illatvarázs*

Regisztráció dátuma: 2012. november 25.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2012. november 25.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

L'Occitane Jardin en Fete (Festive Garden) EDT

L'Occitane Jardin en Fete (Festive Garden) EDT
2021. február 25.

Picit virágos, picit gyümölcsös, picit szappanos, picit pézsmás-púderes. Ebből a mindenből pici adag egy szép kerek puha illatot hoz létre. Nem korszakalkotó, de az egyszerű, letisztult volta miatt mégis van egy különleges bája. Nálam az illatok évszakokra vannak osztva. Ritka kivétel ez az illat, mert ezt minden évszakban hordhatónak tartom. Egyébként az illat olyan, mint az üvege. A letisztult fehér tejüveg és a piros cimke. A tiszta, puha illatban ott egy kis izgalom, titok.

Agent Provocateur Blue Silk EDP

Agent Provocateur Blue Silk EDP
2019. március 19.

Bírom, hogy még az új parfümök között is lehet azért szépségekre találni. Komolyan lassan már ez lesz számomra a meglepő. Az elmúlt években tucatillatokat dobnak ki a nagy parfümházak, erre jön egy kevésbé ismert ház - (ismert,ismert, de nem egy kajak mainstream vonal) - és megvan benne a parfümök lényege, üzenete. Nem mindenki szereti a fűszeres illatokat, tudom, de aki igen, annak nazális boldogságot tud/fog okozni. Tetszik, hogy nem brutál, nehéz fűszeres illat. Általában amiben fahéj van, az már egy mélyebb, orientális illat. Nos ez nem mély. Van benne könnyedség, némi frissesség. (Akinek a frissesség a citrusos vonal, az hülyének fog nézni, de tudom van aki érti amit írok.) Emelem a kalapom, aki megalkotta. (Beverley Bayne) Összehozni látszólag egymásnak ellentmondó összetevőkből egy parfümöt, mutat némi szakértelmet. (Gondolok itt pl. számomra furcsa párosokra: boróka, nektarin, vetiver, tonakabab)
Az elején a fahéj üti fel a fejét, ekkor még ez a legmeghatározóbb, aztán jön a borsos, borókás fűszeresség, picit frissen, majd enyhén gyümölcsösödik és szép lassan egy szantálos, enyhén tonkás finomság lesz belőle.
Az üveg és a doboz is szép! Nekem ez is fontos.
Megint megnyugodtam, hogy még nincs vége a parfümszakmának, vannak még szépségek.

Vera Wang Forever Vera EDP

Vera Wang Forever Vera EDP
2018. május 23.

Nagyjából 2 évig volt fent a tesztelendő illatok listámon. Reméltem, hogy egyszer felém sodorja a sors, mert az elképzeléseim szerint ez nagyon nekem való illat. Végre, végre a sors mozdult és az illatot teljes valójában, finom, puha illatmolekuláit beszippantva élvezhetem. Az illat pont olyan, mint ahogy elképzeltem, cseppet sem csalódtam.
Vera Wang a menyasszonyi ruháiról híres. Na, ez az illat, a nagy napra remekül kiegészít egy gyönyörű menyasszonyi ruhát, de az egyszerű mindennapokat és megszépíti.
Az illat írisz, pézsma és szantálfa násza, egy kis orgonás aláfestéssel.
Nekem jellegében picit Trussardi-Inside, My Name és Ferragamo-Emozione illataihoz hasonlít.
Ez a békés, kiegyensúlyozott napok megkoronázásához kiváló illat. Nem kiemelkedő és különleges, de a harmonikus összetettsége segít, hogy jól érezzük magunkat a bőrünkben.

Chanel Coco Mademoiselle Intense

Chanel Coco Mademoiselle Intense
2018. március 9.

Összeültek a Chanel fejesei, aztán fejüket vakarva, hogy mivel is kellene tarolni, így döntöttek: "Nem jött be annyira a Gabrielle, mint amit vártunk. Hiányolják belőle a sánel életérzést, az illatainkra jellemző karakterességet. A magyar KM-án különösen lehúzta a női közönség. Mit tegyünk? Vegyük elő az eladási rekordokat döntő, karakteres Coco Mademoiselle-t, ezt szereti fújni boldog, boldogtalan. Vegyítsünk hozzá Coco Noir-t, ez mélyíti, gazdagítja az illatot. Na! Ez így jó lesz! Reméljük most már nem sírnak, hogy ez nem karakteres sánel illat!"
Kedves Chanel ház! Nekem tetszik a Gabrielle, szóval miattam nem kellett volna ezt az újabb erőlködést összehozni.
Én sajnálom, hogy a szépséges Coco Noir-t összekeverték a tőlem távol álló Coco M.-el.
Kíváncsi leszek a nagyérdemű véleményére.
Tartóssága nagyon tuti, ebbe nem lehet belekötni.
Csak azért 4 csillag és nem 3, mert benne van a Coco Noir. Nem azért húznám le, mert nem finom illat. Az erőlködés nem tetszik.

Chloé Nomade EDP

Chloé Nomade EDP
2018. március 1.

Mint látom, nem vagyok egyedül a véleményemmel, hogy ez az illat Chanel vonal.
Nekem elsőre egy kifinomult Coco Mademoiselle és Gabrielle keveréke ugrott be. Nálam is felvetődött, hogy azonnal megveszem, de azért ezzel még várok. Pár óra múlva már elég egyszerű, picit egysíkú, de mindent egybevetve finom, kellemes tavaszi illat. Nem egy korszakalkotó parfüm, nem is túl különleges, de szerintem nem is kell mindig a túl tupírozott, marha nagy különlegességeket keresni. Egy igazi egyéniség, egyedi személyiség ebben az illatban is hódítani fog és jól tudja magát érezni a viselése közben.
Még visszatérek a teszteléséhez. Addig ez egy ötös.

Fa Mystic Moments Tusfürdő

Fa Mystic Moments Tusfürdő
2017. szeptember 24.

Nem szoktam SLS tartalmú tusfürdőket venni, de ez az egy kivétel. Bár picit szárít, de az illata mindenért kárpótol. Engem Thierry Mugler-Angel-re emlékeztet - avas süti effektus nélkül.

Gucci Guilty Absolute Pour Homme EDP

Gucci Guilty Absolute Pour Homme EDP
2017. szeptember 22.

Rég szagoltam ennyire rossz férfi illatot. Egyetlen pozitívum, hogy nem édes, mint most oly sok férfi parfüm ( is.)
Beleszippantottam és hirtelen azt éreztem, hogy egy autószerelő műhelyben vagyok, majd átkerültem egy nyolcvanas évekbeli háztartási boltba, ahol keveredik a festék és hígítószag, majd megérkeztem egy istállóba.
Hiába nem édes, én ezzel a benzin-, hígító- és istállószag keveredéssel nem tudok mit kezdeni.

Clinique Aromatics Black Cherry EDP

Clinique Aromatics Black Cherry EDP
2017. augusztus 17.

Soha nem gondoltam, hogy egy Clinique parfümre, - nemhogy azt mondom, hogy tetszik - , hanem azt, hogy igen megérkeztem, ez az illat én vagyok.
Most mondom. Valami végtelenül finom fűszeres és puha illat. Van itt finoman bors, labdanum, cseresznye (semmiből sincs túltolva, minden kiegyensúlyozott) és a végén finom leszáradással az ámbra. Nem állatias, nem istállószagú, hanem finom, puha és édes. A nyár amúgy sem az én évszakom, de most különösen várom az őszt és a telet. Ezt akarom fújni nap, mint nap. Ma is legszívesebben ezt fújtam volna, de hát ez nem 30+ fokos illat. Ez az év eltelt úgy, hogy bár volt 2-3 illat ami tetszett, de a legtöbb egyik sem volt részemről szóra sem érdemes. Most már van. Itt ez a csodás bordó üveges finomság. Már csak valami klassz szövetkabátot kell találnom - és boldog leszek ősszel és télen. Az csak külön plusz számomra, hogy a kisebbik fiam, aki már megszokta az anyja parfümös hóbortját, - természetes neki ,hogy mindig van valami újdonság, mindenbe beleszagol, - erre az illatra felemelte a fejét (orrát) és dicsérte az üvegből és a bőrömön is. Szerinte ez egy igazi "mama" illat. Nekem ettől nem kell több. Bár még várom a férjem véleményét is...:-)

L'Occitane En Provence Terre De Lumiere EDP

L'Occitane En Provence Terre De Lumiere EDP
2017. június 6.

Nem tudok lekattani róla. Engem megbabonáz. Nem érzem LVEB klónnak és az sem érdekel, hogy felsorakozott az édes illatok táborába. Egy csepp Guerlain-Mon hasonlóság bekúszik. Nekem tetszik úgy ahogy van! Az elején még olyan, mint egy isteni jó mézes-citromos tea. Majd szépen veszít a citrusosságból és jön a mézes, mandulás, levendulás elegy, ami folyamatosan játszik. Hol édesebb, hol inkább levendulásabb és a végén belesüpped egy finom púderességbe és megint bekandikál a citrusosság is. Ritka azon illatok egyike, amit eltudok képzelni 4 évszakosnak, mondjuk kánikulában kizárt. Külön említésre méltó a tartóssága. 9-10 órát simán kibír és ami külön tetszik, hogy olyan típusú az intenzitása, hogy az elején nem fulladok bele az erős illatába, rögtön az elejétől "barátian", bájosan intenzív. Nálam benne van a Top 5-ben. Szeretem.

Jil Sander Softly Jil Sander

Jil Sander Softly Jil Sander
2017. május 27.

Hónapokig tesztelgettem. Első benyomásom az volt, hogy kell! Aztán lebeszéltem magam, hogy ááá, ez mégsem, ez nem különleges, csak egyszerű tiszta, puha illat. 2 minta elfújkodása végül oda vezetett, hogy rájöttem, mégis csak helye van nálam egy ilyen illatnak is. Aki parfümgardróbbal rendelkezik, annak nem csak különleges, mély illat kell, hanem ilyen egyszerű, tiszta illat is legyen a repertoárba. A ruhatáramban is kell kis fekete, tűsarkúval, vörös rúzzsal, megkoronázva Shalimar-ral, de kell szűk farmer, fehér póló, balerina, nude szájfény és végül Softly-val - nem megkoronázva - hanem megfátyolozva.:-)
Tetszik, hogy nem friss, mosószeres tisztaság illat, hanem puha, édesebb-krémes, szantálos-pézsmás egyszerűség. Ez a pamutvirág mindig jól érvényesül rajtam, most is jól szerepel.
Hatósugara nem túl erős, de elfogadható.
Ma korán reggel keltem, elég rossz éjszaka után, nem indult jól a napom. Ezért az illatért nyúltam, 7.15-kor elindultam, már sütött a nap. Szipákoltam a csuklómat, engedtem, hogy simogassanak a napsugarak, és végül egész helyre billent a lelki egyensúlyom. Komolyan terápiás ez az illat, jót tett nekem.
Azért ötöst nem adok, de érdemel egy erős négyest/négyötödöt.