Sebamed

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Tusfürdők
Kiszerelés:   200 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   Rossmann, DM   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2016. augusztus 17.

Lelőhely:   Rossmann, DM
Kategória:   Tusfürdők
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Vízhiány

Több mint 50% lipidtartalommal, avokádóolajjal és lecitinnel. Gazdag E vitamin tartalma regenerálja a kiszáradásra hajlamos bőrt, simává és rugalmassá teszi. Gyengéden finom habot képez, nem hagy zsíros maradékot a bőrön.

dorqaap

2019. május 17.

Nagyon száraz bőrre vettem, nekem tetszik az állaga, a semleges illata is. A kiszerelés kicsi, és sajnos összetevőiben is vannak kifogások. Nem rossz, de nem fogom újravenni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 17.

Mila85

2018. április 14.

2017. november:Nekem egy két hetes szerzemény ez a tusi, az fogott meg hogy 50% olaj tartalom és avokádós. Az illata semleges, de legalább nem büdös mint a legtöbb olajtusi. Olyan 4.5 csillagot adnék rá szívem szerint. Nekem eléggé bevált, és biztos hogy egész télen fogom használni. (Mellette a sebamed mézes mandulás tusit használom, azt már tavaly tél óta, egy álom az is SLS mentes, csodaszép összetevős, nem szárít). Na ez után az olajos után sokkal puhább a bőröm, nagyon óvatosan törölközöl utána, minél kevésbé irritáljam a bőrt. Ha lusta vagyok testápolózni utána nekem nincs gondom. Nagyon ajánlom, 1500 a Müllerben.

2018. április: több flakonnal elhasználtam, jobban nem találtam, télen biztos hogy ezt fogom venni. Most a hidratáló kréme változatot használom, huu az is nagyon jó lesz, annak az illata nagyon kellemes és tényleg mint ha felhígított mosakodókrémmel fürdenék, nagyon szeretem ezt a márkát).

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 14.

sephora

2013. január 28.

Gyógyszertárban vásároltam akciós, 990Ft-os áron, mivel ez volt az utolsó darabjuk.
Gondoltam, teszek egy próbát - ennyiért ajándék. Az eredeti ára 2600 Ft körül van.
Korábban csak a DM kuponnal megvásárolt Nivea Shower Oil-t próbáltam, amiben csalódtam, tehát összehasonlítási alapom (még) nem nagyon van.
A bőröm télen nagyon száraz, leginkább a lábszáramon kifejezett a szárazság. A tusfürdőket illetően még nem találkoztam olyannal, ami után ne kellett volna testápolót használni. Így kíváncsian vártam az eredményt, hogy fürdés után mennyire szárad vissza a bőröm.

Nedves bőrbe masszíroztam be a számomra semleges illatú olajtusfürdőt, ami nem habzott. Kellemes érzés volt ezzel tisztálkodni, de szokatlan volt a hab hiánya. Érdekes módon a zuhanyzó nem lett annyira csúszós, mint amennyire számítottam - de használatakor érdemes azért óvatosnak lenni.

Törölközés után érezhetően megmaradt a hatása, de nem ragadt, nem éreztem azt, hogy a bőröm nem tud lélegezni. Néhány napig úgy használtam, hogy utána nem testápolóztam. De sajnos nekem ekkor visszaszáradt a bőröm fürdés után 1-2 órával. Ilyenkor reggelre már rinocérosz kategóriájú lett a lábszáram.
Most úgy használom, hogy utána testápolót is magamra kenek és így megfelelő a bőröm hidratáltsága.

Összességében arra számítottam, hogy lustább, kapkodósabb reggeleken/estéken amikor nincs időm, vagy kedvem testápolót használni, akkor emellett a termék mellett elhagyható a krémezés. De nem... legalábbis nálam nem.

3 csillaggal értékelem, bevallom többet vártam a Sebamed-től.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. január 28.

3 csillaggal értékelem, bevallom többet vártam a Sebamed-től.

Hidratálók: Persea Gratissima (Avocado) Oil, Sodium Lactate

Szintetikus mosóaktív anyag. Kevés információ található róla a neten, még wikipedia cikk sincs róla. Kémiai szerkezete alapján hasonló, de enyhébb mosóhatással rendelkezik az SLES-nél, valószínűleg ugyanez igaz irritáló hatására is.

Laureth-4 ti I eu 5 4

Lauryl alkoholból előállított emulgeálószer, felületaktív anyag.