KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Tangle Teezer

Ár:   4899 Ft   Kategória:   Szépítő eszközök
Kiszerelés:     Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Rossmann   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: NikolettaP, Módosítva: 2018. október 24.

Kiszerelés:
Lelőhely:   Rossmann
Kategória:   Szépítő eszközök

Tökéletes vizes és száraz haj kifésülésére, balzsam felvitelére. Mindez fájdalom- és töredezésmentesen.

szilvasitimea

2018. december 17.

Barátnőmtől kaptam karácsonyra.Az origi Tangle Teezer-t használtam eddig , amit imádtam , de mostantól kb csak ezt fogom, mert van nyele is :P
Nagyon kényelmes a használata, tökéletesen ki tudom vele fésülni a hajam.Száraz, néha sprődes a hajam, picit töredezik, picit gubancolódik,főleg vizesen...Nagyon könnyen és gyorsan ki tudom vele fésülni mind a vizes, mind a száraz hajamat. Ja, és nagyon könnyű "tisztán tartani", tehát kiszedni belőle a hajszálakat .

szilvasitimea
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 17.

exhocmomento

2018. december 14.

Én 2B vagyok, ez egy átmenet a hullámos és a göndör haj között. A hajam száraz (típusából adódóan is + festett + balayage stílusban világosított) és gubancolódásra (néha bizony rasztásodásra) hajlamos. Már régóta egy Rossmann sajátmárkás hajkefét használtam (olyan régóta, hogy már nem is gyártanak olyat, csak újabb és máshogy elkeresztelt utódjai vannak), amivel én pöpecül meg voltam elégedve, csak hát 1. nagyon viseletes volt már csóri 2. az itteni kiugróan fantasztikus vélemények miatt egyre jobban és jobban és jobban vágytam erre a TT-re.

Napokig ki sem bontottam, csak gyönyörködve bámultam a dobozában. Nézegettem, csodáltam, majd' elcseppentem. Aztán végre eljött a hajmosás napja (mert ugye a göndör hajam csak vizesen fésülöm) és kipróbálhattam. És... és... és... hááát hölgyeim, én akkorát csalódtam, mint egy ház. Úgy éreztem, hogy kidobott pénz, és nem értettem, hogy mit lehet ebben szeretni, mitől forradalmi ez, mit is vártam ennyire. Úgy tűnt, hogy a gubancokat nem bontja, hanem csak karistolja, és mind a hanghatások, mind a kézzel fogható eredmény erről tanúskodott. Végül ki tudtam bontani nagy nehezen a hajam, de sokkal tovább tartott, mint a kis régi kefémmel, és őszinte leszek, szenvedtem. Semmi "kés a vajban" effekt, inkább vért izzadtam.

Másodjára rájöttem, hogy ez nem egy hagyományos fésű, így nem is hagyományosan kell használni. Eddig szépen alulról kezdtem el bontani a hajam, és utána lépkedtem egyre feljebb. Na, ennél ez nem megy, mivel alul vannak a gubancok (nekem legalábbis) és csak karistolja az alját, de előre nem halad. Ezzel úgy kell, hogy felülről, egészen a hajtőtől indítom, aztán amikor megakad a gubancnál, akkor kiveszem belőle és elfordítom függőlegesre (tehát úgy áll a kezemben a fésű, mint itt, a képen) és ilyen állással bontom ki a gubancot. Tudom, hogy ez így nagyon hülyén hangzik, de nekem csak ez a módszer válik be.

És ez sem mindig. Az előbb például akárhogy forgattam, nem volt képes egy erősen rasztás nehéz-eset tincset kibontani. Ellenben régi kis ócska kefém másodpercek alatt kivégezte, amivel a TT percekig küszködött, eredménytelenül.

Szóval nem is tudom. Nem mondom, hogy teljesen megbántam, de ha tudom, hogy ez lesz, nem biztos, hogy megveszem. Maga a hajfeke egyébként pihekönnyű kis eszköz, a sörték ruganyosak és valóban nem karcolnak, viszont olyan sűrűn vannak, hogy számomra kifejezetten logikai feladvány még a hajat is kiszedni belőle, nemhogy tisztítani.

Leginkább úgy tudnám összefoglalni, hogy egy "hagyományos"* kefe sokkal rövidebb idő alatt bont ki egy gubancot, viszont sokkal nagyobb erővel tépi azt. Ezzel szemben a TT apró kis karistolásokkal megy neki egy gubancnak, így sokkal több lépésben, sokadik nekifutásra, hosszabb idő alatt bontja ki a hajat. Nem tudom melyik a rosszabb: a kevesebb de erősebb rántások, vagy a gyengédebb de jelentősen nagyobb számú rántások. Amennyiben ez a kefe tényleg egészségesebb, hajkímélőbb, és meg fog óvni a töredezéstől, vissza fogok jönni és felpontozom 5*-ra. De ez persze legalább félév, hogy kiderüljön. Jelenlegi tapasztalatimmal 4 csilit tudok neki adni, és ebben is benne van minden jóindulatom, mert annyian rajongtok érte, hogy nem akarok valakit pont én elrettenteni a kipróbálástól.

(*A hagyományos szót azért tettem idézőjelbe és csillagoztam meg, mert az említett Rossmann sajátmárkás régi hajkefém sem egy mezei fésű, hanem anno is valamiféle speciális funkció megnevezésével látták el. De már nem emlékszem mi volt az... pneumatikus, vagy valami ilyesmi.)

Ui.: Ja, majdnem elfelejtettem! A kishúgomnak viszont 3B göndör haja van, tehát nagyon csigás. Ő viszont oda-vissza van érte, már csak ezt használja, mindig elcsórja tőlem. Mondom ezt úgy, hogy ezelőtt a fésülködés egy sírós-ordítós félórás mutatvány volt nála (8 éves), akármivel csináltuk, akárhogy csináltuk. Úgyhogy ki tudja, talán csak az én hajam ilyen elégedetlen csodabogár. :D

exhocmomento
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. december 14.

Naftalin

2018. december 11.

Közel egy éve kerülgettem a Rossmannban, mert nagyon drágának találtam, ezalatt pedig az ebelines dupe-ját használtam, ami nem rossz, de nekem rengeteg és göndör hajam van, vizes hajon sem érte át a hajtömeget rendesen, így azért találkoztam gubancokkal. Kb. egy hónapja rászántam magam, mert meguntam, hogy folyton kirepül a másik a kezemből és azt kell mondjam, hogy nekem abszolút megérte ezt az 5000 Ft-ot! Nagyon jól kézre áll, pedig kis kezem van és mindent kibont fájdalom nélkül, átéri a hajam nedvesen, szárazon én csak nagyon vészhelyzetben használom, de akkor is tökéletesen boldogul a hajammal. A kis tüskék kellemesen rugalmasak, nem karistolják össze a fejbőrt és nem utolsó szempont, hogy kb. fél perc alatt ki lehet tisztítani, nagyon higiénikus. Ha egyszer netán tönkremegy (bár ezt nem igazán tudom elképzelni), biztosan újra fogom venni!

Naftalin
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. december 11.

blckrainbow

2018. november 22.

Tesztelésre kaptam. Göndör (2c akinek ez mond valamit), hátközépig érő hajam van, bevallom őszintén, hogy szárazon sosem fésülködöm mert a fésű szétszedi a loknikat. Előtte néha, de még havi gyakorisággal sem, szoktam a vizes, balzsamozott hajamat kifésülni, mert akkor nem tépi annyira és hát a gubancokat ki kell szedni valahogy, amikor már sok van. Ez a fésű iszonyat gyorsan és szinte fájdalommentesen siklik át a hajamon (alulról kezdem és haladok felfelé), a szokásos 15 perc helyett kb 5 perc alatt varázsolja szupersimává a (vizes, balzsamos) hajamat. Amióta megvan, kb heti gyakorisággal használom, és így persze már nincs is benne annyi gubanc, mint régebben. Ajánlom azoknak, akik szenvednek a fésülködéstől és kuszálódik, csomósodig, gubancolódik a hajuk. Száraz hajon nem mertem kipróbálni, mert száraz göndör hajat nem szabad fésülni, ha csak nem akarunk oroszlánysörényt :)

blckrainbow
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 22.

PBHenrietta

2018. november 20.

Régebben hallottam róla, hogy mennyire innovatív termék, de az árát látva meghőköltem. Végül egy prágai kirándulás apropóján, a helyi Sephorában elcsábultam. Nagyon sokat szenvedtem a vizes hajam fésülésével, ezért áttértem arra a rossz szokásra, hogy törülközővel a fejemen aludtam el este és csak reggel hajszárítóztam. Csak reménykedni tudtam benne, hogy a vizes hajamra ez tényleg megoldás lesz. Alig hittem el, de tényleg úgy siklott a kefe a hajamban, mint kés a vajban. Annyira boldog voltam, hogy végre nem kell többé szenvednem a hajkefémmel. :D Reggeli fésülködésnél a töredezett hajvégeimnél azért kicsit akad, de sokkal jobb már a fésülködés. Bátran ajánlom mindenkinek, azoknak is, akik most egy kicsit hezitálnak rajta. Én a nyeles változatot választottam, mert tartottam tőle, hogy a kisebb verziót én a kezemből kiejtem, illetve ezt kényelmesebb használatúnak is gondoltam. Továbbá pluszpont, hogy a balzsamot is fel tudom vele vinni a hajamra.

PBHenrietta
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 20.

findingdory

Korcsoport: < 18
2018. november 19.

GÖNDÖR HAJÚAK! Krémmánián nyertem tesztelésre és milyen jó, hogy jelentkeztem a játékra. Ez a fésű egy csoda! Szerintem mindenki aki göndör hajjal él, ismeri azt az érzést amikor a már gubancos (esetleg raszta), összekuszálódott tincseket ki kell fésülni. Egy teljes kínzásnak éltem meg minden egyes alkalommal pedig több fajta fésűt is kipróbáltam, de egyik sem vált be, húzták, kitépték a hajszálaimat, utána égett a fejbőröm. Általában hajmosás előtt szoktam megfésülni vele a hajam, szép, sima és gubancmentes lesz tőle. (Persze, mint göndör, ilyenkor találom szemben magam egy oroszlánnal a tükörképem személyében... :D) Nedves hajon nem szoktam használni, így arról nem tudok véleményt mondani, nekem így is tökéletesen bevált. Egy igazi kis csodaszer és még a kialakítása is praktikus ezzel a nyéllel, nem úgy, mint a többi tangle teezernél. Imádom és biztosan újravenném. Ajánlom mindenkinek aki meg akar szabadulni a fésülködés okozta rettegéstől! :D ;)

findingdory
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2018. november 19.

anitaa17

2018. november 15.

2018.10.24: Régóta szerettem volna őt, annak ellenére h tök jól bevált hajkefém van, de mivel az Orignalt és a Compact verziót is évek óta használom és nagyon jól bírják a strapát, így őt is szerettem volna megszerezni. A mostani őszi hosszúhétvégénken úgy alakult, otthon felejtettem a hajkefémet, így volt indok, hogy megvehessem végre :) Eddig még csak száraz hajamon próbáltam, ráadásul 2 napos gubancos hajjal, mivel szombat este érkeztünk és akkor vettem észre, hogy nincs nálam hajkefe, vasárnap pedig minden zárva volt, így hétfő reggel alig vártam, hogy kinyisson a DM :) Jól vizsgázott nagyon, teljesen fájdalommentesen tudtam megfésülködni, kíváncsi leszek vizes hajjal hogyan fog majd működni.

2018.11.14: Muszáj voltam visszajönni ide, mert azóta is minden alkalommal ehhez nyúlok a legszívesebben, vizes és száraz hajjal is. Vizes hajjal teszteltem úgy is, hogy hajápoló nélkül, hát úgy is csak siklott az alapból gubancolódásra hajlamos hajamban. Nagyon szeretem és tök jól masszírozza a fejbőrt.

anitaa17
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 15.

Louisa

2018. november 15.

Elso TT kefem. Korabban nem probaltam a marka hajkefeit, de a vizes hajam kibontasa ismet fajdalmas tortura kezdett lenni az utobbi honapokban. Semmilyen balzsammal nem volt konnyebb. Ezert mar evek ota ekkor a pontkor jutok az elhatarozasra, hogy nem novesztem tovabb a hajam. Mar maskepp gondolom, ezzel a kefevel siklik a hajamban a fesu, nagyon elvezem. Szerintem sokkal kevesebb hajam is hullik ki. Nagyon ajanlom! Szuper ajandek lesz karacsonyra olyanoknak, akik ezzel kuzdottek, mert maganak nem feltetlenul vesz az ember 5ezres hajkefet.

Louisa
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 15.

tnorazso

2018. november 14.

Vastagszálú, töredezett hajamra csoda! A többi fésűvel ellentétben nem akad el és a kihullott hajszálak mennyisége is kevesebb a szokásosnál. Másfajta fésűt biztosan nem fogok venni a jövőben.

tnorazso
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 14.

despina

2018. november 11.

Krémmánián nyertem tesztelésre. Amúgy azt hiszem sosem vettem volna meg, mert gyűlölök fésülködni, úgyhogy amennyire lehetett le is szoktam róla. Nade. Ez a fésű jó. Nam azt mondom, hogy mióta megvan reggel-este fésülgetem a derékig érő egyenes hajamat, de határozottan többször csinálok ilyesmit, mint korábban. És...! csodaszépen össze lehet vele fésülni copfba a hajam.
(még az is lehet, hogy újravenném ha eltörne, az meg biztos, hogy ezt a nyeleset, mert jól meg lehet fogni)

despina
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. november 11.