Schering-Plough

Ár:   1100 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Kiszerelés:   20 g   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet feltöltötte: Morsolya, Módosítva: 2014. január 29.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Az Elocom egy erős hatású kortikoszteroidot tartalmazó, bőrgyógyászati alkalmazásra szánt gyógyszer. Gyulladással és/vagy viszketéssel járó bőrbetegségek pl. pszoriázis (pikkelysömör), irritáció és/vagy allergia okozta bőrgyulladás kezelésére szolgál.

A készítmény hatóanyaga: 1,00 mg mometazon-furoát 1 g kenőcsben. Egyéb összetevők: propilén-glikol-sztearát, tisztított víz, fehér viasz, hexilén-glikol, fehér vazelin, foszforsav.

Helene

2017. június 22.

Régen ezt írta fel a bőrgyógyász a nyáron szokásos melegben kijövő piros kiütésekre. Régen nagyon jól hatott és szépen el is tüntette a kiütéseket...idén ismét ezzel a problémával küzdők és valahogy már nem hat egyáltalán. Használata után még jobban viszkettem, és csak felerősödött a vörösség a kiütéses területen. Lehet hogy megszokta volna bőröm és azért nem működik már?..Őszintén szólva nem tudom hányast adjak neki...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. június 22.

ramonanagy0669

2017. június 9.

Nekem van talán a legjobb sztorim ezzel a termékkel kapcsolatban.. :D
Henna szemöldök festékkel festetem a szemöldököm, március óta, és soha semmi baja nem volt, még az allergia teszt is kimutatta hogy nem vagyok rá allergiás.. Egészen május 22-ig amikor elmentünk barátommal egy meleg gyógyvízbe fürdeni.. Már az nap este piros lett és viszketett a szemöldököm.. másnap reggelre bedagadt, vörös, hólyagos, és gennyedzett.. Egészen júniusig vártam hogy elmúljon, talán csak ilyen gyorsan jött gyorsan ment probléma ez is.. Hát mit ne mondjak, nem! A meleg gyógyvízbe volt valami ami reakcióba lépett a henna festékkel, ami egy allergiás reakciót váltott ki..
Elmentem orvoshoz, elmeséltem neki, hogy mi történt, mert a bőrgyógyász augusztus végére adott időpontot, addig meg le is rohadhat a fejem is..
A házi orvos felírta ezt a kenőcsöt, és neogranormon használata mellett gyorsan helyre jött az undorító gennyes, piros, duzzadt szemöldököm. Az elején kicsit viszketett a terület amit bekentem, de gyorsan beszívta és gyorsan meggyógyította azt.
Ha a háziorvos nem ment meg, a bőrgyógyászok a környéken feldughatják maguknak az orvosi végzettségüket, mert legszívesebben drasztikusabb "fegyvereket" vetnék be... felháborító
De ez a krém maga a csoda! Soha többet hennás festéket ! :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. június 9.

Nekem van talán a legjobb sztorim ezzel a termékkel kapcsolatban.. :D
De ez a krém maga a csoda! Soha többet hennás festéket ! :D

kicsicsillag322

2017. április 19.

Ismeretlen eredetű viszketés csillapítására kaptam az orvosomtól egy ilyen tartalmú gyógyszert, azonban a viszketést sajnos csak felerősítette. :( 3 csillag, mert hátha velem volt a baj

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. április 19.

hadzsima

2017. március 8.

Nekem az arcomon szokott kijönni az ekcémám nagyon csúnya, hólyagos vörös és iszonyúan viszket. Csak ez mulasztja el, még nem találtam helyette semmit.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. március 8.

gabriel

2017. február 10.

Ha már szteroidos krémet kell használni ( még akkor is ha húzom szám, mert valljuk be nem egy olcsó krém, legutóbb 2310Ft volt), akkor Ő a segítség! Persze nem szabad túlzásokba esni, mert az ellenkezőjét éri el vele az ember és csúnyább lesz a bőre, mint előtte, de vékonyan kenve egy csodakrém!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 10.

Fairy0124

2017. február 6.

Az egyetlen - tudom, szteroidos - krém, ami rendbehozza az ekcémám, ha nagyon kinn van. Ezért 5 pont, mert begyulladt, ekcémás bőrnek, vékony rétegben kenve egy csoda.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 6.

danna113

2016. június 14.

Áldás, szteroid ide vagy oda. Ha lehetne csillagos tízest kapna, vagy legalább glóriát. A tipikus, hajlatokban megjelenő, gyerekkori ekcémámat csak ez mulasztotta el, pedig jó néhãny dolgot kipróbáltam a diétától a gyógynövényekig. Azóta szerencsére *lekopogom* nem nagyon jön már elő, de mindig van otthon tartalékba, biztos ami biztos alapon. Ha látom a piros, viszkető foltokat, bekenem ės ki se jön. Nekem ez volt az egyetlen, ami valaha is használt. (Használtam a kevert változtatát is, főleg amikor kis gyerekként nagyobb felületen volt véresre kivakarva a bőröm.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 14.

barbi19

2016. január 19.

Ezt a kremet vegso elkeseredesembe kezdtem el hasznalni, az arcomra, pattanasra, es hegekre, egy nap alatt csodat tett az arcommal, a hegek eltuntek, es a szarazsag sincs mar .Ez egy csodaszer!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. január 19.

bogczi

2016. január 2.

Felnőtt koromra jött elő egyik percről a másikra mindkét kezemen a súlyos ekcéma, szinte a semmiből. Teljesen kiszáradt és bevörösödött mindkét kézfejem, rettentően viszketett és fájt, szóval a tipikus tünetek..aztán anyum mondta, hogy öcsimnek anno ezzel kenegette az ekcémáját és csak ez használt, szóval rápróbáltam. Csodaszer. Eleinte féltem tőle, mert nem játék az ilyesmi, szóval csak nagyon vékonyan mertem bekenni, de már az is segített, levitte a vörösséget és enyhítette a fájdalmat, mikor kezdett kicsit gyógyulni a dolog, áttértem shea vajra, az is csodákat tett. Mostanában már csak kb 2-3 naponta kenem be ezzel vékonyan, így szépen karban tartja a dolgot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 2.

Miliana

2016. január 1.

Mióta az eszemet tudom, van itthon. Csodaszer. Bár nem vagyok ekcémás, és nem szabadna használnom, mert nem játék a szteroid, de akármilyen kis seb, ragya, pirosodás, bármi van az arcomon, leviszi :) Sokág küzdöttem periorális dermatitisszel, bár nem hiszem, hogy ettől gyógyultam meg (lekopogom), de csak ez tartotta karban az állapotom (kb vagy 10 féle dolgot próbáltam rá, szteroidot, nem szteroidot, homeopátiás szert, stb). Arra figyelni kell, hogy tartós használattal elvékonyíthatja a bőrt, ami valamennyire nálam is megtörtént, de ez nem is arra való, hogy naponta kenegessük.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 1.