Salvatore Ferragamo

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Laci, Módosítva: 2014. május 21.

Lelőhely:   parfümériák, online

Illatcsalád: fás-virágos-pézsma

Illatjegyek: ciklámen, kömény, geránium, fügelevél, grapefruit, neroli, rózsafa, szegfű, írisz, jázmin, rózsa, kardamom, bőr, szantálfa, pézsma, vetiver,  cédrus, tölgymoha

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Lapo

2017. augusztus 7.

Valahogy a "zöld" illatok fognak meg legkevésbé, néhány kivételtől eltekintve (pl. Paul Smith - Men). Sokszor az ezredik acqua-s illat is jobban megmozgat mint ez az illatvilág.. pedig mint ahogy a példa is mutatja tud ez végtelenül szép lenni (elérhető árkategóriában is)..
Nem is sikerült rosszul közel húsz éve ebben a parfümben sem, de inkább egy felső-közép kategóriát képvisel mint valami eget rengető egyéniséget.. Sokan a Marc Jacobs - Men-hez hasonlítják.. van benne valami..számomra az a fiatalabbak, ez pedig az idősebb korosztály zöld illata, ugyanazon koncepció alapján.. Tél kivételével bármikor hordható, friss, kicsit szappanos, nem tolakodó illat akár irodába is.. de javasolt a min. 30+ kor hozzá.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. augusztus 7.

fragmann

Korcsoport: >54
2016. november 13.

Barack pálinkába áztatott kapor! Érdekes, furcsa, kissé bizarr illat... Nem venném meg, de ajándékba elfogadnám... :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2016. november 13.

Kendra

2014. augusztus 29.

Ajándéknak szántam,mert kedvelem a füge illatát...
-De ez a parfüm érzékeny jurai kopó orromat,rettenthetetlen szaglású angol vérebbé változtatta!
A kömény és a tölgymoha fülledten és keményen orrba töröl első szippantásra,(amely végtelenné válik)-majd a virágkavalkád émelyítő illata cseppnyi fügével a végén. Hetekre az orromba égett.
Nem lett ajándék,új gazdára vár baráti áron.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. augusztus 29.

Ajándéknak szántam,mert kedvelem a füge illatát...
Nem lett ajándék,új gazdára vár baráti áron.

Joe38

2014. május 31.

Na,én is elkövettem azt a hibát,hogy nem figyeltem a külsőt ,meg az évszámot csak simán odaírtam egy pár sort a 2007-es pour Homme-hoz,miközben amiről beszéltem az ennek(1999-es) a parfümnek az After Shave változata!Úgyhogy itt, most megkövetem magam és idemásolom a korábbi írásomat,mert az bizony nem oda vonatkozik!Gyanús volt a füge, amit írtál Laci,mert ugye a másikban nincs is, viszont az én AS-emben is feltűnt,ez az édeskés,gyümölcsös akkord, ami elég meghatározó ebben a parfümben és valóban nekem is megfordult a fejemben ,hogy egy kicsit olyan "lekváros" feeling-je van tőle az embernek-mondjuk én elsőre a szilvára gondoltam,de lehet ebben a sárgabarackban is valami-amitől különleges az illat, de ugyanakkor érdekesen édeskés is!És akkor ide másolnám a gondolataimat ,mert sajnos a másik Ferragamo-t még nem szimatoltam,de ami késik ,nem múlik!
Sikerült beszereznem egy ilyen SF-PH after shave-vet.Gyakorlatilag már a csomagolás meglepett!
Bordó doboz,rajta celofán,belül csavart üveg...........és ,ami meglepett:kis könyvecske a Ferragamo összes pipere cuccainak a leírása............Ez igen!Utoljára A 90-es években voltak ilyen leírások a parfümös és az arcszeszes dobozokban.......manapság egyáltalán nem jellemző.
Mindegy is.Nyilván nem ez a lényeg ,de mégis olyan "dejavu"-m volt tőle.......már megérte!
Nagyon minőségi illat ez!Olaszos,fűszeres,tüzes,erőteljes...........bevadul tőle az embert ,mint bika a vörös kendőtől.....pedig csak egy arcszesz(Nem véletlen a bordó csomagolás!!)!Nekem nagyon tetszik!Már az első benyomás is gondolkodóba ejtett ,mert nem nagyon hasonlít az általam eddig ismert illatokra.Összességében:Méltó helye lesz a polcomon a többi nagy név mellett!
Jár neki egy erős 4 csillag,mert tényleg különleges,bár én egy kicsit alkalminak érzem ,amitől ritkábban kerül a kezembe mostanában.....viszont ha használom nagyon hangulatos tud lenni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. május 31.

Laci

2014. május 13.

Egy rendelési baki révén került hozzám, erre cseréltettem ki a rossz terméket. Nem igazán tudtam, hogy milyen illatra számíthatok, csak annyi információm volt, hogy ez egy füge központú illat férfiaknak. Ha füge, akkor egyből a diptyque parfümjére gondolok, a zöldes, kissé kókuszos, édeskés, friss Philosykos-ra. Nagy várakozással bontottam a dobozt és próbáltam ki a Ferragamot. Elsőre a fantasztikus üvegen időztem el, bravúrosan megtekert darab, szuper ízléses a csomagolása. Kifújás után örömmel tapasztaltam, hogy nem spóroltak a beltartalom minőségén sem. Ez tényleg fügés! Rögtön a diptyque ugrott be, de jelen esetben megannyi illatjegy kavarog a füge körül, de a zamatos üdeség a domináns a virágosság mellett. Az illat nem egy tolakodó, nyomulós karakterű, sokkal inkább olaszos laza elegancia jellemzi. Ideális, ha valaki nem szereti az erőteljes illatfelhőt maga körül, de szolidan és különlegesen szeretne illatozni tavasszal és nyáron. Leszáradásában a leginkább előkerülő jegyek a bőrömön a rózsa és a vetiver a fügelevél mellett. Megmagyarázhatatlan, de engem édesanyám házilag főzött sárgabarack dzsemjére emlékeztető édesség leng körül egy idő után. Szó sincs arról, hogy barack illata van, de egy gyümölcsös édeskés jelleg fedezhető fel benne. Summa summárum nagyon örülök az új parfümömnek, megadja azt, amire vágyom egy nyárias napon. Egyedi, elegáns, különc, nem tolakodó illat jó tartóssággal, közepes hatósugárral baráti áron. Állítólag hamarosan megszűnik, sajnálnám. Aki szereti a füge illatát, tegyen próbát, kellemes élményben lehet része.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. május 13.