Salvador Dalí

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: GeoNautic, Módosítva: 2018. június 24.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm

Fej: bambusz, cseresznyevirág

Szív: orgona, jázmin, tiaré virág

Alap: pézsma, vetiver, mandulafa

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Key4U

2022. szeptember 26.

Vártam Ibolyát, orgonát, de rajtam egyszerűen csak fű. Frissen vágott zöld fű. Nem is értem. A tartóssága gyenge, a hatósugara minimális. Nem lettünk barátok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. szeptember 26.

szucsnecsilla

Korcsoport: >54
2022. július 26.

Most sikerült vennem egy tesztert és nagyon érdekes. Mindenképpen orgonás illatot kerestem, mert imádom és sajnos az Yves Rocher Lilas Mauve megszünt, a Frederic Malle En Passant-ja pedig elérhetetlen áron van. Próbálkoztam én mindenféle orgonásnak kikiáltott parfival, de mindnek volt egy társult illata, pl. soknak a jázmin, ami teljesen elviszi más irányba őket, de nem találtam eddig. Ez viszont, tényleg tiszta orgona, de nem úgy mint Jo Malone Orange Blossom-ja (mert az már mintha elvirágzott volna), hanem mint a virágát most bontogató orgona. Lulu6-nak is igaza van, kifújáskor tiszta Húsvét, de leszáradásában gyönyörű lesz. A zöld jelleg erőteljes marad benne, édes is, de ugyanakkor friss. Eddig mindig idegenkedtem a Dalí illatoktól, most kellemesen csalódtam. Rajtam elég tartós is, örülök, hogy megtaláltam.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2022. július 26.

Lulu6

2021. január 7.

A vélemények alapján szerettem volna kipróbálni. Szeretem a virágos illatokat, de ez már túl sokk.. :) Egy óriási orgonabokor és frissen vágott fű illata. Bár valóban könnyed illat, nekem mégis a Húsvét jut eszembe róla.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 7.

lacrymosa88

2020. március 13.

Friss, tavaszi, virágos. Nem fojtogatóan édes, nem tömény virágcsokor, hanem egy szolid, de annál kellemesebb illatkompozíció. Az orgona itt nem mű illat, hanem természetes hatást kelt. Mintha egy tavaszi séta alkalmával a nyíló orgonák illatát fújná az arcomba a szél.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. március 13.

kvin

2019. április 10.

Ez igazán meglepett! Nem gondoltam volna, hogy ennyire fog tetszeni, sőt, hogy egyáltalán tetszeni fog. Korábbi egy-két Dalí-próbálkozásom nem aratott sikert, túl virágos illatoknak éreztem őket, ami nem az én műfajom.
Ez viszont nem egy virágos illat. Nem abban az értelemben, ahogy megszokhattuk. Ez egy virágos, de fás-pézsmás puha finomság, egy pasztell lila festmény, melyet az orgona zsenge, tavaszi zápor áztatta zöld levelei uralnak. Egyáltalán nem harsogóan éles, nem fojtóan virágos, az egész csupa nőiesség! Esős időben igazi ínyencség, a natúr természet és üde báj kettőse.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 10.

Naftalin

2018. augusztus 13.

Gyönyörű illat, csak nem passzolunk sajnos, magamon túl élesnek-zöldnek érzem. Valóban az orgona dominál benne, ez nagyon tetszik, leszáradása pedig tisztaságillatú, de éppen a nyíló orgonától ridegnek érzem magamhoz. Tartóssága jó, 4-5 óra, és meglepően nagynak éreztem a szillázst, vigyázni kell vele, mert könnyen sokat fújhatunk, persze ez idővel szelídül. Szívesen szaglásznám, de nem viselném, ezért feltettem az eladók közé, hátha akad, aki viseli is és örömet szerez neki. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 13.

AzAKismacska

2018. július 7.

Nagyon régóta szemezek ezzel a parfümmel. Már csak a neve miatt is- a hangyás denevérbeharapó, vadmacskát tartó extravagáns bajszú Dali úr, Babou nevű ocelotjával az egyik első portré volt, amit megfestettem ÉS elégedett voltam vele. A Dalissime reklámjára még gyerekkoromból emlékszem, de valahogy ezelőtt nem csigáztak fel az illatok, ráadásul a szájas üvegek valamiért zavarnak- míg nem Fragin valaki "orgonás" parfümként ajánlotta a Purplelight-ot. Elkezdtem keresni, aztán abbahagytam, webshopokban ki-be pakoltam a kosárkámból, így ment hónapokig, közben bejött nálam a parfüm-embargó, sajnos annyit felhalmoztam, annyi pénzt elköltöttem rá, ráadásul nem is használom a 80%-at....hogy konkrétan elkezdett zavarni a dolog, így próbálok önuralmat gyakorolni.
Aztán nem rég itt ráakadtam egy utazó kiszerelésű, 8 millis verzióra. 1500 forintot pedig sokkal nagyobb marhaságokra is elköltenék ;) :D :D
Szóval, önuralom téren van még mit fejlődnöm :D

Az illatról pedig:
A márkanév alapján valami orgonás, lila őrületre számítottam, ehhez képest, nagyon kedves, komfortos virág illata van. ( purple és light lehet könnyű lila illatként is értelmezni :D )
Kifújáskor "vizesnek" érzem, az orgona hangsúlyos, de nem éles, fémes, mivel szépen megágyaz neki a pézsma.A vetiver miatt megvan a kicsit retró, talán "avíttas" jellege- de erre szüksége van az ezer és egy másik, cuki virágos semmiség illat közt.

A szillázsról nem tudok nyilatkozni, ugyanis icipici mini fújásokkal igyekszem őrizgetni ezt a pár millit, a tartóssága viszont lehetne jobb is ( igaz, EDT-ről beszélünk).
Összességében négy és fél.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 7.

Szóval, önuralom téren van még mit fejlődnöm :D

Az illatról pedig:

Összességében négy és fél.

Burya

2018. június 29.

Az orgona a kedvenc virágom, de parfümben eddig még nem találtam VALÓDI orgona illatot, mindben volt valami plusz édes összetevő, amitől elvesztette azt a természetes, friss, "zöld" illatát, amit kerestem. Ebben viszont ott van, egy az egyben a májusi (illetve mostanában áprilisi) friss orgona illata egy tavaszi zápor után. Nagy bánatomra viszont félórával kifújás után rajtam valamitől kesernyés lett... :( Anyun szép volt még órákkal később is, de ő meg amolyan "egy parfümös" típus, úgyhogy végül feltettem eladásra, hátha másnak szerencsébb a bőrkémiája, mert tényleg nagyon szép, és az ára is baráti.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 29.

bubilany

2017. december 18.

Második Dali parfüm amit szerettem volna szeretni...
Hála az égnek csak mintát rendeltem belőle és nem vettem meg az egész üveggel.
Nagyon durván virágos illat, ami nem feltétlen negatívum, csak nekem személy szerint nem a világom.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 18.

Második Dali parfüm amit szerettem volna szeretni...
Hála az égnek csak mintát rendeltem belőle és nem vettem meg az egész üveggel.

Doridori

2017. október 30.

Teljesen egyetértek karakumsivataggal: nekem is rögtön az orgona jutott eszembe, de nem a virágos orgona, hanem amikor még csak nyílik.... egy az egyben olyan... rendkívül különleges illat.... pont olyan különc mint Dali volt életében.... : ) nagyon szeretem a parfümjeit.... pont ezért, mert van bennük egyediség és merészség, de nem válnak közönségessé vagy tucatillattá... : )

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. október 30.