Naoto

2045 pont

Regisztráció dátuma: 2013. január 27.
Bőrprobléma: Vízhiány

2045 pont

Regisztráció dátuma: 2013. január 27.
Bőrprobléma: Vízhiány

Isana Pure 24H Creme Nappali Krém

Isana Pure 24H Creme Nappali Krém
2022. augusztus 5.

Ár-érték arányban teljesen rendben van, egy egyszerű, de jó kis krém. Csodát nem tesz, de a hidratáló funkcióját ellátja, nem valami testes krém, ezért inkább nyárra, vagy télen mással kombinálva ajánlanám. Szépek az összetevői.

Paese Artist Eyeshadow Base

Paese Artist Eyeshadow Base
2021. augusztus 9.

Kicsit félve rendeltem meg, mert ennyi pénzért nem szerettem volna kidobni, ha nem válik be. Szerencsére semmi ilyesmi nem történt, nagyon jól bevált. Egyszerűen fel lehet kenni ujjal, a bőr színével egybeolvad.
Próbáltam erősebb, csillámos sminkkel is, de visszafogottabb, matt szemhéjfestékekkel is. Olcsóbb szemhéjfestékekről van szó, de mindkét esetben jól teljesített, a matt szemhéjfestékeket rajtam eddig még semmi nem bírta pár óránál tovább fent tartani - ezzel olyan 6-8 órát bír, de utána is inkább csak halványodik a festék, és 10+ óra után kezd el beülni a redőkbe. A komolyabb sminkeknél Maybelline Color Tattoo-val kombinálva használom, na úgy teljesen lerobbanthatatlan, 10+ óra meg sem kottyan neki (a miheztartás végett: önmagában a Color Tattoo max. 4-6 órát bír rajtam csíkozódás nélkül).
Így abszolút megérte, nagyon kevés is elég belőle, szóval sokára fog elfogyni, és végre tudom használni a matt szemhéjfestékeimet is anélkül, hogy attól kéne félnem, munka végére már egy csíkban áll az egész a szememen.

(Ez a szemhéjalap nem összetévesztendő a Paese másik szemhéjalapjával, amit én nem próbáltam, de elég megosztó véleményeket generált itt Krémmánián.)

UPDATE: egy kis idő után összeugrott, vagy nem is tudom hogy mondjam, egyszerűen elvált a tégely faláról és összement a cucc - így is használható, de nehezebben kenhető, és nem olyan szívesen nyúlok már utána. A hatása nem igazán változott, de szerintem ha elfogy, vagy használhatatlanná válik akkor más után nézek.

UPDATE: bizony a nagy részét kidobtam, met egyre furcsább állaga lett. Azóta találtam sokkal jobb ár-érték arányú szemhéjalapot (Nyx Proof it!), úgyhogy ez kevesebb csillagot érdemel.

Maybelline Lash Sensational Szempillaspirál

Maybelline Lash Sensational Szempillaspirál
2021. augusztus 9.

A kedvenc szempillaspirálom. Nagyon szép fekete szempillákat csinál, hangsúlyosabb sminkeknél mindig hozzá nyúlok, de mostanában hétköznapokra is őt hordom, kicsit kevesebbet feltéve. Újonnan vigyázni kell vele, mert elég sok festéket felvisz, de később már teljesen jó (bár szerintem ez a legtöbb spirálra igaz). Nem pereg, nagyon tartós, és nem csinált semmi rosszat a szempilláimmal, pedig már régóta használom. Már sokszor újravettem.

Maybelline Superstay Matte Ink Liquid Lipstick

Maybelline Superstay Matte Ink Liquid Lipstick
2020. július 21.

Ez a tökéletes rúzs számomra, nem is fogok mással próbálkozni többet. Szinte soha nem hordok rúzst, mivel csak zavar, hogy folyton arra kell figyelnem, elkenődött-e már, vagy lekopott félig, de ezzel nincs ilyen probléma. Korábban találtam 1-2 rúzst ami egész tartós volt, és mertem hordani néha, de ez abszolút lekörözi mindet. Egyelőre fél napig hordtam még csak, ezalatt szinte meg sem mozdult, pedig ettem-ittam, ráadásul levest, ami forró is volt, meg a tésztát is szürcsölni kellett belőle :D Ennek hatására belül egy kicsit megkopott a szín, de egyáltalán nem feltűnően, szóval abszolút felülmúlta a várakozásaimat. Ha nem levest ettem volna, semmi baja nem lett volna. Próbáltam azt is, hogy hogyan viselkedik ha még egy réteget rákenek, az is teljesen működőképes, szóval simán javítható ez a kis kopás. Nem szárította különösebben az ajkaimat, és nem emelt ki rajta semmilyen hámlást, ami nálam nagy szó.
Nem megyek vissza a korábban értékelt rúzsokhoz, de simán le lehetne vonni mindegyikből 1 csillagot, mert EZ a csodaszer... :D
A lover nevű árnyalat van meg, de biztos hogy még mást is beszerzek majd belőle.

BaByliss Steam Pure Micro-Gőzölős Hajvasaló és Göndörítő

BaByliss Steam Pure Micro-Gőzölős Hajvasaló és Göndörítő
2020. július 10.

Elég kalandosan indult a kapcsolatom vele, de végül révbe értünk... :D Először kezdődött a móka azzal, hogy nem tudtam leszedni a fésűket, aztán mire végül sikerült, szomorúan kellett konstatálnom, hogy a maximális hőfokon se csinál kb. semmit a hajammal (pedig vékonyszálú, és alapból is aránylag egyenes egy kevés hullámmal a végében). Nem értettem, hogy mire fel ez a sok jó vélemény, amikor a 8 éves hajvasalóm többet tud... Na jobban megnézve a dolgot kiderült, hogy az első két fokozaton konkrétan hideg maradt, és a maximálison is csak annyira fűtött fel, hogy még hozzá tudtam érni. Itt rájöttem, hogy ez nem lehet normális, úgyhogy kicseréltettem, és láss csodát, ez tényleg egy szuper hajvasaló!

A legalacsonyabb hőfokon gőzzel használva szögegyenesre vasalom vele a hajam, a kis fésűk itt sokat segítenek a szép eredmény elérésében. A hajam amúgy szeret olyan szénakazalosan kinézni még vasalás után is, na ezzel ez minimálisra csökken (nem mondom, hogy teljesen eltűnik, de fényévekkel jobb). Ez nekem már elég is ahhoz, hogy megkapja az 5 csillagot, mert már csomó mindent próbáltam rákenni hogy megszűnjön ez az állapot, de eddig semmi nem segített rajta.
A göndörítő funkciót is próbáltam (gőz nélkül), szép hullámokat csinál, sajnos nekem ezek nem tartósak, de őszintén szólva ezért nem pontozom le, mert az én hajamban csak a kúpvassal készült hullám marad benne (még ha fodrász csinálja, akkor is), és a kifejezetten erre vásárolt 32 mm-es hajsütővasamhoz képest még így is tartósabb volt.
Abszolút tudom ajánlani, akciósan 30 ezerért meg lehet kapni, ennyit szerintem megér.

Alverde Körömerősítő Szérum

Alverde Körömerősítő Szérum
2020. június 26.

Géllak leszedése után szoktam használni. Nem mindig kenem mindennap, csak amikor épp eszembe jut, de így is jól működik. Szépen megerősödtek tőle a körmeim, a szokásoshoz képest hosszabbra tudtam növeszteni őket törés nélkül. Az összetevői is szépek, ajánlom!

Geek & Gorgeous 101 Ha 5 Light

Geek & Gorgeous 101 Ha 5 Light
2020. május 5.

Nekem ez a szérum nem az igazi. Elég sokat elhasználtam belőle mire rájöttem, hogy pattanásokat okoz nálam. Amúgy talán valamennyit hozzáadott a bőröm hidratáltságához, de őszintén szólva nem hiányzik a rutinomból amióta nem használom.

Smoothskin Bare IPL Villanófényes Szőrtelenítő

Smoothskin Bare IPL Villanófényes Szőrtelenítő
2020. május 5.

Vegyes érzéseim vannak vele kapcsolatban. Már lassan fél éve használom, de még mindig nem olyan jó az eredmény mint amit elvárnék ennyi pénzért ennyi idő után.
A leghatásosabb a hónaljamon volt, ott kb. 70%-át eltüntette a szőrnek. Lábon is egész jó, bár nekem ott amúgy is ritkásabb volt, de annak még kb. az 50%-a eltűnt. Intim részen teljesített a leggyengébben, ott olyan 30%-kal kevesebb a szőr. Ami mindegyik területre igaz, hogy a megmaradt szőr lassabban nő, egy pár nappal tovább tart a vállalható állapot.
A használata tényleg egész gyors, bár ahogy melegszik a gép már lassabban villan, de nem vészes, ezt a 3 területet olyan negyed óra alatt végig lehet villogni. Ennek ellenére elég nehezen veszem rá magam a használatára, mert macerásnak találom, hogy még ennyi idő után is hetente használnom kell, és nem vagyok annyira kisegítve a dologgal, mert hiába ritkult ki a szőr, attól még ugyanúgy folyamatosan borotválni kell.
Egyelőre még használom tovább, hátha lassan de biztosan el lehet érni jobb eredményt is, de nem vagyok elájulva tőle.

Update: a vélemény megírása után végül győzött a lustaságom, és kb. 5 hónapig mellőztem. Persze vissza is jött minden szőr, és ugyanolyan gyorsan nőtt mint régen (ebben nincs semmi furcsa). Február környékén úgy határoztam, hogy újra elkezdem használni, és nagy meglepetésemre kb. 3 hét után vissza is tért az abbahagyás előtti állapot, szóval nem olyan volt, mintha teljesen előröl kezdeném. Azóta a hónalj + intim részeket hetente villantom úgy, hogy egy alkalommal 3x megyek át ugyanazon a részen (ahogy ajánlják is a makacsabb területekre). A lábam 2 hetente villantom, mert arra nem tudom rávenni magam gyakrabban (pedig esküszöm, hogy nem több 5 percnél lábon sem... :D).
Továbbra is a hónaljon a legjelentősebb a változás, ott már kb. 90%-a eltűnt a szőrnek, szóval már ezért megéri (amíg nem használtam, már másnap elég csúnya volt a hónaljam, most meg ha 1 hétig nem borotválom, akkor sem teljsen vállalhatatlan, inkább csak közelről / oldalról nézve látszanak a maradék szőrök). Intim területen továbbra sem szuperál túl jól, még mindig csak kb. 30%-kal kevesebb a szőr. Lábon olyan 60-70%-nak mondanám, de gondolom ez jobb lenne ha hajlandó lennék hetente megcsinálni ott is.
Összességében megérdemel tőlem még egy csillagot. :)

Etude House Dear Darling Water Gel Tint

Etude House Dear Darling Water Gel Tint
2020. május 5.

A PK003-as árnyalat van meg, sajnos nekem nem vált be. Az ajkaim belső felét nagyon befogja, a többi helyen pedig halványabb, de még csak nem is átmenetes, hanem egy csíkban ilyen - így nagyon hülyén néz ki. Pedig radíroztam és hidratáltam is előtte, és már sokadszorra próbálkozom vele, de ez így nekem hordhatatlan. Sajnálom, mert amúgy nagyon jó lenne, miután megszárad tényleg lerobbanthatatlan, alig tudtam lemosni.

p2 Upper + Lower Lash Line Skinny Szempillaspirál

p2 Upper + Lower Lash Line Skinny Szempillaspirál
2020. február 17.

Akkor vettem, amikor még műszempillám volt, hogy könnyen ki tudjam festeni az alsó pillákat anélkül, hogy véletlenül összekenném a felsőket. Nagyon könnyű vele precízen dolgozni, csak oda kerül, ahova tényleg szánja az ember. Azóta lekerültek a szempillák, de még mindig szívesen használom, most már a felső pillákra is. Hűha hatást nyilván nem kell várni tőle, de hétköznapokra tökéletes, természetes hatású, mivel nem csomósodik, csak egy vékony rétegben fed. Emiatt nem is nehezíti el a pillákat, ezért göndörítés után szépen benne marad az ív. Nekem így bevált, mivel egész hosszú, de világos szempilláim vannak, ezt használva viszont szépen látszanak. Újra fogom venni.