neoda

Regisztráció dátuma: 2013. május 28.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2013. május 28.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Cosmio Sárga Agyag

Cosmio Sárga Agyag
2014. január 21.

Remek termék, nekem bevált! A zöld agyaghoz képest kevésbé szárít, jól nyugtatja a bőrt. A problémás, miteszeres, érzékeny bőrt szépen karbantartja. A pattanás utáni sebek jobban gyógyulnak tőle. Használata nem bonyolult. Pici vízzel kell elkeverni és mehet is fel az arcra. 15 perc után már meg fog száradni az arcon, ezután csak lemosod langyos vízzel és kész.
UPDATE: mostanában kezdtem kutakodni az agyag használatának veszélyességéről. Ez van róla: "A szilikózis a tartós szilícium-dioxid belégzés okozta restriktív tüdőbetegség, mely a tüdő heges, fibrózus átalakulásával jár. Tipikus foglalkozási betegség, elsősorban a bányászokat, a kővágókat és a fazekasokat sújtja, mivel ők vannak a leginkább kitéve a szilikapornak. Évek alatt lassan alakul ki, bár van gyors lefolyású, akut formája is."
Ezeknek a kozmetikai agyagoknak kb az 50% szilícium-dioxid!!!!És por alakú, ami szépen száll a levegőben :(
Ha vizzel kikeverés után felkenjük az arcra, tapasztalataim alapján ahogy szárad az arcon, por alakban hullani kezd a bőrről, ami által simán belélegzi az ember.
Szóval csak óvatosan!
Emiatt le kell vonnom pár csillagot :(

Cosmio Méhviasz Pasztilla

Cosmio Méhviasz Pasztilla
2014. január 18.

A méhviaszt nagyon sok helyen lehet kapni, de a cosmio adja majdnem a legolcsóbban. Szuper dolog a méhviasz, nagyon jó kis házi kencék készíthetők vele, jól összetartja az alapanyagokat.

Aromax Levendulaolaj

Aromax Levendulaolaj
2014. január 18.

Azt szeretem benne, hogy hígítás nélkül is tudom használni, de a bőrömet nem irritálja. Nagyon jó pattanásokra és kipirosodásra. A levendula olaj az egyik legsokoldalúbb illóolaj, az aromax pedig szerintem az egyik legmegbízhatóbb márka.