Whole Foods Market

Ár:   $1   Kategória:   Ajakápolók
Kiszerelés:   4,2 g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   külföld (USA, Kanada, UK)   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Tvylvis, Módosítva: 2016. május 11.

Ár:   $1
Kiszerelés:   4,2 g
Lelőhely:   külföld (USA, Kanada, UK)
Kategória:   Ajakápolók

Mandarinos (tangerin) ajakápoló, certifikált natúrkozmetikum (USDA).

Tvylvis

2017. április 13.

A mézes-vaníliás társa után ez volt a következő alany. Teljesen korrekt ajakápoló szerintem. Jól hidratál, kellemes érzés viselni, és szerintem inkább beszívódik, mint lekopik. Ízét én nem érzem, az illata engem nem zavar, amúgy is elég gyengén érezni. Nagyon jól tartja az állagát a tubusban, nem kenődik, nem olvad szét egy picit melegebb időben sem. Kifejezetten kiadós, gyakori használattal sem fogy gyorsan, mert nem az a könnyen olvadós típus. Én egyedül ezt a pici kupakot nem szeretem, hajlamos kiugrani a kezemből. Ugyanakkor nem reped, nem töredezik a csomagolás. Erős négyes, mert azért csodaszer státuszt nem ért el.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 13.

Antioxidánsok: Tocopherol

Mandarinhéj olaj. A Dermaxime szerint a mandarin olajnak sejmegújító és antiszeptikus hatása van, segít a bőrt megtisztítani és egyensúlyba hozni. Ugyanakkor más citrusfélék olajához és kivonatához hasonlóan potenciális bőrirritáló.

Kendermagolaj. A tévhitekkel ellentétben a kendermag, így az olaja sem tartalmazza a kábító hatású delta-D-tetrahidro-kannabinolt (=THC), az ugyanis a növény virágos hajtásainak levelein elhelyezkedő mirigyekben van. A CosIng besorolása szerint bőrpuhító és bőrkondícionáló hatása van. A  kendermagolaj esszenciális zsírsavakban gazdag: 60-70%-ban linolénsavat (Omega-6), 15-25%-ban alfa-linolénsavat (Omega-3) és 1,7% gamma-linolénsavat (GLA) tartalmaz. Az összetevő a truthingaing és Paula Begun szerint is kizárólag bőrpuhító hatással bír a bőrre, minden más állítás megalapozatlan (péládul, hogy képes meggyógyítani ekcémát), bár eszerint a tanulmány szerint GLA tartalma révén helyileg alkalmazva viszketéscsökkentő hatással lehet a száraz bőrre, e szerint a vizsgálat szerint pedig hasznos lehet az atópiás dermatitis tüneteinek kezelésében.