Serge Lutens

Ár:   25 000 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: Balkiss, Módosítva: 2016. augusztus 31.

Ár:   25 000 Ft

2000-es illat Christopher Sheldrake-től.

Illatösszetevők: marokkói rózsa, fehér méz, pézsma, szegfűszeg

madonna43

2017. december 15.

Egyetértek az előttem szólókkal, ez bizony egy intenzív rózsa, rózsa, és még egy kis rózsa illat. Mintát vettem belőle, de egy egész üveggel nem hiszem, hogy valaha beruháznák. Nekem ennyi rózsaillat egyértelműen sok, de egy próbát (mintát) megért. Csak rózsaimádóknak ajánlom!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. december 15.

noavedon

2016. november 14.

Én bevallottan rózsaillat-függő vagyok, de ezzel nem tudok mit kezdeni. Amikor magamra fújom, zöldes, friss, szinte már keserű az illata, mint a frissen vágott rózsának. A friss-zöldesség hamar elillan, jön helyette az édes-mézes, fűszeres-pézsmás rózsa némi fás jeggyel, de ez marad is végig. Elég lineáris illatról beszélünk, ami nem baj, hiszen a rózsa végig ott van, viszont kb. 5-6 óra után már majdnem csak az édes illatot éreztem a csuklómon. A tartóssága tehát közepes, ráadásul a fújás után igen komoly kondenz-csíkkal is számolnunk kell pár óráig, de valamiért rajtam édesebb, mint szeretném. Ha krémesebb alapja lenne, vagy lenne benne valami citrus, valószínűleg kilóra megvenne, de így szerencsére nem kell egy vagyont költenem rá :)

Elvileg unisex illat, de szerintem inkább női, hiába a fás jegy, ott a méz is, meg a rózsa, ami az európai orrnak elég nőiessé teszi.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 14.

zsazsi1

2016. november 13.

Mintát rendeltem belőle, mert kíváncsi voltam, milyen egy niche parfüm, mennyivel több, mint egy "sima". Érdekes módon mostanában a rózsaillatok felé fordultam, pedig sose szerettem, kivéve a virágon :-) hiába, változik az ízlés!
Egy báli estére gondoltam Őt viselni - stílszerűen rózsamintás ruhához - gondoltam, adjuk meg a módját a Felség debütálásának.
Felemás érzéseim vannak, mert egyrészt az, ami - nagyon-nagyon finom rózsaillat - másrészt nem több ennél (nekem). Vártam, hogy jön valami csavar, valami izgalmas, de csak rózsa, rózsa, rózsa. Kicsit zavarban is voltam, hogy ez az átható rózsaillat nem kelti-e azt a benyomást, mintha valami bolgár rózsaolajat pakoltam volna magamra. Nekem egy kicsit hiányzott a "parfümillat" a rózsa mellől. Lehet, fel kell még nőni ehhez az isteni egyszerűséghez - de egyelőre nem érzem, hogy nekem ez kell egy egész üveggel, kalandnak érdekes volt, de szerintem egy mintánál nem lesz belőle többem.
Azért jó érzés volt ezt a királynői rózsafelhőt vonni magam után, a tucat-édes illatok között...
Bátorság és megfelelő alkalom kell a viseléséhez.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. november 13.

Bátorság és megfelelő alkalom kell a viseléséhez.

Poldi

2016. szeptember 30.

Sziasztok!

Ha az ember ennyire gyönyörű, és élethű rózsát szimatol, akkor utána picit reménykedik, hogy ez egy útbaigazítás a "többieknek". Mert azért valljuk be, komoly versengés van élethűség terén. Azt ugyebár tudjuk, hogy a 100% rózsa kivonat (ha van ilyen), nagyon tömény, és viselésre szinte alkalmatlan. Ezért hígítani kell, és hozzáadni ilyen-olyan összetevőket.

Esetünkben a fejillat valami elképesztően intenzív, élő rózsa. A tearózsára jellemző fűszeres citrusosság, egy az egyben megtalálható. Ahogy telik az idő, rózsánkon megjelennek pici barna foltok, fonnyadni kezd, és teret ad a többi összetevőnek is. Előbújik a pézsma, és az illatképbe gyönyörűen belesimulva érezhetjük a szegfűszeget is.

Ha a feleségemnek vennék egy üvegcsével, csak a ruhájára fújnám, mert ott sokkal tovább friss marad. De ott valami csoda.

Vajon milyen lehet ez parfüm egy-két púderes jeggyel? Mint a L'Artisan Drole de Rose-ja? Vagy mint Malle Lipstick Rose-ja? Kiváncsi lennék? (bocs, csak hangosan gondolkodtam)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. szeptember 30.

Sziasztok!