bbogci

Regisztráció dátuma: 2014. július 14.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2014. július 14.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

MAC Szemhéjpúder

MAC Szemhéjpúder
2015. január 19.

Egy dologban nagyon erős a MAC, és az a színválaszték. Jó pár szemhéjpúderem van tőlük, de csakis a színek miatt, mert ha tehetem inkább olcsóbbat veszek. Egyébként van olyan púdere ami nagyon jó, és van olyan is amit legszívesebben a falhoz csapnék, mert szinte csak szemhéjpúder-alapozóval (se) látszik. Amerikából szoktam rendelni makeupgeek márkájú púdert, töredéke a MAC-nek viszont jobb, mérete ugyanaz, színválasztéka is jó.
Az előttem szólók említették a Catrice márkát, annak van egy új vonala, ami domború – azt hiszem Velvet Matte a neve– na az veri az összes MAC-et de komolyan. Egy hibája van, hogy 6 szín van belőle, MAC-ből meg van vagy 200. Egyébként szemhéjalapozóval + igényesen, szépen elsatírozva ecsettel az akár sokkal olcsóbb púder is ugyanolyan jól néz ki mint egy MAC.
Itt van egy kis összehasonlítás, ha vkinek kell:

Bobbi Brown CC Cream SPF 35

Bobbi Brown CC Cream SPF 35
2014. október 16.

Fél éve használom, szinte minden nap a Pale Nude árnyalatot (babarózsaszínű krém a tubusban) és nagyon szeretem. A bőröm árnyalatát változtatja meg kicsit (a meleg sárgás tónusból a Nude pink kissé hűvösebb árnyalatot varázsol) A bőrhibákat nem fedi el, viszont egyenletesebbé teszi a bőrt és teljesen észrevehetetlen (Helló, "no makeup" makeup). Eléggé kiadós, egy borsónyi elég az egész arcra. Kiütésem, pattim nem lett, pórusokba nem ül bele. Jól jött nyáron a fényvédő réteg is.

Bobbi Brown Foundation Stick (régi)

Bobbi Brown Foundation Stick (régi)
2014. október 16.

Hámlásra hajlamos a bőröm, nagyobb pórusokkal és ez az alapozó ezt tökéletesen kiemeli. Kb. 2-3 óráig szép, de ezidő után az alapozó kifényesedik, belefolyik a nagyobb pórusokba, a szám körül pedig beleül a nevetőráncokba (gyakorlatilag pöttyös, és alapozócsíkos lesz a bőröm). Próbáltam Kabuki ecsettel, ujjal, alapozó ecsettel, primerrel, anélkül, fixáló púderrel, de sehogy se jó. A nap közepén eddig minden alkalommal inkább lemostam, mert még alapozó nélkül is jobb, mint ezzel a pöttyös-csíkos olajos borzalommal.