Októberi Lány

Regisztráció dátuma: 2012. november 29.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. november 29.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás eladó: 3 eladás Megnézem

Nuxe Reve De Miel Ultra Tápláló Ajakbalzsam

Nuxe Reve De Miel Ultra Tápláló Ajakbalzsam
2023. december 29.

Mennyit tépelődtem, hogy kell-e nekem ilyen drága ajakápoló, még valami világvégi patikába is elmentem érte, hogy pont ilyenem legyen. Hát és ez egy nagy nulla, hype, csinos kis üvegcse, és ennyi.
Az illata mint a citromos wc illatosító, az állaga csirizes, darabos, grízes. Nehezen oszlik el, és nem szép (élettelien csillogóra vágytam) tőle a szám, cserébe ragad, kényelmetlen viselni, fel se szívódik, egy viaszos réteg marad rajta. Semmiféle hosszútávú javulást nem fedeztem fel, sőt, szárazak és élettelenek lettek az ajkaim.
Nem vártam, hogy évtizedekig elálljon, de most vettem észre, hogy 2 év alatt megavasodott és megbarnult. Igaz, alig használtam, de gondolom, sokáig ki kellene tartson egy ilyen kis ajakír, viszont ez “feladta”…
Na szóval tipikusan a pénzkidobás kategória.

NYX Professional Makeup Hydra Touch Primer

NYX Professional Makeup Hydra Touch Primer
2023. május 30.

Változott a csomagolás, és az összetevők is (nem tudom, mikor, korábban nem használtam).
Számomra hatalmas csalódás és pénzkidobás a Bare with me (szintén NYX) után, aminél kicsit praktikusabb kiszerelésű primert kerestem, hasonló minőségben. Nos ez mélyen alulmúlja azt ez utóbbi szempontból. Mennyisége pedig irtó kevésnek tűnik.
Az állaga folyós, a színe kékes-opálos. Az illata sportkrémre emlékeztet, mentol vagy eukaliptusz, plusz még valami “gyógycucc”.. 😳 Csípi is a bőrt, a szem közelébe pedig értelemszerűen buta ötlet kenni…:/:( Lassan és nem maradéktalanul szívódik fel, az alapozó csúszkál rajta felvitelkor (szivaccsal szoktam). Nagy nehezen felaplikálva a sminket, egy darabig egész szépen tart, de pár óra múlva minden baja van: kopik, mászkál, összeáll ráncocskákban, csillog, foltos, egyszóval: csúnya.
Elhasználom mert ahhoz drága volt, hogy kidobjam, de se zsíros, se vízhiányos bőrre nem ajánlom. Ha tehetném, mínuszt adnék neki.

NARS Light Reflecting Foundation

NARS Light Reflecting Foundation
2023. május 28.

Update:
Vettem egy Siberia-t is. Külön-külön katasztrófális lenne, de felesben vegyítve pont tökéletes (persze ki akar 40 ezret kiadni hogy legyen egy használható színű alapozója? Mármint rajtam kívül…). Mert a bekeverés más alapozókkal nem bizonyult jó ötletnek.
Mostanában primerekkel kísérletezem, a NYX Bare with me-jével egészen szép eredményeket lehet elérni. Ha igazán jó hidratálót is találnék alá, illetve a fényvédő alá, akkor lennék csak elégedett a javából! Egyébként ha kellő vékonyságban és jól előkészített bőrrel használom, aznap szinte tökéletes, persze átfényesedni mindig fog az én arcomon. Púderrel némiképp meg lehet előzni ezt, de nem teljesen.
Felpontozom, de ejnye, kedves Nars, a színeket át kellene gondolni!

Csatlakozom azok táborához, akik megállapítják, hogy Narséknál a színkeverés teljesen dilettáns módon zajlik. Legalábbis a legvilágosabb árnyalatokat illetően valami sehogy se stimmel. Egy olyan palettán, ahol ennyi szín van, ráadásul minden alapozójuknál ezt követik, elég neccesnek érzem, hogy az első 3 legvilágosabbal valahogy sorra mellélőnek. A Mont Blanc van meg a SG-ból, ez pedig Oslo árnyalatú. Ez előbbi tökéletes lenne, HA nem oxidálódna sokkal sötétebbé. Az Oslo pedig (bár sokan állítják, hogy márka a neutrális árnyalatai és még a hidegebb altónusúak is inkább sárgásak) sajnos malac rózsaszínű. Színe oxidálódás után vízihulla rózsaszínné válik, egyébként nem lesz nagyon sötét, szóval a szín mélysége rendben lenne, csak maga az árnyalat… 🤦🏼‍♀️ Képek alapján pedig a Siberia mindezekhez képest full (világos)sárga. Egyszóval egész világos, semleges altónusú bőrrel ráfaragtál. Mondjuk nehezen értem meg, hogy a meleg árnyalatokat mért kell májbeteg színűre, a hidegeket pedig malacszínűre keverni. Teljesen életszerűtlen a sztori.

Egyébként a Notinon most kapni, én is ott szereztem be. A csomagolással, pumpával nincs gond. Az állaga nagyon folyós (jól fel kell rázni!), de szépen terül és meglepően jól fed. Nem ül bele a ráncokba (csak rövid ideig teszteltem). A várthoz képest egész jól megszárad és nem könnyű elmaszatolni.
Azt hiszem, a holt sápatag sárga Rare Beauty alapozómmal megpróbálom összeházasítani, hátha ki tudok belőle keverni valami életképes színt. Még jövök vissza a kísérleteimről beszámolni.

18 ÖSSZETEVŐ