cukormáz, félreértés ne essék, odavág rendesen. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 5.

Yeticica

2018. október 16.

2018 okt: jeeeszus, ezt en irtam??!! Talan nem nyaron kellett volna tesztelnem ezt a kisasszonyt! Ugyanis most meses csokis-kortes(esetleg szilvas) tubarozsas-ragogumis illatfelhot keszit korem, ami aztan pudereseduk a szepseges, lassu, sokaig tarto leszaradasaban. Szerelem!
Rajottem, rajtam a legtobb parfum huvosben mukodik igazan (kiveve az igazan jyarra tervezetteket talan, mint Guerlain Terracottaja).
Felpontozom! Teljes uveg beszerzes alatt!
Ja, es kedves Yeticica, ez is tubarozsa am, csak Te edddig ezzel a formajaval nem talalkoztal meg. Csak a vadul edes M Kors felekkel meg a Gucci Bloom-os, Kurkovas, Cocaine-es zoldes tubarozsakkal. De bizony o is az. Es milyen fincsi...!

Beszippantott ez a delejes, magikus virag- keresem a szamomra tokeletes tubarozsa parfumot. Hat, sajnos a Kicsi Robaj nem lesz az. (Nem is tudom milyen indittatasbol neztem meg a szo jelenteset a szotarban ... minden esetre az anyaillatot, az Osrobbanast, meg nem mertem kiprobalni).
Rajtam semmifele tubarozsa illat nem detektalhato.
Ellenben szilva (esetleg korte) es csokolade. De az jocskan. Meglehetosen tetszik, de csak azert, mert az ujdonsag erejevel hat ram. Nagyon odzkodtam eddig a gyumolcsos illatoktol, raadasul ha meg ilyen sotetek, melysegesek viltak, messzirol elkerultem oket. Tok hulyen erzem magam torekeny szoke, szeplos nokent egy noir illatban, a szemelyisegemhez sem passzol igazan. A fufmat megtartom mert maga az illat szep rajtam, csokis szilva. Raadasul epp edes korszakomat elem, szoval hibatlan. De mint tvarozsa illat, elverzett.
(Eddig K Kardashian nyert, kegnagyobb dobbenetemre 😉). Szep, tartos, figyelemfelkelto, de igy is csak 4-es.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. október 16.

Felpontozom! Teljes uveg beszerzes alatt!

Rajtam semmifele tubarozsa illat nem detektalhato.

Tiziana

2018. szeptember 11.

Lányok, én megbuktam Petit Fracas-ból!!! Nagyon kíváncsi voltam rá, és a "Nagy"-ra is,
de abból nem tudtam mintát vásárolni. Kínosan émelyítő, és kellemetlen rajtam....
szinte fenyegetően állatias (nem is értem !!!.) Aztán, kb. 2 óra múlva lecsitul ez az illat-fenevad,
átveszi egy régimódi tisztítóanyagra hasonlító szag (ilyennel moshattak régen, hogy a ruhából minden szag és piszok kijöjjön)
most a Persil előtti időkre gondolok.
Nagyon gondos, szappannal való lemosás után sikerült elérnem, hogy annyira elhalványuljon,
hogy most már csak kellemesen de még mindig intenzíven illatozó tisztaság-mosószer-nagymosás szag legyen a bőrömön!
Sajnálom, azt hittem jobban összeillünk majd!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. szeptember 11.

most a Persil előtti időkre gondolok.
Sajnálom, azt hittem jobban összeillünk majd!

aidanne

2018. június 25.

Tubarozsas szenvedelyem mar L'artisan pillangohajszajaval kezdodott. Ugyan, akkor meg nem tudtam, hogy az a felszabadito, friss jegyekkel ( es harsfaval) rendelkezo parfumben bizony a tubarozsa teszi gazdagabba azt az illatot.... aztan kesobb egyre csak novekedett azon parfumjeim mennyisege, melyben ez a csodalatos de megoszto jegy szerepel. Aztan jott ez a csodalatos parfum, szepen, sorban a tubarozsas listamon. Nem ismertem, csak a nagy, hires anyukajat a meltan hires Fracas-t.
Fracas egy igen ominozus, nem mindenkinek valo es hordhato parfum( en magam is csak a levegobe fujt permeten gyaloglok at, szamomra csak igy hordhato)
azonban petit egy fantasztikusan moderalt, zamatos( szandekosan nem gyumolcsoset irtam) csabitoan finom tubarozsa-val szedit minket, es kesobb egy enyhen edes-ragogumis, puderes finomsagot kapunk a borunkre.
A tubarozsanak( osszetevoktol fuggoen) rengeteg oldala van, es en megszallottan keresem azt a tubarozsa ollatot, amely szamomra a legszebb es leghordhatobb. Ne ijedjunk meg tole, mert a tubarozsa illata rendkivul vonzo tud lenni, akar az erosebbik nem szamara is ;)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 25.

Emli70

2018. június 1.

Elég kevés véleményt olvastam itt róla, de milyen jó, hogy hittem nekik. Ebben minden benne van, és úgy van benne, ahogy szeretem.
Nem egyszerű illat az biztos.
Provokatív és lehengerlő. Vidám és izgalmas. Az elején szinte kislányos, valóban az a fincsi édes rágógumi csapja meg az orrunkat, de nem ám finoman legyezgetve, hanem odavág rendesen. Ebben a fázisban pont ez tetszik a legjobban, játékos, felpörget, vidám. Csak azoknak ajánlom, akik ezt valóban szeretik, és töményen elviselik.
Később a virágos oldala bontakozik ki, komolyodik, már érezni a rózsát is. Édes, puderes marad nagyon sokáig, extra tartós még az én bőrömön is, bár a csokit én sem érzem egyértelműen, akár ott van, akár nem, nekem így is nagyon tetszik.
Ha jellemeznem kellene, ő azt mutatja be, nekem azt meséli el, hogy hogyan lesz egy 13 éves szeleburdi, harsány de rafinált fruskából egy vidám, vagány és lenyűgöző hölgy.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. június 1.

Nem egyszerű illat az biztos.

TinkaWeeks

2018. február 14.

Tündéri! Imádni való illat!! 1 ml mintát próbáltam, 1-1 pöttyöt tettem a csuklómra, fülem mögé, tarkómra. Isteni finom, édes - de nem émelygős- illat. Tartós a bőrömön, a sálamról, ruhámról lerobbanthatatlan, de kimosható :) Mikor először megéreztem az illatát egy hercegnőt láttam magam előtt. A Hercegnőt, hófehér, lehelet finom csipke kesztyűben----nem tudom, miért, de a csipke kesztyűt nagyon erősen látom a képen. Nőies, bájos, fiatal, gyönyörű, minden ízében kifinomult, de nem sznob. Játékos, de nem pajzán, vagy kihívó. Magabiztos, mégsem öntelt. Kiegyensúlyozott. Nem mondanám szexisnek az illatot, nem azt a fajta nőies érzést kelti bennem, hogy egy szexis, vad, dög lennék.... mert szerintem ez az illat nem is erről szól. Ám mégis magabiztossá tesz a viselése. Csak úgy, önmagam miatt, nem azért, amit esetleg másokból kivált.
Szeretném megrendelni fújósban, de tartok tőle, hogy úgy másként viselkedne a bőrömön, mint így, "pöttyentve" Kíváncsi vagyok az anyaillatra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 14.

laracroft

2017. szeptember 3.

Jesszusom, hogy ez mennyire finom!
A sima Fracas számomra túl erős, fullasztó, a Petit Fracas viszont épp csak annyival puhább verzió, hogy viselhető legyen (egyébként szinte egy az egyben Fracas).
Rajtam rágógumi szerű édességgel indít (a tubarózsa engem valamiért mindig erre emlékeztet), majd isteni finom púderes virágillattá szelídül, az édes fajtából. Nincs semmiféle zavaró "mellékzönge" pedig a bőröm szereti fémessé alakítani a fehér virágok illatát. De nem itt! csodálatosan kiegyensúlyozott, nagy hatósugarú, tartós parfüm!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 3.

Jesszusom, hogy ez mennyire finom!

Flami

2017. május 5.

Ejha, van ám itt hatósugár és erő! csíkhúzós parfüm. :)
2 fújás tubarózsás felhőbe burkol.
Egy próba után a kezdés nagyon hasonlít Madonna Truth or Dare illatára, a leszáradása viszont finomabb.
Sajnos az eredeti Fracas-hoz még nem volt szerencsém.
De ha ez a "pici", akkor el tudom képzelni, milyen lehet a "nagy".... :D
Egy szó mint száz: nagyon finom, dögös, ezzel nem lehet elbújni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. május 5.

Ejha, van ám itt hatósugár és erő! csíkhúzós parfüm. :)
2 fújás tubarózsás felhőbe burkol.
Sajnos az eredeti Fracas-hoz még nem volt szerencsém.
De ha ez a "pici", akkor el tudom képzelni, milyen lehet a "nagy".... :D
Egy szó mint száz: nagyon finom, dögös, ezzel nem lehet elbújni.