Schering-Plough

Ár:   1100 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Kiszerelés:   20 g   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet feltöltötte: Morsolya, Módosítva: 2014. január 29.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Az Elocom egy erős hatású kortikoszteroidot tartalmazó, bőrgyógyászati alkalmazásra szánt gyógyszer. Gyulladással és/vagy viszketéssel járó bőrbetegségek pl. pszoriázis (pikkelysömör), irritáció és/vagy allergia okozta bőrgyulladás kezelésére szolgál.

A készítmény hatóanyaga: 1,00 mg mometazon-furoát 1 g kenőcsben. Egyéb összetevők: propilén-glikol-sztearát, tisztított víz, fehér viasz, hexilén-glikol, fehér vazelin, foszforsav.

anreni9

2020. november 26.

Meglepetésemre négy év után feltehetően ismét találkozott a szervezetem azzal a valamivel, ami allergiát és ekcémát okoz a lábfejeimen, akkor is és most is csak és kizárólag ezt a kenőcsöt mertem alkalmazni. Szinte azonnal abbamarad a viszketés és pár nap alatt rendbe teszi az érintett területet, viszont finoman kell vele bánni, mert valóban egy erős készítmény.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. november 26.

Vivi629

2020. október 20.

Régebben durva ekcémára nagyon hasznos volt. Testvéremnél még súlyosabb a helyzet, neki ez is csak időlegesen használ. Ha érzem, hogy kicsit kezd kijönni valahol, akkor hajszál vékonyan bekenem egyszer ezzel és visszahúzódik, így nem lobban be, nem kell sokszor használnom. Még a fejbőrömön is szoktam, hajmosás után egy fél borsónyi..nem zsírosít, de rendbe teszi a kiütéseket, irritációt.Tényleg nagyon ésszel kell használni, mert erős cucc...de van az a helyzet, amikor ez a megmentő.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 20.

Ncsk

2020. április 29.

Sajnos ez a komoly, regen fennallo ekceman nem segit, van mar ennel jobb is. Nekem a dermovate valt be, bar mindegyik egy kutya, azaz szteroidos. Szerintem az olajos valtozat hatekonyabb, a krem valtozat tenyleg csak a kezdodo ekcemara jo.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. április 29.

PhantomriderQueen96

2020. január 19.

Fél éve küzdők a fejbőrömön Seborreás tünetekkel. 2 dokit jártam meg mindegy mivel és hogyan kezeltem jelentős javulás nem volt, sőt inkább romlott az állapota a kezelésektől. Fájdalmas, száraz,hámló és csúnya volt először csak hátul és a fülemnél majd a homlokomnál is.
Aztán meguntam és mivel tudtam hogy a húgom is használja ezt az ekcémája miatt, gondoltam rápróbálok. A hat hónapos reménytelen, és eredménytelen küzdést 3 nap alatt szinte teljesen helyrehozta! Kicsit még pirosas de nem hámlik és nem feszül és már nem is csúnya. Nem is értem miért nem jutott ez eszébe egyik dokinak sem? Persze óvatosan és keveset szabad használni de nem is tervezem minden nap kenni a hátralévő életemben, szóval csodaszer ésszel használd de ha tényleg komoly a helyzet ez a legjobb!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 19.

technodiva

2020. január 1.

Gyerekkorom óta küzdök az ekcémával, ami időszakosan jelentkezik nálam. A téli időszakban rendre előjön, a durvább fellángolásokkor csak ez segít. Tudom, szteroidos, ezért ésszel kell használni, de nagyon sok mindent kipróbáltam már és csak ez az ami gyorsan leviszi a tüneteket és 1-2 napon belül el is mulasztja. Csodaszer! Az enyhébb tünetekre nekem még az Alkcema kenőcs vált be ezen kívül, a tünetmentesség időszakában pedig az Eucerinre esküszöm. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 1.

Dorci94

2019. december 16.

Én ugyan nem ekcémára kenem, de vélhetően valamilyen allergiás tünet ez is. Havi szinten a szám sarkában pici repedések keletkeznek, mintha egy pengével nagyon vékonyan megvágtam volna. Persze ez be is gyullad és fáj. Na akkor jön az Elocom és viszlát gyulladás, gyönyörűen összehúzza.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 16.

huntomas

2019. november 6.

3 nap alatt rendberakta a para kézfej ekcémámat, csak ajánlani tudom. Patikai tégelyes krémet elvileg ezekből hígítják, nekem az is bevált anno, évekig használtam egy olyan nagy tégely. Patikus szerint romlik a szteroid erőssége olyankor, de nekem akkor is pöpec volt, szóval lehet, hogy megéri higíttatni, mert akkor egy 100 grammos tégely olyan 1500 ft körül lesz.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 6.

Ivy1986

2019. szeptember 29.

Sajnos eddig tényleg ez az eggyetlen csodaszer. Most megyek bőrgyógyászhoz,addig muszáj volt hozzányulnom pedig meg próbáltam ellenálni a szteroid miatt, de megin ugy bellobbant az arcom mint még soha. Perioralis dermatitisszel diagnosztizáltak, csak akkor nem tudottnsemmit adni rá mivel szoptattam. Nagyon bízom benne h most valahogy ki lehet kezelni mert brutális. Lényeg a lenyeg mikor belobbant az arcom ez volt az eggyetlen ami egyből enyhítette, reggelre pedig leszedte a pattiszerü gennyes hólyagokat. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 29.

Bettina1984

2019. szeptember 15.

Az ekcémámra csak ez segít.
Próbáltam a Bepanten SensiDermet, semmit nem ér.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. szeptember 15.

Az ekcémámra csak ez segít.
Próbáltam a Bepanten SensiDermet, semmit nem ér.

Zsofi321

2019. augusztus 15.

Nekem a kezemen van 1-1 aprócska terület, ahol az ekcéma néha felbukkan. Sokmindent próbáltam, de sajnos semmi nem vált be. Ha már látom, hogy esetleg újra előtörni készül, akkor máris rákenek egy hajszálvékony réteget. Általában este szoktam, mert tényleg zsíros és csak ül a bőrön, már reggel látni, hogy jobb a helyzet. Nekem mondjuk egy fele ekkora tubus is évekig kitartana, így személy szerint nekem pazarlás ez a kiszerelés, de sajnos ez van. Aki ekcémával küzd, annak érdemes kipróbálnia, az ára nem vészes és nagyon sokáig elég is. :) Úgy vettem észre van olyan kézkrém, ami elősegíti az ekcéma megjelenését nálam, és itt csatlakoznék az előttem szólohoz, a Barnangen kézkrémet én is szívesen ajánlanám.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 15.