Van Cleef & Arpels

Ár:   47 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Kardvirág, Módosítva: 2019. október 25.

Ár:   47 000 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online

A Van Cleef & Arpels különleges rózsája éteri, játékos – és végtelenül nőies. Sokan, Kurkdjian A’la Rose parfümjével együtt az egyik legjobb modern rózsának tartják Antoine Maisondieu alkotását. Friss olasz bergamottal és gyengéd ibolyával indít, majd kibomlanak a méz édesítette harmatos rózsaszirmok, melyhez lágy, púderes írisz társul. Igazi szépség: mindig ízléses, elegáns, mégis finoman érzéki.

Fejillat: bergamott, ibolya
Szívillat: írisz, méz, rózsa
Alapillat: ambroxan, benzoé, cédrusfa

Tarzicia

2020. február 3.

Finom rózsaillat, egy picit más, mint a többi. Az ibolyalevél és a bergamott frissé teszi, és később is szép légies marad, mégsem tetszik. Rajtam végig a fás jelleg dominál, nem elég simulékony, nem elég bársonyos, pedig a neve alapján annak kellene lennie. Nagyon furcsa, én alig érzem benne a mézet és a benzoét, és mintha nem is lenne benne mélység. Hiányzik belőle valami, ami a jegyeket összesimítaná, vagy ami kicsit lágyítaná, lekerekítené az egészet. Így túlzottan uralkodik a rózsa, de az is lehet, hogy csak ezt a tipusú rózsát nem szeretem magamon. Szép, de túl éles és édes ez a rózsa, és úgy viselkedik, mint a Cafe Rose-ban vagy Rosa Nobile-ban. Nyáron valószínűleg jobban működik.
Rájöttem, mi a baj. Hiányzik egy kis pacsuli, esetleg vanília. És akkor el is jutottam oda, hogy vajon miért szüntethették meg ezt az illatot. Az utódja, a Rose Rouge éppen ezt a hiányt orvosolja: az egy telt, édes, mai trendnek megfelelő gourmand rózsa. Ott aztán van minden, mint a jó boltban.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. február 3.

Mayoranna

2019. január 10.

Sajnos nem az én illatom. Papíron tetszett nagyon, de a bőrömön egyáltalán nem olyan.
Mézes cukorka keveredik nyers, dohos szaggal.. Brrrr..(finoman érzéki... :-)
(Persze ismét egy Coco Mademoiselle esetleges lecserélési kísérlet volt ez a parfüm vásárlásom is.)
43 ezer Ft volt (Westend Douglas) ha esetleg valakit érdekel, szívesen felteszem eladásra, baráti áron. 2 fújás hiányzik belőle, 75 ml nagy kiszerelés dobozában.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. január 10.

Mézes cukorka keveredik nyers, dohos szaggal.. Brrrr..(finoman érzéki... :-)

HDR

2018. december 1.

Rajtam egy kicsit szúrós ez a rózsa. Sajnos nem puhul meg, pedig aztán igazán jó lenne. Krémesség sehol nem jelentkezett. :( Azt hiszem nem a megfelelő időjárás közepette próbáltam ki.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 1.

Lin

2018. november 26.

Amióta van belőle üveges példányom, azt vettem észre, hogy a többi parfümömet nem használom. Valami hasonló illatot kerestem mindig!
Puha, bársonyos rózsával nyit, de nem ám szúrós módon! Rózsát hamar felváltja a mézes-írisz, mégsem lesz fullasztóan édes. Az illata egy rúzsokkal teli bőrtáskára emlékeztet. Lágy rúzsillat-bőrrel keverve?? fura, de ezt érzem a bőrőmön, mikor néha körbeleng az illata! Jóban leszünk, érzem!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 26.

Villango

2018. július 7.

UP.: természetesen beszereztem nagy kiszerelésben.
nagyon lassan fogy, így nyár derekán nem is nagyon használom, de minden igaz amit az utóbbi 2 véleményező ír :) Csodálatos, nőies, tartós, aki ezt viseli, már nem kislány többé.
Mióta megvan a márka íriszes verziója is, nem vágyódom folyton más parfümök iránt mint azelőtt. Ők ketten nagyon természetesek ahogy rajtam vannak.

Eddigi parfümpróbálgatásaim legjobb illata. Biztosss hogy megveszem nagyobb kiszerelésben, most Ildinyonak hála nyúzok egy kisebb adagnyit.
Van egy összetevő amit minden parfümben keresek, egy időben azt hittem a bőr az, de ebben is megvan, és itt a méz az. :) Nem tudom.....nem lennék jó Orr az biztos :) de azt hiszem a méz teszi rendkívül különlegessé. Nem édes tőle, hanem csodás. :) Nem tudom megfogni az érzést. Mély lesz tőle, karakteres, dögös és olyan "akarom" feeling vesz erőt rajtam.
Én is azt mondanám rá hogy elegáns, de hétköznapokra is jól működik. Rózsás parfümöt kerestem mikor ő szembe jött velem, és azt ki is érezni belőle rendesen, de sokkal több mint egy rózsás parfüm.
Teljesen más, de kicsit engem mégis emlékeztet Serge Lutens 'Daim Blond' -jára, ami nagy nagy szerelem nálam.
(Kínomban) mindig nevetek azon, hogy Svájcban ugyanannyiba kerül szinte mint itthon, de ott az átlagfizetés 9-szer ekkora mint itthon.
Istenem....úgy locsolják magukra mint én a Nívea testápolót......

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 7.

UP.: természetesen beszereztem nagy kiszerelésben.

Istenem....úgy locsolják magukra mint én a Nívea testápolót......

Palomita

2017. december 17.

Egyszerű, mégis rafinált rózsás-velúros csoda. Tiszta és minőségi a tartalom, akárcsak a minimalista szépségű üveg, amelybe belecsempészték. Harmatos, frissen vágott mélyvörösen kibomló rózsa, harsogó és eleven, még a szárának és leveleinek illata is benne van, annyira igazi, hogy beleborzongok. Karcos tüskék, bársonyos szirmok, sötét, mámorító velúr, és egy csepp méz, éppen egy pici, hogy a két főszereplőt egymásba simítsa. Vegytiszta nőiesség ez az illat számomra, mindenféle manír nélkül, és éppen ezért találom ennyire gyönyörűnek. Nagyon sokáig tart, és ennek örülök, mert - bár többször teszteltem már - még nem szereztem be magamnak. De egyre inkább úgy érzem, erre hamarosan sor kerül...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 17.

emb1p3

2017. március 31.

Kitaláltam, hogy itt az ideje szerezni egy rózsás illatot - és sajnos tudom, hogy melyiket akarom, de arra nincs büdzsé... -, így szaglásztam meg ezt a VC&A darabot. A Collection Extraordinaire-ből eddig ez az abszolút kedvencem, levegős, kényelmes, de mélységet nem nélkülöző rózsaillat. Rajtam van némi száras-leveles felhangja is, de nem azért nem annyira, hogy a bájos tavasztündérből boszorkányt csinálna, csak érdekesebbé teszi, mint egy megkövült bogár a borostyánt. Mellesleg meglepő ereje van, azt hinnéd, hogy mindjárt tovatűnik a kis tavaszi mikroklíma, amit magadra fújtál, aztán 5 óra múlva csodálkozol, amikor megcsapja az orrod.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 31.

ildinyo

2016. december 28.

Balzsamos, friss, kedves, vidám és nagyon tartós rózsaillat, az egyik legszebb s legkedvesebb. Selymes, mint egy krém, simogató, mint a napsugár. Nagyon szeretem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. december 28.

Coromandel

2016. október 10.

Meglepődtem, hogy a Douglasban kaphatóak ezek a szépségek. Lehet csak én vagyok figyelmetlen de amióta láttam a Douglasban, azota nem látom a Neroliban, lehetséges, hogy ez direkt van? Vagy csak valóban az èn figyelmemet kerulte el.
No pár szót az illatról.: nagyon szép rózsás, visszafogott illat, igazán elegáns viselet. Nem szúrós vagy tolakodó!
Aki szereti a rózsát de nem szereti ha intenzíven jelen van, mindenképp próbálja ki :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. október 10.