Cocco

Regisztráció dátuma: 2018. január 12.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2018. január 12.
Bőrtípus: -

Boucheron Pour Homme EDT

Boucheron Pour Homme EDT
2023. július 19.

Aztamindenit!
Későn találtunk egymásra, de gyorsan nagyon erős lett a kapocs.
Old money a javából. Régi vágású, de időtlen kifinomultság, szolid elegancia. Ezek az irányok itt.
Citrusos, zöldes, virágos, fás mix, mértani pontossággal öntve, hogy egy csodálatos illatélmény jöjjön létre.
A klasszikus fougere tökéletes mintapéldája.
Én semmi édest nem találok benne és pont jól van ez így. Valószínűleg egy korosztályt ki is lőtt ezzel a potenciális felhasználók közül, nem gondolom, hogy ez az illat lesz a fiatalok kedvence.
Nagyon jól szemlélteti viszont, hogy nem csak csillagászati áron, niche kategóriában lehet nagyon komoly illatélményt találni egy parfümben.
Átlagos szilázs társul egészen jó tartóssággal. Kifújás után 5 órával még az alap simán projektál, nem kell keresgélned, mozdulsz egyet és érzed is a felhőt magadon.
Illatjegyek terén eleinte dominál a citrom és a bergamott, frissítő citrusosságot kölcsönözve, továbbá erős a szegfű jelenléte és a vasfűé az első fél órában. A rózsa is érezhető enyhén, illetve a levendula ad egy finom barber shop jelleget neki.
Szantálos, tölgyzuzmós alapra szárad le, vetiverrel és tömjénnel megtámogatva. Minimálisan púderes és szappanos érzetet ad az illat.
A frissességéből adódóan jól bírja a meleget, 35 fokban is bátran fújható. Téli hónapokban még nem teszteltem.
Egy összeszedett, érett férfi képét segít felépíteni, aki teszi a dolgát, megvalósítja saját elképzeléseit. Ebben szerintem hasonlít a Terre de Hermés-re. Bár más illatjegyekkel és más illatélményen keresztül, de hasonló üzenetet hordoznak magukban.

A Boucheron ház a 90'es években eltörölhetetlenül letette kézjegyét férfi parfümök terén. A POUR HOMME(1991) és a JAIPUR(1997) megkerülhetetlenek, csillagjuk ma is ragyog 3 évtizeddel megjelenésük után. 2 fő illattal és a belőlük készült néhány flankerrel lefedtek egy egész korszakot, téren és időn átívelve hirdetik ma is a parfümkészítés művészetét.

Emanuel Ungaro Pour L'homme III

Emanuel Ungaro Pour L'homme III
2022. január 14.

Teljesen lesokkolt, mikor megláttam, hogy még senki nem írt véleményt erről a klasszikusról.Kezdjük a száraz tényekkel: divatok jöttek mentek, de ő itt maradt 1993 óta. Az illatot két megkerülhetetlen parfümőr jegyzi François Demachy & Jacques Polge. Mindketten in-house perfumer státuszban vannak, egyik a Dior-nál másik pedig a Chanel-nél. Polge 2015 óta nem aktív. El sem kezdem sorolni az illatokat amiket ez a két ember külön külön alkotott, de érdemes egy pillantást vetni az életművükre. Ez a két legenda néhány parfümöt közösen is elkövetett, az egyik közűlük pedig az Ungaro III, amiből ma 7000HUF körül mérnek 100ml-t. Ez nem tudom melyik Dior vagy Chanel parfümre igaz... Volt 2 elődje a parfümnek Ungaro I és II, de ezeket még a 90-es években megszüntették. Az Ungaro III négy reformuláción biztosan átesett, az üveg és a doboz is ezek szerint változik. Az illat nagyszerűen van megalkotva. Kifinomult, lágy, mély, sötét és ehhez hasonló jelzők jutnak róla eszembe. A fő jegy a rózsa, eköré épül a többi hatás. Érdekesség a fejjegyek között a vodka, ami nem sűrűn fordul elő máshol és tényleg tetten érhető. A levendulát emelném még ki kifujás után (kb fél óra és háttérbe szorul), illetve a tényt, hogy legalább 3 féle fát használtak az illathoz és ezt a hatást már a legelején is érzni, majd végigkíséri az egész élettartamot. Csakúgy mint a rózsa jelenléte, ami kifejezetten maszkulin és sötét és még a leszáradáskor is érezhető. A szívjegyek között a muskátlit emelném ki, ami számomra egy kis kesernyésséget ad a rózsához. Az alapban aztán megérkezik a cédrus, vetiver, pacsuli kombó és egy kis földességet is kölcsönöznek a fás hatás mellé.
Kellemes a nyitány is, de igazán a szívjegyeknél és a leszáradásnál tündököl.
Azt gondolom az illat inkább hűvösben és inkább este tud legjobban működni, de kísérletezni kell vele. Hatósugár és tartósság a jelenlegi verziónál átlagos.
30 felett tudom igazán elképzelni. Van egy pici apa illat feelingje, de nem járt el az idő felette, csak egy érett férfi kell hozzá. Aki élt a 90-es években, annak szerintem ismerős lesz az illata, még ha soha nem is szagolta. Valahogy érezni, hogy vintage, hogy egy másik kor, felfogás szülöttje, de nem képes kikezdeni az idő múlása.

Kitapasztaltam most már.. Hideg kell neki..0 fok és az alatt. 4-5 fokban még töménynek érzem. A hideg száraz mínuszos levegőt viszont olyan frissességgel vágja át, hogy az csoda.

Rasasi Arba Wardat EDP Unisex

Rasasi Arba Wardat EDP Unisex
2020. december 28.

Én meg fogom venni. Férfi létemre. Kezit csókolom.
Évek óta van mintám belőle, mindig is tetszett, de ma egy kb éves kihagyás után ezt tettem fel és ez atom. Indulásnál bergamot és egy kis menta, majd támadnak a virágok (Arba Wardat = négy virág). Jázmint és rózsát érezni leginkább, de van ott még más is tuti. Nekem az alap is tetszik.
Ami miatt kedvelem: könnyed, szépen lekerekített illat, nem tolakodó, nem lóg ki semmi belőle. A tavaszi napsütésben ma ez nekem tökéletes és azt gondolom az extrém meleg időkig jó lesz. Nem akar túl sokat, könnyed, komfort, bőrközeli, DE SZÉP illat. Tiszta, friss érzetet biztosít. Engem konkrétan nem emlékeztet semmire, de jázminos, fehér virágos illatból azért van egy pár. Igyekszem majd férfiasan viselni megígérem :D

Update:
Úgy alakult, hogy tévedtem.
Az Arba Wardat egy csodálatos NŐI parfüm.
Így én nem fogom használni, de egy közelemben lévő hölgy megkapja tőlem.
Cserébe viszont kivetem a hálómat egy másik Rasasira hamarosan. Már dörzsölöm a tenyerem....de mindent a maga idejében.

Közben megvettem ajándékba. Attól picit féltem, hogy az üveg esetleg élőben bazári lesz. Nem az, nagyon szépen van megcsinálva, lenyűgöző élőben.