nemeth.anita

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 28.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 28.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás eladó: 12 eladás
Megnézem

Uriage Xémose Balzsam

Uriage Xémose Balzsam
2020. április 1.

Nem vagyok elégedett a termékkel. Eredetileg a kisfiaim atópiás bőrére vettem, de mivel nekem is elég száraz és érzékeny a bőröm, arra gondoltam, hogy hárman elhasználjuk. Az első benyomásom a ragasztószag volt, bírom az illatmentes készítményeket, de ez kimondottan mű, ragasztós szag volt. Természetesen nem ezért rontom le a pozitív értékelések átlagát. A gyerekeknél első használat után piros kiütéseket okozott, nálam pedig néhány hét használat alatt olyan kiterjedt szőrtüszőgyulladást, hogy nem is múlik el.
Az én ekcémás foltjaimon (kontakt dermatitisz) nem segít, ugyanúgy viszketnek. Valamint a kezem is száraznak érzem használat után. Ha pozitívumot kéne mondanom, az a csomagolása (szuper pumpás adagoló) és az állaga, de sajnos nem tudja ellensúlyozni a termék használhatatlanságát. Sajnálom, hogy egy ilyen drága terméket ki kell dobnom. Írtam a magyarországi képviseletnek, hátha van megoldás, mert sajnos én így nem tudom használni.

Echosline Porzásmentes Lila Szőkítőpor Keratinnal

Echosline Porzásmentes Lila Szőkítőpor Keratinnal
2020. február 26.

Nekem kicsit erős, ha tövet is szőkítek vele, nagyon óvatosan kell használnom, pl. meg kell várnom, hogy több napos, zsíros legyen a hajtövem, különben nagyon hullik tőle a hajam. Az én 6-os színmélységű hajam 9%-os oxival szívja. Amiatt, hogy olyen erős, vékonyította is a hajamat.
Tény viszont, hogy szépen szívja a hajat. Szerintem melírhoz/ombréhoz lehet a legjobb.

Ceumed Baby Lipo Testápoló Balzsam

Ceumed Baby Lipo Testápoló Balzsam
2020. január 28.

Megint egy olyan termék, amit síró gyerekek társaságában hirtelen vettem a patikában. Aztán itthon a dobozt áttanulmanyozva már rájöttem, hogy hibát követtem el. Még nem láttam babáknak készült terméket, amelyben siloxane lett volna, nemhogy ekkora koncentrációban. Számos tanulmány készült arról, hogy milyen toxikus mellékhatásai vannak a siloxane-oknak. Nem is értem, ebbe a termékbe miért került. Kedvelt összetevője az alapozóknak és a BB krémeknek, itt bizonyára az lenne a feladata, hogy a zsírosabb, nehezebb összetevőket elegyítse a vizesebb alapúakkal, és simább érzetű legyen utána a bőr. Nemcsak ez, hanem a propylen glycol sem való bababőrre. Mivel nincs külön baba-KM, így egész jónak tűnhetnek az összetevők, pedig nem azok! Felnőtteknek készült termékekben ezek kis mennyiségben valóban nem mindenkinél okoznak gondot. Nálam mondjuk igen. Ekkora mennyiségben, mint a teljes testfelület, biztos nem kenném gyerekekre!
Próbáltam rajtuk is (másfél éves, atópiás bőrű babák), illetve magamon is. A gyerekek bőrét fürdés után bekentem, reggelre már száraz is volt. Azért értékelem két csillagra, mert a többi összetevő egész jó, sőt, vannak nagyon értékes összetevői is. Sajnálom, hogy ide nem illő adalékok is belekerültek.
Elég nehezemre esik majd magamon elhasználni. Kidobni ennyi pénzért egyszerűen nem lehet.