Októberi Lány

Regisztráció dátuma: 2012. november 29.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. november 29.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás eladó: 2 eladás Megnézem

almost 1.618 10% Azelaic Acid Natural Monoserum

almost 1.618 10% Azelaic Acid Natural Monoserum
2021. július 22.

Szeretem ezt a márkát de ezt a terméket nagyon át kellene gondolniuk! Az, hogy szemcsés és hogy rázni kell (erre felirat is emlékeztet az üvegen), nem volt meglepetés, mert már olvastam róla itt is. Az sem, hogy a szép tejfehér üveg és tutifrankó pipettás kupak helyett ezt a “szokásos” kiszerelést kapom sem, bár ez kissé csalódás. Na de arra nem számítottam, hogy nemes egyszerűséggel nem tudom csak kínkeservesen cseppenként kiimádkozni a pipettából! Mert a kis szemcsék, hiába az őrült felrázás, nem oldódnak fel rendesen és eltömítik a pipettát! Vagy tíz percig töfködtem, mire a teljes képemet be tudtam vele valahogy kenni, ennyi idő alatt esküszöm, egy tehenet is meg lehetett volna fejni, ennyi nyomogatás árán pláne. Az ujjaimra meg kicsapódott egy csomó kristályocska, szóval nem igazán oldódtak fel és nem az arcomon kötött ki egy része a hatóanyagoknak, legalábbis vannak kétségeim, milyen hatása lesz ezek után.
Persze, első nekifutásra (dühömben) írtam most ezt, hosszabb távon majd nyilatkozom még, mindenesetre a félkész termék jelleg miatt és mert kényelmetlen használni, egyelőre egy bizakodó “kettest” kap. Nehéz elképzelni, hogy kedvelni fogom ezt a formulát.
Update 1.:
Kereken 1 hete használom és elfogyott a fele! Nem igazán gazdaságos. És ahhoz képest hogy a G&G aPAD olcsóbb és ugyanaz a mennyiség egy hónapra elegendő, ami ebből 2 hét alatt elfogy, plusz azt irtó kényelmes használni ezt pedig egy tortúra... Minden este pumpálom ezerrel, már belefájdult a kezem is, ma pedig végképp eldugult a pipetta, úgyhogy végül óvatosan kiöntöttem egy kis mennyiséget a tenyerembe és úgy kentem fel, de lássuk be, ez nem annyira klassz megoldás.
És ami miatt mérges vagyok: karistolja a bőrömet! Csak úgy, hirtelen egyszer-egyszer érzem, ahogy elkenem, de akkor sokkal erősebben, mintha fizikai hámlasztót használnék, amit ugye minden valamire való tudatos bőrápoló ellenez. Na hát szóval ezt csak azért használom el mert nem akarok ennyi pénzt a kukába dobni, de mindenesetre szörnyen dühítő. Mindamellett, hogy a márka többi általam próbált terméke bevált.
Ja, a hatása semmivel sem jobb, mint a G&G aPAD szérumé. Ha még az lenne... elveszek egy csillagot, gondolkozzon el rajta. Ha elfogyott az üveg, még jövök frissíteni.

Babylove Sensitive Babahintőpor

Babylove Sensitive Babahintőpor
2021. július 17.

Semmi fakszni, egyszerű, rövid és szép összetevő lista, kiadós adag, olcsó és teszi a dolgát, könnyű beszerezni, mi kell még?
Epilállás után használom közvetlenül, régi tapasztalatom, hogy semmi krémállagút nem szabad erre az irritált állapotú, nagyon érzékeny bőrömre tenni, ez megnyugtatja, gyógyítja, szóval bevált. Lábdezodorálásra és gyógyulófélben lévő kisebb sérülésekre is használtam már, ez utóbbiaknál akkor segít sokat, ha a nedvesség kerülendő, és nem akarom túlszárítani sem a sebet. (Nehéz elmagyarázni, de talán így is érthető. Mondjuk nem is ez az elsődleges használati terület nálam.)
Nem találtam még jobbat és amíg lehet ezt kapni, nem is fogok keresni, teljesen okés minden szempontból.

Almost 1.618 Panthenol+Allatoin Natural Biserum - 5% Panthenol Solution

Almost 1.618 Panthenol+Allatoin Natural Biserum - 5% Panthenol Solution
2021. július 11.

Első használat utáni vélemény, még frissítek:
Szuper csomagolás: stabil kupak, masszív tejfehér üveg. A szérum is fehéres, enyhén géles állagú, felkenve kellemesen csúszó, hamar beszívódó. Rétegezni az eddigiek szerint lehet kényelmesen. Nagyon nagy szükségem van most az ápolásra, regenerálásra, így nagy reményeket fűzök hozzá és a ceramidos tesójához, együtt vettem őket, de majd külön-külön is megfigyelem, mit tudnak.
Eddig egészen el vagyok ájulva a márkától és az egész hozzáállásuktól, irtó kedvesek és segítőkészek, látszik, hogy nagyon beleadnak mindent. Azért kicsit lehetne olcsóbb ez a szérum (is), de még pont belefér, pláne ha hosszabb távon beváltja, amiket ígér.
Előlegbe 4 kövér csillag, de visszatérek az eredményekkel.
Update 1., néhány használat után:
Eddig nem vettem észre de ma reggel határozottan hidratáltabbnak tűnt a bőröm, illetve a mostanában nagyon gyulladt, szétszadizott (értsd: nyomkodott) bőrömet a lehetőségekhez képest egészen jól lenyugtatta. Mondjuk, tegnap este a “jobbik fajta” krémemmel együtt használtam, de biztosan ez is segített. Na szóval kitartóan folytatom, meglátjuk, jóban maradunk-e hosszabb távon. Addig felpontozom.
Update 2., egy üveg után:
Ceramide-os társával együtt vagy épp váltva használtam az elmúlt bő egy hónapban. Ahhoz képest, hogy nem minden nap, elég hamar elfogyott, megissza rendesen a bőröm. Le kellene a nyomogatásról szoknom, mert a sok hámlasztás és retinol ugyan pozitív hatással van a pattanásos állapotra, viszont egy-egy kisebb pati vagy mitesszer után is borzasztó sebek tudnak keletkezni, sokkal sérülékenyebb a bőröm mostanában ezek miatt. És persze végülis a legtöbb ocsmányságot ily módon kb magamnak köszönhetem, főleg ha a nyomkodás miatt durran be egy ártalmatlan mitesszer.. Ezeken a sérüléseken segített mindkét szérum, sokkal szebben és hamarabb gyógyult a bőröm. Nem csak ezek miatt, de az egészen biztos, hogy volt részük a dologban.
Összességében érzékeny, pirosodásra hajlamos bőrre mindennapi vagy minden másnapi használattal biztosan áldást jelenthet ez a kis szérum, sérült barrierre pedig pluszban a ceramide szérumjuk extrán jól jöhet. Maradjon az 5 csillag.

18 ÖSSZETEVŐ

Oryza Sativa (Rice) Flour EWG Kockázat: EWG Adat: korlátozott