Schering-Plough

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Kiszerelés:   20 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet feltöltötte: Nicu, az összetevőket feltöltötte: elvira28, Módosítva: 2018. augusztus 14.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Az Elocom egy erős hatású kortikoszteroidot (mellékvesekéreg-hormon) tartalmazó, bőrgyógyászati alkalmazásra szánt gyógyszer. Felnőttek, gyermekek (2 éves kortól) részére a hajas fejbőr gyulladással és viszketéssel járó pszoriázisának (pikkelysömör) és seborreás bőrgyulladásának kezelésére szolgál.

Hatóanyag: 1,00 mg mometazon-fuorát 1 g oldatban.

Segédanyagok: hidroxipropilcellulóz, nátrium-dihidrogén-foszfát-dihidrát, propilénglikol, izopropil-alkohol, foszforsav, tisztított víz.

pacsalia

2021. április 5.

Nagyon nagyon szteroidellenes voltam, azt hittem, talán nincs is ember a Földön, aki jobban ellenzi a szteroidos szerek használatát és jobban tart tőle mint én. Amit anyukámmal művelt egy szteroid (mondjuk az belsőleg volt szedve), az valami egészen rémisztő és elkeserítő volt.
Mégis oda jutottam hogy extrém száraz és brutálisan viszkető fül-ekcémára egy magánorvos ezt írta fel nekem, ami ellen még tiltakozni sem láttam értelmét, mert elkeseredésemben már nem láttam más megoldást.
Első alkalommal mikor becseppentettem, azt hittem lemarja a fülem, annyira csípte azt gondoltam itt a vég😖😅 na mondom, kár volt kiváltani, mehet a kukába...
De 3 perc múlva valami isteni nyugalom szállta meg a hallójárataimat, olyan amilyet már kb 3 éve nem éreztem.
Mivel 2-3 napos használatot engedélyezett/javasolt csak a dokim, majd pár hét szünetet, ezért tudomásul kellett vegyem hogy ez pont csak addig használ amíg becseppentem, meg utána úgy 12 óráig még. Aztán sajna megint jött az elviselhetetlen viszketés. Úgy voltam vele, akkor ennyi kis ideiglenes enyhülésért nem biztos hogy kéne használnom, elvékonyítanom szegény kis hallójárataimat..
Állt a polcon egy pár hete, amikoris eszembejutott hogy olvastam, sömörös és seborrheás fejbőrre szokták felírni. "Hálistennek" nekem még seborrheával való kínlódásom ia van, ami az utóbbi pár napban megint úgy eldurvult, hogy még a csodakencém sem akart rá hatni (VitalErbum fejbőrtisztító). Épp véres volt sebes és fájt, viszketett is iszonyatosan, kénes sampon sem használt rá és gyógyszertári kevert kence sem. Gondoltam egy próbát megér az Elocom.. tegnap este bekentem és láss csodát, ma reggelre visszahúzódtak a sebek, csak apróbb hámlások maradtak. A vérző fájó viszkető sebek 90%-át visszahúzta vagy hámosította/elkezdte begyógyítani.
Szerintem hosszú távon nem fogom használni továbbra sem a félelmeim miatt, még kúraszerűen sem biztos, csak X hetente/havonta 2 vagy 3 napig pár csepp, és bízom benne hogy ilyen szépen fog segíteni majd mindig, ha épp ne adj isten eldurvul a helyzet...
Nem adhatok mást csak 5 csillagot- szteroidellenesként sem... :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 5.

Nem adhatok mást csak 5 csillagot- szteroidellenesként sem... :)

Csipetke

2019. április 22.

Én most kaptam a bőrgyógyásztól. Nagyon viszketett a fejbőröm . Nem mindenhol csak egy részen. Már azbelso használatkor éreztem, hogy ez megváltás lesz. És minden használat után érzem, hogy milyen jó a hatása. Nem viszket és nem zsírosodik olyan gyorsan a hajam. Próbáltam már rá más hajszeszt és samponokat is. De semmi nem használt csak ez. Kúraszerűen fogom használni. Két héten keresztül.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 22.

rose

2016. március 25.

A Diprosalic nekem semmit nem ért, végső megoldásként nyúltam ezután, és szerencsére bevált. Súlyos pikkelysömör volt a fejbőrömön, ami iszonyatos hajhullással is társult, szóval szó szerint a (maradék) hajamat mentette meg ez az oldat. Szteroid vagy nem szteroid, amikor arról van szó, hogy megkopaszodik-e az ember, akkor pont nem érdekel, hogy mi van benne. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 25.

AkInImOd

2016. január 3.

A fejbőrömön kezdődött a seborrea, és a bőrgyógyász írta fel még 2014 nyarán. 3 napig ecseteltem én is a véresre kapart fejemet, azóta pedig 3-4 havonta egy-két napos ecseteléssel ideiglenesen megszűnik a probléma. A szaga borzalmas, de ennek a terméknek elnézem, mert nagyon hamar helyrehozza és kordában tartja a leromlott állapotokat. Előfordult már, hogy az adagolást elszámoltam, mert nem akartam túlcsorgatni a fejemen, ilyenkor pedig nem érzem, hogy kellő mennyiség került volna a beteg területre, így nyomok ki még egy keveset, sikeresen túllőve az adagot... Úgyhogy mostanra "a kevesebb több" elv alapján visszafogom magam.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 3.

sada

2015. február 16.

Nekem viszont csak ez segített az iszonyú viszketés ellen, a fejbőrömön van egy terület, amit már véresre vakartam, eleinte elocom krémet használtam, aztán megtudtam, hogy van oldat is, az mégiscsak jobb fejre, nem lesz tőle zsíros a haj. Ez már évekkel ezelőtt volt, azóta nem kell állandóan használnom, volt, hogy hónapokig sem kellett, de egy idő után visszatér a viszketés sajnos. Nekem pikkelysömörös a fejbőröm amúgy. Viszont szerintem kissé csökken a hatása a sokévi használat során.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. február 16.

Nicu

2014. október 20.

A bőrgyógyászom ajánlotta a seborreás fejbőrömre, de sajnos nem használt, pedig elhasználtam az egészet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. október 20.