Swiss Arabian

Ár:   3930 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: PerfumePippi, Módosítva: 2018. február 26.

Uniszex illatos parfümolaj.

Fejjegy: rózsa, bazsalikom, levendula, citromverbéna, rozmaring, üröm, bergamott

Szívjegy: koriander, boróka, szegfű, fahéj, jázmin

Alapjegy: vetivérfű, vanília, szantálfa, fenyő, pacsuli, cédrus, tölgymoha, borostyán, bőr

szilviakiralyno

2018. április 3.

Először tetszett. Másodszorra migrént kaptam tőle,.de jó komolyat, mely aztán gondolkodóba is ejtett. Most egy ideje van Ő nekem, és az azért jó, mert hihetetlen módon rácsodálkozok a parfümipar eme szegmensére, mely lassan a legnagyobb. A Swiss Arabian a Givaudan céggel karöltve alkot, mely mint tudjuk, az illatanyagok szintetizálásának mesteri fokozatán van, szintén karöltve jó néhány gyógyszercéggel, és kémiai vállalatokkal. Némileg kísérleti nyúl szerepében érzem magam, hogy molekulák és képletek továbbá kémiai kötések által létrehozott illatot viselek, de igazából ettől lett ez zseniális. Hogy károsodás nélkül átvészelem -e hosszútávú használatát , majd elválik, de emelem kalapom az illatművészet oly géniuszi alkotása előtt, ami oudh illatot ad, de gyakorlatilag totál szintetikus a képlet. Szóval van itt izobutil-kinolin, nitropézsma, alpha és béta szantalol, kátrányolaj, a hedione komplex, ánizsaldehid, és a c-akárhány aldehidek összes felhozatala... na.. szóval zseniális, ha mondom. Talán méreg, vagy bomba is lehetne a gyártósoron belőle, de parfüm lett. Szégyenszemre végül megtetszett, pedig isten bizony a másodszori alkalom után elhajítani szerettem volna de jó messze. Végül maradt.
Talán annak okán is, ha véleltlen mumifikálódnék a rengeteg kemikália után, jelentős terhelő bizonyíték legyen e csepp kis üveg...
Na de viccet félre...
Amúgy ha túljutunk a sokkon, egész jó kis illat ez. Maszkulin, fűszeres, tömör, bőrös, fás, gyógynövényes. Bár legfőképp a kerozinra emlékeztet, mégis valami miatt sokkolóan jónak találom. Mondom én. De lehet, már az agyamba ivódott és kirajzolódott periódusos rendszer miatt beszélek ilyeneket.
Szóval ha, valaki bírja az ilyesmit, olcsósága okán tehet vele próbát. Mellékhatások nincsenek feltüntetve.
Ja, és az olaj mellett van benne alkohol. Csak a miheztartás végett.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 3.

Na de viccet félre...
Ja, és az olaj mellett van benne alkohol. Csak a miheztartás végett.