Salvatore Ferragamo

Ár:   10200 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Vip-parfum.hu-n 7990 Ft-ért megnézem

A krémet feltöltötte: Laci, Módosítva: 2013. május 13.

Kiszerelés:   50 ml és 100 ml

Kreátor: Olivier Polge, 2009

Ár: 7990 Ft , Eladó: Vip-parfum.hu

Cocco

2020. január 11.

Én is vakon rendeltem be a vélemények alapján. Hátast azért nem dobtam tőle, de nem rossz illat, mindenképpen megtartom. Teljesen a tonkabab dominálja az illatot a kissé vaníliás, púderes, édeskés felhangjaival. Kapott egy jelentős adag levendulát frissítésnek, borssal kiegészülve. A borsot én csak halványan érzem benne, akárcsak a koriandert. Igényli a hűvösebb időt, hogy ki tudjon teljesedni. Közvetlen közelről nem szeretem szaglászni, a levegőben terjedve, mikor néha néha elkapja az orrod, akkor kiváló. Itt jön be a képbe, hogy a hatósugár egész jó, szépen belengi a teret, így gyakran felkapod a fejed, hogy de jó illat van. Tartósság nálam átlagos, vagy csak picivel jobb annál. Elegáns ruhához passzol igazán szerintem. Én hideg hónapokban használom, legtöbbször munkához, ing, nyakkendő társaságában, ahol 2 méteres privát tér mindig van körülöttem. A kedvesemmel eltöltött romantikus estére biztosan nem ezt használom, nekem mást üzen ez az illat. 2-3 fújás bőven elég belőle jó pár órára. Az ára nevetségesen alacsony. Próbáljátok ki!

Update:
Azt gondoltam nem lesz jó melegebb időben, de imádom a tavaszi napsütésben.

Update 2: Nálam 30 fok körüli hőmérsékleten is bevált, nem gondoltam volna.

2018-ban felvizezték. Az új Batch-ek nem hozzák a régi tartósságot!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 11.

Update:
Azt gondoltam nem lesz jó melegebb időben, de imádom a tavaszi napsütésben.

Update 2: Nálam 30 fok körüli hőmérsékleten is bevált, nem gondoltam volna.

2018-ban felvizezték. Az új Batch-ek nem hozzák a régi tartósságot!

Atter76

2019. december 20.

Akkor hát én is csatlakoznék az " én is vakon rendeltem be " klub illusztris tagjaihoz, az illat nagyon finom, se Sauvage-t, se YSL-t, se semmi mást nem érzek ki belőle, egyedi (bár valahol már éreztem ezt az illatot, még bőven azelőtt hogy Ferragamo kiadta volna) és nagyon kellemes, szerethető illat csakhogy van egy kis bibi.
A tartóssága csapnivaló, reggel nyolckor két fújás, jobbra ballra, és délben már nyoma sincs, még bőrközelben sem, sehol sem, egyszerűen volt nincs.
Ez pedig probléma, túl jó illat ez ahhoz hogy ilyen hamar vége legyen, és így nem is tudom megadni neki az 5 csillagot, pedig az illat alapján járna neki.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. december 20.

Jolti

2019. október 29.

Én is vakon rendeltem be, mint többen az előttem szólók' közül.
Nem bántam meg! Nagyon nem!
Eszméletlenül finom illat! Én nem tartom annyira édesnek, mint itt írják egy páran, de van némi édes jegy benne, az biztos.
A szilázsa átlagos, a tartóssága viszont lehetne picit jobb.
Felfújás után 2-3 óráig illatozik', aztán bőrközelivé válik, kb. 3-4 órára, aztán elfogy. Legalább is az én bőrömön.
Kár, hogy csak ennyi, mert nagyon, nagyon jó illat!
Ruhán még másnap is simán érezni.
Azt viszont nem hiszem, hogy csak hideg időre való illat! Most volt egy pár napig 27-28 fog és ott is tündökölt!
Simán 5 csillagos parfüm lenne, ha csak illatát nézném, de a tartóssága miatt csak 4-et kap.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. október 29.

Én is vakon rendeltem be, mint többen az előttem szólók' közül.
Nem bántam meg! Nagyon nem!
A szilázsa átlagos, a tartóssága viszont lehetne picit jobb.
Kár, hogy csak ennyi, mert nagyon, nagyon jó illat!
Ruhán még másnap is simán érezni.

Laci

2017. május 30.

Végre megérkezett. Ismeretlenül rendeltem meg a sok pozitív kritika hatására, és meg kell, hogy mondjam, ezek a vélemények egyáltalán nem túloztak. A Black személyében megismertem az egyik legfinomabb orientális illatot, amit valaha éreztem. Méltánytalan az ismeretlensége, ennek a kreációnak a top10 listákban kellene csücsülnie, megelőzve a 1 Milliont, az AdG-t, meg az összes mostanában divatos pancsot. Tegnap, mikor megérkezett, tettem a csuklómra belőle, gondoltam milyen kellemes illat, intenzívnek és gazdagnak találtam. Aztán tettem vettem és úgy 10 perc múlva felkaptam a fejem, honnan jön ez a mennyei illatáradat, valami őrületesen érzéki, finoman édes, púderes finomság csapta meg az orromat, mely a csuklómról áradt. Na ott gyorsan le kellett ülnöm és csak szagolgattam és szagolgattam ezt a fantasztikus elixírt.
Az illatjegyeket elnézve semmi különöset nem látunk, viszont ezek együttese az, ami olyan rafináltan van keverve, hogy nem tud észrevétlen maradni, aki ezt magára fújja. Az intenzitása a fekete bors és koriander fűszerességéből adódik, melyhez a levendula ad hozzá egy friss, virágos jelleget, bevallom az almát nem igen véltem felfedezni ebben a stádiumban, lehet az illat frissességéért ő is felelős a levendula mellett. Amit viszont ezek után 110%-osan érezni lehet, az a tonkabab krémes púderessége a labdanum különleges tónusaival. Felfedezhető benne több illat is, a fragrantica-s vélemények most nagyon is helytállóak. Érezni benne egy kis YSL La Nuit-ot, valamint Chanel Allure Pour Homme-t. Utóbbi nem is véletlen, hiszen egy Polge alkotta azt is, volt honnan meríteni ihletet ehhez az illathoz. A szép az egészben, hogy ez a parfüm majdnem felébe kerül az említett illatoknak, nekem speciel ez a változat még kedvesebb is, arról nem is beszélve, hogy az egyik legtartósabb illat, mellyel ebben az évben találkoztam. Ha ruhára kerül, gyakorlatilag kimoshatatlan, beleivódik a szálak közé, bőrön is vígan muzsikál vagy 10 órát. Én tegnap 1 szolid fújást tettem magamra és egész estén át illatoztam, mindig éreztem, nem tűnt el soha. Annyira belém égett, hogy bármikor fel tudom idézni a szépséges órákat, melyeket okozott a viselése. Mindenkor megállja a helyét, bár elsősorban különleges alkalmakra tartogatnám, éjszakai illatként nagyon ütős. Fiatalabbakon ugyanolyan szépen mutathat, mint az idősebb korosztályon, csak magabiztosan, stílussal viseljük. Azért rövidnadrághoz, kigombolt inggel, baseball sapkában nem ezt az illatot választanám, kicsit furcsa lenne az összhatás. Elegáns megjelenéshez ő teszi fel a koronát az illetőre. Kissé túlragoztam, érdemes érte lehajolni, ha valaki találkozik vele, szerintem nem fogja megbánni. A Ferragamo Black egy igazi fekete gyöngyszem, a férfiak kelléktárának méltó éke lehet, ésszel használva.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. május 30.

TheB

2017. február 13.

Az átlag vèlemènnyel ellentètben. Nekem ez az illat mèg csak idèzni sem idèzi fel az YSL ház nuit-át. Ez lehet az èn szaglásom hibája. Ennek ellenère az illat, teljes mèrtèkig 5-ös!! Kifújás után kicsit erőteljes, de ha adunk neki időt ès esèlyt, egy nagyon finom púderes mèly illatot kapunk társnak. Ami nekem egèsz nap meg-meg csapja az orrom. Ìgy bőrön hirdva is tartós. Ruhán, pedig mèg napok után is èrezhető. Az egyetlen dolog amit èn ebben a termèkben kifogásolni tudok. Az a szórófej.. No az sem rossz, csak egy divatháztól, jobbat várnèk.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 13.

Málni

2016. november 27.

Előzetes szaglás nélkül rendeltem tesztert belőle a leírások alapján. Az a baj, nagyon vártam, h olyan illata lesz majd mint az YSL Nuit del'homme-nak, számomra viszont abszolút nem hasonlítanak.Teljesen más a 2 parfüm illatra. A Ferragamo Black egy friss, aromás, kicsit édes, de inkább pasis mint nőies, ezzel szemben a Nuit jóval édesebb, simán lehetne női illat is v legalább unisex, töményebb, fűszeresebb, erőteljes kardamommal. Nekem erről eszembe se jut az YSL, Lanvin Avantgarde-ja a Nuit "megfelelője". A Black illata egyébként nagyon finom, szexis, csöppet pasis (sebaj elhasználom így is), de nem olyan "különleges" mint a Nuit, az én orromnak átlagosabb, mintha már éreztem vna ezt régebben is. Boss Bottled, D&G homme és the One for men keveréke frissebb változatban:) Az én bőrömön nagy sajnálatomra nem muzsikál elég markánsan, elég sokat tolok magamra, de mégsem érzik mások v gondolom már szóltak vna, h kellemes az illata v túl erősen be vagyok fújva. Nem is tart túl sokáig, kb. 4-5 óra és csak az első 5 percben erős, utána bőrközelivé válik. Lehet férfi bőrön erőteljesebb, ezt nem tudhatom:) Tanácstalan vagyok miként is pontozzam, illatra az elején nagyon jó, utána már átlagosabb, rajtam elég gyenge és hosszan se tartja magát, árban viszont verhetetlen...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 27.

Carlito

2015. november 9.

Végre valahára megérkezett a drágaságom szép kis szexi üveg ruhába :D...
Internetes vélemények és fórumok alapján rendeltem és hát....őőő..őőő...ez maga a..a.. FEKETE DÉMON személyesen...
Tényleg valami brutális különleges illata van,kicsit Yves Saint Laurent de szerintem ez édesebb.
Természetesen 5*-os illatot alkotott Oliver Polge !

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 9.

Végre valahára megérkezett a drágaságom szép kis szexi üveg ruhába :D...
Természetesen 5*-os illatot alkotott Oliver Polge !