Xerjoff

Ár:   76 800 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: ansu, Módosítva: 2014. május 28.

Ár:   76 800 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Fejjegyek: bergamot, karamell, méz

Szívjegyek: benzoin, illatvirág, jázmin

Alapjegyek: ámbra, mósusz, oud, vanília

Ár: 7100 Ft, 11800 Ft , Eladó: zoszt
Állapot: 5ml, 10ml fújós üvegcse, Helyszín: Bp. XI. ker, XII. ker, XIII. ker, XXII. ker, Budaörs, fizetés: Személyes átvétel. Előre utalás után posta, foxpost lehetséges, a postaköltség a vevőt terheli.

szeliger

2015. március 17.

Ezt a mintát egy másik megvásárolt minta mellé kaptam ajándékba. Mindig nagy kiváncsisággal bontom ki ezeket az ismeretlen ajándékfiolákat, meglepetés, hogy mit produkálnak. Az illatjegyek alapján valószínűleg ez a parfüm sem keltette volna fel az érdeklődésemet, nem nagyon próbálkoztam volna vele, de ha már itt van, örülök neki.
A parfüm a XerJoff-Oud-Stars kollekció hat parfümjének az egyik tagja, a kollekciót a ház a hagyományos arab parfümkészítés előtti tisztelgésének szándékával hozta létre. A parfümök mindegyikének neve az 1325-ben íródott "Ibn Battuta utazásai" című antik könyvből ered. Ibn Battuta az arab világ Marco Polo-jaként is ismert, ebben a művében számos észak-afrikai illetve arab város életét és kultúráját mutatja be. Ebben a vonatkozásban a parfüm neve is egy történelmi város nevére utal, noha a mamluk egy társadalmi réteget is jelentett (jól képzett, nehézlovas katonák voltak, akik uruknak teljes lojalitással tartoztak és emellett állami, hivatali feladatokat is elláttak).
A parfüm egészen máshogy viselkedik csuklóról szaglászva, mint az illatban bent ülve. Csuklón az első élmény a tömény édes méz illat, ami másodpercek alatt átmegy nagyon intenzív istállószagba (ez nagyon ijesztő), majd percek alatt lassan szelídül, és a mézes karamella virágosabb, vaníliás, ámbrás, pézsmás illatjegyeit mutatja. Tartóssága és hatósugara dicséretes. Szerencsére a hagyományos illatpontokra feltéve a nagyon durva istállószag nem annyira tömény, így a parfüm azért hordhatóvá válik. Azért azon el kellett csodálkozzak, hogy három parfümmesterre is szükség volt, hogy ezt a lócitromszagot létre tudják hozni, kiírom a nevüket, mert nem mindennapi produkcióra voltak képesek: Sergio Momo, aki a ház alapítója, Sonia Espelta és Laura Santander. Az üveg gyönyörű, nehéz, elegáns, a parfüm testes és lehengerlő. Soha nem venném meg, nemcsak azért mert elképesztően drága, hanem mert az illatvilág nagyon idegen tőlem. Parfümrajongóknak ismét egy kötelező darab, amit egyszer az életben ki kell próbálni. Most pedig a pontozással nem a parfüm minőségét, hanem a szubjektív véleményemet fogom kifejezni, az én ranglistámon csak két csillagig tudott felkapaszkodni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. március 17.