nemeth.anita

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 28.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 28.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Alterra Anti-Age Orchidea Nappali Krém

Alterra Anti-Age Orchidea Nappali Krém
2021. január 8.

Az eddigi vélemények alapján megvettem, de azt kell mondjam, csalódtam. A viaszos réteget én nemcsak érzem, de látom is, a nap végére pedig mintha kicsit fulladna alatta a bőröm. 40 vagyok, az ezzel a korral járó összes problémával, megereszkedő bőr, alakuló komolyabb ráncok, és ez a termék nem segített. A bőrhibáim is mintha jobban kivehetőek lennének. Vékonyan nem tudom kenni, mert a bőröm nagyon igényli a hidratálást, próbáltam úgy is, hogy kevertem más krémmel, sajnos az sem segített.
A bőröm nagyon érzékeny, de összegezhetem úgy a tapasztalatom, hogy nem vált be.
Az illatára nem tértem ki, mert a hatásra helyezném a hangsúlyt, nekem az illata is nagyon kellemetlen, de biztos megszoknám, ha a termék bevált volna. Lehet, hogy 60 felett ez egy jó termék, ezért nem lenne fair 3 csillagnál kevesebbre érzékelnem.

Etat Libre d'Orange Exit the King Etat Libre D'orange EDP

Etat Libre d'Orange Exit the King Etat Libre D'orange EDP
2020. december 13.

Megtiszteltetés, hogy én véleményezhetek először egy új illatot.
A Fragranticás vélemények alapján lettem kíváncsi az illatra, egy felhasználó ugyanis úgy véleményezte, hogy azért szerezte be, mert ez lesz számára az az illat, ami 2020-ra emlékezteti majd. 2020 nekem is egy sorsfordító év volt, bár nekem a megszabadulás/ felszabadulás éve volt, sok régi, nyomasztó ügyet sikerült idén lezárni, ennek szerettem volna egy illat formájában emléket állítani.
A tündéri Silence jóvoltából így lettem egy minta tulajdonosa. Első benyomásra és szippantásra azt mondanám, "tömjén-tölgyfazuzmó-pacsuli-némi virágos jegy" kombó, de aztán kiderült, hogy nem tömjén, hanem szantál van benne, méghozzá nagy adag. Szappant, amit a Fragrantica említ, nem igazán érzek benne, vagy talán ha nagyon közelről szagolom a csulóm, akkor na jó, végülis olyan is.
Ami miatt tetszik ez az illat, az az, hogy nincsenek drámai átalakulásai. A kezdetektől ugyanazt az illatot érzem, ami talán picit szelídül, bőrbe olvad, és én ezt nagyon szeretem. Egyébként nagyon jól megkomponált illat, nagyon jó minőségű összetevőkkel, és még nagyon tartós is.
Talán emiatt is lett egy 2020-at jelképező illat, amikor mindannyian az időnk nagy részét az otthonunkban töltöttük. A kellemes szantál, a tiszta, nyugalmat árasztó, harmonikus összetevők az otthont idézik, a tölgyfazuzmó ugye a kertes házakat is, emellett kicsit spirituális elmélyedésre, önmagunkkal való újrakapcsolódásra is sarkall. Otthonra, home office-hoz is teljesen jól alkalmazható illat.
Szantálrajongóknak erősen ajánlom.
Azért próbálom megtalálni a kapcsolatot a névvel, miért "Kijárat a Királyból", de ez már, kérem, művészi magaslat nekem.

Elizabeth Arden White Tea Wild Rose EDT

Elizabeth Arden White Tea Wild Rose EDT
2020. október 21.

Mintát vásároltam belőle, nekem határozottan tetszik. Szépen megfér együtt a fehér tea és a vadrózsa illata, mindkettő határozottan érezhető, és beazonosítható. A fehér teánál senki se várja a Bvlgari Thé au Blanc színvonalát, valóban annál kicsit szintetikusabb itt a fehér tea, de még így is kellemes, bőrbe tud simulni. A vadrózsával viszont nem viccelnek, tényleg vadrózsa és nem kerti rózsa illat, szerintem az kimondottan finomra és jó minőségűre sikerült. Bár a leírást olvasva termesztett rózsafajtákat használtak fel az illathoz, ami engem meglepett. Az eredeti anyaillatot nem ismerem, de ez a flanker nekem tetszik, irodába, mindennapokra komfortosan hordható, szép, meleg illat. Az én személyiségemhez illik, nincs olcsó vagy mű hatása.
Tartósság: 7/10
Hatósugár: 7/10