illatvarázs*

Regisztráció dátuma: 2012. november 25.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2012. november 25.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Lancôme Le 8 Hypnôse Mascara Szempillaspirál

Lancôme Le 8 Hypnôse Mascara Szempillaspirál
2023. január 21.

Messze nem ilyen rossz a tapasztalatom a spirállal, mint amit itt olvasok. 2 hónap rendszeres használat után írom a véleményemet.
Először is tény, hogy grandiózus pillákat nem lehet tőle várni. Én is azt szeretem, ha húzok kettőt a pilláimon és ott a látványos változás. Na, itt az nem lesz. kb. 5-ször áthúzom, akkor lesz eredménye, de nem az a végeredmény, amit egy spiráltól elvárok.
Miután felkentem, nekem meg sem mozdul. Nem pereg, nem morzsolódik, estig szépen fent marad. Könnyen lemosható még meleg vízzel is.
Nagyon furcsa lett az állaga már 2 hét használat után. Olyan mintha beszáradt volna, meg az egész olyan furcsán sűrű krém szerű, de közben mégis szépen tudom felkenni.
Ami miatt nem duzzogok a spirálra annak az az oka, hogy határozottan megerősödtek a pilláim és sűrűbbek lettek.
Én úgy kezelem ezt a spirált, hogy egy ápoló, erősítő szérum, ami ad egy kis plusz volument.
Amennyiben így tekint rá az ember már nem is olyan rossz.:-)
Nekem ez a spirál otthonra és "elszaladok a közértbe" darab lett. Azokon a napokon kímélve, ápolva vannak a pilláim, de azért van egy kis íve, feketesége is.

Sol de Janeiro Rio Deo

Sol de Janeiro Rio Deo
2022. július 2.

Kijelenthetem, hogy ez a deo egy csoda! Aki tegnap Magyarországon tartózkodott pontosan tudja, hogy micsoda időjárás volt. Kánikula a köbön.
Gyalogoltam reggel (már akkor nagyon meleg volt), főztem, fodrásznál voltam (Ó, az a jó kis hajszárító...:-)), gyalogoltam 40 fokban, ismét főztem, napoztam majd tornáztam.
És? Csak a Sol De Janeiro Rio Deo érezhető, semmi más kellemetlen huncutság. 10 csillag - és be kell belőle tankolnom.

Annick Goutal Vanille Exquise

Annick Goutal Vanille Exquise
2021. november 13.

Szerk.
Az előző véleményemet 2016. november 7-én írtam. Azóta sok víz lefolyt a Dunán, az életem többször kifordult a négy sarkából, kicsit változtam a történések hatására. Viszont egy dolog még mindig nem változott. Ugyanúgy rajongok a Vanille Exquise illatáért.:-) Hihetetlen, hogy 13 éve nem tudom megunni. Minden ősszel előveszem és tavasz elejéig boldogan fújom és a rajongásom mit sem változik. A sors mindig olyan kegyes hozzám, hogy amikor már azt hiszem nem sikerül több üveggel beszereznem, elém görget egy újabb üveggel.
Annyi változást érzek az utóbbi két évben, hogy már alig érzem füstösnek, inkább a puha púderessége erősödött fel a bőrömön.
Ennyi év rajongás után, talán már kijelenthetem, hogy ez a parfüm életem egyik illata.
4. napja ezt fújom és annyira egyensúlyban vagyok, jó érzés amikor megcsap ez a szépséges, púderes vanília. Most reggel kimentem az udvarra, és a hidegben olyan fantasztikusan felerősödött a csodásan megkomponált illata, hogy gyorsan a klaviatúra elé ültem megosztani az apró boldogságomat.

8 éve az egyik kedvenc őszi-téli illatom. Emlékszem az első üvegem ismeretlenül jött az ebay-ről, mert itthon még nem lehetett kapni, letesztelni sehol sem tudtam, így a rendelésbe belevágtam, mert szinte tudtam, hogy ez az én illatom lesz.. Ó, hogy én milyen jól tettem, hogy hallgattam az ösztöneimre! Ahogy megérkezett az illat és beleszippantottam, rögtön szerelmes lettem és ez azóta is tart. Van mindenféle vanília, de a Goutal féle vanília mindegyiktől merőben más. Számomra egyedi. Fás-füstös-mandulás vanília, mindezek ellenére mégis egy könnyedebb típusú illat, mindezek mellett van mélysége. Rajtam nem édes, hanem inkább szárazabb fás, nagyon enyhén púderes vanília. Perfect!

L'Occitane Jardin en Fete (Festive Garden) EDT

L'Occitane Jardin en Fete (Festive Garden) EDT
2021. február 25.

Picit virágos, picit gyümölcsös, picit szappanos, picit pézsmás-púderes. Ebből a mindenből pici adag egy szép kerek puha illatot hoz létre. Nem korszakalkotó, de az egyszerű, letisztult volta miatt mégis van egy különleges bája. Nálam az illatok évszakokra vannak osztva. Ritka kivétel ez az illat, mert ezt minden évszakban hordhatónak tartom. Egyébként az illat olyan, mint az üvege. A letisztult fehér tejüveg és a piros cimke. A tiszta, puha illatban ott egy kis izgalom, titok.

Agent Provocateur Blue Silk EDP

Agent Provocateur Blue Silk EDP
2019. március 19.

Bírom, hogy még az új parfümök között is lehet azért szépségekre találni. Komolyan lassan már ez lesz számomra a meglepő. Az elmúlt években tucatillatokat dobnak ki a nagy parfümházak, erre jön egy kevésbé ismert ház - (ismert,ismert, de nem egy kajak mainstream vonal) - és megvan benne a parfümök lényege, üzenete. Nem mindenki szereti a fűszeres illatokat, tudom, de aki igen, annak nazális boldogságot tud/fog okozni. Tetszik, hogy nem brutál, nehéz fűszeres illat. Általában amiben fahéj van, az már egy mélyebb, orientális illat. Nos ez nem mély. Van benne könnyedség, némi frissesség. (Akinek a frissesség a citrusos vonal, az hülyének fog nézni, de tudom van aki érti amit írok.) Emelem a kalapom, aki megalkotta. (Beverley Bayne) Összehozni látszólag egymásnak ellentmondó összetevőkből egy parfümöt, mutat némi szakértelmet. (Gondolok itt pl. számomra furcsa párosokra: boróka, nektarin, vetiver, tonakabab)
Az elején a fahéj üti fel a fejét, ekkor még ez a legmeghatározóbb, aztán jön a borsos, borókás fűszeresség, picit frissen, majd enyhén gyümölcsösödik és szép lassan egy szantálos, enyhén tonkás finomság lesz belőle.
Az üveg és a doboz is szép! Nekem ez is fontos.
Megint megnyugodtam, hogy még nincs vége a parfümszakmának, vannak még szépségek.

Vera Wang Forever Vera EDP

Vera Wang Forever Vera EDP
2018. május 23.

Nagyjából 2 évig volt fent a tesztelendő illatok listámon. Reméltem, hogy egyszer felém sodorja a sors, mert az elképzeléseim szerint ez nagyon nekem való illat. Végre, végre a sors mozdult és az illatot teljes valójában, finom, puha illatmolekuláit beszippantva élvezhetem. Az illat pont olyan, mint ahogy elképzeltem, cseppet sem csalódtam.
Vera Wang a menyasszonyi ruháiról híres. Na, ez az illat, a nagy napra remekül kiegészít egy gyönyörű menyasszonyi ruhát, de az egyszerű mindennapokat és megszépíti.
Az illat írisz, pézsma és szantálfa násza, egy kis orgonás aláfestéssel.
Nekem jellegében picit Trussardi-Inside, My Name és Ferragamo-Emozione illataihoz hasonlít.
Ez a békés, kiegyensúlyozott napok megkoronázásához kiváló illat. Nem kiemelkedő és különleges, de a harmonikus összetettsége segít, hogy jól érezzük magunkat a bőrünkben.

Chanel Coco Mademoiselle Intense

Chanel Coco Mademoiselle Intense
2018. március 9.

Összeültek a Chanel fejesei, aztán fejüket vakarva, hogy mivel is kellene tarolni, így döntöttek: "Nem jött be annyira a Gabrielle, mint amit vártunk. Hiányolják belőle a sánel életérzést, az illatainkra jellemző karakterességet. A magyar KM-án különösen lehúzta a női közönség. Mit tegyünk? Vegyük elő az eladási rekordokat döntő, karakteres Coco Mademoiselle-t, ezt szereti fújni boldog, boldogtalan. Vegyítsünk hozzá Coco Noir-t, ez mélyíti, gazdagítja az illatot. Na! Ez így jó lesz! Reméljük most már nem sírnak, hogy ez nem karakteres sánel illat!"
Kedves Chanel ház! Nekem tetszik a Gabrielle, szóval miattam nem kellett volna ezt az újabb erőlködést összehozni.
Én sajnálom, hogy a szépséges Coco Noir-t összekeverték a tőlem távol álló Coco M.-el.
Kíváncsi leszek a nagyérdemű véleményére.
Tartóssága nagyon tuti, ebbe nem lehet belekötni.
Csak azért 4 csillag és nem 3, mert benne van a Coco Noir. Nem azért húznám le, mert nem finom illat. Az erőlködés nem tetszik.

Chloé Nomade EDP

Chloé Nomade EDP
2018. március 1.

Mint látom, nem vagyok egyedül a véleményemmel, hogy ez az illat Chanel vonal.
Nekem elsőre egy kifinomult Coco Mademoiselle és Gabrielle keveréke ugrott be. Nálam is felvetődött, hogy azonnal megveszem, de azért ezzel még várok. Pár óra múlva már elég egyszerű, picit egysíkú, de mindent egybevetve finom, kellemes tavaszi illat. Nem egy korszakalkotó parfüm, nem is túl különleges, de szerintem nem is kell mindig a túl tupírozott, marha nagy különlegességeket keresni. Egy igazi egyéniség, egyedi személyiség ebben az illatban is hódítani fog és jól tudja magát érezni a viselése közben.
Még visszatérek a teszteléséhez. Addig ez egy ötös.

Fa Mystic Moments Tusfürdő

Fa Mystic Moments Tusfürdő
2017. szeptember 24.

Nem szoktam SLS tartalmú tusfürdőket venni, de ez az egy kivétel. Bár picit szárít, de az illata mindenért kárpótol. Engem Thierry Mugler-Angel-re emlékeztet - avas süti effektus nélkül.

Gucci Guilty Absolute Pour Homme EDP

Gucci Guilty Absolute Pour Homme EDP
2017. szeptember 22.

Rég szagoltam ennyire rossz férfi illatot. Egyetlen pozitívum, hogy nem édes, mint most oly sok férfi parfüm ( is.)
Beleszippantottam és hirtelen azt éreztem, hogy egy autószerelő műhelyben vagyok, majd átkerültem egy nyolcvanas évekbeli háztartási boltba, ahol keveredik a festék és hígítószag, majd megérkeztem egy istállóba.
Hiába nem édes, én ezzel a benzin-, hígító- és istállószag keveredéssel nem tudok mit kezdeni.