Cocco

Regisztráció dátuma: 2018. január 12.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2018. január 12.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás vevő: 1 vétel
Megnézem

Rasasi La Yuqawam EDP Homme

Rasasi La Yuqawam EDP Homme
2020. január 16.

Igen, szintetikus az a málna és igen, nekem is nagyon sok. Magamra fújtam és majdnem nevettem, de igazából viccnek meg rossz.
Galagonya írja, hogy kimosta, hát azt sem könnyű, annyira erős. Én nagyon akartam szeretni a mintát, de nem sikerült.
Viszont rá pár hétre elcsíptem máson, úgy h az illető 3-4 méterre volt tőlem és csak a felhő szélét kaptam el. És bamm, úgy meg jó volt.
Valahogy a levegőben terjengve, ha tényleg nem sok, akkor valahogy nem érzed szintetikusnak a málnát. Engem meg ez a hamus-dohány féle mellékzönge fog meg. Én úgy döntöttem, elfújom a 2 milli mintát( valószínűleg 1-2 év lesz :D), soha nem veszek nagyot belőle, de a mintát lehet pótlom ha elfogy. Akinek nem működött tegyen még egy próbát, úgy h egyet fúj mondjuk csuklóra és lefelezi a másik csuklójával, vagy a két füle mögé. Az első fél-egy óra így is erős lesz, de így besimul. Nekem valahogy megnyitotta az utat, mikor megéreztem abban a helyzetben az illatot. Mondjuk ugyan ezt a történetet elmondtam a kedvesemnek is, akit nem sikerült meggyőznöm vele :D Egy fújás szétoszlatva, közelről nem szagol,csak hidegben, indulás előtt akár fél-egy órával kifúj, ... hát ezek lettek az én kis személyes szabályaim.
PS. Mi próbáltuk a Orchid Prairie nő verziót, az tényleg rossz volt, de már nem emlékszem a részletekre. Ha valaki esetleg próbálta a Jasmine wisp, valamint a Tobacco Blaze verziókat kérem ne fogja vissza magát és ossza meg velünk tapasztalatait.

Én igazából tartoztam. Csak nem rég szagoltam meg a Tuscan Leathert, és hangosan felnevettem. Gyakorlatilag ugyan az. Csak az tudja megkülönböztetni aki évek óta használja valamelyiket. Nem tudom láttam e már ennél tökéletesebb klónt.

Salvatore Ferragamo F By Ferragamo Black

Salvatore Ferragamo F By Ferragamo Black
2020. január 11.

Én is vakon rendeltem be a vélemények alapján. Hátast azért nem dobtam tőle, de nem rossz illat, mindenképpen megtartom. Teljesen a tonkabab dominálja az illatot a kissé vaníliás, púderes, édeskés felhangjaival. Kapott egy jelentős adag levendulát frissítésnek, borssal kiegészülve. A borsot én csak halványan érzem benne, akárcsak a koriandert. Igényli a hűvösebb időt, hogy ki tudjon teljesedni. Közvetlen közelről nem szeretem szaglászni, a levegőben terjedve, mikor néha néha elkapja az orrod, akkor kiváló. Itt jön be a képbe, hogy a hatósugár egész jó, szépen belengi a teret, így gyakran felkapod a fejed, hogy de jó illat van. Tartósság nálam átlagos, vagy csak picivel jobb annál. Elegáns ruhához passzol igazán szerintem. Én hideg hónapokban használom, legtöbbször munkához, ing, nyakkendő társaságában, ahol 2 méteres privát tér mindig van körülöttem. A kedvesemmel eltöltött romantikus estére biztosan nem ezt használom, nekem mást üzen ez az illat. 2-3 fújás bőven elég belőle jó pár órára. Az ára nevetségesen alacsony. Próbáljátok ki!

Update:
Azt gondoltam nem lesz jó melegebb időben, de imádom a tavaszi napsütésben.

Update 2: Nálam 30 fok körüli hőmérsékleten is bevált, nem gondoltam volna.

2018-ban felvizezték. Az új Batch-ek nem hozzák a régi tartósságot!

Prada L'Homme Prada EDT

Prada L'Homme Prada EDT
2019. augusztus 31.

Elég hosszú próbálgatás után végre a gyüjteményem része lett 2 hónapja. Sokoldalúan használható illat, szerintem az év bármely szakaszában felfújható, munkába, randira, estére, sétához... Én komfort illat kategóriába sorolom. Szép, kiegyensúlyozott arányai vannak, nem ugrik ki semmi belőle. Édesnek édes az biztos. Nem érzem lineárisnak viszont. Nekem az eleje tetszik legjobban. Kifújás után van egy fanyar, zöldes érzet az édesebb jegyek mellé és hát az nagyon jó. Az idő múlásával viszont ez egyre jobban a háttérbe szorul és egyre inkább az édeskés, borostyános alapillat jön elő néhány virággal, fűszerekkel és egy kis fás hatással megtámogatva. Nem a legmaszkulinabb illat, az írisz és a többi virágos jegy ad egy visszafogott feminin jelleget neki. Viszont tisztaság érzetet ad, én nehezen tudok elvonatkoztatni a luxus szappan vonaltól. Az üvege lenyűgöző és egyben van eléggé. Itthon mintha még nem robbant volna be igazán, nem sokszor érzem embereken. Pedig szerintem elég nagy klasszis. Engem abszolut meggyőzött, a közvetlen környezetemből is kaptam rá pozitív visszajelzést, mégis az az érzésem, hogy picit megosztó az illat. Volt több ember akinek mutattam és így bólintott, hogy nem rossz, de neki semmi extra. Pedig szerintem ott az extra az alapanyagok minőségében és a mixben is, de valamiért nem mindenki érez így. És aki nem így érez, középszerűnek találja, attól megértem, hogy azt mondja ahhoz képest viszont magas az ár, amit ki kell érte fizetni. Tartósság átlagosnál picit jobb, és a szillázs is. A L'eau változat is nagyon jó!